Милано - 10

  • 63 296
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 323
Шосето от Комо до върха на Брунате оценявам като супер гадно, хем живея тук от 12 години и съм спец на местните шосенца със завои, изчакване, пропускане на другия и т.н. Последно го минавах зимата, возех и деца и си казах никога повече. Astonished А и горе няма големи възможности за паркинг...

# 721
  • Разград
  • Мнения: 377
Шосето от Комо до върха на Брунате оценявам като супер гадно, хем живея тук от 12 години и съм спец на местните шосенца със завои, изчакване, пропускане на другия и т.н. Последно го минавах зимата, возех и деца и си казах никога повече. Astonished А и горе няма големи възможности за паркинг...
Много Ви благодаря!
Тогава ще си паркираме в Комо и ще се качим с въжения асансьор!

# 722
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Здравейте, очертава се да пътуваме до Милано средата на ноември, изчетох цялата тема и разгледах линковете от първата страница, но ми възникват още много въпроси. Има ли смисъл през ноември да си правим еднодневна разходка до езерото Комо? Много ми допадна варианта за 25€ от Милано, но доколкото разбирам, е само до октомври. Ще съм благодарна за съвети и насоки, изключителна каша ми е главата, особено след като решихме да вземем и синът ни с нас, на 8год. е и ми се струва в пъти по сложно да организирам екскурзия с дете Simple Smile
P. S. Огромна благодарност към момичетата, които отговарят толкова всеотдайно и търпеливо на всички въпроси ❤️

# 723
  • Мнения: 6 323
Много Ви благодаря!
Тогава ще си паркираме в Комо и ще се качим с въжения асансьор!
Между другото днес обядвах в една от пицериите на Виале Джено при фуниколяра (въженото влакче) и това беше опашката...


sillvy83, през ноември, ако попаднете на сивото и дъждовно време, изобщо не си струва да биете път до Комо, само да се депресирате. Simple Smile))) Но ако е хубаво времето, даже ще е по-приятно, отколкото през лятото с всичките туристи. Според мен решете на място. Билетът за влака от Милано е около 5 евро на посока, няма да ви излезе твърде скъпо, дори и да не използвате оферта.

# 724
  • Мнения: 14
Здравейте. Един новобранец (мъж) пише във форума, надявам се нямате проблем. Преди дни бях в Милано - един град, в който съм за втори път. Харесвам го много и се възхищавам на архитектурата му и на приятните и позитивни хора, които винаги ми отговаряха при нужда от помощ. Цялата разходка беше добре, но единственият проблем, който имах, бе изключителната жега. Главата ме заболя и се принудих да си купя шапка от един господин, който има сергия до катедралата. Другото, което мога да отчета като минус бе, че нищо не си харесах. Едва си купих шапката и една риза за 12 евро, но то всъщност плана ми не бе да харча без сметка в Милано, а просто да огледам и ако си харесам нещо - да си го купя. Simple Smile
Имах цели 4 часа свободно време - започнах разходката си от Пиаца Семпионе, близо до музея на сфорците и бързо се запътих към сергийката на един латиноамериканец, който продава сувенирчета. Бяха много изгодни и хубави миналата година, когато си купих. А и с него можем да се разберем добре на испански и да си поискам някаква отстъпка. Уви, не беше той, но пък поне жената, която бе на сергията отново бе латиноамериканка - от Перу. И веднага я заговорих. Върнах се с 3 сувенира на Милано - два ключодаржателя и един магнит за подарък. После поех в посока катедралата като лека-полека щраках снимчици и пълнех фотоапарата. Пристигнах на центъра. Бях го видял, но гледката е опияняваща и не можех да пропусна да му се полюбувам отново. Тръгнах по непознатата ми дотогава "Вия Торино", като за целта попитах един полицай как да стигна дотам. По "Вия Торино" има много симпатични магазинчета и скътани ресторантчета. Оттам реших и да направя подарък на майка ми като й купя хубава бяла чантичка за 12 евро. После се върнах до центъра, направих няколко снимки и поех нагоре, мислейки че вървя по "Корсо Буенос Айрес". Казаха ми, че е доста пътят дотам и се отказах и вървях където ми видят очите - е, в близост до центъра, за да не се изгубя. Малко по малко към 7 часа се насочих отново към двореца на сфорците, а по пътя дотам видях една жена от групата, която бе така любезна да ми даде един "Аспирин", че главата така ме болеше от жегата. Успокои ме набързо. От едно малко павилионче си купих кенче "Фанта", че яката бях ожаднял в този зной. След това зачаках пред входа, докато не дойде ред да се кача в автобуса към хотела "Сан Джон" в Сесто Сан Джовани. Там хапнах много вкусна пица "Наполи" и си направих снимки от хотела.

# 725
  • Мнения: 6 587
Ks7, изключително полезна информация Laughing И другия път да си носиш аспирин Simple Smile

# 726
  • София
  • Мнения: 1 966
Здравейте, на нас също ни предстои пътуване до Бергамо през август. Ще летим с Wizz и после с кола под наем, харесах някакви centauro поради причината, че са единствените там работещи от 7:00 сутринта, макар и да не са точно на летището, има шатъл, а полетите на Wizz са ранни и не ми се плащат допълнителни такси за връщане в извънработно време. Там ще сме общо 4 дни и ще спим в хотел близо до Бергамо. На самото Милано мисля да отделим само няколко часа, веднага след като си вземем колата,  само катедралата и замъка. Един ден ще отделим за Комо и Изео, още един за Верона и Гарда и един ден в Гардаленд. Това реалистично ли ви се струва? Като разстояния не е кой знае какво, но все пак ме притеснява това за трафика в Италия. Със сравнително малко дете сме, архитектури, храмове и подобни няма да представляват особен интерес, искам да видим само разни основни неща и да е с повече забавления и разходки из природата. И да попитам, до Монца има ли смисъл да се ходи, когато няма състезание? Видях, че има някакви турове по пистата, някой да е ходил на такъв и дали е смислено да се отиде? Това към забавленията за мъж ми Simple Smile, не за детето, в музея на Ферари сме се разбрали вече, че няма да ходим, няма смисъл да бием близо 200км само заради това, но Монца е много близо до Милано.

# 727
  • София
  • Мнения: 11 989
според мен не е реалистично.

# 728
  • Ловеч
  • Мнения: 144
sillvy83, през ноември, ако попаднете на сивото и дъждовно време, изобщо не си струва да биете път до Комо, само да се депресирате. Simple Smile))) Но ако е хубаво времето, даже ще е по-приятно, отколкото през лятото с всичките туристи. Според мен решете на място. Билетът за влака от Милано е около 5 евро на посока, няма да ви излезе твърде скъпо, дори и да не използвате оферта.
Много благодаря за отговора, може би наистина най-добрият вариант е да решим на място, дали има смъсъл да ходим до Комо. Ще направя някакъв резервен вариант, ако времето е лошо 🤗

# 729
  • Мнения: 7
Привет! Предстои ми пътуване в Милано и имам питане относно MilanoCard. Публичният транспорт, който е безплатен с картата обхваща ли този, който е в Ломбардия? Също така мислим да отидем до Комо, влакът влиза ли в безплатния транспорт с MilanoCard? Като цяло мислите ли си, че си заслужава картата? Благодаря предварително Simple Smile

# 730
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Oбхваща само транспорта в Милано, за придвижване в Ломбардия си има отделни билети.

Понеже незнам кога ще се изпише темата, а трябва и да се ходи на почивка  Laughing, добавям някои неща за новата тема:

- Карта на метрото:

https://www.atm.it/it/ViaggiaConNoi/PublishingImages/schema%20re … e%20web_stibm.jpg

- Деца под 14г. пътуват безплатно (дори и непридружени).

- Билетите се валидират в началото на всяко пътуване, при всяко влизане в метрото и при всяка смяна на превозното средство при наземните линии.
Необходимо е да се валидират и при излизане от метрото, освен където е обозначено че не е.

- Бих махнала целият скрит текст към мол ''Il centro'', вече не съществуват тези билети.
Вече не е най-големият мол, този в Бергамо е сега.

Дала съм този мол, който е един от многото и не съм дала най-хубавия - Ла Ринашенте, който е избран и за Best department store 2016:

https://www.rinascente.it/rinascente/it/flagship-store/12/milano-piazza-duomo/

- някои линкове не работят - meteo.it, трансферите от/до Малпенса, карта на метрото и цени на билети и карти (които така или иначе са за смяна).

И после надолу ме мързи да цъкам, ако на някой друг му се занимава да провери.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 23:19 от regina di cuori

# 731
  • Мнения: 19 018

Със закъснение от една година  hahaha пускам за Брадли някои снимки от Милано Мариттима, още малко и сме пак там.

https://photos.app.goo.gl/gmv5KLn1kYRneTcU8


Охоо, мерси...в Пуля е по-хубаво... ;Stuck Out Tongue Winking Eye
'айде весело

# 732
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Мерси Брадли. bouquet

Не мога аз да издържа такова епохално  пътуване дотам.
Този и следващият уикенд е ''голямото преселение на народите''.
Най-много ще са почиващите от Ломбардия, казаха по тв - 12млн.

Миналата година моя колежка е тръгнала в 6ч за да пристигне в Отранто в 22ч Shocked, ми не мерси.
Ние тръгваме в полунощ и пак е много интензивно движението.

После в МиМа почти всички са северняци, голям плюс за мен. Laughing

# 733
  • София
  • Мнения: 11 989
16 часа от Милано до Отранто?
А ние се оплакваме в България...

Реджи, има ли отворени къмпинги през зимата в Ломбардия?

# 734
  • Milano
  • Мнения: 3 670
змия, тези са целогодишни:

https://www.camping.it/it/aperti-tutto-l-anno/lombardia/

Общи условия

Активация на акаунт