Майски бебета 2018

  • 67 639
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 11
Така ни посъветва педиатърът на бебето. От самото начало бебето е на кърма, като от четвъртия месец има едно хранене вечер АМ. С лактацията от самото начало се справям с изцеждане, тъй като отказа гърда много рано.

# 481
  • Мнения: 11
Kokoshy

Априлски бебета 2018 - тема 2
22 окт. 2018, 12:40 ч
"Много деца са захранени на 4 месеца, не виждам защо трябва да има обвинения.
Авокадо някой въведе ли и как - смесва ли се с нещо, знам, че не се подлага на термична обработка."
Днес явно не сме на кеф.

# 482
  • Мнения: 633
Авокадо съм давала чисто, а после пасирано с банан на кремче, много е вкусно.

# 483
  • Мнения: 1 050
Kokoshy

Априлски бебета 2018 - тема 2
22 окт. 2018, 12:40 ч
"Много деца са захранени на 4 месеца, не виждам защо трябва да има обвинения.
Авокадо някой въведе ли и как - смесва ли се с нещо, знам, че не се подлага на термична обработка."
Днес явно не сме на кеф.


Коментарът ми в друга тема беше по конкретен повод и потребител, което изключва цитирането тук Sunglasses Освен това позицията ми за захранването в определени месеци не е променено. Различия в ключови моменти при отглеждането на децата има винаги и всеки лично решава как да постъпи. Важното е да има чуваемост и ползи от споделеното.
Пожелавам много изядени пюрета на всички бебчета Hug

# 484
  • Мнения: 1 050
Авокадо съм давала чисто, а после пасирано с банан на кремче, много е вкусно.
Кога дадохте за първи път, след какви въведени зеленчуци. Аз искам да дам, но не знам с какъв зеленчук да бъде.

# 485
  • Мнения: 633
Дъщеря ми не ядеше пюрета и мачкана храна, мисля започнах с разварен картоф парченца, минах през печени ябълка и тиква. моркови, броколи и карфиол не искаше, после банан и авокадо. Когато започнах да въвеждам месата готвех супички, много гъсти и така полека и въведох останалите зеленчуци.Всичко режех много ситно.като сготвех още вряло насипвах в бурканче от пюре и обръщах, след като изстине в хладилника. Така е ок за консумация до седмица.започнах в началото с двукомпонентни супи, т.е месо и картоф.

# 486
  • Мнения: 84
Здравейте, извинявам се, че нахлувам така в темата с моя въпрос...
Той е към майките с бебенца на АМ- кога минахте на следващото мляко? Т.е. сега е на Хип 1, на 16.11 става на 6 м и удачно ли е да взема Хип 2? Консултирах се с педиатър, който ми каза, че мога и сега да дам... Ама аз си се чудя Simple Smile
Иначе моята беба я захраних вече. Зеленчукови пюрета недолюбва ( тиква, картоф, морков) , хареса й оризова каша и то млечна с преходно мляко... Щом има мляко се приема Wink

# 487
  • Мнения: 5 478
Аз мисля като навърши точно 6 месеца да сменя млякото.

А кога се дават домат и краставица?

# 488
  • Мнения: 2 288
Аз мисля като навърши точно 6 месеца да сменя млякото.

А кога се дават домат и краставица?
Аз на каката дадох към 10-11-ти месец, когато имаше пресни и хубави домати и краставици.
За сега съм дала тиква, картоф и морков, днес мисля да дам малко цвекло, притеснявам се от дефицит на желязо, за имах и с двете бременности.
Три-четири дни се будеше по веднъж, дваж на нощ, а тази нощ - не ги броих 100път, пак ли има скок?!
Бебоците ви седят ли? Все ми се искаше да навърши 6м, но от седмица седи супер стабилно с изправен гръб, вече иска да стои. Ако се подпира на дивана, сам си стои, е, обекват му краката след половин минута, но го пробвах само веднъж, притеснявам се да не му се изкривят краката.
АМ ня каката съм сменяла след навършване на възрастта за следващото + 1 мляко от предходното. Така, днес става на 6м, купувам пак кутия 1-ца, изпива я и след това давам 2-ката.
Хубав ден!

# 489
  • Мнения: 26
Момичета, включвам се с един малко притеснителен въпрос за мен!
Мислите ли, че е възможно да забременея 5 месеца след секцио? Нямам все още месечен цикъл!
С мъжо направихме беля миналата седмица и съм притеснена, че е твърде рано! 😔

# 490
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Момичета, включвам се с един малко притеснителен въпрос за мен!
Мислите ли, че е възможно да забременея 5 месеца след секцио? Нямам все още месечен цикъл!
С мъжо направихме беля миналата седмица и съм притеснена, че е твърде рано! 😔

Възможно е забременяване. Трябва доста пазене, но ако все пак е станало ще трябва време докато се разбере. Помня, че с кръвен тест се разбира най-рано, но не зная кога може да се направи. Ако искаш прочети по темата някъде.

# 491
  • Мнения: 360
Възможно е да забременееш по принцип. Само не се шашкай. Аз също се бях притеснила, защото само веднъж от раждането ми дойде-август. Но тези дни така ме боли корем,че със сигурност ще ми дойде. Цикълът нормализира ли се при повечето от вас? При мен по принцип е нередовен, казват че след раждането се регулира, засега няма такива изгледи, да видим...

# 492
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Възможно е да забременееш по принцип. Само не се шашкай. Аз също се бях притеснила, защото само веднъж от раждането ми дойде-август. Но тези дни така ме боли корем,че със сигурност ще ми дойде. Цикълът нормализира ли се при повечето от вас? При мен по принцип е нередовен, казват че след раждането се регулира, засега няма такива изгледи, да видим...
На мен ми дойде след 3-я месец от раждането. От тогава ми идва всеки месец, но ми закъснява с около 1 седмица. На мен също преди бременноста ми беше попринцип пак не особено точен (подраняваше понякога, но доста по-често ми закъсняваше), та да в видим тази работа с регулирането. Иначе това, което забелязвам е, че вече нямам болки в корема, което ме радва Simple Smile

# 493
  • Мнения: 519
Азо още нямам цикъл, но кърмя. И аз се притеснявам да не сме направили белята, но родих нормално и ако господ е решил ще си имаме друго бебче. 😃

# 494
  • Перник
  • Мнения: 2 265
И аз нямам цикъл, но заради кърменето.

Имат ли вече зъбчета? При нас изби едно след 3-4 дни мъки. Не спеше, не ядеш хубаво, запуши му се носа и беше страшно кисел и мрънкащ. От днес е пак в такава фаза и явно ще има още едно тези дни.
Поне времето е хубаво още за разходки.

Общи условия

Активация на акаунт