Кралски работи и клюки - 14

  • 65 001
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 608
Страхотна нова тема - благодаря  Hug

Гласувах за Бразилската и Сватбената тиара. Тази на Камила също ми хареса много и много добре й стои.
Обаче ми липсва една тиара. Виждала съм я баба Бети с нея, но не знам как се казва. А може и да греша де. Ако намеря нещо ще кача допълнително

Относно роклята на Зара, която носи Кейт - на мен не ми харесва нито самата рокля, нито как й стои. Изглежда ми все едно й е тясна отпред и всеки момент ще се разкопчае. Кейт също не ми харесва в момента - аз си я харесвам много слабичка Heart

Относно Меган - в лице ми е много красива, обаче не мисля, че има хубаво тяло. Някак равна ми идва.

# 31
  • Мнения: 2 114
Всички тиари ми харесват.
Елизабет е много интересна със сватбената тиара.
На Камила според мен изобщо не и отива. По-добре шапки да носи.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 979
Блог за тиари, не съм го разгледала, но имало много инфо Simple Smile
http://www.tiara-mania.com/

# 33
  • Мнения: 15 608
Аз искам да попитам - сватбените тиари на Даяна, Кейт и Меган специално за тях ли са правени или са били на някой друг? Тиарата на Кейт ми харесва страшно много, както и тази на Даяна

Скрит текст:




Блог за тиари, не съм го разгледала, но имало много инфо Simple Smile
http://www.tiara-mania.com/

На някои от тях тиарите им стоят ужасно. Все едно са им прекалено малки или прекалено големи

# 34
  • София
  • Мнения: 9 979
Тази на Даяна е семейната Спенсър тиара.
На Кейт е подарък на кралицата-майка от бащата на Бети, сега е на Бети.
Много са хубави.

Тази на Мегън беше пак стара тиара, на кралица Мери (кралицата-баба Joy)

# 35
  • София
  • Мнения: 5 828
Ориенталската и Владимирската тиара най-много ми харесват, като последната във варианта с изумруди ми е още по-красива.

И на мен тези най ми харесват.
А какви са тиарите на Кейт и Меган?
 п.п. докато напиша и Лана е отговорила, благодаря  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 166
Да, на Диана е семейната на Спенсър. Само жена от прякото потомство на графа на Спенсър може да я носи. Затова не й я дадоха на Мегън - тази тиара беше заета на Диана за сватбата й, но не беше нейна.

На Кейт тиарата не й е подарък от баба Бети. Бети, по заслуги и за положителен Пи аР Бети дава тиари и огърлици, но назаем. Тази на Кейт й е подарък от бащата на Бети за 18тия й рожден ден, още преди да се разбере, че тя ще е кралица. Преди това баща й, Джордж 4ти я подарил на жена си, но за 18тия рожден ден решили да минат тънко за подарък и преподарили Simple Smile

Същото е и с Мегън - баба Бети й даде назаем една от тиарите си, Уилям й даде назаем големия пръстен на майка му Диана, но след като угаснат прожекторите всичко си отива обратно в трезорите на бабата. Даже и бижутата на Диана най-вероятно се управляват от Чарлс и не може ни Уилям ни Хари да си ги взимат или подаряват на който си искат.

Единствената сродила се за семейството, която е със своя собсвена тиара е Сара Фъргюсън, за която направиха нова тиара и май й я подариха. Всичко останали - назаем като начин да се покаже,че короната им се доверява да носят масивни карати.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 979
И защо реши, че Уилям е дал назаем на Мегън големия пръстен. Доколкото четох бижутата на Даяна са разделени между момчетата - тоест не всичко е притежание на короната. Това за което си говорихме - лични бижута.

Съвсем възможно е Хари да го е подарил на Мегън.

https://www.thesun.co.uk/fabulous/5010025/princess-dianas-jewell … -sapphire-choker/

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 11:12 от Lana

# 38
  • Мнения: 6 166
Това, което е подарено трябва да се носи и показва и всички знаят, че е подарено, т.к. короната го тръби по всички вестници и таблоиди.

Със сигурност не са подарени поради две причини:
1. Ако си тръгне Мегън от кралската къща - ще си вземе всичко подарено й, а от Диана те се поопариха. Затова и за Кейт и за Мегън - по един пръстен от колекцията, нищо ново, и айде.
2. Данъчните на Щатите облагат с данък всеки подарък над определена стойност - роклята за годежа, ако подарят тиара за четвърт милион, и нея. Обаче, Мегън е безработна официално. Неофициално си припечелва от Живанши и Бъркс, така че да се предизвикват данъчните не е добра идея и в обединеното кралство го знаят това.

# 39
  • Мнения: 9 663
Да, на Диана е семейната на Спенсър. Само жена от прякото потомство на графа на Спенсър може да я носи. Затова не й я дадоха на Мегън - тази тиара беше заета на Диана за сватбата й, но не беше нейна.

Първата жена на брата на Даяна (зълви, етърви? какви се падат с Даяна) също е била със Спенсър тиарата на сватбата си.
Скрит текст:

# 40
  • Мнения: 6 166
Точно така - графът на Спенсър притежава тиарата и тя ще отиде по наследство при следващия граф. Докато графът е жив, той може да заеме тиарата за сватбата на всичките си деца - момичетата да я носят на сватбата, момчетата да я заемат на булките си.

На графът братята и сестрите - трябва да искат разрешение и най-вероятно няма да мога да я носят, т.к. тя не е тяхна.

# 41
  • Мнения: 15 608
А при какви случаи се изработва нова тиара за точно определен член на кралското семейство, която след това да се предава на следващите поколения?

# 42
  • Мнения: 9 663
А при какви случаи се изработва нова тиара за точно определен член на кралското семейство, която след това да се предава на следващите поколения?
Предполагам, че едно време кралиците са си ги поръчвали за важни събития и за личен кеф. (Мери Тек има най-внушителната колекция така като гледам).
В последните години  Елизабет е получавала подаръци от други държави, но май не си е поръчвала нова тиара. Съобразяват се с икономическото положение и си носят бижутата на умрели хора. Wink

Тази тиара на принцеса Майкъл ъф Кент също много ми харесва:
Скрит текст:

А аз да попитам - кой одобрява корекциите по бижутата? Кралицата? И защо? Гледам, че няколко от семейните им тиари са преправяни...

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 11:46 от Ice Queen

# 43
  • Мнения: 5 234
Интересна анкета - Ориенталската ми хареса най-много.
Но в крайна сметка някак вътрешно се подразних - какво ми се перчат с тия корони, не са нещо повече от другите хора.

# 44
  • София
  • Мнения: 9 979
Това, което е подарено трябва да се носи и показва и всички знаят, че е подарено, т.к. короната го тръби по всички вестници и таблоиди.

Със сигурност не са подарени поради две причини:
1. Ако си тръгне Мегън от кралската къща - ще си вземе всичко подарено й, а от Диана те се поопариха. Затова и за Кейт и за Мегън - по един пръстен от колекцията, нищо ново, и айде.
2. Данъчните на Щатите облагат с данък всеки подарък над определена стойност - роклята за годежа, ако подарят тиара за четвърт милион, и нея. Обаче, Мегън е безработна официално. Неофициално си припечелва от Живанши и Бъркс, така че да се предизвикват данъчните не е добра идея и в обединеното кралство го знаят това.

Gifts to U.S. citizen spouses are free of gift tax. Gifts of up to $100,000 per year to a non-U.S. citizens spouse can be given free of tax.

Общи условия

Активация на акаунт