Клиники в Истанбул - Тема 6

  • 90 076
  • 744
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 370
Относно деня за трансфер - при мен след пункцията ми назначиха един антибиотик и казаха,че скоро след него ще ми дойде цикъла. После чакаш да мине този цикъл и при следващия вече, започва подготовка за трансфер. Аз я правих в България, но ако имаш време и възможност е хубаво те да следят всичко и да пускаш изследвания там. Понеже аз избрах тук да ходя на прегледи, сбърках, но това не се отрази на забременяването, а на личните ми нерви. Процедурата беше  - на втори ден от цикъл отиваш на гинеколог, за да види имаш ли образувани кисти или нещо притеснително след стимулацията, взема се кръв и се следят определени хормони, после след една седмица пак на преглед,гледа се дали имаш доминантен фоликул за месеца, дебелина на лигавицата на матката, пак кръв, след 4 дни пак същите неща се гледат и така докато настъпи момента на овулация, казват ти какви лекарства да прилагаш и след 5 дни след овулация ми беше трансфера. В деня на овулацията разбрах за деня на трансфера. Всичко е много индивидуално. При мен беше на 24 ден на цикъла, но аз имам удължен цикъл....

# 511
  • Мнения: 181
Относно деня за трансфер - при мен след пункцията ми назначиха един антибиотик и казаха,че скоро след него ще ми дойде цикъла. После чакаш да мине този цикъл и при следващия вече, започва подготовка за трансфер. Аз я правих в България, но ако имаш време и възможност е хубаво те да следят всичко и да пускаш изследвания там. Понеже аз избрах тук да ходя на прегледи, сбърках, но това не се отрази на забременяването, а на личните ми нерви. Процедурата беше  - на втори ден от цикъл отиваш на гинеколог, за да види имаш ли образувани кисти или нещо притеснително след стимулацията, взема се кръв и се следят определени хормони, после след една седмица пак на преглед,гледа се дали имаш доминантен фоликул за месеца, дебелина на лигавицата на матката, пак кръв, след 4 дни пак същите неща се гледат и така докато настъпи момента на овулация, казват ти какви лекарства да прилагаш и след 5 дни след овулация ми беше трансфера. В деня на овулацията разбрах за деня на трансфера. Всичко е много индивидуално. При мен беше на 24 ден на цикъла, но аз имам удължен цикъл....

Axtravaganza, мнооого ти благодаря!!! Сега вече са ми по-ясни нещата. 🤗

# 512
  • Мнения: 39
Здравейте момичета! Само Нериман ли се занимава с пациенти? Защото и пиша, но неотговаря. Ще почвам подготовка за трансфер, а незнам какво се случва.

# 513
  • Мнения: 181
Здравейте момичета! Само Нериман ли се занимава с пациенти? Защото и пиша, но неотговаря. Ще почвам подготовка за трансфер, а незнам какво се случва.

Аз се запознах с Нериман и Шефкие (нейният номер е 00 90 549 314 69 67). Ако има други координаторки нека и другите момичета да споделят.

# 514
  • Мнения: 672
Момичета, имам питане, но не е по темата точно. Днес приятелка ми донесе фолиева киселина от Турция'- Folbiol 5 mg. Интересува ме по колко табл.се пие? Предполагам, че ще е 1 табл.До сега съм пила Ноефолик мета 0,4мг. и ми направи впечатление, че турската е повече като милиграми. Няма кого да попитам и се обърнах към вас за помощ. Благодаря предварително!

# 515
  • Мнения: 370
Относно деня за трансфер - при мен след пункцията ми назначиха един антибиотик и казаха,че скоро след него ще ми дойде цикъла. После чакаш да мине този цикъл и при следващия вече, започва подготовка за трансфер. Аз я правих в България, но ако имаш време и възможност е хубаво те да следят всичко и да пускаш изследвания там. Понеже аз избрах тук да ходя на прегледи, сбърках, но това не се отрази на забременяването, а на личните ми нерви. Процедурата беше  - на втори ден от цикъл отиваш на гинеколог, за да види имаш ли образувани кисти или нещо притеснително след стимулацията, взема се кръв и се следят определени хормони, после след една седмица пак на преглед,гледа се дали имаш доминантен фоликул за месеца, дебелина на лигавицата на матката, пак кръв, след 4 дни пак същите неща се гледат и така докато настъпи момента на овулация, казват ти какви лекарства да прилагаш и след 5 дни след овулация ми беше трансфера. В деня на овулацията разбрах за деня на трансфера. Всичко е много индивидуално. При мен беше на 24 ден на цикъла, но аз имам удължен цикъл....

Axtravaganza, мнооого ти благодаря!!! Сега вече са ми по-ясни нещата. 🤗


Винаги ми напира от вътре  да помогна, щом знам нещо или мога. Аз нямаше откъде да прочета, търсила съм тук информация, писала съм,  но въпреки всичко така и стоях пред много неизвестни. Почти за цялата процедура. Някак си и от клиниката ми казваха все на час по лъжичка, после разпитвах и като никой не ми отговори, гадаех какво ми предстои. Не знаех кога трябва да пътувам за Турция, кога ще е този пуст трансфер, кога да си взема отпуска....  Очаквах с нетърпение да науча някаква дата, за да си планирам пътуване. То не е като да ходиш в твоя град в болницата... И така. Поставям се на ваше място - много неизвестни, които стресират жената. Не говоря за мъжа - той освен материал да даде, друго не го очаква.

# 516
  • Мнения: 62
Момичета, имам питане, но не е по темата точно. Днес приятелка ми донесе фолиева киселина от Турция'- Folbiol 5 mg. Интересува ме по колко табл.се пие? Предполагам, че ще е 1 табл.До сега съм пила Ноефолик мета 0,4мг. и ми направи впечатление, че турската е повече като милиграми. Няма кого да попитам и се обърнах към вас за помощ. Благодаря предварително!

Привет Anichka 21,
folibiol е турският аналог на неофолик мета. И аз го пиех в Турция, а сега пия неофолик мета. Вземай по 1 таблетка дневно.

# 517
  • Мнения: 39
Момичета, имам питане, но не е по темата точно. Днес приятелка ми донесе фолиева киселина от Турция'- Folbiol 5 mg. Интересува ме по колко табл.се пие? Предполагам, че ще е 1 табл.До сега съм пила Ноефолик мета 0,4мг. и ми направи впечатление, че турската е повече като милиграми. Няма кого да попитам и се обърнах към вас за помощ. Благодаря предварително!

Пия същата фолиева по 1 таблетка на ден.

# 518
  • Мнения: 672
Много ви благодаря момичета за бързите отговори. Успех!

# 519
  • Мнения: 2 673
Фолибол не е мета, а обикновена ф.к.
Приемат се по 2-3 таблетки на ден. Аз пиех по 2.
Който има неусвояемост, е по-добре да пие мета ф.к.
Lemonello, за ЗЕТ е много относително кога ще се прави, според случая,
аз събирам ембриони, така че ще мине много време,
преди да направя трансфер, предстои ми и ЦС преди него.
Нямала съм аномалии с цикъла заради пункцията.
За всичко, което те интересува, питай координаторката.
Късмет! Стискам ти палци! Hug

# 520
  • Мнения: 1 275
Сиси е права за турската фолиева..в старите теми надълго и широко беше коментирано.

# 521
  • Мнения: 347
А Нурие не работи ли още в Мемориал? На нас и тя ни помагаше понякога.

# 522
  • Мнения: 62
Момичета едната фолиева е фолибол, а тази, която е мета се казва фолиБиол. Аз поне това го споменах веднага в болницата, защото и аз не усвоявам фолиевата изцяло и ми казаха да взема фолиБиол.

# 523
  • Мнения: 2 673
Момичета едната фолиева е фолибол, а тази, която е мета се казва фолиБиол. Аз поне това го споменах веднага в болницата, защото и аз не усвоявам фолиевата изцяло и ми казаха да взема фолиБиол.
Една и съща е - FOLBIOL, не съм написала името правилно, но не е мета.
Всеки може да прочете какво съдържа в листовката.

# 524
  • Мнения: 1 554
Момичета, имам питане. Надявам се някой да може да отговори. При дълъг протокол блок инжекцията сваля ли ФСХ и ЛХ или само естрадиола? Т.е. мога ли да разчитам, ако ми е високо ФСХ, че блок инжекцията ще го смъкне преди стимулацията? И също някой правил ли е блок инжекция заедно с прием на противозачатъчни? Ако кажете и някои плюсове и минуси на дългия протокол, ще сте златни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт