Клиника Адела Фертилити - лятна Тема 4

  • 63 204
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 902
Без нищо. След поредния месец, в който всичко се омота благодарение на Регулона, казах на док, че нищо няма да пия и слагам. Аз бях много зле и физически вече от тях и нямах нерви. Разбрахме се да пробваме така щом не искам. И то взе, че следващият Ц, въпреки киста на ЖТ бях със супер прог и естрдиол, но висок ЛХ. Док каза, че пак си е риск, ама страртирахме и това сработи в крайна сметка. Просто късмет. Нищо друго.

# 661
  • София
  • Мнения: 70
Chocolate, а ти на напълно ЕЦ ли беше, без никаква стимулация и Цетротид? Колко ти беше ЛХ като го изследвахте последно преди пункцията?

Боби сега бях на Фостимон от 8ми до 11 ден (2,3,3,2 х 75 IU) и Цетротид от 9 до 12 ден. Хориомон на 12 ден. Пункция на 14 ден.

Преди това на ЕЦ имах пак Цетротид (но само 1) и хориомон. ЛХ го хванахме на 10 (тъкмо беше тръгнало да се покачва).

# 662
  • Varna
  • Мнения: 488
Без нищо. След поредния месец, в който всичко се омота благодарение на Регулона, казах на док, че нищо няма да пия и слагам. Аз бях много зле и физически вече от тях и нямах нерви. Разбрахме се да пробваме така щом не искам. И то взе, че следващият Ц, въпреки киста на ЖТ бях със супер прог и естрдиол, но висок ЛХ. Док каза, че пак си е риск, ама страртирахме и това сработи в крайна сметка. Просто късмет. Нищо друго.
Кистата на жълтото тяло, пречи ли на Зет. Аз съм пак с такава и ми изписаха Регулон, 2*1, за 10 дена. Никога не съм пила по тази схема. Налага ли се пункция на киста преди Зета?

# 663
  • Мнения: 3 902
Ами при мен се изчисти в началото на Ц, та реално не попречи. Тя кистата на Жт е различна от фоликулярна/ендометриоза и тн.

# 664
  • Varna
  • Мнения: 488
Сега май имам задържан фоликул- пак. И киста на жълтото тяло съм имала.Направо не знам вече. Омръзна ми. Регулона изобщо не ми помагна предните пъти. Даже имам чувството, че я подхранва тая киста.

# 665
  • Мнения: 1 721
Включвам се както винаги със закъснение по темата за мамолога. Аз имах множество кисти, 1 от които с лоша структура, преди да започна със стимулациите. Докторът ми предложи или да я махнем веднага, или да я следим изкъсо. Т. К. планирах бременност, легнах под ножа. През бременността някои от останалите кисти нарстнаха много, но нямаше нищо притеснително.. Всичко изчезна по време на кърменето, но последвалите 2 стимулирани опита отново докараха много кисти. Ходя на преглед на 6 месеца и ще си позволява да посъветвам всички дами, които правят стимулирани опити, също да го правят

# 666
  • Мнения: 1 592
Без нищо. След поредния месец, в който всичко се омота благодарение на Регулона, казах на док, че нищо няма да пия и слагам. Аз бях много зле и физически вече от тях и нямах нерви. Разбрахме се да пробваме така щом не искам. И то взе, че следващият Ц, въпреки киста на ЖТ бях със супер прог и естрдиол, но висок ЛХ. Док каза, че пак си е риск, ама страртирахме и това сработи в крайна сметка. Просто късмет. Нищо друго.

А на мен ми дал да пия 10 дни Оргаметрил .

Защо изобщо се прави това - на други места не са ми давали противозачатъчни само за 10 дни при това.
За да стартираме с по-равни фоликули ? Аз така го разбирам.  newsm78

Аз мислех, че се пият цял месец такива хапчета.

# 667
  • Мнения: 3 902
Има всякакви схеми и варианти, аз съм чувала за какво ли не. Но да, идеята е да се стартира с по-равномерни фоликули, без тотално да се блокират яйчниците и да има по-добър отговор на стимулацията.

При повечето хора работят тези схеми. Аз почти не се сещам за друг случай като мен, който просто тотално да реагира в другата посока. Вместо да ми се успокоят яйчниците - аз образувам фоликулярни кисти от всякакви такива препарати.

Стискам ви палци! Скоро темата да се напълни с бременни коремчета!

babydust7 babydust7 babydust7

# 668
  • Мнения: 1 592
Дано има ефект !  Tired
Аз ще съм по къс протокол заради кисти в гърдите .
Дано да ми е щадяща схемата , още не знам каква ще е.  bouquet

# 669
  • Мнения: 6 048
Боби сега бях на Фостимон от 8ми до 11 ден (2,3,3,2 х 75 IU) и Цетротид от 9 до 12 ден. Хориомон на 12 ден. Пункция на 14 ден.

Преди това на ЕЦ имах пак Цетротид (но само 1) и хориомон. ЛХ го хванахме на 10 (тъкмо беше тръгнало да се покачва).
Много ще ми помогнеш ако знаеш колко голям ти е бил фоликула, когато бихте първия Цетротид. Опитвам се да разбера защо при ЛХ 6.54 на 9-ти ден, вероятно около 10 на 10-ти ден и 2 фоликула по 11 мм. док не ми би Цетротид и да стартираме стимулация. Чудя се дали фоликулите са били малки или просто той реши, че ЛХ-то няма да скочи толкова много и вече при ЛХ 14 на 11-ти ден ме канселира.
Твоята стимулация и въобще подход са много идентични с това, което прави при мен. Разликата е само, че моите пункции отиват за към 15-16 ден. Smirk

# 670
  • София
  • Мнения: 1 055
В понеделник на 24 септември клиниката дали ще работи.Искам да пусна микробиология и плазмите.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 701
Сън, много се радвам и ти желая лека бременност! Simple Smile

# 672
  • Мнения: 846
Без нищо. След поредния месец, в който всичко се омота благодарение на Регулона, казах на док, че нищо няма да пия и слагам. Аз бях много зле и физически вече от тях и нямах нерви. Разбрахме се да пробваме така щом не искам. И то взе, че следващият Ц, въпреки киста на ЖТ бях със супер прог и естрдиол, но висок ЛХ. Док каза, че пак си е риск, ама страртирахме и това сработи в крайна сметка. Просто късмет. Нищо друго.

А на мен ми дал да пия 10 дни Оргаметрил .

Защо изобщо се прави това - на други места не са ми давали противозачатъчни само за 10 дни при това.
За да стартираме с по-равни фоликули ? Аз така го разбирам.  newsm78

Аз мислех, че се пият цял месец такива хапчета.

И аз съм на Оргаметрил, свърши вчера. Така и не разбрах защо ми го даде. Канселира ме с лоши хормони.
Ама от този Оргаметрил нещо се скапах. Не стига, че ми беше лошо няколко дни, ами и никакво желание за секс нямам. Не че покрай всички тези опити имам особено желание, ама такова пък не е било. Добре че свърши. Сега до 2- 4 дни трябва да дойде Ц и започвам наново.
Много го харесвам док, всички са ми много симпатични, но това блъскане с хормони ми дойде в повече... Ако сега не стане, ще взема да си почина малко.
По въпроса с мамолога... Мисля, че съм казвала и друг път, но да кажа пак: След всяка стимулация препоръчвам да се прави ехограф на гърдите. Аз кисти нямах, но така се бяха възпалило млечните жлези, че един месец пих хапчета.

# 673
  • Мнения: 45
Здравейте, аз се включвам късно след месец среща с доктора, но ме гризат някакви въпросителни. Със снимка на двете тръби резултат хидросалпингс, т shape форма на маточна кухина, седловина матка, доктора препоръча едно инвитро, ако е неуспешно, оперативна корекция на всичко гореизброено. Та въпроса ми е, след всички дефекти, дали има смисъл от инвитро... Той беше толкова разговори, на мен ми дойде толкова в повече цялата информация, че не можах да задам адекватно въпроси навреме. Някой с подобен случай дали има?

# 674
  • Мнения: 6 048
То само хидросалпингсът е достатъчен повод да не се хвърляш към инвитро преди да го отстраните. Сигурна ли си, че д-р Калчев ти е предложил инвитро при наличен хидросалпингс? Да не би да не е сигурно, че го имаш? Аз бих направила корекцията и тогава бих се насочила към инвитро ако имам проблеми и с резерва. Някак си не ми се вижда нормално при толкова странични фактори да се прави инвитро, да се хвърлят куп пари, нерви и емоции напразно.

Общи условия

Активация на акаунт