Клиники в Истанбул - Тема 6

  • 89 783
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 117
Когато правя цветна снимка трябва ли изрично да кажа, че искам диск или те така или иначе дават?

Мисля, че трябва да си поискаш. При нас доктора каза, че предпочита на хартия, защото е по удобно по време на операция да се използва. Ние загубихме по пътя снимката и ни дадоха без проблем копие.

# 721
  • Мнения: 921
Изисках да ми дадат диск. Мисля че беше с видео. Като се прибера от работа ще кажа със сигурност

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Момичета, моля ви помогнете ми...спешно ми трябва поне една кутийка Прогестан. Моля ви ако някой има да ми пише на лични.

# 723
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте, знаете ли дали продават в Турция Мериоферт 150? Благодаря предварително.

# 724
  • Мнения: 1 519
Здравейте, момичета.
Искам да попитам Вас, като по-вещи, че срещнах много различни мнения.
Ампулите прогестан и пролутон депо в хладилник ли се съхраняват или не?

# 725
  • Мнения: 1 680
Ако Мериоферт и Мерионал е едно и също-значи го има.
Пролутон депо няма нужда от хладилник.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Момичета благодаря на всички, които ми писаха за прогестана, вече се разбрах с една дама да ми изпрати. Страхотни сте и направо ме спасявате 😚🤗.
Благодаря ви!

# 727
  • Мнения: 3
Здравейте дами ако някой има нужда от ПРЕДНОЛ,РУЛИД 300,ПРОЛУТОН ДЕПОТ АМПУЛИ 2. опаковки,и прогестан ампули,и един бр.Витрелле 250мг.

# 728
  • Мнения: 1 694
Момичета имам нужда от клексан 0.4 от Турция.
Благодаря!

# 729
  • Мнения: 110
Здравейте  момичета. Дежурните аптеки в неделя, 30.09.2018, в Шишли, са изброени по-долу. Пишете ни ако Ви се налага да намерите аптека в друг квартал или извън работно време през седмицата и с удоволствие ще Ви насочим. Уголемена карта в Гугъл Мапс с разположението на аптеките можете да видите тук: https://drive.google.com/open?id=16cPetPIwe3lpkAOSyZMRbsi1K7s&usp=sharing

HÜLYA HATUN ECZANESİ

Address: Şişli Merkez Mahallesi Oktay Cebeci Sokak 27/A, Şişli.
Tel: 0 212 233 44 97

SEVGİ ECZANESİ

Address: Fulya Mahallesi Ortaklar Caddesi Galip Bey Sok. No:6 B, Mecidiyeköy, Şişli
Tel:0 212 212 42 53

ŞİFA ECZANESİ

Address: Halide Edip Adıvar Mahallesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, 57/A, Halideedip, Şişl
Tel: 0 212 210 90 91

# 730
  • Мнения: 84
Здравейте! Ако мога да питам тези от вас, на които е изготвян сет ъп
(за определяне на наличието на точно определен увреден ген) в Мемориал, колко време отне горе долу... На мен ми обясниха за първоначалното изследване, което е на мен  и мъжа ми - 1 месец, след това при наличие на увреден ген, се прави и на нашите родители - още 2 месеца. Ако някоя от вас знае дали няма шанс малко по-рано да станат...или може би закъсняват...? Ох всеки ден ми е като седмица, когато очаквам нещо такова.. Благодаря ви Simple Smile 

# 731
  • Мнения: 921
Здравейте! Ако мога да питам тези от вас, на които е изготвян сет ъп
(за определяне на наличието на точно определен увреден ген) в Мемориал, колко време отне горе долу... На мен ми обясниха за първоначалното изследване, което е на мен  и мъжа ми - 1 месец, след това при наличие на увреден ген, се прави и на нашите родители - още 2 месеца. Ако някоя от вас знае дали няма шанс малко по-рано да станат...или може би закъсняват...? Ох всеки ден ми е като седмица, когато очаквам нещо такова.. Благодаря ви Simple Smile 

Моето се бави вече почти 3 месеца... С хиляди обаждания, драми се установи че генетичното за наследствени заболявания при мен, което е пуснато в САЩ не можело да го направят, по не знам какви причини и никой не ни казваше, а ние звъняхме и звъняхме... Накрая го изпратиха от САЩ в Испания и сега чакаме до 10-на дни да излезне...
Предполагам вие не говорите за това, а за кариотип на двамата родители, който е за основните генетични изменения.
При нас не се намери причина за последния аборт и сега изследваме специфични гени от наследствени заболявания, които при съвпадение в двамата родители, могат да повлияят на плода. Тъй като след аборта и при изследване на плода не се откри генетична грешка на основното ниво( за което се изследва и като се прави ПИД )
Но на вашия отговор - на нас ни казаха че сме първия случай, който бавят така...

# 732
  • Мнения: 84
Моето се бави вече почти 3 месеца... С хиляди обаждания, драми се установи че генетичното за наследствени заболявания при мен, което е пуснато в САЩ не можело да го направят, по не знам какви причини и никой не ни казваше, а ние звъняхме и звъняхме... Накрая го изпратиха от САЩ в Испания и сега чакаме до 10-на дни да излезне...
Предполагам вие не говорите за това, а за кариотип на двамата родители, който е за основните генетични изменения.
При нас не се намери причина за последния аборт и сега изследваме специфични гени от наследствени заболявания, които при съвпадение в двамата родители, могат да повлияят на плода. Тъй като след аборта и при изследване на плода не се откри генетична грешка на основното ниво( за което се изследва и като се прави ПИД )
Но на вашия отговор - на нас ни казаха че сме първия случай, който бавят така...
Благодаря много за отговора, точно за същото става въпрос. При нас има причина да се търси точно определен ген, а не да се прави кариотип (който ако кажат, също ще направим впоследствие). Надявам се да получите отговор по-скоро, че е суупер трудно това очакване.. Може би при вас става по трудно, защото търсят на сляпо така да се каже, изследват няколко панела от гени за да намерят възможна причина.. При нас вариантите са няколко, в които да има сгрешен ген, и които трябва да са еднакви у двамата партньора. Целта е след изследване на ембриона да се определи кой не е наследил двата увредени гена, за да не се повтори най-тежкото..
Ако още някой може да сподели опит с такива изследвания ще съм благодарна.

# 733
  • Мнения: 1 966
Моето се бави вече почти 3 месеца... С хиляди обаждания, драми се установи че генетичното за наследствени заболявания при мен, което е пуснато в САЩ не можело да го направят, по не знам какви причини и никой не ни казваше, а ние звъняхме и звъняхме... Накрая го изпратиха от САЩ в Испания и сега чакаме до 10-на дни да излезне...
Предполагам вие не говорите за това, а за кариотип на двамата родители, който е за основните генетични изменения.
При нас не се намери причина за последния аборт и сега изследваме специфични гени от наследствени заболявания, които при съвпадение в двамата родители, могат да повлияят на плода. Тъй като след аборта и при изследване на плода не се откри генетична грешка на основното ниво( за което се изследва и като се прави ПИД )
Но на вашия отговор - на нас ни казаха че сме първия случай, който бавят така...
Благодаря много за отговора, точно за същото става въпрос. При нас има причина да се търси точно определен ген, а не да се прави кариотип (който ако кажат, също ще направим впоследствие). Надявам се да получите отговор по-скоро, че е суупер трудно това очакване.. Може би при вас става по трудно, защото търсят на сляпо така да се каже, изследват няколко панела от гени за да намерят възможна причина.. При нас вариантите са няколко, в които да има сгрешен ген, и които трябва да са еднакви у двамата партньора. Целта е след изследване на ембриона да се определи кой не е наследил двата увредени гена, за да не се повтори най-тежкото..
Ако още някой може да сподели опит с такива изследвания ще съм благодарна.
Ние направихме генетичните изследвания на цялото семейство в Геника и резултатите излезнаха за 3 седмици. Всичко беше ясно и беше точно определено коя е мутацията.
На първичния преглед в Мемориал ни казаха, че ще изготвят сет ъп-а за моногенното заболяване в САЩ и щяло да отнеме 2-3 месеца изготвянето му... След около 6 месеца чакане, писане и т.н. се обадиха от Мемориал и казаха, че в САЩ не могат да открият мутацията и поискаха телефон на Геника. После се оказа, ако съм разбрала правилно, че им трябвала някаква по-детайлна информация от изследването ни и след разговора с генетика на Геника и разяснения как се провежда самото изследване нещата потръгнаха и на седмия месец бяха готови. Обясниха ми, че нашия сет ъп е бил един от най-бавните в историята им. Един вид по изключение при нас се е забавило, понеже са имали проблем.
Като четох описанието на Dream, много подобна история ми се струва...
Dream и Andrea, Стискам палци!

# 734
  • Мнения: X
Да, в Геника са изключително добри. Аз при тях изпращах абортивен материал за генетично изследване.

Общи условия

Активация на акаунт