Козметика от първа необходимост???

  • 1 673
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 748
Крем '' Бочко'' го отхвърлят Лекарите...доста е плътен и натепква дупето без да се размаже , а не се ли втрие добре в кожата- ефекта е никакъв ! Съветват крема за дупе да е Пенатен.
за вече подсечено дупе най-добър си е Бейби Тан. Бочко също съвсем не е лош, още повече, че е със смрадлика. по принцип крема против подсичане няма за какво да се втрива в кожата, след като идеята му до някъде е да изолира от влагата в памперса.

аз използвам гел за баня, олио и крем против подсичане на Бюбхен, а когато е подсечена Бейби Тан и Бочко. къпем беба само 1-2 пъти седмично с гел, през останалото време с вода.

...обаче ме замисли това "от първа необходимост" в заглавието - на някои места по белия свят хората къпят само 1 път в седмицата бебето, за да не се изсушава кожата. някои пък първите месеци къпят само с вода, пак по същата причина. други отричат мазането с олио или други мазни неща, особено на цялото бебе, защото запушва порите. по същата причина се препоръчва в жегите да се маже с тоалетно мляко, а не с олио. а косата пък въобще е излишно да се мие с шампоан от начало. и така излиза, че наистина "от първа необходимост" е само крема против подсичане. всичко останало е по желание според това как избереш да го къпеш Wink

# 16
  • Мнения: 678
Крем '' Бочко'' го отхвърлят Лекарите...доста е плътен и натепква дупето без да се размаже , а не се ли втрие добре в кожата- ефекта е никакъв ! Съветват крема за дупе да е Пенатен.

И Бочко, и Пенатен не вършат никаква работа Crazy
Тогава им цапайте дупетата с ПИОКТАНИН - лилав разтвор - страхотен е , само не го клепайте много като '' сметана '' както се е изразила една мама- че изгаря кожичката ! иначе е много ефикасен...дори при огнено червени и подсечени дупета- подсушава и ефекта е по-голям от десетки разни кремове за дупета....От опит на мазане не само на едно дупе Ви го казвам  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 106
...................... и крем Бочко за дупе.  Peace
Крем '' Бочко'' го отхвърлят Лекарите...доста е плътен и натепква дупето без да се размаже , а не се ли втрие добре в кожата- ефекта е никакъв ! Съветват крема за дупе да е Пенатен.

Поли, извинявай, ама точно обратното е. Крема не е задължително да попива добре в кожата, ами да остави защитен слой, за да не достига влагата до кожата и да я дразни. Всички цинкови кремчета са на този принцип.
Виж ако мажеш с лечебен крем, то тогава се втрива в кожата, за да  лекува там каквото има да лекува  Wink.

# 18
  • Мнения: 2 467
1. За къпане ползвах Дермо-почистващ гел от първия ден на живота на Мустела,след това 2 в 1 измиващ гел-шампоан за коса и тяло.

2. За  мазане след баня зимата преварен зехтин, лятото Hydra-Bébé® тяло на Мустела.

3. За дупето Витаминен защитен крем на Мустела.

4. За лицето Колд Крем — защита от околната среда лице.

Зехтин купувах екстра вържин, без сол, студено пресован. Преварявам на водна баня 20-на минути на по-слаб огън.

# 19
  • Мнения: 46 518
Крем '' Бочко'' го отхвърлят Лекарите...доста е плътен и натепква дупето без да се размаже , а не се ли втрие добре в кожата- ефекта е никакъв ! Съветват крема за дупе да е Пенатен.

И Бочко, и Пенатен не вършат никаква работа Crazy
Тогава им цапайте дупетата с ПИОКТАНИН - лилав разтвор ...

Приклчихме вече с подсичанията, но "Бейби тан" помагаше, това лилавото не съм купувала  Blush

# 20
  • Мнения: 678
...................... и крем Бочко за дупе.  Peace
Крем '' Бочко'' го отхвърлят Лекарите...доста е плътен и натепква дупето без да се размаже , а не се ли втрие добре в кожата- ефекта е никакъв ! Съветват крема за дупе да е Пенатен.

Поли, извинявай, ама точно обратното е. Крема не е задължително да попива добре в кожата, ами да остави защитен слой, за да не достига влагата до кожата и да я дразни. Всички цинкови кремчета са на този принцип.
Виж ако мажеш с лечебен крем, то тогава се втрива в кожата, за да  лекува там каквото има да лекува  Wink.
Работя в Детско Отделение-Реанимация само с деца. Това което написах и споделих с Вас - е ежедневна практика. Като минат Лекарите на Визитация и видят някоя ,, кадърна '' майка колко много е натепала крема по дупето - веднага я карат да го избърсва , а особенно ако е ,,БОЧКО ''- караме я дори да мие дупе и добре да го подсуши.
 Темата и аз я приключвам !  Peace

# 21
  • Мнения: 195
Аз ползвам Seba mad.

# 22
  • Мнения: 177
Мислех да си взема каквото е необходимо от серията на Мустела.Но ако реша да взема направо  продуктите за атопична кожа - дали ще е грешка, а ?

# 23
  • Мнения: 3 760
В началото не ползвахме абсолютно нищо, освен кремче против подсичане на Бюбхен!
След 4-ти навършен месец започнахме да мажем с бебешко олио.
Все още не ползваме сапуни и шампоани!

# 24
  • Мнения: 649
...обаче ме замисли това "от първа необходимост" в заглавието - на някои места по белия свят хората къпят само 1 път в седмицата бебето, за да не се изсушава кожата. някои пък първите месеци къпят само с вода, пак по същата причина. други отричат мазането с олио или други мазни неща, особено на цялото бебе, защото запушва порите. по същата причина се препоръчва в жегите да се маже с тоалетно мляко, а не с олио. а косата пък въобще е излишно да се мие с шампоан от начало. и така излиза, че наистина "от първа необходимост" е само крема против подсичане. всичко останало е по желание според това как избереш да го къпеш Wink

ами да, и тук се препоръчва само един път в седмицата да се къпе бебето, а иначе всеки ден да се подмива само с вода ... така че и ние в началото имахме само крем на Пенатен за дупе
и бебешко олио ( от което още имам, че не му харесваше много като го мажех) . и за къпане имам също на Пенатен от това съм много доволна, защото не изсушава кожата!

# 25
  • Мнения: 5 297
1. За къпане ползвах Дермо-почистващ гел от първия ден на живота на Мустела,след това 2 в 1 измиващ гел-шампоан за коса и тяло.

2. За  мазане след баня Hydra-Bébé® тяло на Мустела.

3. За дупето Витаминен защитен крем на Мустела.

4. За лицето Колд Крем — защита от околната среда лице.

 newsm10 -  и ние сме така!

# 26
Сапунът е изключен в моите представи за ползване при бебе  Naughty

Само течни измиващи средства!!!
Фен съм на Чико и Мустела, но Чико ми е фаворит  Peace

Каквато и марка да избереш, ще ти трябват: измиващ гел, олио за тялото след баня и крем против подсичане.

Моят избор:
-течен измиващ гел на Чико
-преварен зехтин
-крем против подсичане "Бейби тан"

 :Ние ползваме;Детска витаминска крема.Македонски е и сме много доволни,шампоана ни е  Чико

# 27
  • Мнения: 1 645
В началото използвах ;
 - гел- шампоан за коса и тяло на Клоран
 - лосион за тяло на Клоран
 - крем против подсичане на Клоран
и мокри кърпички .
Не съм използвала нито сапун нито олио.
По късто включих и 2 крема за лице на Клоран.Страхотни са  Peace

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сапун и зехтин..........Аз до 3 ти месец сапун не съм ползвала....само водичка за дупето

Общи условия

Активация на акаунт