Ревност ?

  • 30 850
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ревност!
От 5 г съм с ПАРАНОИК имам дъщеря на 3 г .Прака ми с този мъж е истински ужас.Дори вчера ми дигна луд скандал защо съм се сабавила с 30 мин. в университета  а не съм се прибрала веднага след испита.На мен ми е забранено всичко!Остана ми само една приятелка и тя вече не иска да ме слуша.Дори когато бях бременна с моята принцеса не спираше да ми дига скандали.
РЕВНОС!!!  БЯГАИТЕ!!! Отваряите очите си това е страшна болест и няма лек
Толкова си се впрегнала, че си направила маса грешки Wink
Наистина е много неприятно, и аз познавам такъв мъж (вече е пенсионер, а положението се влошава все повече). Не се търпи!

# 31
  • Мнения: 765
 Ревнувам . Мисля , че е чуство на несигурност  в моята значимост , а не толкова вина на партньора ми. Странното е , че съм на периоди - просто нещо се случва и отключва ревността ми. Тогава се започва голямото разследване - телефони, електронни пощи , кой кой е и т.н. А после ... после просто ми минава . Ей така ! Рязко . Минава ми. Той никога не ревнува. Той никога не ме разпитва . Той никога не се унижава , нито би унижил мен така. Аз пък си приспивам демоните до следващият път , когато  пак се появявя тъпото чуство - чуството че ме лъжат.

# 32
За мен не е позанато това чувство,
но мъжът ми се поддава.
Слава Богу, че е толкова възпитан и дискретен,
че аз истински се забавлявам, когато изревнува Wink

# 33
а аз да си призная наскоро открих, че съм много ревнива Embarassed
опитвам се да го преодолея и се извинявам със следродова депресия...и тайно се надявам да е временно явление
Да знаете ужасно е да се съмняваш в човека когото обичаш.... Sadа тои колкото повече се стреми да ти докаже лубовта си - толкова повече издънки прави....и всичко отначало...

Страхувам се да не презакам всичко....
бяхме приятели 6 години...гаджета 1 година..и сме семейство от 9месеца

# 34
  • Мнения: 3 929
По принцип не ревнувам, рядко ми се случва да изпитам подобно чувство. Иначе съм любопитна понякога - да направя проверка, но не просто така, а задължителна съм провокирана от нещо. А мъжът ми е болезнено ревнив, даже толкова е зле, че като започне да ми ги говори едни, по-скоро ми става смешно, че умен човек като него си мисли простотии и допуска да обсебят съзнанието му. Ако знаеше само, че няма никакви поводи да ме ревнува, колко по-леко щеше да му бъде... Ама като иска, да си трови нервите. Страшна болест е ревността!

# 35
Момичета,тази болест е във всеки! Ето нещо, което може да ви помогне.
Най-добра връзка е тази,при която любовта ви един към друг е повече от нуждата да сте заедно

# 36
  • Мнения: 4 733
Много съм ревнива и е отвратително

# 37
  • Мнения: 164
Много съм ревнива и е отвратително
И аз така .колкото и да се мъча да го преодолея ...не става

# 38
  • Мнения: 179
За мен ревността е като натрапливата невроза,важното е да "плениш" още първата мисъл ,която ти хрумне.Тоест да не я оставяш да се развихри във въображението ти,да се отрази на настроението ти и да предизвика кофти действия.Не съм имала поводи за ревност,но и аз не съм давала такива.Поставила съм си за цел, да не се съмнявам в човека до мен.Че как се живее иначе? newsm78

# 39
  • sofia
  • Мнения: 97
Ами не ревнувам, защото мразя мен да ревнуват и да следят. Всеки път, когато си помисля да го изревнувам, си казвам "ами, ако ти си на неговото място?!"Тази стратегия ми помага в семейните отношения. И да го ревнувам, и да не го ревнувам, той, ако иска, ще ми изневери.


И аз така. "Хайде да не се следим, че ще се хванем" Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 1 153
 Twisted EvilПонякога  се случва да ревнувам ,но в границите на нормалното Crossing Arms

# 41
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Понякога ревнувам, понякога и той ревнува....без крайности.
Но не винаги е било така.....в началото той беше болезнено ревнив ooooh!....крайно неприятно - просто поставих ултиматум - или се контролираш, или край! Mr. Green
Сигурна съм, и сега - три години след началото - все още ме ревнува, но не го показва Wink....то и аз съм ревнива от време на време.....някак не мога да повярвам, че има хора оперирани от това чувство newsm78.

# 42
  • Мнения: 302
"Не ревнува този, който обича, а този, който иска да бъде обичан!"

Много, ама много ми допадна тази мисъл!   bouquet

# 43
  • Мнения: 533
Ревнив е и то доста. На периоди е, това ме измъчва много, не знам кога ще е следващия период на луда ревност, но мисля че все повече се опитва да се владее.

# 44
  • Мнения: 1 364
Аз съм либерална- не чета пощата на мъжа ми, не му ровя по джобовете, не му пипам телефона.Намирам го за много неуважително и тъпо.
Според мен ревнуват предимно хора, които се страхуват,че ще бъдат изоставени или такива, с много ниско самочувстие,такива, на които като деца им е липсвало внимание и обич от страна на родителите.
Струва ми се,че колкото повече се стремиш да вържеш някого за себе си и да го направип зависим-физически или емоционално, толкова повече отдалечаваш този човек от теб и го провокираш да търси начин да избяга от този досаден контрол.

И аз съм на същото мнение.

Общи условия

Активация на акаунт