RYANAIR -12

  • 68 056
  • 777
  •   1
Отговори
# 360
  • София/Хамбург
  • Мнения: 60
Здравейте, полетът на Райън София - Берлин, за петък, 10.08, е анулиран. Немските пилоти стачкуват. Силно вероятно е да са засегнати и други полети из Германия до България. На летище Шонефелд са анулирани почти всички полети на Райън от Берлин.

# 361
  • Мнения: 4 936
Купих два билета на Риан - с приорити т.е с две чанти за в самолета, места и т.н. - добавих и по 1 чекиран багаж от 20 кг, но на бордната карта не пише чекирания багаж- или аз не го вождам ? От къде да проверя какво съм включила към всеки билет и за всеки полет?

# 362
  • Варна
  • Мнения: 750
Купих два билета на Риан - с приорити т.е с две чанти за в самолета, места и т.н. - добавих и по 1 чекиран багаж от 20 кг, но на бордната карта не пише чекирания багаж- или аз не го вождам ? От къде да проверя какво съм включила към всеки билет и за всеки полет?
Здравей, тук има много по-знаещи от мен, но на бордната карта не е изписан чекирания багаж. Какво е закупено може да се види на Преглед на маршрут - проверете какво сте закупили.

# 363
  • Мнения: 4 936
ей това излиза:   Изходящ полет:    Чекирана чанта (20kg), Приоритет и 2 чанти ръчен багаж
●   Пристигащ:   FR6116   , Приоритет и 2 чанти ръчен багаж
т. е нямам голям куфар на връщане.
Мога да си добавя, нали?
Колко време преди полета мога да го добавя?

# 364
  • Мнения: 2 681
Голд, ако са ти взели от картата сумата за големия багаж - значи си го купила.
В бг. вариант на сайта не излиза на бордната карта, но го има в щрих кода.
Ако минеш на англ. ще го видиш. Пише го в първия пост на темата.
Иначе може да добавяш багаж до няколко часа преди полета.
Но само при купуването му с билета е по-евтин. После стига и до 40Е.

# 365
  • София
  • Мнения: 100
Потвърдено: Авиокомпаните дължат обезщетения на пътниците и при стачка

https://offnews.bg/ikonomika/potvardeno-aviokompanite-dalzhat-ob … ri-st-686019.html
Може би ще е полезно, особено днес.

# 366
  • Мнения: 8 919
Момичета и момчета, как да се чекираме за обратния полет с нови паспорти? Чекирахме само идването, тъй като искахме с България да си подновим паспортите. И сега не можем да се чекираме с новите. В сетингс/пътници/ компания приема новите, но като тръгнем да чекираме, показва старите и толкова. Освен чата, друг вариант?

# 367
  • Мнения: 22
Здравейте,

за първи път ще чекирам (винаги друг го е правил) и ме е страх да не объркам нещо. Полета ни е до Рим на 07.09, и връщане - 12.09. с резервирани места. Доколкото разбирам вече мога да се чекирам  (60 дни преди полета), в сайта също пише "Вече може да се регистрирате". Така че чекирам заминаване и връщане?  Запазвам на телефона и за всеки случай принтирам бордните карти. Има ли нещо друго специфично, което трябва да направя, за да не объркам нещо?

# 368
  • София
  • Мнения: 16 108
Да, правилно си разбрала за чекирането.
Ако искаш големия ръчен багаж да е притебе в салона трябва да купиш приорити.

# 369
  • София
  • Мнения: 178
Извинявам се, че не е съвсем по темата, но имаме голям престой /8 часа/ на летището в Атина, края на август, та, въпросът ми е дали може да си оставим ръчните куфари /3 броя/ на гардероб на летището за да пообиколим Атина и дали е скъпо това съхранение на багаж, защото досега не ми се е налагало?

# 370
  • Мнения: 2 681
В сайта на летище Атина би трябвало да пише колко струва гардероба и как е транспорта до центъра.

# 371
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Извинявам се, че не е съвсем по темата, но имаме голям престой /8 часа/ на летището в Атина, края на август, та, въпросът ми е дали може да си оставим ръчните куфари /3 броя/ на гардероб на летището за да пообиколим Атина и дали е скъпо това съхранение на багаж, защото досега не ми се е налагало?

http://www.care4bag.gr/baggage_storage.html

# 372
  • София
  • Мнения: 178
Извинявам се, че не е съвсем по темата, но имаме голям престой /8 часа/ на летището в Атина, края на август, та, въпросът ми е дали може да си оставим ръчните куфари /3 броя/ на гардероб на летището за да пообиколим Атина и дали е скъпо това съхранение на багаж, защото досега не ми се е налагало?

http://www.care4bag.gr/baggage_storage.html

Много благодаря! Simple Smile

# 373
  • София
  • Мнения: 1 865
Извинявам се, че не е съвсем по темата, но имаме голям престой /8 часа/ на летището в Атина, края на август, та, въпросът ми е дали може да си оставим ръчните куфари /3 броя/ на гардероб на летището за да пообиколим Атина и дали е скъпо това съхранение на багаж, защото досега не ми се е налагало?

Има място за оставяне на багаж. За цял ден излиза около 8 евро на куфар. И една забележка за транспорта: с автобус до Атина и обратно излиза около 5евро. С метро е 18 евро.

Да споделя, че преди две седмици на летището в Маракеш ни предложиха безплатно да чекираме и ръчния куфар, вместо да ни го вземат на изхода. Точно като при Wizz.

# 374
  • София
  • Мнения: 178
Има място за оставяне на багаж. За цял ден излиза около 8 евро на куфар. И една забележка за транспорта: с автобус до Атина и обратно излиза около 5евро. С метро е 18 евро.

Мислех, че автобуса до Атина е толкова в едната посока /6 евро/ или бъркам!?

Общи условия

Активация на акаунт