Майски бебета 2018

  • 67 632
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 519
Ние на всяко хапване, яде 7-8мин, почва да мръщи вежди и в момента, в който я видя, съблиам и газ към банята, вършим си работата, мием, слагаме памперса и продължаваме с яденето Simple Smile Обаче много трудно практикуваме като сме навън, даже бих казала невъзможно за момента, трябва ми повече рутина, за да свикна явно.

# 76
  • Мнения: 188
Моята госпожица обикновено ака по 2 пъти на ден. Сутрин в 6-7часа и вечер пак към 7ч. При нас хубавото е, че по това време сме си удома иначе и аз не бих се справила, ако сме навън. Като порасне малко и аз като свикна, може и да ни се получава навън, но засега се ограничаваме само за вкъщи.

# 77
  • Мнения: 692
Не съм броила аканията, но си ака доволно. Може би по 5-6 пъти в денонощието. Но пък акането е голям зор. Много напъва, почервенява, скимти. Ака обикновено по време на ядене.
Бебетата, които са на АМ по колко ядат?
Слагате ли ги вече по корем?
Издават ли Г звуци?

А това с изакването без памперс...не разбирам каква му е целта.

Изследването на носния секрет показа стафилококи. Педиатърката каза, че били от родилното.
Изписа капки Гентазон за една седмица, 2 пъти по 1 в ноздра.
А за езичето каза, че било бяло от млякото и нямало гъба.

# 78
  • Мнения: 360
Моя също ходи честичко по голяма нужда и на този етап мисля, че няма как да го хвана кога точно, защото не съм залепена непрекъснато до него. А и като не може да сяда още някак си не ги виждам нещата. Като се научи със сядането, веднага на гърне, така смятам да направя.
Аз го слагах по корем по препоръка на педиатърката, но след вчерашното посещение при ортопеда ще изключа тази част от заниманията, както и масаж и гимнастика, които ми обясни човека са напълно излишни.
Вие държите ли често бебчетата на ръце или ги оставяте самостоятелно?

# 79
  • Мнения: 692
Шашата рошла не обича на ръце. Заспива сама, а като е будна си рита с крачета и ръчички докато се размрънка. Понякога я слагам правичка на рамо и тя вдига главата и разглежда.

Важно нещо да питам за болничните. Първият е 45 дневния, след него дават от болницата....а след тези двата има ли друг или направо почват да изплащат майчинството???

# 80
  • Перник
  • Мнения: 2 265
След този от болницата има и един изравнителен болничен от личния лекар.

Относно почивка, ние сме планува ли море за началото на септември. Иначе сега за уикенда запазихме бунгала на един язовир близо до града ни. Това ще му е първото ходене някъде, ще видим как ще бъде.

# 81
  • Мнения: 635
Шашата рошла не обича на ръце. Заспива сама, а като е будна си рита с крачета и ръчички докато се размрънка. Понякога я слагам правичка на рамо и тя вдига главата и разглежда.

Важно нещо да питам за болничните. Първият е 45 дневния, след него дават от болницата....а след тези двата има ли друг или направо почват да изплащат майчинството???
По точно казано от педиатъра на бебчето. И ще ти трябва преравнителна бележка от гинеколога.

# 82
  • Мнения: 360
Тези промени, които въвеждат от министерството за изплащането от НОИ   дали ще ни засегнат?
 И нещо извън тази тема, на колко градуса перете дрешките и гладите ли всичко, всеки път?

# 83
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Аз пера на 40 градуса и гладя всичко. Всъщност по често пера на ръка неговите, че пералнята ми е за 7 кг.

# 84
  • Мнения: 186
Аз пера на 30 или 40 градуса и редовно гладя.

# 85
  • Мнения: 692
[quote
По точно казано от педиатъра на бебчето. И ще ти трябва преравнителна бележка от гинеколога.
[/quote]

Защо ми е преравнителната бележка. На мен педиатърката вече ми даде болничния. Давал се като минат 42 дни от раждането. Днес ми го даде. Ще ми трябва ми тази бележка от АГ- то?

Пера на 50-60 нейните неща. Гладя само дрешките. Много рядко имам сили за одеала и чаршафи и други подробности. Вечер съм като размазана. Чак ми е лошо от умора

# 86
  • Мнения: 519
Да се оплача, от вчера съм с летен вирус, повръщане и едвам гледам, наложи се да и дадем вчера 2 пъти адаптирано мляко за мой ужас, но не бях в състояние да се грижа за нея просто. Вчера вечерта изяде 120 мл аптамил 1 и спа 6 часа?! Наложи се в 2 часа да я събудим, защото беше толкова дълбоко заспала, че нямаше до сутинта да се събуди, след като яде в 2 часа се събуди току що. Какъв е тоя сън не знам, с кърмата ядем през 2 часа. Та така днес пак съм зле ще видим, дано ми е здраво детето само, оплаках се.

# 87
  • Мнения: 234
Да се оплача, от вчера съм с летен вирус, повръщане и едвам гледам, наложи се да и дадем вчера 2 пъти адаптирано мляко за мой ужас, но не бях в състояние да се грижа за нея просто. Вчера вечерта изяде 120 мл аптамил 1 и спа 6 часа?! Наложи се в 2 часа да я събудим, защото беше толкова дълбоко заспала, че нямаше до сутинта да се събуди, след като яде в 2 часа се събуди току що. Какъв е тоя сън не знам, с кърмата ядем през 2 часа. Та така днес пак съм зле ще видим, дано ми е здраво детето само, оплаках се.

Защо пък ужас,че си му дала АМ ?

Последна редакция: чт, 05 юли 2018, 12:39 от swetlyee

# 88
  • Мнения: 635
Дава се преравнителна бележка взависимост кога си родила, преди или след термина. Попринцип болничния трябва да е околко 40-45 дни , но тъй като родих порано сега моят е 75 дни.

# 89
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036

Здравейте дами! Аз да попитам кърмещите мамчета - как храните (в каква поза) бебковци през нощта? До сега аз го хранех седнала на спалнята и когато е готов, го вдигам да се оригне, гушкам го 5мин да се унесе и го връщам обратно в неговото си легло. Но в последно време много ми се спи през ноща след 2-3 часа и го взимам на спалнята и го храня легнала и си заспиваме там заедно. Та исках да питам при вас как е и се притеснявам да не вземе да откаже заради това да си спи в неговото легло, защото снощи не можах да го приспя там - рева 40мин храних го 2 пъти, гушках го - заспиваше, но щом го сложех в леглото му започваше да плаче отново. В момента в който го преместих да легне на спалнята се успокои и заспа. После го преместихме в леглото му, но пък както ви споделих през нощта, когато се буди да яде на мен ми се спи ужасно и нямам просто сили да го храня седнала и да чакам да се наяде за да го върна по в леглото му Sad ще съм благодарна на споделилите от вас опит.
Вметвам само, ме малкия иска да яде на интервали между 2-3-4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт