Захранване, водено от бебето - baby - led weaning X

  • 37 029
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 776
Мерси, Vartoglava! Това със супата е хитро. Ще го пробвам 😊 А студени неща от хладилника й давам, но в момента не ги иска, лъжицата също я захвърля, явно от допира във венеца я боли. Но вчера направих едни мъфини с броколи и кашкавал, които яде с кеф, а тази сутрин й дадох портокал и от него хапна за мое очудване. Та е малко по-добре положението.
Имам нов проблем обаче, днес й хрумна да се изправя в стола...май ще слагам коланите, които махнах, щото събираха само храна...

# 256
  • Мнения: 366
Дребното страда от зъбни неволи, през деня що годе има апетит, но вечер отказва каквото съм му приготвила, обикновено зеленчукови или плодови кюфтенца в различни вариации - гледа ги с погнуса и дори не иска да ги опита. Реших че го дразни по-твърда храна, накрая се оказа, че му се яде хляб и оризови/ спелтови бисквити (от купешките, които са твърди и се размекват от слюнката). Няколко дни вечеря само това. Вчера му направих за първи път мъфини (с тиквичка и сирене) и ги одобри, снощи по-малко, днес на обяд изяде цял. С оризовите бисквити голямо чессне пада, мислех че ще хо дразни като са твърди, но ефектът е точно обратен.

# 257
  • Мнения: 366
Някой да е пробвал мъфини с чушка и/или цвекло? Чудех се дали да ги сваря предварително или да пробвам да сложа направо сурови в сместа..

# 258
  • Мнения: 7 776
Не съм. Но, чушката трябва да я задушиш поне предварително на тиган, за да омекне. Мъфините се пекат за 15-20 мин, сурова чушка няма да омекне в мъфина. Или ги печеш и после слагаш в мъфина.
Цвекло, ако е настъргано може би ще стане, ако не - на пара или печено и после в мъфина. Кажи как е станало е после. Бих пробвала мъфини с цвекло.

# 259
  • Мнения: 6 563
Задушавам цвеклото до омекване и слагам в сместа. С чушка не съм пробвала и въвела, нямам домашни във фризера, а с купените не ми се иска.
Вече съм тотален хаос с въвеждането на храни. Каквото яде, това е. Продължава да кара на бисквити и да ме замеря с всичко останало. Имам чувството, че ще го кърмя до първи клас.

# 260
  • Мнения: 2 988
Smile И ние сме така. Но моят одобрява и яде само тиква и броколи. И то от ръката ми. всичко останало - мъфини, бисквити отива по земята. Поне продължава да качва перфектно - 500гр и 1 см. Вече е 7300 и 67 см на 8 месеца.

# 261
  • Мнения: 7 776
Диди, браво! Задмина твоето момче моята девойка Grinning аз се надявам да е станала 7кг поне тоя месец. Ще му омръзнат броколито и тиквата и ще има нова "мода", спокойно, менят си през времето предпочитанията.
Силви, споко, няма да е до 1ви клас Grinning

Аз се радвам , че хапва по малко портокал всяка сутрин. Иначе ту иска мъфини, ту не ще. Тая сутрин пусках аз кучетата на разходка и се забавих със закуската, беше изгладняла, дърпаше ми блузата чак и врещеше. И хапна доста твърда храна. Обмислям да я оставям да поогладнява повече, а не да слизам в обичайния до сега час. Ще чакам писъкът на птеродактила да ме насочва.

# 262
  • Мнения: 2 988
Ще взема утре и аз да дам мандарина или портокал. Барем хапне. Кактусче, белиш ли парченцата?

Тази вечер хвана и хапна червена печена чушка от нашето ядене. Grinning Опитах да направя домашен хляб, но не ми се получи много. Стана с твърда коричка и се чудя дали ако го сложа в найлон ше омекне? Как мислите?

# 263
  • Мнения: 7 776
Махам само бялото от кората на портокала/мандарината. Самата обвивка на парчето - не. Тя си хваща парчето и смуче, смуче, накрая гълта каквото е останало. Провери за семки парчето само.
За хляба - едва ли. И аз прецаках един и тия дни ще го преправя на нещо, като имам време и ще споделя.
Но може да го сложиш парченца хляб в супа, да се напои хляба, хем да омекне, хем да поеме от супата. Ама е малко цапаница. Аз така й дадох леща.

# 264
  • Мнения: 2 988
Хлябът аз и така ще си го изям. На дребен ще направя друг. Утре ще докладвам за портокала и мандарината.

# 265
  • Мнения: 1 406
Някой да е пробвал мъфини с чушка и/или цвекло? Чудех се дали да ги сваря предварително или да пробвам да сложа направо сурови в сместа..
Ми тюю. Още преди три месеца пробвах. Единият път със сурови нарязани, после със сурови, но замразени директно в сместа. На мен мъфините все глетави ми стават. Мисля да се отказвам вече да ги бъркам. Не, че не ги ядат децата.
Та за чушките в мъфините - омекват. Изядоха се. Цвеклото обаче само варено съм го слагала в мъфини. Синът обаче го яде сварено директно и така го давам вече.

# 266
  • Мнения: 366
Докладвам за мъфините - направих ги с цвекло, морков и чушка. Сварих зеленчуците на пара (чушката цяла и после я обелих, морковите и цвеклото на малки кубчета). После ги зложих в сместа с едно яйце, брашно (ползвах оризово и царевично), малко зехтин, бакпулвер, малко вода. Мисля че добре се получиха, малкото ги одобри. На предишните мъфини с тиквичката не им слагах вода и станаха с по-малко брашно и като консистенция по-добре. Сега като добавих водата се наложи да сложа допълнително брашно и ми се струва че малко по-трудно се предъвкват и утре може да са поизсъхнали. Исках да сложа и сирене но забравих, за следващия път ще е.

За момента съм въвела само обезсолено сирене, а вкъщи много ядем всякакви видове кашкавалени сирена тип ементал, пармезан и т.н. Нашенския кашкавал ми се сърува солен и не съм давала засега. Дайте идея от другите сирена кое може да е подходящо като за начало?

# 267
  • Мнения: 7 776
Моцарелата става.
Аз гледам колко сол има в сиренето и купувам такива с минимално количество, щото нещо не ми се получава обезсоляването. С кашкавала по същия начин процедирам.

# 268
  • Мнения: 9 196
Котидж им давам аз, вече няколко пъти. Върху карфиола, разбира се, за къде сме без карфиола ние ...

# 269
  • Мнения: 1 406
Тъкмо щях да пиша моцарела.
Аз засега обаче ждавам само краве сирене и домАшна извара. Обезсоляването си го. Една буца я слагам във вода и два дни я сменям всяка сутрин. После като се сетя на седмицата един път. Накрая става като крема сирене за мазане. Joy
Купувам си на Елена. И ние с мм си го харесваме.

Общи условия

Активация на акаунт