Клиники в Истанбул - Тема 6

  • 89 772
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 966
Аз пък имах друга случка с пътуването. Купих си еднопосочен билет на отиване, на връщане купих билет от автогара Есенлер и билета за връщане беше по-евтин с около 10 лв. Платихме в лири.

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета. Някоя от вас да има останал Кринон гел, понеже на една позната й трябват 2 кутии?

# 647
  • Мнения: 298
Момичета, ако ще оставаме там от началото до края на пункцията и ако трябва да си отидем с всичките пари, които ще са нужни, въпроса ми е как минавате границата с по-големи суми, декларират ли се някъде, с колко пари може да се премине границата, как стоят нещата с този въпрос ?

# 648
  • Мнения: 1 966
Плащах всичко с карта, само джобни пари носех. На моята карта нямаше комисионни при плащане на пос в чужбина.

# 649
  • София
  • Мнения: 233
Никъде и никой не ме е питал нося ли пари и колко, също и лекарства  на връщане. Но виж голям "проблем" беше, че нямаме багаж, а само по 1 чанта. Simple Smile

# 650
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета!Може ли да ми кажете актуална цена на Кринон гел?

# 651
  • Мнения: 84
Момичета, ако ще оставаме там от началото до края на пункцията и ако трябва да си отидем с всичките пари, които ще са нужни, въпроса ми е как минавате границата с по-големи суми, декларират ли се някъде, с колко пари може да се премине границата, как стоят нещата с този въпрос ?
 
На нас ни излезе по изгодно парите да са в карта и на място да плащаме. Иначе ако обменяш на чейндж курса може да не е точен. Нямахме никъде проблем, моята кара е Маестро, въпреки че четох някъде че само Виза и Мастъркард приемат.

# 652
  • Мнения: 268
Момичета, ако ще оставаме там от началото до края на пункцията и ако трябва да си отидем с всичките пари, които ще са нужни, въпроса ми е как минавате границата с по-големи суми, декларират ли се някъде, с колко пари може да се премине границата, как стоят нещата с този въпрос ?
Ние имахме проблем с плащането с карта в Бахчеджи. Картата ми е Виза, платихме прегледа в Мемориал без проблем с нея, но в другата болница не премина транзакцията. Фатме каза, че и на други пациенти ставало така. Обяснихме им да сменят терминала, защото понякога проблема е от банката, която ги обслужва, но казаха, че имат само на една банка терминали...
Наложи се да теглим от банкомат, защото пък при плащането по банков път, Фатме ни обясни, че пациентите пращат определена сума, но проблема идвал при приспадането на банковите такси и реално не стигала точната сума при тях...
Иначе за стимулацията, бяхме си обменили евро от БГ и си ги носихме в нас, никъде не сме ги декларирали. Бяхме изтеглили и малко лири за всеки случай. Иначе сме нямали проблеми никъде другаде с плащането с карта, в магазини, ресторанти, в хотела и т.н. Simple Smile
Успех Креми Yellow Heart

# 653
  • Мнения: 2 673
Абу, странно, аз имах 2 карти, оставих си само на Виза - Класик,
плащам с нея навсякъде, никога съм нямала проблем,
зимата с нея платих цялата сума за процедурата в Бахчеджи,
стана веднага превода. Явно понякога може да се получи такъв проблем,
дано не ми се случи, че на нея разчитам.
Да теглиш пари от банкомат в ТР, е много неизгодно.
Неприятно сте били изненадани.
А за преводите, аз съм правила, но не до ТР, а в ЕС.
Можеш да внесеш точната сума, как да не можеш,
удържат ти я от сметката, предварително ти казват колко,
а при тях отива желаната сума.
Успех, мила! Hug
Късмет желая на всички! Hug

# 654
  • Мнения: 268
Не знам Сиси, това бяха думи на Фатме, тя самата предпочете да не правим банков превод, защото може да има проблем със сумата.
Иначе съм правила преводи и в ЕС и в ТР, нямала съм проблеми, само трябва да се уточни предварително за чия сметка са таксите.
Благодаря ти, успех и на теб ❤

# 655
  • Мнения: 2 673
Не знам Сиси, това бяха думи на Фатме, тя самата предпочете да не правим банков превод, защото може да има проблем със сумата.
Иначе съм правила преводи и в ЕС и в ТР, нямала съм проблеми, само трябва да се уточни предварително за чия сметка са таксите.
Благодаря ти, успех и на теб ❤
Благодаря, миличка! Hug
Да, точно така е, уточнява се за чия сметка ще бъде таксата.
Късмет! Hug Heart

# 656
  • Мнения: 117
Не знам Сиси, това бяха думи на Фатме, тя самата предпочете да не правим банков превод, защото може да има проблем със сумата.
Иначе съм правила преводи и в ЕС и в ТР, нямала съм проблеми, само трябва да се уточни предварително за чия сметка са таксите.
Благодаря ти, успех и на теб ❤

На нас Фатме ни каза, че е най добре в брой да платим, тъй като при плащането с карта в ТР, веднъж сумата се превалутира от лев към турска лира и след това от турска лира към евро/или нещо подобно/ и може да се получи разминаване, тъй като виждате, колко много се променя курса на лирата. Посъветва ни да си носим сумата в евро и да платим в брой.

# 657
  • Мнения: 2 673
Kaavaalaa, правилно те е посъветвала, така е,
но аз бях сама и не ми се носеха много пари в брой.
За пулинга платих в евро.
Късмет! Hug

# 658
  • Мнения: 298
Момичета, извинявайте за многото въпроси напоследък от мен Blush
Но за мъжки фактор и многократни трансфер без имплантация, кого препоръчвате доктор Карликая или доктор Емре Тургут? Разбирам, че е доста относително, но все пак ще съм благодарна за някакви препоръки...

# 659
  • Мнения: 1 275
Според мен и двамата са добри а другото е късмет!

Общи условия

Активация на акаунт