Милано - 10

  • 63 269
  • 751
  •   1
Отговори
# 510
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз съм ходила сама в Италия, пътувах с влак. В нито еден момент не съм се чувствала несигурна. Около гарите през деня е поносимо, доброто планиране би спестило проблеми. Не съм ходила в Торино, от другите изброени градове най-"страшна" ми се струва Генуа , затова пък е много красива. В градовете от Емилия Романа няма проблем. Почти всички ползвали рентакар в Италия мои познати са споделяли за проблеми, по-скоро дребни, но досадни: невърнати депозити, получени по пощата глоби, дори за манипулиран датчик за горивото.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 306
С бързоскоростен влак Italo билетът Венеция -Флоренция през юни беше 19.90 евро за двама, т.е. по 9.90 на човек !!!, а Флоренция - Милано 19.90 евро на човек, по-евтините бях свършили, като при второто пътуване имахме кафе и бисквити. Билетите купих през май. Итало пускат често подобни промоции.
За този влак по какъв начин е по-добре да се купят билетите - по интернет или на място? Видях, че има доста влакове през деня между Милано и Флоренция на Италотрено и предполагам, че няма да е проблем да се купят билетите на място. Или през интернет са по-евтини?

# 512
  • Мнения: 7 133
Аз ги купих онлайн от сайта на Итало, може чрез посредник, а може и на място да се купят, на всяка гара имат гише, но аз исках да съм сигурна. Чрез сайта Rome2rio.com се откриват всички видове транспорт, вкл. и влакове.

# 513
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Локофенка, добре дошла. Радвам се, че сте си изкарали хубаво. Чудесен разказ. Снощи си мислех за теб дали ще споделиш като се върнеш. Simple Smile

# 514
# 515
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ъх, какво стана с лоу кост направлението София-Сардиния, нали го "поръчахме"?!? Не четат....

# 516
  • Мнения: 204
привет дами, 2 бързи въпросчета и от мен, ще съм много благодарна, ако ми помогнете! Simple Smile
ще бъда в Милано за 1 ден през май и програмата засега съм я замислила така: пристигане по обяд и директно към Дуомото (разглеждане на всичко възможно вътре и качване по стълбите), галерията (без шопинг, само гледане ха-ха), евентуално и замъка, след това вечерна разходка около канала и вечеря (квартирата ни е близо). На другата сутрин обиколка из porta nuova модерните сгради, след това пак по центъра обиколка и отпътуване за Флоренция..
Въпросчета:
- MilanoCard заслужава ли си и наистина ли са включени безплатно градски транспорт, терасите на Дуомо, Последната вечеря и тн.?
- ако си взема карта за градския транспорт за 24 ч. тя важи за астрономически 24 ч. от валидирането или до края на самия ден, в който е закупена?

# 517
  • Мнения: 1 678
привет дами, 2 бързи въпросчета и от мен, ще съм много благодарна, ако ми помогнете! Simple Smile
ще бъда в Милано за 1 ден през май и програмата засега съм я замислила така: пристигане по обяд и директно към Дуомото (разглеждане на всичко възможно вътре и качване по стълбите), галерията (без шопинг, само гледане ха-ха), евентуално и замъка, след това вечерна разходка около канала и вечеря (квартирата ни е близо). На другата сутрин обиколка из porta nuova модерните сгради, след това пак по центъра обиколка и отпътуване за Флоренция..
Въпросчета:
- MilanoCard заслужава ли си и наистина ли са включени безплатно градски транспорт, терасите на Дуомо, Последната вечеря и тн.?
- ако си взема карта за градския транспорт за 24 ч. тя важи за астрономически 24 ч. от валидирането или до края на самия ден, в който е закупена?
Дуомото и замъкът няма да успеете за един следобед. За Дуомото има опашки, качване по стълбите, снимки. Отнема време.

# 518
  • Мнения: 116
Малко помощ за Милано карт:
по време картите са ясни - 24, 48 и 72 часа! Всички включват целия обществен транспорт + % отстъпки за обекти
Има две нови: https://www.milanocard.it/buy-milanocard-now
 MilanoCard MAXI – the new all inclusive option of MilanoCard (79 euro)  и MilanoCard + Hop on Hop off tour – get 10% off on the Hop on hop off (36,5 euro)
Не мога да разбера MilanoCard MAXI, включва ли Hop on Hop off tour - мислех, че с тази карта си закупил 48 часа транспорт + всички обекти + Hop on Hop off tour ?!
Каква е разликата според вас м/у двете ? Къде мога да видя цената на  Hop on Hop off, без карта?
Благодаря ви!

# 519
  • Мнения: 13
Здравейте, да споделя, че се прибрахме от Италия в сряда и все още ме държи италианското настроение Simple Smile Благодаря за всички съвети и за информацията във форума като цяло. Изключително полезна ни беше !
Кацнахме в Малпенса събота на обяд, от там си хванахме авобуса до централната гара и от там решихме да се разходим пеш до хотела ни, който беше на 2км. Хотелът беше супер , а такава богата и вкусна закуска до сега не бяхме яли - Atahotel Contessa Jolanda. Близо е до M3 линията на метрото, станция Maciachini. След като се настанихме си купихме билети за 24ч и хванахме метрото до Дуомото. Искам да отбележа, че нямаше почти никакви опашки на нито 1 забележителност. Около 15:30ч бяхме на площада, хапнахме сладолед и решихме да се качим пеш до Дуомото за 10 евро ( 14 е с асансьор) и за 3 евро да разгледаме катедралата отвътре. Много ни хареса и като цяло за 2 часа бяхме разгледали Дуомото, галерията Виктор Емануил и площада наоколо. Тръгнахме с метрото към Навили и намерихме едно приятно заведение с аперитив. Храната беше вкусна, но нещо не нацелихме готин коктейл Simple Smile
На втория ден хванахме метрото до централната гара, купихме си еднодневна карта Ломбардия и хванахме влака за Комо. Возихме се два пъти на фуникуляра до Брунате ( на първи ред като малките деца ). Разходихме се нагоре към вилите на Брунатте, из центъра на Комо, а накрая се повозихме с корабче из Комо, но нямаше в този ден кораби за Беладжо, та с отиване и връщане имаше за 8 евро някаква мини обиколка. Но така или иначе беше 16:30 и ни дойде екстра. След това още сладолед и влака за Милано с картите Ломбардия. Вечерта вечеряхме в едно ресторантче срещу замъка Сфорца, но беше голямо разочарование - обикновен свински шницел, пицата с вкус на нашенска принцеса с доматен сос и най-обикновена салата Цезар, която май ни направиха двойна без да искаме. Тръгнахме си с 80 евро по-бедни и гладни, но решихме това да не ни разваля хубавите преживявания до сега.
Третият ден рано сутринта хванахме Фликсбус за Флоренция, като билетите бях взела от тук още за отиване и връщане ( по 14лв на човек в посока ). Доста удобни автобуси междудругото. И така 3 часа по-късно бяхме във Флоренция.
Флоренция е друга бира. За мен това е Италия. Малките улички, магазинчета за джелато, панини и пица на всеки ъгъл ! Бяхме в едно хотелче на 10-15мин от центъра със забележителностите . Домакинът ни беше изключително любезен италианец, даде ни карта на Флоренция и ни показа кое къде се намира и как да стигнем. Хотелчето е Locanda De' Ciompi . Оставихме куфарите към 14 часа и решихме остатъка от деня за прекараме лежерно с разходка до площада Микеланджело, посрещане на залеза и пиене на кафе до реката. Имаше и бонус галене на чужди кучета в парка , защото се оказа, че Италия е изключително pet friendly настроена ( нашето за сефте го оставихме ). Може би най-любимият ни ден от цялото пътуване. Един човек ни изнесе мини представление с дресурата на двете си бордър колита. За вечеря седнахме в едно много малко ресторанче за прясна паста и хапнахме много вкусна карбонара и тирамису.
Вторият ден във Флоренция беше за забележителностите. За 18 евро си взехме билет за катедралите. Само за купола имаше влизане с час, но и там като цяло не сме чакали повече от 15мин, за да влезем. Изкачихме стъпалата на Санта Мария Дел Фиоре и Кулата на Джото.Незабравимо преживяване по тесните коридорчета и стълби и прекрасна гледка отново над цяла Флоренция.
След това хапнахме тосканското Панини, още сладолед и капучино. Решихме да посетим музея на Леонардо Да Винчи срещу 7 евро вход + 1 евро аудио гид, тъй като в Милано не стигнахме до него. Като цяло не беше кой знае какво и можеше да минем без него. След това вече слънцето залязваше и отново минахме в лежерен режим към тесните флорентински улички, моста Понте Векио, още величествени сгради и църкви по пътя към хотела и още сладолед. Напазарувахме магнити от един магазин за 99цента, където противно на нашите "магазини за левчета" в България, там всичко беше по 99цента. За справка магнитите навсякъде другаде бяха от 2,50 евро нагоре.
В сряда сутринта се качихме на Фликсбуса за Милано, хапнахме джелато около гарата, Малпенса експрес ( 8 евро ) до летището , самолетчето и обратното в София.
Като цяло сме супер впечатлени от Италия, от вежливите и усмихнати италианци, от вкусния сладолед, тирамису и панини. Милано ни се видя много красив, но и много сив град. Не бихме се върнали там. Прилича на нашата София. Докато Флоренция е много топла, слънчева и уютна като Пловдив. Изобщо не съжаляваме, че оставихме един ден за Милано и пътувахме до Флоренция три часа в посока. Отново бих го направила по същия начин, даже май от Малпенса директно бих тръгнала за Флоренция. Сега си мечтая за Тоскана с кола. 10 дена поне и панини и джелато Simple Smile
[/quote
 Би ли споделила сайта от който закупихте билетите Милано-Флоренция?

# 520
  • Мнения: 442
yoli_ , купих ги от сайта на Фликсбус - https://www.flixbus.bg . Имат и приложение за телефон, а дават и баркот към билетите, с който можеш да не си печаташ билета, а шофьора го сканира с телефона си.

# 521
  • Варна
  • Мнения: 3 945
каква е тази глупост - за 1 ред въпрос да се цитира цяла страница от вчера - и е досадно и е безмислено

# 522
  • София
  • Мнения: 197
Привет отново Simple Smile

В кой квартал според вас е най-удачно да се букне преспиване с оглед на най-добри условия - сигурност, комуникация и наличие на паркинг възможност?
Благодаря предварително за отговорите! Flowers Hibiscus

# 523
  • Milano
  • Мнения: 3 663

Охо, поздрави на Поетто

Предала съм. Laughing

Билетите от/до Бергамо на шатълите е 7 евро на място (6 онлайн).

пп. Терравижън изобщо не ги отбелязвам, но предполагам и те.

Много ми харесаха постовете на bibi, не заради полезността, която е очевидна, а затова че нито дава оценки, нито осъжда личният избор. bouquet

# 524
  • Мнения: 606
Момичета,кой е най-лесният начин от Бергамо да се стигне до езерата?За 3 дни ше сме в Бергамо и искаме да отидем до Комо.Изключвам престой в Милано.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 08:03 от macapisa

Общи условия

Активация на акаунт