Милано - 10

  • 63 271
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 606
Момичета,четох ,четох и вече се оплетох.Моля за малко помощ и съдействие с инфото.
Бихте ли ми казали как от Бергамо да стигна до Сирмионе?
Обмисляме Верона съчетана със Сирмионе за 1 ден,но не знам дали първо във Верона да слезем ,оттам в Сирмионе и после прибираме в Бергамо ?
И ден за двете места  стига ли ?Дали ще успеем с придвижването за ден/имам предвид с ранно ставане и хващане на влака ,и  съответно късен час за прибиране?

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 06:45 от macapisa

# 736
  • In transit
  • Мнения: 11 826
От Бергамо с влак до Бреша, оттам друг влак до Дезендзано и автобус до Сирмионе ( или с корабче за 10 мин се стига). После с автобус от Сирмионе до Верона.
Може да вземете и влак до Верона с прикачане пак около Бреша, и от Верона до Сирмионе в автобус.
Аз за тези варианти се сещам. Ако мислете да се връщате обратно вечерта в Бергамо не знам как ще разгледате Верона. За мен ще е "панорамна" обиколка.

# 737
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ако под Бергамо се има предвид летище Бергамо, има директен автобус до Бреша.

# 738
  • Мнения: 606
Благодаря ви!Не,запазихме 4 нощувки в Бергамо тъй като в Милано вече сме били,но май не е добра идея.

# 739
  • Мнения: 5 898
Ще си пусна питането и тук, макар да не е пряко свързано с Милано. Но тази тема е по-активна, а и пишат доста "италианки".

Здравейте,
Доста сме обиколили из Италия, но за първи път ще бъдем за дълъг уикенд в района на Генуа. Кацаме на Бергамо. Идеята ми е да пообиколим района - Портофино, Санта Маргерита, Рапало.
Ден за Генуа достатъчен ли е? И какво извън иброените места също не е за изпускане? Като следва да се отбележи, че сме обиколили Петте земи в предно пътуване.

И най-важният въпрос. Тъй като сме с кола под наем, са ми важни ZTL и опцията за паркиране. Затова много се чудя дали нощувките да са ни в Генуа или някъде наблизо, но извън града.
Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 14:43 от .♥.Fancy.♥.

# 740
  • In transit
  • Мнения: 11 826
За автобуса Бергамо-Бреша забравих...хем с него се прибрахме последния път.

Фанси, за Генуа, един ден ще ти стигне...е може и два да отделите, на мен лично много ми хареса атмосферата на града. Освен дадения списък бих прибавила Камоли и Рекко, където да опитате невероятно вкусната Фокача ди Рекко. Между двете градчета може да си направите една разходка по брега, разстоянието е към 2км по спомен. Ако ви остане време се разходете до Нерви, съвсем близо е до Генуа. Има много хубави паркове и отново дълга алея за разходка покрай морето.

# 741
  • Мнения: 606
1 ден за Генуа-достатъчен.
Портофино е съвсем малко.На мен лично и Сан Ремо ми харесва.Ако имате време прескочете до Френската Ривиера-прекрасна!

# 742
  • Мнения: 5 898
1 ден за Генуа-достатъчен.
Портофино е съвсем малко.На мен лично и Сан Ремо ми харесва.Ако имате време прескочете до Френската Ривиера-прекрасна!

Благодаря и на двете!

Френската Ривиера заедно с Прованс е за догодина пролетта.

# 743
  • Мнения: 606
Добре,аз пуснах през trainitalia разсписанието за  влаковете и там ми излиза ,че има директен влак от Бергамо до Верона-никъде не пише ,че има прикачване около Бреша.
Върти ми се из главата разходка из Верона
От там си мисля автобус до Сирмионе ,но нещо не мога да се ориентирам откъде се хваща и каква е цената на посока на човек?Някой ако е наясно  моля да пише.

# 744
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Може ли да кажеш кой от тези влакове е директен според теб? Защото за мен всичките са с прикачане. Думичката, която съм подчертала "cambi" означава "прикачане(смяна)" и номера след нея е броя на прикачанията.
Иначе автобусите от Верона за Сирмионе тръгват от автогарата, която се намира до ЖП гарата. В Сирмионе спират точно пред замъка Скалиери, който е в началото на стария град.

# 745
  • Мнения: 606
Благодаря много .Но не виждам къде пише -cambi излиза ми това примерно Rovato -може би това е населенотото място за смяна?

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 21:25 от macapisa

# 746
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Ами там където пише Regionale 2078 е единия влак...в Роваро правите прикачане и се качвате на Regionale 4930, който отива във Верона.
А над тези описания в сивото поле по-средата пише "cambi 1", т.е, че имате една смяна или прикачане.

# 747
  • Мнения: 606
Чак сега го забелязах,мерси!😊

А имате ли представа до Сирмионе колко излиза автобуса на човек?

# 748
  • Мнения: 19 018
Има 2 на ден бързи влакове Freccia без прекачване, но са по-скъпи.

# 749
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Чак сега го забелязах,мерси!😊

А имате ли представа до Сирмионе колко излиза автобуса на човек?
Ето ти още варианти за придвижване:
https://shop.flixbus.it/search?departureCity=5438&arrivalCit … 8423-46798b3fb253

Ето ти и актуално разписание на линията Верона-Сирмионе - Бреша.
https://www.arriva.it/documents/10180/1860599/LN026.pdf
На този сайт http://www.arriva.it/, можеш да видиш и за други алтернативни връзки и линии. Това е фирмата, която обслужва градовете Бергамо, Бреша и региона на езерото Гарда.
Щом ще спите в Бергамо, може да идете с автобус/влак до Бреша и оттам да хванете директно този автобус до Сирмионе.
А като вариант, бих ти предложила разходка до езерото Изео от Бергамо. Има удобни автобуси до Ловере и Предоре. Пак със същата автобусна компания.

Общи условия

Активация на акаунт