Клиники в Истанбул - Тема 6

  • 89 944
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 268
Аз съм била и по двата протокола. При дълъг протокол след блок инжекцията ми изследваха само естрадиол, което ме навежда на мисълта, че явно блокира всички хормони. Другото, което ми направи впечатление, е че не потискаме ЛХ с някакъв препарат и дори не го изследваха по време на стимулация. Да уточня, че стимулацията беше в БГ, не в ТР.
За плюсовете и минусите, не съм много компетентна, но четох в Мемориал, че при жени с поликистоза, предпочитат къс протокол, защото има риск от хиперстимулация. Предполагам, че според случая преценяват и кой протокол е подходящ. При мен в БГ беше на проба, грешка и дългия протокол за мен, беше грешка.
Успех Hug

# 526
  • Мнения: 1 554
Здравeй Aby, да, разбира се, че се преценява кой е подходящият протокол спрямо ситуацията и диагнозата. И аз съм чувала, че при поликистоза не се препоръчва. Аз съм с ендометриоза и при мен хиперстимулация си е направо невъзможна Simple Smile. Благодаря ти. Надявам се и други с опит да се включат.

# 527
  • Мнения: 134
Аз съм била и по къси и по дълги протоколи. С ендометриоза съм и мога да кажа, че при мен дългите протоколи дадоха по-добри резултати от късите. Бях при д-р Емре и той прецени да слагам Лукрин в предходния цикъл. И при двата ми опита с Лукрин извадихме повече на брой яйцеклетки и всичките ми стигнаха по 5 ден. Може би недостатъка на протокола донякъде беше това, че бях на сравнително високи дози Гонал. Но пък доктора ми отгледа всички фоликули да станат с еднакви размери. От единия опит бях и бременна, но бебето беше с тризомия и прекъснах бремеността.

# 528
  • Мнения: 84
Здравейте момичета. Имам един въпрос но първо накратко предисторията. На 28 години съм, през Юли миналата година забременях доста лесно, на втори опит. Имах прокървяване през 6-7 седмица, което в болница овладяха и до края на бременноста всичко беше супер. Самото раждане също беше нещо прекрасно за мен. Но точно там и свърши всичко хубаво.  На 5 минута дойде докторка и каза че дъщеричката ми е с вродена генетична болест, която сме и предали с мъжа ми. Ние нямаме никакви симптоми, просто сме носители на увредени гени, които при нея донесоха ужасния финал на 2 месечна възраст. Вероятноста това да се повтори е 25% според генетиците. Ние все още не сме изследвани за да се определи кой точно е увредения ген, тъй като има няколко варианта за конкретната боелст. Мисълта ми е в болница Мемориал, на където сме се насочили, ще направят ли и на нас генетично изследване, или само на ембриона? Като цяло който е имал генетичен проблем моля да сподели опита си, имало ли е по различни процедури, или такива които са стандартни (цветна снимка например) но са били ненужни в случая? Благодаря предварително на всички.

# 529
  • Мнения: 726
Нашето бебче имаше генетичен проблем. Установи се след амиоцентеза.
Преди да прекъснем бременността трябвяше да направим генетичен тест на мен и бащата, тъй като беше напреднала бременноста.
В България го направихме и беше 110лв на човек в клиника Малинов. Резултата излезе след 2 седмици. Получихме снимки на хромозомите и консултация с генетик. След това бяхме на безплатна консултация при проф Кременски в Национална генетична лаборатория.
В Мемориал също ни предложиха да направим този тест. Цената беше 700еврп. Не помня на човек или за двамата родители беше това цената. Също включва консултация с генетик.

Теста е кръвен, с тази особеност, че трябваше да сме яли преди това.

Аз нямам забележки по обслужването за теста в Малинов. Също препоръчвам много проф Кременски и екипа. За тази консултация в Мемориал с генетик бяха големи мъки да обясним на координаторките и затова се отказахме.

Съжалявам за случилото се с вашето семейство ...
Ако имате нужда от още някаква информация съм насреща.

# 530
  • Мнения: 91
Здравейте, момичета.
Днес излезнаха резултатите  ПИД на нашите два ембриона. Единият ни ембрион беше с много добро качество 6АА и той се оказа, че е увреден, а другият ни ембрион беше със средно качество 2АВ, а той е здрав. Д-рът каза, че със здравия ембрион окачват бременност 45-50%. Аз попитах това добре ли е, а той ми отговори, че е много добре и препоръчва задължително да направим ЗЕТ, защото имаме един напълно здрав и развил се до бластоцит ембрион. Дали има успели със сходна на моята ситуация, т.е. с трансфер на ембрион, който е по- ниско качество...?
Другото, което сме смути е, че д-ра каза да започнем подготовка за трансфер без да приемам назначени от него медикаменти. На втория ден от цикъла трябва да направя преглед и хормонални изследвания, за които мисля да отида до Мемориал и за по- сигурно там да ги направя... Някоя от вас препоръчва ли ли са така...?
Ох, отново душичката ми е в петите с хиляди неизвестни...

# 531
  • Мнения: 125
Здравейте, момичета.
Днес излезнаха резултатите  ПИД на нашите два ембриона. Единият ни ембрион беше с много добро качество 6АА и той се оказа, че е увреден, а другият ни ембрион беше със средно качество 2АВ, а той е здрав. Д-рът каза, че със здравия ембрион окачват бременност 45-50%. Аз попитах това добре ли е, а той ми отговори, че е много добре и препоръчва задължително да направим ЗЕТ, защото имаме един напълно здрав и развил се до бластоцит ембрион. Дали има успели със сходна на моята ситуация, т.е. с трансфер на ембрион, който е по- ниско качество...?
Другото, което сме смути е, че д-ра каза да започнем подготовка за трансфер без да приемам назначени от него медикаменти. На втория ден от цикъла трябва да направя преглед и хормонални изследвания, за които мисля да отида до Мемориал и за по- сигурно там да ги направя... Някоя от вас препоръчва ли ли са така...?
Ох, отново душичката ми е в петите с хиляди неизвестни...

Здравей,
Извинявам се ако се повтарям с въпроса, но относно ПИД на ембрионите- от Мемориал ли ти препоръчаха да го направите или вие самостоятелно решихте?  И реално в какви случаи се препоръчва?

# 532
  • Мнения: 1 221
Като отидете на 2ри ден на преглед ще ви кажат какви лекарства да вземете. Стискам палци да успееш и това ембрионче да е твоето бебче

# 533
  • Мнения: 84
Нашето бебче имаше генетичен проблем. Установи се след амиоцентеза.
Преди да прекъснем бременността трябвяше да направим генетичен тест на мен и бащата, тъй като беше напреднала бременноста.
В България го направихме и беше 110лв на човек в клиника Малинов. Резултата излезе след 2 седмици. Получихме снимки на хромозомите и консултация с генетик. След това бяхме на безплатна консултация при проф Кременски в Национална генетична лаборатория.
В Мемориал също ни предложиха да направим този тест. Цената беше 700еврп. Не помня на човек или за двамата родители беше това цената. Също включва консултация с генетик.

Теста е кръвен, с тази особеност, че трябваше да сме яли преди това.

Аз нямам забележки по обслужването за теста в Малинов. Също препоръчвам много проф Кременски и екипа. За тази консултация в Мемориал с генетик бяха големи мъки да обясним на координаторките и затова се отказахме.

Съжалявам за случилото се с вашето семейство ...
Ако имате нужда от още някаква информация съм насреща.

Благодаря много за отговора. Ние след раждането също се свързахме с проф. Кременски, но така и не успяхме да направим тест за да се потвърди точно подтипа на заболяването. Ние нямаме правени изследвания и варианта за нас е в Мемориал да ги направим.

Само да попитам още нещо. Колко месеца трябва да са минали от раждането за да може да се започне със стимулация?

Последна редакция: ср, 15 авг 2018, 20:13 от Andrea_A

# 534
  • Мнения: 726
Здравейте, момичета.
Днес излезнаха резултатите  ПИД на нашите два ембриона. Единият ни ембрион беше с много добро качество 6АА и той се оказа, че е увреден, а другият ни ембрион беше със средно качество 2АВ, а той е здрав. Д-рът каза, че със здравия ембрион окачват бременност 45-50%. Аз попитах това добре ли е, а той ми отговори, че е много добре и препоръчва задължително да направим ЗЕТ, защото имаме един напълно здрав и развил се до бластоцит ембрион. Дали има успели със сходна на моята ситуация, т.е. с трансфер на ембрион, който е по- ниско качество...?
Другото, което сме смути е, че д-ра каза да започнем подготовка за трансфер без да приемам назначени от него медикаменти. На втория ден от цикъла трябва да направя преглед и хормонални изследвания, за които мисля да отида до Мемориал и за по- сигурно там да ги направя... Някоя от вас препоръчва ли ли са така...?
Ох, отново душичката ми е в петите с хиляди неизвестни...

Здравей,
Извинявам се ако се повтарям с въпроса, но относно ПИД на ембрионите- от Мемориал ли ти препоръчаха да го направите или вие самостоятелно решихте?  И реално в какви случаи се препоръчва?



На мен лично ми препоръчаха да НЕ правя ПИД, защото съм на 28 освен тубарен проблем нямахме нищо друго.
Моя съвет е да направите ПИД без значение от вашето здравословно състояние. Спестете си ужасиите през, които минаваме. Няма сума, която да откупи това, което преживяваме.
Затова по-добре се застраховайте поне доколкото е възможно.
Успех!

# 535
  • Мнения: 164
Здравейте, момичета.
Днес излезнаха резултатите  ПИД на нашите два ембриона. Единият ни ембрион беше с много добро качество 6АА и той се оказа, че е увреден, а другият ни ембрион беше със средно качество 2АВ, а той е здрав. Д-рът каза, че със здравия ембрион окачват бременност 45-50%. Аз попитах това добре ли е, а той ми отговори, че е много добре и препоръчва задължително да направим ЗЕТ, защото имаме един напълно здрав и развил се до бластоцит ембрион. Дали има успели със сходна на моята ситуация, т.е. с трансфер на ембрион, който е по- ниско качество...?
Другото, което сме смути е, че д-ра каза да започнем подготовка за трансфер без да приемам назначени от него медикаменти. На втория ден от цикъла трябва да направя преглед и хормонални изследвания, за които мисля да отида до Мемориал и за по- сигурно там да ги направя... Някоя от вас препоръчва ли ли са така...?
Ох, отново душичката ми е в петите с хиляди неизвестни...

Здравей! Има много жени забременели с ембриони с не толкова добро качество, а и 45-50% шанс изобщо не е зле. Нашият ембрион беше с топ качество и ни даваха 55%. Подготовката за ЗЕТ започва от втори ден на цикъла с изследвания на хормони и ехографски преглед.Едва тогава лекарите преценяват, дали да включат  медикамент или подготовката за ЗЕТ да  бъде на естествен цикъл.Успех!

# 536
  • Мнения: 91
Благодаря на всички, които ми писаха. Обнадеждих те ме.
Много момичета ме питаха за ПИД на лично съобщение, но за съжаление не мога да им отговоря, не знам защо не ми се получава... С мобилната версия съм... Както и да е. Ще отговоря тук:
Относно ПИД на нас ни го препоръча проф. Кахраман на първия ни преглед. Ние сме с мъжки фактор, а аз съм на 36г.
Имахме два ембриона и двата достигнаха до 5-ти ден, т.е. до развитие, за да са годни за ПИД . Резултатът от изследването излезна точно след 3 седмици и 4 дни. Цената на ПИД за един ембрион е 295$.

# 537
  • Мнения: 146
Здравейте момичета. Имам един въпрос но първо накратко предисторията. На 28 години съм, през Юли миналата година забременях доста лесно, на втори опит. Имах прокървяване през 6-7 седмица, което в болница овладяха и до края на бременноста всичко беше супер. Самото раждане също беше нещо прекрасно за мен. Но точно там и свърши всичко хубаво.  На 5 минута дойде докторка и каза че дъщеричката ми е с вродена генетична болест, която сме и предали с мъжа ми. Ние нямаме никакви симптоми, просто сме носители на увредени гени, които при нея донесоха ужасния финал на 2 месечна възраст. Вероятноста това да се повтори е 25% според генетиците. Ние все още не сме изследвани за да се определи кой точно е увредения ген, тъй като има няколко варианта за конкретната боелст. Мисълта ми е в болница Мемориал, на където сме се насочили, ще направят ли и на нас генетично изследване, или само на ембриона? Като цяло който е имал генетичен проблем моля да сподели опита си, имало ли е по различни процедури, или такива които са стандартни (цветна снимка например) но са били ненужни в случая? Благодаря предварително на всички.

В Мемориал на нас още на първичния преглед ни назначиха генетични изследвания, без причина. Казаха, че само това не е изследвано и препоръчаха да ги направим в БГ, защото е по-евтино. Направихме ги в Геника и аз излязох с балансирана хромозомна транслокация, за която не съм и подозирала. Съответно ПИД беше задължителен, като от 8 изследвани ембриона, имахме само 3 здрави - останалите бяха генетично увредени. Аз лично като свидетел на множество истории бих направила ПИД, дори и да нямах генетичен проблем. Според мен в днешните  времена ПИД си е направо задължителен.

# 538
  • Мнения: 268
Напълно подкрепям @MARION@, мисля че ПИД трябва да стане задължително изследване и да се поема и от фонда.
А как го препоръчват в ТР, според мен е индивидуално. Има много момичета тук успели и без ПИД Hug На нас ни го предложиха, заради 2те БХ, които имам. Иначе Кариотипа е окей и на двама ни. Честно казано, ние отидохме в ТР с нагласа, че ще искаме такова изследване, защото тук в БГ, никой не ни спомена за него.

Andrea_A, ние правихме Кариотип в Надежда-Сф. Там ни взеха по 150лв на човек, ако не ме лъже паметта.
В Мемориал, ще ти излезе доста повече, вероятно. Резултатите бяха готови за около 3-4 седмици.
За сравнение, в Мемориал ни искаха около 1400 ТЛ за изследвания преди операцията на ММ, които в БГ излязоха 25лв. Хафизе, каза че няма смисъл да ги правим там, защото е много скъпо.

# 539
  • Мнения: 784
Здравейте. Извинявам се предварително, е нахътвам в темата и то не по същината и. Търся прогестерон на ампули!!! . Моля, ако някой има излишни нека пише. Благодаря и още веднъж извинете.
Успех на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт