Майски бебета 2018

  • 67 779
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 360
Нашия малчо го къпем към 22:00, 22:30ч., хапва и в повечето случаи заспива. През нощта се буди към 3 или 4ч. и после между 6 и 7ч. При храненето между 3 и 4ч. си хапва и веднага заспива отново. Много рядко нещо в режима се разминава.Слагам го в креватчето му, но  няколко пъти го взимах сутрините в нашето легло, при храненето между 6 и 7ч. и вече си му е заложено в програмата сутринта да е при мен. Ако в тези часове реша да го оставя в неговата кошара се започва мрънкане.
Кърмя го седнала винаги, макар че понякога ми е доста сънливо нощем.

# 91
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Нашия малчо го къпем към 22:00, 22:30ч., хапва и в повечето случаи заспива. През нощта се буди към 3 или 4ч. и после между 6 и 7ч. При храненето между 3 и 4ч. си хапва и веднага заспива отново. Много рядко нещо в режима се разминава.Слагам го в креватчето му, но  няколко пъти го взимах сутрините в нашето легло, при храненето между 6 и 7ч. и вече си му е заложено в програмата сутринта да е при мен. Ако в тези часове реша да го оставя в неговата кошара се започва мрънкане.
Кърмя го седнала винаги, макар че понякога ми е доста сънливо нощем.
Даааа, същата работа съм и аз. Само че ние го къпем към 19:30 заспива към 20-20:30 и после се събужда към 23-24часа. Хапва и после към 2-3 часа е пак буден за ядене. Заспива пак бързо и следващото ставане е към 5-6 часа. Тогава със сигурност е при нас защото много ми се спи.... Sad

# 92
  • Мнения: 404
Нашия малчо го къпем към 22:00, 22:30ч., хапва и в повечето случаи заспива. През нощта се буди към 3 или 4ч. и после между 6 и 7ч. При храненето между 3 и 4ч. си хапва и веднага заспива отново. Много рядко нещо в режима се разминава.Слагам го в креватчето му, но  няколко пъти го взимах сутрините в нашето легло, при храненето между 6 и 7ч. и вече си му е заложено в програмата сутринта да е при мен. Ако в тези часове реша да го оставя в неговата кошара се започва мрънкане.
Кърмя го седнала винаги, макар че понякога ми е доста сънливо нощем.
Даааа, същата работа съм и аз. Само че ние го къпем към 19:30 заспива към 20-20:30 и после се събужда към 23-24часа. Хапва и после към 2-3 часа е пак буден за ядене. Заспива пак бързо и следващото ставане е към 5-6 часа. Тогава със сигурност е при нас защото много ми се спи.... Sad

И ние сме така, при нас я къпем към 8, към 9 без нещо яде и до към 10 е заспала. После се буди към 3 и после към 6. Понякпга и към 1 има включване, но това е рядко. Иначе и аз я взимам вечер на спалнята и така я кърмя, от време на време се унасям, но не заспивам дълбоко. Видгам я, тя не винаги се уригва, така че чакам към десетина минутки и я слагам в нейното креватче. Иначе сутринта и тя свикна да я взимам като мрънка и спи по 1-2 часа върху мен. И това вече се случва всеки ден. Angelaaa, не се притеснявай, според мен няма да е трудно да го отвикнеш, дори и да спи от време на време при вас. Той си е бебнце, търси си топлината на мама, затова му е по-комфортно при вас.

# 93
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Нашия малчо го къпем към 22:00, 22:30ч., хапва и в повечето случаи заспива. През нощта се буди към 3 или 4ч. и после между 6 и 7ч. При храненето между 3 и 4ч. си хапва и веднага заспива отново. Много рядко нещо в режима се разминава.Слагам го в креватчето му, но  няколко пъти го взимах сутрините в нашето легло, при храненето между 6 и 7ч. и вече си му е заложено в програмата сутринта да е при мен. Ако в тези часове реша да го оставя в неговата кошара се започва мрънкане.
Кърмя го седнала винаги, макар че понякога ми е доста сънливо нощем.
Даааа, същата работа съм и аз. Само че ние го къпем към 19:30 заспива към 20-20:30 и после се събужда към 23-24часа. Хапва и после към 2-3 часа е пак буден за ядене. Заспива пак бързо и следващото ставане е към 5-6 часа. Тогава със сигурност е при нас защото много ми се спи.... Sad

И ние сме така, при нас я къпем към 8, към 9 без нещо яде и до към 10 е заспала. После се буди към 3 и после към 6. Понякпга и към 1 има включване, но това е рядко. Иначе и аз я взимам вечер на спалнята и така я кърмя, от време на време се унасям, но не заспивам дълбоко. Видгам я, тя не винаги се уригва, така че чакам към десетина минутки и я слагам в нейното креватче. Иначе сутринта и тя свикна да я взимам като мрънка и спи по 1-2 часа върху мен. И това вече се случва всеки ден. Angelaaa, не се притеснявай, според мен няма да е трудно да го отвикнеш, дори и да спи от време на време при вас. Той си е бебнце, търси си топлината на мама, затова му е по-комфортно при вас.
Да, така е ! Благодаря ти philipa_ Hug

# 94
  • Мнения: 699
Здравейте,

Малки, ситни пъпчици по гърдичките и вратлето, някой с малки бели връхчета дали може да са от претопляне или са от друго и да я водя на лекар???

# 95
  • Мнения: 404
И моята госпожица имаше, аз реших, че са от бебешкото акне, преминаха за няколко дена.
Вашите бебенца също ли са вече повече активни през деня. При нас почти няма спане, май в свикнахме на ръце. В мен заспива и спи, сложа ли я в леглото и се ококорва. И напоследък след някое от яденията, и почва да се мята и извива супер много, едва я удържам, трябва да се изправя и да вървя с нея на ръце. Отдавам го на коликите, но все пак да питам, случвало ли ви си е на вас?

# 96
  • Мнения: 699
И моята госпожица имаше, аз реших, че са от бебешкото акне, преминаха за няколко дена.
Вашите бебенца също ли са вече повече активни през деня. При нас почти няма спане, май в свикнахме на ръце. В мен заспива и спи, сложа ли я в леглото и се ококорва. И напоследък след някое от яденията, и почва да се мята и извива супер много, едва я удържам, трябва да се изправя и да вървя с нея на ръце. Отдавам го на коликите, но все пак да питам, случвало ли ви си е на вас?
Къпем я към 9 и към 10-11 заспива. Буди се около три за ядене и пак заспива. Буди се сутрин. През деня редува будуваща със спане, но не бих казала, че е много време будна. 1-2 пъти дневно будуваща от едно до друго хранене. Или след ядене е будна по час- час и половина и после заспива до следващото ядене. Понякога след ядене веднага заспива. Определено повече будува от преди.
Започва да издава гукащи звуци и се заглежда в играчките над нея. Мисля, че скоро ще почне да се усмихва.
Нашата не обича много на ръце. На ръце не заспива. Заспива сама винаги с бибата. Вдигам я права и обича да гледа и да се пули. Главата си я държи изправена доста добре като е в изправено положение, но леко виси на една страна.
Все по рядко се обаждат коликите. Аз май им хванах цаката или те просто отминават. Откакто у давам Био баланс бейби са по -малко определено, но почнах да разделям дозата на два приема. Половината с първото сутрешно ядене и другата половина със следобедното.
Във вторник ще я водим на първата ваксина след болницата и ме е шубе.
Вие минахме ли я и как я понесоха вашите бебета?
Най ми е трудно да реша как да я облека в това време....

# 97
  • Мнения: 360
Моя господинчо будува понякога доста, даже се бях зачудила нормално ли е. Ортопеда изрично ни предупреди да не го свикваме на ръце. Много си обича люлката (Nuna leaf) и в повечето случаи заспива на нея, люлеейки се. На активната гимнастика пък си има един любима зебричка и на нея всеки път гука. Усмихва ми се съзнателно вече и държи доста добре главичката изправена.
Аз навън го изкарвам с боди с къс ръкав и чорапки, а пък в чантата пъхам горно с дълго ръкавче и панталонки за всеки случай.

# 98
  • Мнения: 635
И моята госпожица имаше, аз реших, че са от бебешкото акне, преминаха за няколко дена.
Вашите бебенца също ли са вече повече активни през деня. При нас почти няма спане, май в свикнахме на ръце. В мен заспива и спи, сложа ли я в леглото и се ококорва. И напоследък след някое от яденията, и почва да се мята и извива супер много, едва я удържам, трябва да се изправя и да вървя с нея на ръце. Отдавам го на коликите, но все пак да питам, случвало ли ви си е на вас?
Къпем я към 9 и към 10-11 заспива. Буди се около три за ядене и пак заспива. Буди се сутрин. През деня редува будуваща със спане, но не бих казала, че е много време будна. 1-2 пъти дневно будуваща от едно до друго хранене. Или след ядене е будна по час- час и половина и после заспива до следващото ядене. Понякога след ядене веднага заспива. Определено повече будува от преди.
Започва да издава гукащи звуци и се заглежда в играчките над нея. Мисля, че скоро ще почне да се усмихва.
Нашата не обича много на ръце. На ръце не заспива. Заспива сама винаги с бибата. Вдигам я права и обича да гледа и да се пули. Главата си я държи изправена доста добре като е в изправено положение, но леко виси на една страна.
Все по рядко се обаждат коликите. Аз май им хванах цаката или те просто отминават. Откакто у давам Био баланс бейби са по -малко определено, но почнах да разделям дозата на два приема. Половината с първото сутрешно ядене и другата половина със следобедното.
Във вторник ще я водим на първата ваксина след болницата и ме е шубе.
Вие минахме ли я и как я понесоха вашите бебета?
Най ми е трудно да реша как да я облека в това време....
Първата ваксина не е страшна няма странични ефекти, ще заплаче за 1 минутка и ще се успокои. Хубаво е да си вземеш охлаждащи лепенки. Вчера ни биха втората по точно те са 2 те са по гадни и повечко болят. При тях е било много вероятно да се вдигне температура и бебчо да бъде малко по раздразнително. Предписаха ни нурофен който се дава на 8 часа но на моета госпожица не и харесва и го плюе и после повръща.

# 99
  • Мнения: 73
Привет и от мен, малката дама вкъщи и тя будува през деня, спи по един час и пак будува иска да си говорим, усмихва се, радва се много на едни шумолящи книжки. По въпроса с ваксините, не съм на 100% за слагането, нито пък съм против, сега чета различна литература,  не се спирам много на форумите, както и да, та исках да обсъдя ваксините с педиатърката, но тя няколко пъти в хода на разговора ми каза да не й губя времето, сега си търся друг педиатър, изключително възмутена съм как когато една майка като мен има въпроси се сравнява със загуба на врме....оплаках си се. :/ някое бебче има ли гурлички и как св справяте с тях?

# 100
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Моя господинчо будува понякога доста, даже се бях зачудила нормално ли е. Ортопеда изрично ни предупреди да не го свикваме на ръце. Много си обича люлката (Nuna leaf) и в повечето случаи заспива на нея, люлеейки се. На активната гимнастика пък си има един любима зебричка и на нея всеки път гука. Усмихва ми се съзнателно вече и държи доста добре главичката изправена.
Аз навън го изкарвам с боди с къс ръкав и чорапки, а пък в чантата пъхам горно с дълго ръкавче и панталонки за всеки случай.
@kpm, можеш ли да споделиш какво е имал предвид педиатъра ви под това да не го свиквате на ръце? Благодаря ти!

# 101
  • Мнения: 360
Не педиатърката, а ортопеда, при който го водихме. Най-вече от гледна точка на това, че така оставяйки детето да е по-самостоятелно - то се изгражда като личност и всичко за вбъдеще ще му е по-лесно така. Ние си мислим, че сега са малки бебенца и нищо не разбират, но са си едни малки манипулаторчета от сега Simple Smile Също наблегна на това, че когато  започне самостоятелно да сяда е много важно да го пускаме да лази. Общо взето ни даде доста полезни съвети, свързани с правилното отглеждане на бебчо.

# 102
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Не педиатърката, а ортопеда, при който го водихме. Най-вече от гледна точка на това, че така оставяйки детето да е по-самостоятелно - то се изгражда като личност и всичко за вбъдеще ще му е по-лесно така. Ние си мислим, че сега са малки бебенца и нищо не разбират, но са си едни малки манипулаторчета от сега Simple Smile Също наблегна на това, че когато  започне самостоятелно да сяда е много важно да го пускаме да лази. Общо взето ни даде доста полезни съвети, свързани с правилното отглеждане на бебчо.
Извинявай за лапсуса, имах предвид ортопеда. Ясно, аз реших да не би да става въпрос за заемане на неправилна поза на бебето, когато е носено на ръце и тн. Иначе съм съгласна за това че са истински манипулатори, но мисля че тази им страна се проявява на малко по-късен етап - след 6ти месец. Сега са прекалено малки, за да използват манипулативен плач с разбиране. Благодаря ти за отговора! Simple Smile ние имаме записан час при ортопед другата седмица.

# 103
  • Мнения: 188
Пълни глупости са това, че децата на тази възраст са “манипулатори”... на тази възраст децата плачат само с причина - било то глад/мръсна пелена/скука/ превъзбуда и ред други.  Изглежда ви като манипулация защото понякога детето плаче защото иска близост, да бъде гушкано, носено и т.н. Моля Ви се - гушкайте си децата и не слушайте съвети да ги оставяте “да се нареват” щото видиш ли да не свикнели на ръце....
 И кви са тия неща - самостоятелност да изграждаме от 2ри месец?! Това дете идва от коренно различна среда, всеки процес ( дори и дошането) е нов за него и трудоемък. Каква самостоятелност, децата имат нужда от близост...
И още нещо - как изобщо може едно малко невинно човече да се нарече манипулатор? Толкова ли ви е неприятно да ги носите на ръце, че чак като манипулация да го описвате?!
П.с. Не искам да обидя или обвиня никого с думите си. Просто съм доста афектирана защото до днес бяхме в болницата и там все ми  повтаряха да не свиквам детето на ръце... И ми е мъчно когато виждам родители да следват такива глупави съвети. Педиатрите и други детски лекари не си правят труда да се запознаят с новите изследвания и проучвания за детската психика и ефектите от “остави го да се нареве”. Не правете тази грешка и Вие - прочетете и се образовайте на тема детска психология.
П.с. Не се притеснявайте, няма вечно да искат да ги носите и гушкате. Ще дойде един момент, в който вие ще го искате, но те вече ще търсят своята самостоятелност

# 104
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Пълни глупости са това, че децата на тази възраст са “манипулатори”... на тази възраст децата плачат само с причина - било то глад/мръсна пелена/скука/ превъзбуда и ред други.  Изглежда ви като манипулация защото понякога детето плаче защото иска близост, да бъде гушкано, носено и т.н. Моля Ви се - гушкайте си децата и не слушайте съвети да ги оставяте “да се нареват” щото видиш ли да не свикнели на ръце....
 И кви са тия неща - самостоятелност да изграждаме от 2ри месец?! Това дете идва от коренно различна среда, всеки процес ( дори и дошането) е нов за него и трудоемък. Каква самостоятелност, децата имат нужда от близост...
И още нещо - как изобщо може едно малко невинно човече да се нарече манипулатор? Толкова ли ви е неприятно да ги носите на ръце, че чак като манипулация да го описвате?!
П.с. Не искам да обидя или обвиня никого с думите си. Просто съм доста афектирана защото до днес бяхме в болницата и там все ми  повтаряха да не свиквам детето на ръце... И ми е мъчно когато виждам родители да следват такива глупави съвети. Педиатрите и други детски лекари не си правят труда да се запознаят с новите изследвания и проучвания за детската психика и ефектите от “остави го да се нареве”. Не правете тази грешка и Вие - прочетете и се образовайте на тема детска психология.
П.с. Не се притеснявайте, няма вечно да искат да ги носите и гушкате. Ще дойде един момент, в който вие ще го искате, но те вече ще търсят своята самостоятелност
Доста разпалени и крайни думи! Ако сте афектирана от нещо, то намерете си друг отдушник за парата. Моля да спазваме добрия тон и да не даваме непоискани съвети! Аз лично не прочетох никъде някоя майка да е написала, че оставя детето си “да се нареве”, както Вие се изразявате. Аз лично гушкам, нося на ръце и люшкам сина си постоянно! Беше ми интересно, защо ортопед изрично забранява носенето на ръце (мислех, че съображенията са медицински и/или може да доведе до неправилна стойка и т.н.), но в случая аргументите му са били други, както @kpm сподели, но това не означава, че трябва някой да скача и да обяснява кой какво да прави и как да си гледа децата. Не знам дали имате други деца или се осланяте само на литература, но повярвайте ми, всичко е до възпитание и какво ще “нарисувате” на бялото платно (метафора за детето), защото при лошото изпълнение на пейзажа, ще разберете какво се има в предвид под думата малък манипулатор.

П.С. В случай, че не сте съгласни с нещо обсъдено, то просто моля не коментирайте темата. Запазете критиката и непоисканите съвети за себе си, защото не са приятно четиво!
О, и да, някога живот и здраве, ще дойде момента, когато децата ни ще търсят своята самостоятелност, но това е съвсем нормално и се нарича кръговрат!Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 09:35 от Angelaaaa

Общи условия

Активация на акаунт