Почивка на Малдивите /Тема 3/

  • 69 335
  • 773
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 134
Оххх….направо не ми се мисли ако вали, не толкова заради мен, а заради мъжа ми. Аз настоях да идем през декември, защото не исках да летим, когато тук е най-лютата зима - януари и февруари Sad
Гледам прогнозата в Гисметео Русия и там най-близо до нашия остров е Мале (на 20 мин. с лодка) надявам се над острова да е слънчево поне през половината време Simple Smile
И аз съм чувала, че дори и в облачно време може да изгориш. Заредила съм се с фактор 30 за тяло и 50 за лице, като моя план е да не стоя на слънцето изобщо, а да чета книга под някой чадър.

# 166
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
При нас го даваха цяла седмица дъжд - 9-16.11....
Кацнахме на дъжд, на втория ден - облачно, но топло - изсъхна всичко. На третия се показа слънцето - реших, че ще хващам тен сега или никога. Laughing Е, до края си беше все слънчево!  Peace
Следващия път ще отидем лятото - поне цените са 1/2 и явно времето е до късмет!

Скрит текст:
Оххх….направо не ми се мисли ако вали, не толкова заради мен, а заради мъжа ми. Аз настоях да идем през декември, защото не исках да летим, когато тук е най-лютата зима - януари и февруари Sad
Гледам прогнозата в Гисметео Русия и там най-близо до нашия остров е Мале (на 20 мин. с лодка) надявам се над острова да е слънчево поне през половината време Simple Smile
И аз съм чувала, че дори и в облачно време може да изгориш. Заредила съм се с фактор 30 за тяло и 50 за лице, като моя план е да не стоя на слънцето изобщо, а да чета книга под някой чадър.


Определено си изгаряш. С 30 фактор тяло и 50 лице - се обелих за един ден... Cry Ако си непрекъснато във водата - само тениски спасяват. Под палмите - също! Пясъкът отразява... Чадъри при нас нямаше - само палми.  Laughing Къде ще сте?

# 167
  • Мнения: 134
Здравейте. И аз ще има нужда от вашите насоки.
Предстои ни сватба догодина и след това плануваме меден месец.Сватбата е август и се чудя кога е удачно, имайки предвид метеорологичните условия, да организираме медения месец и с резортите не мога да се ориентирам. Доколкото прочетох ще предпочетем ол инклузив, заради алкохола. И в тази връзка има ли някаква ограничение в този случай на алкохола или е както навсякъде ол инклузива. Благодаря
Здравей, когато е лято при нас, там е дъждовния сезон, но пък цените са ниски. Високия сезон е от декември до април.
Ние избрахме Paradise Islands Maldives, защото е ризорт и е близо до Мале. Трансфера е с лодка и отнема 20мин.
Има отдалечени острови, до които се стига с хидроплан или комбинирано - лодка и хидроплан. Трансферите с хидроплан са много скъпи. Цените в ризорта, който ни сме избрали са разумни, а оценките, които чета из интернет добри. Ние избрахме НВ, защото искаме да пробваме нещо различно поне за обяд. В този комплекс има няколко ресторанта, единият от които италиански и ако не ми хареса храната на бюфета, поне на обяд да хапвам нещо европейско Simple Smile В коментарите за този ризорт, а и за други, които съм изчела, масово пишат, че в бюфет ресторантите храната е предимно индийска и еднообразна. Индийската храна поне на мен не ми е по вкуса...

В този комплекс цените на ресторантите и баровете не са толкова скъпи, колкото мислих. Помолих ги да ми изпратят менютата и за такава дестинация ми се струва разумно.

1,5л. вода - 2 долара

Коктейл - 7 долара

Пица паста- около 15 долара

Тук ако някой се интересува може да разгледа цените на бара и ресторантите: http://www.---shoretner923-paraevents

# 168
  • Мнения: 134
При нас го даваха цяла седмица дъжд - 9-16.11....
Кацнахме на дъжд, на втория ден - облачно, но топло - изсъхна всичко. На третия се показа слънцето - реших, че ще хващам тен сега или никога. Laughing Е, до края си беше все слънчево!  Peace
Следващия път ще отидем лятото - поне цените са 1/2 и явно времето е до късмет!

Скрит текст:
Оххх….направо не ми се мисли ако вали, не толкова заради мен, а заради мъжа ми. Аз настоях да идем през декември, защото не исках да летим, когато тук е най-лютата зима - януари и февруари Sad
Гледам прогнозата в Гисметео Русия и там най-близо до нашия остров е Мале (на 20 мин. с лодка) надявам се над острова да е слънчево поне през половината време Simple Smile
И аз съм чувала, че дори и в облачно време може да изгориш. Заредила съм се с фактор 30 за тяло и 50 за лице, като моя план е да не стоя на слънцето изобщо, а да чета книга под някой чадър.


Определено си изгаряш. С 30 фактор тяло и 50 лице - се обелих за един ден... Cry Ако си непрекъснато във водата - само тениски спасяват. Под палмите - също! Пясъкът отразява... Чадъри при нас нямаше - само палми.  Laughing Къде ще сте?

Paradise Islands букнахме последно и платихме. Надявам се, че ще е добре...
За облеклото за жените знам, че е малко специфично. С къси панталонки и потник мога ли да ходя в ресторантите или трябва да се омотавам в шалове и дълги рокли задължително Grinning

# 169
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Ние също бяхме на Парадайз - FB. За храната - има какво още да се желае. Техните "манджи" си бяха на отделна маса, да не се обърка някой европеец. Laughing  Хубавото е, че предлагат много и разнообразни сосове - така и обикновения ориз става вкусен. Ястията с телешко бяха невероятно, рибата - не толкова. Винаги има и поне два вида супи - много, много вкусни. За десертите е ясно. Паста и пица - също.
Не забравяйте, че върху всички цени се добавят 23 % данъци.
shisharka_ -Ако сте в бунгало - прочети в трип-а, кои номера да предпочетете, ако ви дадат възможност.

Не се омотавай.  Laughing  Само не по бански и съвсем демонстративно облекло.

# 170
  • Мнения: 134
Даа...в бунгало сме, прочетох че от 304 до 315 са най-хубавите и им писах, но отказват да потвърдят. По имейлите ми направиха впечатление на големи гадове, нищо не искат да потвърдят. Според наличностите при пристигане се разпределя номера на бунгалото, но аз ще настоявам до последно, защото четох, че някои били в много гадна зона на плажа, където никога нямало слънце. Там им ли чадъри, така и не ми дадоха отговор от хотела? Казаха ми че чадъри имало в бунгалото, ама какво трябва да значи това - на шезлонгите пред бунгалото, не можах да ги разбера.
След като казваш, че има разнообразие на храната - спокойна съм. Четох в Трип-а най-много негативни коментари, именно за храната. Там можеш ли да ходиш на плаж в която зона на острова решиш, има ли шезлонги навсякъде или са сама пред бунгалата.

# 171
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Скрит текст:
Даа...в бунгало сме, прочетох че от 304 до 315 са най-хубавите и им писах, но отказват да потвърдят. По имейлите ми направиха впечатление на големи гадове, нищо не искат да потвърдят. Според наличностите при пристигане се разпределя номера на бунгалото, но аз ще настоявам до последно, защото четох, че някои били в много гадна зона на плажа, където никога нямало слънце. Там им ли чадъри, така и не ми дадоха отговор от хотела? Казаха ми че чадъри имало в бунгалото, ама какво трябва да значи това - на шезлонгите пред бунгалото, не можах да ги разбера.
След като казваш, че има разнообразие на храната - спокойна съм. Четох в Трип-а най-много негативни коментари, именно за храната. Там можеш ли да ходиш на плаж в която зона на острова решиш, има ли шезлонги навсякъде или са сама пред бунгалата.

Шезлонгите - тип легло са само пред бунгалата - даже са надписани с номера на бунгалото. На плажа, обаче на "купчинки" има шезлонги - стол - които може да ползвате, ако сте на друг плаж. Чадъри не  видях никъде. Пред бунгалата е палмова горичка и след нея плажа. Не запазват презварително бунгала, но на място можеш да настояваш. Ако нямат свободно в момента, ще ти предложат да те преместят, когато има. Ние бяхме в  в 103 - перфектна локация - на лагуната на входа, близо до ресторанта и басейна.  Запад - залез. Другите са изток-изгрев.
[/quote]

# 172
  • Мнения: 134
Скрит текст:
Даа...в бунгало сме, прочетох че от 304 до 315 са най-хубавите и им писах, но отказват да потвърдят. По имейлите ми направиха впечатление на големи гадове, нищо не искат да потвърдят. Според наличностите при пристигане се разпределя номера на бунгалото, но аз ще настоявам до последно, защото четох, че някои били в много гадна зона на плажа, където никога нямало слънце. Там им ли чадъри, така и не ми дадоха отговор от хотела? Казаха ми че чадъри имало в бунгалото, ама какво трябва да значи това - на шезлонгите пред бунгалото, не можах да ги разбера.
След като казваш, че има разнообразие на храната - спокойна съм. Четох в Трип-а най-много негативни коментари, именно за храната. Там можеш ли да ходиш на плаж в която зона на острова решиш, има ли шезлонги навсякъде или са сама пред бунгалата.

Шезлонгите - тип легло са само пред бунгалата - даже са надписани с номера на бунгалото. На плажа, обаче на "купчинки" има шезлонги - стол - които може да ползвате, ако сте на друг плаж. Чадъри не  видях никъде. Пред бунгалата е палмова горичка и след нея плажа. Не запазват презварително бунгала, но на място можеш да настояваш. Ако нямат свободно в момента, ще ти предложат да те преместят, когато има. Ние бяхме в  в 103 - перфектна локация - на лагуната на входа, близо до ресторанта и басейна.  Запад - залез. Другите са изток-изгрев.
[/quote]
Благодаря за инфото, значи ще мрънкам на място ако не ми хареса бунгалото.
Това, което забелязах, е че в booking.com са разделили този тип помещения на две - едното е кръстено garden villa, a другото superior beach bungalow. В други сайтове обаче за superior beach bungalow са дадени и от двете снимки, т.е. принадлежат към този тип стая и е малко объркващо. Ние сме букнали официално superior beach bungalow и сега не знам кое да очаквам. Вашето кое беше?[/img][/img]

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 19:19 от shisharka_

# 173
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Скрит текст:
Скрит текст:
Даа...в бунгало сме, прочетох че от 304 до 315 са най-хубавите и им писах, но отказват да потвърдят. По имейлите ми направиха впечатление на големи гадове, нищо не искат да потвърдят. Според наличностите при пристигане се разпределя номера на бунгалото, но аз ще настоявам до последно, защото четох, че някои били в много гадна зона на плажа, където никога нямало слънце. Там им ли чадъри, така и не ми дадоха отговор от хотела? Казаха ми че чадъри имало в бунгалото, ама какво трябва да значи това - на шезлонгите пред бунгалото, не можах да ги разбера.
След като казваш, че има разнообразие на храната - спокойна съм. Четох в Трип-а най-много негативни коментари, именно за храната. Там можеш ли да ходиш на плаж в която зона на острова решиш, има ли шезлонги навсякъде или са сама пред бунгалата.

Шезлонгите - тип легло са само пред бунгалата - даже са надписани с номера на бунгалото. На плажа, обаче на "купчинки" има шезлонги - стол - които може да ползвате, ако сте на друг плаж. Чадъри не  видях никъде. Пред бунгалата е палмова горичка и след нея плажа. Не запазват презварително бунгала, но на място можеш да настояваш. Ако нямат свободно в момента, ще ти предложат да те преместят, когато има. Ние бяхме в  в 103 - перфектна локация - на лагуната на входа, близо до ресторанта и басейна.  Запад - залез. Другите са изток-изгрев.
Благодаря за инфото, значи ще мрънкам на място ако не ми хареса бунгалото.
Това, което забелязах, е че в booking.com са разделили този тип помещения на две - едното е кръстено garden villa, a другото superior beach bungalow. В други сайтове обаче за superior beach bungalow са дадени и от двете снимки, т.е. принадлежат към този тип стая и е малко объркващо. Ние сме букнали официално superior beach bungalow и сега не знам кое да очаквам. Вашето кое беше?[/img][/img]
[/quote]

Superior beach bungalow.  Peace  Има едни бунгала на втора линия - освен това да са гардън вила! newsm78  Много са криви - зад тях са общежитията на персонала, пред тях пътечка. Чудех се, кой изобщо ги буква... Супериор са с външната баня и верандата. Винаги имат изглед към плажа - на първа линия са.

Ако те интересува още нещо за Парадайз - пиши на лични, да не спамим тук! Peace

# 174
  • Мнения: 134
Скрит текст:
Скрит текст:
Даа...в бунгало сме, прочетох че от 304 до 315 са най-хубавите и им писах, но отказват да потвърдят. По имейлите ми направиха впечатление на големи гадове, нищо не искат да потвърдят. Според наличностите при пристигане се разпределя номера на бунгалото, но аз ще настоявам до последно, защото четох, че някои били в много гадна зона на плажа, където никога нямало слънце. Там им ли чадъри, така и не ми дадоха отговор от хотела? Казаха ми че чадъри имало в бунгалото, ама какво трябва да значи това - на шезлонгите пред бунгалото, не можах да ги разбера.
След като казваш, че има разнообразие на храната - спокойна съм. Четох в Трип-а най-много негативни коментари, именно за храната. Там можеш ли да ходиш на плаж в която зона на острова решиш, има ли шезлонги навсякъде или са сама пред бунгалата.
Аха, значи, със сигурност има разлика, да. Ние сме резервирали също superior beach bungalow. В букинг са си разделени като отделни помещения, но на техния сайт са ги направили като един тип, което леко ме смути, да не ни набутат в тези вили http://paradise-islandmaldives.com/rooms.html

Шезлонгите - тип легло са само пред бунгалата - даже са надписани с номера на бунгалото. На плажа, обаче на "купчинки" има шезлонги - стол - които може да ползвате, ако сте на друг плаж. Чадъри не  видях никъде. Пред бунгалата е палмова горичка и след нея плажа. Не запазват презварително бунгала, но на място можеш да настояваш. Ако нямат свободно в момента, ще ти предложат да те преместят, когато има. Ние бяхме в  в 103 - перфектна локация - на лагуната на входа, близо до ресторанта и басейна.  Запад - залез. Другите са изток-изгрев.
Благодаря за инфото, значи ще мрънкам на място ако не ми хареса бунгалото.
Това, което забелязах, е че в booking.com са разделили този тип помещения на две - едното е кръстено garden villa, a другото superior beach bungalow. В други сайтове обаче за superior beach bungalow са дадени и от двете снимки, т.е. принадлежат към този тип стая и е малко объркващо. Ние сме букнали официално superior beach bungalow и сега не знам кое да очаквам. Вашето кое беше?[/img][/img]
[/spoiler]

Superior beach bungalow.  Peace  Има едни бунгала на втора линия - освен това да са гардън вила! newsm78  Много са криви - зад тях са общежитията на персонала, пред тях пътечка. Чудех се, кой изобщо ги буква... Супериор са с външната баня и верандата. Винаги имат изглед към плажа - на първа линия са.

Ако те интересува още нещо за Парадайз - пиши на лични, да не спамим тук! Peace
[/quote]

# 175
  • Мнения: 1 417
 Времето и сезона, вече по цял свят са относително понятие заради глобалната промяна на климата.

По принцип Юни, Юли и Август са най-лошите месеци за Малдиви, защото може да вали като из ведро цяла седмица и няма значение колко е топло...Приятели са ми изпращали клипчета със стена от дъжд по това време.
Декември също не е от най-високите сезони, чак след Коледа обикновенно е ОК. Миналата година точно около 10/12 имаше такава буря  и дъжд с обърнати лодки в океана. Сега мои приятели са там и от снимките се вижда, че се радват на чудно време:) Май месец го дават на началото на слабият сезон, но последните 3 години времето е  чудесно, така че е въпрос на късмет:)

Относно алкохола ако толкова държите да си вземете някакъв може да го пренесете в пластмасова бутилка от кола или нещо друго /за шампоан примерно:smiles:/

Препоръките за облеклото са валидни само ако ходите на плаж в Мале и май на някои от местните о-ви, по ризортите местни са само персонала:) така че там не важат забраните нито за алкохола, нито за облеклото.

Чудесно време пожелавам на всички пътуващи:)

# 176
  • Мнения: 743
Споделям  за Lily beach resort ,  много добре поддържан ,чист и прекрасен резорт.
От страната на sunset water villas залезът е най-впечетляващ , малдивската баня на открито също много добре е направена .

Ол инкл действително всичко включва (което за там е необичайно) 
 - консумацията от минибара в стаята  , тоест снек,напитки,бира и вино .
  - включени са всички алкохолни напитки от бара , както и  двата ресторанта "а ла карт " на обяд , докато не са включени  за вечеря тези ресторанти , заплаща се допълнително
 - включени са безинтерeсните екскурзии, ,докато интересните  като Ocean Adventures  се заплащат на място.

Има доктор на острова, което също е голям плюс .

СПА центъра е страхотен, пробвах два масажа  , бали  беше включен в пакета Anniversary  , докато другия го заплатих допълнително . Пълния пакет Ритуал мисля че всички почиващи го пробваха, толкова се хареса.
Имаше интернационална  клиентела,  като преобладаваха италианци от юг(Неапол и околия) и германци,които добре си пасват и се създаде много приятна атмосфера без да се създадат типичните за подобни места групи и групички ,снобиращи се един друг.

Екскурзии  :
 -   Coral Garden : много хубава екскурзия до близка бариера с  "жив" и цветен риф  ,както е известно около островите всичко от доста години е избледняло и няма добър вид за съжаление.
 - Ocean Advenutures : страхотна екскурзия ,имахме късмет да видим големи акули и манти .
 -  рибарския остров  : нищо интересно няма ,освен че и организацията не беше добра .Много оскъдна инфо от страна на гида и прекалено много време бяхме на място,което нямаше какво да предложи.

# 177
  • Мнения: 134
Здравейте на всички,
Да споделя моя опит за Парадайс Айланд, от който се връщаме след 7 прекрасно прекарани дни.
Не валя нито един път, беше слънчево с ясно небе, въпреки че началото на декември е м/у двата сезона. Островът наистина е рай! Чисто, подредено с най-отзивчивия персонал, който съм виждала. Храната в основния ресторант, който изхранва гостите в бунгалата, в които бяхме е разкошна. Всяка сутрин и вечер имаше поне два стейшана на бюфета, на които приготвят нещо на момента, освен останалата подредена на шведската маса храна. Пресни плодве имаше в изобилие. Отидохме и на екскурзия до съседен затворен ризорт - Cinnamon и там съвсем се затвърди мненето, че с Парадайс сме направили най-добрия избор. В Cinnamon плаж имаше само от едната страна на острова, другата страна беше “опакована” в бетонни стени. Изивцата беше тясна и съответно претъпкана с хора. Плажът в Албена е 10 пъти по-хубав от този, който посетихме на въпросната екскурзия. Екскурзията включваше и посещение на местен остров, който разбира се беше мизерничък, но беше интересно да видим как живят местните. Използвахме моментът да купим и сувенири за долар единия, а същите ги продаваха и в ризорта ни за 4 долара парчето.
Плажовете на парадайс бяха прекрасни - от страната на water вилите водата беше твърде плитка и не ставаше за плуване, но за сметка на това плажната ивица дяволски широка с усещането, че си на частен остров само за теб, толкова много място има. За плусане става от отсрещната страна на острова (до основен ресторант) там плажът също е страхотен, както и водата, отново е достъчно широко за да се чувстваш уединен въпреки останалите хора. Хубавите бунгала от страната на water вилите са от номер 240 до 310 мисля. От номер 170 до 240 са с кофти плаж и ще де налага да ходите около съседните бунгала.
Имаха прекрасни безплатни активитети - хранене на акули и скатове всяка вечер. За скатовете дават всеки гост от хотела да им подаде храна и да се снима до тях, дори и да ги пипа.

Срещу 15 долара бакшиш, едно пиколо ни вкара в уотър вилите и в хевън суитовете, за да разгледаме и да си направим снимки, разходи ни и из целя комплекс, за да ни покаже най- интересните места.
С две думи - горещо препоръчвам!

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 09:02 от shisharka_

# 178
  • София
  • Мнения: 3 171
Здравейте на всички,
Да споделя моя опит за Парадайс Айланд, ...
Да попитам - чуват ли се самолетите при кацане и излитане от летището?
А подводния живот и рифовете как са?

# 179
  • Мнения: 134
Здравейте на всички,
Да споделя моя опит за Парадайс Айланд, ...
Да попитам - чуват ли се самолетите при кацане и излитане от летището?
А подводния живот и рифовете как са?

Здравейте,
Чак да се чува как излитат и кацат не, чува се че минават самолети - малки и големи, но не ми е направило впечатление да е прекалено и да дразни.
За рифовете не мога да кажа, защото не съм по тази част, не съм ходила нито на гмуркане, нито на шнорхелинг.
Екскурзията, на която се записахме имаше шнорхелинг накрая, в един близък до острова залив и хората изглеждаха доволни от видяното, когато се връщаха на лодката, но не мога да кажа нищо от мой личен опит в това.

Общи условия

Активация на акаунт