Серилизация - до кога?

  • 1 090
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 039
Аз стерилизирах до 6 месец, малкият тогава отказа да пие от шише и започнах само да мия приборите с детски сапун и гореща вода.

# 16
  • Мнения: 8 917
Стерилизирах до годинка Peace

# 17
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Докато пие адаптирано мляко Peace

# 18
  • Мнения: 120

Щом майка ти не се справя със стерилизатора, нека изварява шишетата. Но все пак пробвай да я научиш да работи с него, не е по-сложно отколкото да сготви нещо, което със сигурност може Simple Smile

[/quote]
 Peace

# 19
  • Мнения: 6 164
В момента "движа" с три мамчета: едната никога не е стерилизирала, детето й е на годинка и си лапа, каквото намери на улицата Confused , втората до 3-ти месец[/u], а третата до 6-ти[/u]. И трите дечица са живи и здрави /да чукам да дърво/.
Пиша за тях, защото е ясно, че аз още стерилизирам. Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Стерилизирахме преди всяко хранене до 1 година и един месец, тогава я пуснахме да ходи по градинките. От тогава стерилизираме въднъж седмично.

И аз се върнах след изтичане на болничните на работа, и моята майка (която пое тогава беба) не се оправяше със стерилизатора, но се научи - не виждам нищо сложно.
Вече са писали за бактериите и "прекрасната" среда АМ за тяхното размножаване, няма да се повтарям. Е, други мами ще ти кажат, че никога не са стерилизирали и на техните бебета "нищо им няма". Ти сама решаваш, но аз те съветвам да не премахвате стерилизацията. Имаш алтернативи:
1. Научаваш майка си да работи със стерилизатор;
2. Купуваш повече шишета и ти ги стерилизираш сутрин;
3. Майка ти ги изварява както са правели едно време, когато не е имало стерилизатори.

Успехи!
 

Общи условия

Активация на акаунт