До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!-2018

  • 45 035
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 338
Да се запиша и аз в новата тема.
Тери изобщо не мисля, че има общо това с големината на корема . След като според ехографа всичко е наред , значи е така Simple Smile
И на мен вече ми е топличко доста и постоявам повечко вкъщи, но си имам занимания- котката роди цели 6 котета и сега им се радвам Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 444
icecube - нямам си пакети, ама здраве да е Simple Smile Количката вероятно ще е полска, среден клас, до 1000 лв. Искам три в едно, искам да има всички неща към нея, за да не ги мисля - чанти, комарници, екстри, искам да е с амортисьори и големи гуми (живеем в квартал дето половината път е без асфалт и постоянни строежи) и така ... колебаем се между Nio и Bexa Cube в момента, ама наистина нямам никакво търпение вече- искам да дам парите и някой да ги свърши тия неща.

Teri - и аз не смятам, че трябва да се притесняваш Simple Smile Радвай се, че не ти тежи много и щом си е в нормата всичко е наред.

Дамиииии аз днес направих 70 кила - това беше горната граница, която си бях поставила (тръгнах от 56). Странно, но не изглеждам тюлен - корема основно и крака, дупе малко. Вероятно задържам много вода. Но вие определено ме изоставихте само аз да плондерея и не е сте прави Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 17
  • Мнения: 727
Сесилче, за количката виж и Камарело. На мен ми бяха допаднали преди време.
Относно килограмите не се притеснявай щом не усещаш осезаемо да си променила външния си вид, а и после лесно ще свалиш като започнат разходките с бебето Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 287
Ох, и ние не сме взели още количка и сигурно ще я купим като родя или малко преди това. Аз още се чудя между три различни колички и ми е трудно да взема решение, а таткото само казва да си преценя сама. Но със сигурност в началото на юли трябва да вземем кошчето за кола, че то си е разход, а не искам да се струпват всички неща едновременно.
А, и най-важното, име не сме избрали още, хахаха. Днес мъжа ми заминава за няколко дни в чужбина и съм му казала да измисли за това време име Laughing
Аз пък, да споделя страха си, утре съм на зъболекар, защото от 2-3 дни ме наболява един зъб и всички ми казват, че по-добре упойка и лечение отколкото да стресирам тялото си и бебето със зъбобол. Дано се окаже, че е просто от растящия мъдрец.

# 19
  • Мнения: 269
Лилит супер темичка отново, много морска и с много настроение Simple Smile

Salsisha ето това е възглавничката. Много майки слагат одеялце или друго, но аз реших, че не са много парите и ми беше супер удобна.
https://www.google.bg/search?q=lorelli+%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3% … c=pgjuD8MfBDuOIM:

Аз забравих , че бях обещала да пиша в понеделник като мина ФМ дали беба се е обърнала понеже бях писала, че съм го усетила. Е така си е, обърнала се е вече с главичката надолу точно където мислех е главата и крачетата блъскат горе страни под гърдата ми и още по встрани, към ръбовете на дрехата. А около пъпа редовно стърчи дупе Simple Smile)и при нас всичко е наред в 31 гс, станах чудни снимчици вече дори имат нов профил на апарата и оцветяват кожата на бебето изглежда направо почти рийл Simple Smile)

# 20
  • Мнения: X
Сесилче хич не говори за плондерство-стартирах 62 сега съм 80 !
Гледам се уж не съм дебела, само много отекла, нооо цифрата си е цифра.
Надявам се да оставя поне 15кг в болницата 😅😅😅
А да питам говореше се за събиране по градове, нещо случило ли се и в край на сметка. Видях някаква търновска сбирка, но до там.
Честно казано моите приятелки всички ходят на работа и аз в 8 месец съм сам война е войн Sad Друго си е да направиш разходка със себеподобни или да пиеш едно фрапе....ама а де...

# 21
  • Мнения: 727
Аз забравих , че бях обещала да пиша в понеделник като мина ФМ дали беба се е обърнала понеже бях писала, че съм го усетила. Е така си е, обърнала се е вече с главичката надолу точно където мислех е главата и крачетата блъскат горе страни под гърдата ми и още по встрани, към ръбовете на дрехата. А около пъпа редовно стърчи дупе Simple Smile)и при нас всичко е наред в 31 гс, станах чудни снимчици вече дори имат нов профил на апарата и оцветяват кожата на бебето изглежда направо почти рийл Simple Smile)
Моят мъник още се върти, усещам го и не заема една позиция, а съм 30г.с. Понякога застава странично и е много смешно как ми изпъква едната страна на корема Simple Smile Явно има още място. Утре съм на преглед, ще видим какво ще кажат.
Друго си е да направиш разходка със себеподобни или да пиеш едно фрапе....ама а де...
И на мен така ми се ще повечко общуване, а всички са заети, когато съм свободна. Фрапенце навън, смях и малко приказки по женски... размечтах се.. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 444
Момичетааа ми аз още ходя на работа, а уикендите все нещо съм заета. Иначе съм "ЗА" срещичка и за тези фрапета ( от къде ги споменахте)  sweat_smile:
Имам още две седмици и половина до болничния, после пак ще работя, но дистанционно, а и ще мога да си взимам някой друг свободен час в деня за разходки, курсове, спорт или каквото дойде. Сестра ми има до ден днешен (10 години след първата бременност) много добри приятелки от групата на мамите, даже се записах по нейно настояване тук и наистина не съжалявам, много свежи и готини хорица сте Beers

# 23
  • Мнения: 61
Сесилче, определено не си плондерееш сама 😊 аз от доста време съм си заковала килограмите(15), чак се притеснявам дали е здравословно -нямам апетит, чудя се вече какво да хапвам, че с тия киселини, които и от водата ги получавам.... Не се издържа, честно!
Салсиша, да, двечки са и притискат здраво.

# 24
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Сесилче, и аз съм +14 кг. Simple Smile А и преди съм казвала че съм нисичка, та положението не е розово Simple Smile
euforia, аз съм от Пловдив и съм свободна вече. Може да организираме една срещичка. На мен малко ми липсва работата, защото съм свикнала да съм сред хора, но пък имам и нужда от почивка.

Във фейсбук групата се коментира събирането на багажа за болницата. Аз имам известна представа какво трябва и какво не, но се чудя в какво точно да го сложа този багаж. Сак? Раница? Вие какво сте намислили?

# 25
  • Мнения: 9 196
Едно малко куфарче с колелца, защото не ми се мъкнат пак сакове, като хамалин, или да чакам някоя кисела леля да ми го донесе.

П.С.: Всички сме дебели, не го мислете.

# 26
  • Мнения: 67
Подкрепям Salsisha за куфарчето. Жестоко съжалих, че не си приготвих така багажа, докато бях в болницата, май месец. А и аз ще раждам в Майчин дом София, та трябва доста посуда и вещи да пренеса. Всичко друго ми се струва неудобно и ще тежи за носене.

И на мен малко ми остава още да поработя - до 1.07 ще си идвам в офиса, а 45-дневният ми започва от 25.06. Хем ми е неудобно вече да седя по цял ден в офиса, хем въобще не ми се стои вкъщи. Аз сега съм изправена пред нов проблем - съпругът ми се е заинатил да присъства на раждането. Не знам как така го реши изведнъж. Сега не спира да ме врънка постоянно за това. Не знам дали в Майчин дом въобще допускат подобен "лукс", но ще попитам на 20 като ходя до там за среща с ендокринолога, с риск да бъда овикана.

Още нищо не съм обсъждала с лекаря, който ме следи и за раждането и сега се вълнувам за следващата консултация, защото мисля, че е време да говорим по въпроса. Допълнително, още нищо не сме купили за младежа, дори и име не сме му избрали. Постоянно си повтарям, че това не ни прави лоши родители Smiley .

# 27
  • Мнения: 2 111
Мили дами, някой правил ли е обременяване с глюкоза и може ли да ми разкаже как точно протече? Чета, че няколко пъти ти взимат кръв от пръста, наливаш се с глюкоза и като цяло е неприятно, но ще се радвам някой наскоро преживял го да сподели. Аз днес бях на преглед и ми назначиха това изследване. В 30 г.с. съм, а бебето отговаря на 32 г.с. и тежи 1,950 гр. Според АГ едва ли се касае за ИР, тъй като почти не качвам (+5.5 кг от началото, старт от нормално тегло) и имаме генетична предразположеност (с ММ сме високи и атлетично сложени, той е почти 2 м., а каката се роди 4,550). Все пак, каза, че трябва да го направим, понеже било задължително при такива показатели. Та, малко ми е притеснено и утре ще ходя да ме "обременяват". Ще се радвам някой да сподели опит. Благодаря и прегръдки на всички!

# 28
  • Мнения: 925
 аз не съм най-подходяща за мнение, Защото тук само един път от вената ми взеха кръв един час след изпиване на глюкозата. Като цяло се чувствах доста добре от нея ,защото съм с изключително ниска захар, но ме предупредиха че може да получа световъртежи.

# 29
  • Мнения: 67
Кафе с Канела Взима се кръв на гладно (поне осем часа преди това не трябва да си яла), при мен я взеха венозно, после ти дават да изпиеш глюкозата. Един час след като изпиеш глюкозата ти се взима кръв (венозна) и на втория час след изпиване на глюкозата пак ти се взима кръв (венозна). През това време седиш в лабораторията, без да се движиш и без да пиеш вода или да приемаш храна.

Това е.

Ендокринологът, който ме консултира мен, каза изрично, че изследването се прави само с венозна кръв.

На мен ми стана лошо на третия час след приема на глюкозата, получих хипогликемия, затова е добре да имаш нещо за хапване под ръка след изследването Simple Smile

Аз си следя кръвната захар сега с глюкомер, с него се взима кръв от пръста и определено има разлика със стойностите на венозната кръв.

Общи условия

Активация на акаунт