Майски бебета 2018

  • 67 777
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 521
Според Маги Пашова сутрин, кашата + две лъжуци плодово пюре в нея.

# 601
  • Мнения: 360
Опитах тези дни да въведа оризова каша, но безуспешно. Малкия не я хареса. За месото не ми се коментира, яде два пъти и то по съвсем малко. Като цяло напоследък отказва пюретата. Вчера хапна от круша и то домашно приготвено.
Водата я плюе, въобще съм се видяла в чудо напоследък.
Много се притеснявам, аз ли нещо не правя както трябва вече не знам Sad

# 602
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Не е заради теб, не го мисли така! Периоди са. Сега е много вероятно да отказва пюретата заради никнещите зъбки. Млякото яде ли си го нормално?

# 603
  • Мнения: 360
Не е заради теб, не го мисли така! Периоди са. Сега е много вероятно да отказва пюретата заради никнещите зъбки. Млякото яде ли си го нормално?
Кърмя го, хапва си нормално. Тази нощ беше кисел, все още няма нито едно зъбче и се надявам,че е от това. Първоначално като започнах с пюретата,реших че няма да има проблем, защото си ядеше детето. Сега направо бута с езика навън... а от месното пюре даже му се догади..и въобще не го насилвах повече.

# 604
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Не е заради теб, не го мисли така! Периоди са. Сега е много вероятно да отказва пюретата заради никнещите зъбки. Млякото яде ли си го нормално?
Кърмя го, хапва си нормално. Тази нощ беше кисел, все още няма нито едно зъбче и се надявам,че е от това. Първоначално като започнах с пюретата,реших че няма да има проблем, защото си ядеше детето. Сега направо бута с езика навън... а от месното пюре даже му се догади..и въобще не го насилвах повече.
Щом в началото всичко е било наред със пюретата и си е хапвал добре, според мен сега ги отказва точно поради дискомфорта от предстоящите зъбки. Не се притеснявай, щом си хапва млякото спокойно! И аз не бих го насилвала, няма бърза работа! Hug

# 605
  • Мнения: 1 050
Давате ли жълтък, как го предлагате? Моя фъстък онзи ден се самозахрани с едно парченце чист жълтък. Взе го с ръчички и започна да си дъвче, забавлява се и си го изяде. На другия ден отново дадох малко парче и отново се хареса.

# 606
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Аз жълтъка го намачквам с вилица и го давам с малка част зеленчуково пюре (2-3 лъжички) в началото на яденето, за да съм сигурна, че ще го изпапка целият. След това си доизяжда само пюрето.

# 607
  • Мнения: 73
Смесевах й жълтъка със зеленчуци и месото със зеленчуци, но не й харео въобще. Ще пробвам и аз да й дам жълтъка отделно, защото така, не иска да си яде пюретата, а иначе си хапва пюренца, много й харесват. А по колко пъти хапват съкровищата ви, режими имат ли? През нощта будят ли се? Нашата беба не се будеше по цяла нощ още преди да направи 1месец, но от както стана на 4 месеца се събужда 1-2 пъти през нощта. Яде по 5 пъти на ден. Ще се радвам и вие да споделите Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 дек 2018, 23:08 от Bupe

# 608
  • Мнения: 25
И ние се храним по пет пъти през деня, но напоследък отказва да се храни вечер, преди сън. Суче 3 мин. и започва да плаче. От три дни я мъчи първото зъбче и е много кисела, първо мислех че е от ваксината, но вчера напипах зъбче, още не е пробило и е голяма мъка.  Моята госпожица от известно време обича да спи настрани, аз я местя по гръб, но тя пак се завърта. Вече е в чувал нощно време, че постоянно се завиваше през глава, но пък сега се завива с калъвката. Вие имате ли подобни проблеми? 

# 609
  • Мнения: 73
Да завива се през глава като е будна и почва да се радва и да се смее. Играе си така

# 610
  • Мнения: 1 050
Вкъщи завиването, криенето и мушкането под възглавници, чаршафи, ако намери и дрехи, е най-великата игра Grinning

# 611
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, как са зъбите при вашите бебета?
Малкия има вече два  долни и се започва с трети-горен.
Мислех че ще има светъл период.... Но уви

# 612
  • Мнения: 633
Два долни засега, не виждам никъде следващи заготовки, а той гризе всичко стръвно.

# 613
  • Мнения: 1 050
Нито един зъб, не напипвам и подути венци.

# 614
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
На малкия му изби първото зъбче преди 3 седмици. Чакаме следващото Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт