Милано - 10

  • 63 434
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 069
Към разходите за колата си добави магистралните такси, таксите за паркиране в градовете, застраховка на колата. Това се сещам засега.
Паркингите и магистралните такси ги предвидих, но за застраховка нямах  идея, какви са?

# 76
  • In transit
  • Мнения: 12 037
За застраховката трябва да видиш в компанията, от която ще наемеш колата.

# 77
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 447
Здравейте,
Много съм доволна от краткосрочния престой в Милано. Не успяхме да видим много за един ден, но съм очарована от организацията на фестивала, на който бяхме в ареа експо. Бях притеснена как ще стигнем от метростанцията до мстото на концерта. Оказа се, че си има директен тунел, който отвежда хората до там. Метрото работеше с удължено време. Концертът, освен, че беше велик, свърши някъде към полунощ и всичко беше страхотно организорано, по-скъпи бяха напитките и храната. Оказа се, че е част от i day fest. По пътя до метрото имаше полицаи и медицински лица, не се допускаха струпвания на хора в метростанцията. Очаквах, че ще можем да се възползваме от преференциалноте билети за метрото + зониране от 7 Е за целодневно ползване, но явно събитието не беше със статут на изложение.
Бях намерила квартира близо до гарата на Кадорна, защото кацнахме на Малпенса. Излезе по-изгодно от хотел за 4 човека и беше удобно, защото на близо имаше станция на М1, което ни устройваше до центъра и ареа експо. Пеша до Дуомо стигнахме за 30-ина минути. Ядохме превъзходна пица в една уличка зад катедралата. После тръгнахме към концерта.
На другата сутрин се разходихме из сермионе, което беше на 5 минути от кадорна. Хапнахме в заведение до гарата и тръгнахме към летището.
За квартирата - Мястото е  milan flat-cadorna center studio.  Единият ни човек не хареса това, че не успяхме да включим климатика (така и не разбрах защо, но за една вечер не ни се разправяше с немодтеля) и трябваше да спим на отворен прозорец. На мен не ми пречеше, но другите се оплакаха от шум в задния двор рано сутринта. Спалното бельо беше безупречно чисто, имам някои забележки към душ-пространството в банята. За краткосрочен престой бива, според мен. На близо има пицарии и магазин.
Обещали сме си, че някой път ще отидем за повече време.
Благодаря, на хората, списващи тук, много ми беше полезно!

# 78
  • София
  • Мнения: 12 026
Ние наехме кола от летището в Бергамо преди 2 седмици във вторник сутринта, върнахме я в събота сутринта.
Цената на наема + застраховката бе 320 лв. Отделно бяха паркингите, имаше такива по 2,5 евро на час. Магистралната такса от Бергамо до Верона бе около 8 евро.
При взимането на колата искаха да им платим още близо 90 евро застраховка, за да имаме пълно покритие. Ако не ги платиш, блокират +/-1000 евро по кредитна карта за евентуални щети.

# 79
  • Мнения: 1 069
Много благодаря, змия, това ми беше изключително полезно. Simple Smile

# 80
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Сега обаче взехме да се чудим дали няма да ни излезе и по-евтино и по-удобно да сме с рент а кар. Какво бихте казали вие, значи гледах, че влаковете до Венеция са най-евтино 20Е на човек в посока, което е  80общо за двама, отделно си имаме Бергано -Милано отиване и връщане общо 40Е, ако сме с автобуса, а в същото време на сайта на букинг, гледам рент а кар за 25Е на ден, ест допълнително горивото. Другото е, че така ще можем да спрем и във Верона, по пътя за Венеция, аз съм била, но той  не е.

Okoло 20 евро на посока е магистралата Милано-Венеция, паркинг на п.ле Рома (15 евро на ден), колата ви няма да се движи с 300км в час като стрелата.
Тоест по-евтино няма да излезе.

Шатъла Бергамо - Милано е по 5 евро, отиване и връщане за двама са 20 а не 40 евро.
Ок. 4 евро на посока е магистралата (не обърнах точно внимание, преди увеличението беше 3,90).

Верона и Венеция в един ден от Милано? Какво мислите да видите?


Здравейте,

Искам да попитам, понеже виждам че за 22ри се планира стачка на влаковете от 10 до 18 ч.
Ние В 10 и 30 имаме билети за влак от Савона до Милано- но билетите ми са за международната линия от Франция за Милано и влака ще е тръгнал от Франция преди да започне стачката. Имате ли идея дали стачката ще засегне нашето пътуване?
Инфо от нета:
22/07/2018   22/07/2018   OSP FILT-CGIL/UILT-UIL/ORSA FERROVIE/UGLT/FAST + RSU   Ferroviario   PERSONALE MOBILE (MACCHINISTI-CAPOTRENI-CAPO SERVIZIO TRENO-TECNICI COMMERCIALI) DELLA SOC. TRENITALIA DTR TRENTINO ALTO ADIGE   8 ORE: DALLE 10.01 ALLE 17.59              Regionale   

Направо ще се побъркам вече с тези стачки за самолети, за влакове.  newsm7

Благодаря

Много обичате да си създавате проблеми, даже когато не съществуват.
Ще каже човек че всички стачки в Италия вас засягат.

От Лигурия минавате през Пиемонте и влизате в Ломбардия.

Какво ви бърка регионална стачка в Трентино?

https://www.google.it/search?q=regioni+d%27italia+cartina&rl … rc=P8Lf60AoxL1lvM:

Толкова колкото стачката на 2-3 товарни фирми, които щели да засегнат незнайно по какъв начин полетите Рим - София.

Извинете, обаче са....от 1001 нощ.

Тифани, щом стачката е на 25.07, няма как да е и на 24 или на 27.07 - тези неща са регламентирани (видях въпрос в другата тема).
Не са обявили stato di agitazione, но за разяснения по Diritto del lavoro се плаща допълнително. hahaha


Благодаря, Мики и Мими - еднодневна забежка до Лигурия беше.

# 81
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Meрси Реджи. Малко ме доядя, че не видях линка по-рано, за да проверя какво е положението на 24 и да си купя билети и София-Варна на ниска цена. Сега на 25 трябва да се лангъркам.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 129
regina di cuori - Благодаря за отговора. Това което съм видяла и съм писала явно е з друг район.  А тази стачка, дали ни хваща?

21/07/2018   22/07/2018   CAT   Ferroviario   PERSONALE SOCC. GRUPPO FSI, NTV E TRENORD   24 ORE: DALLE 21.00 DEL 21/7 ALLE 20.59 DEL 22/7     Nazionale

Нашия влак е от Савона до Милано на 22.07 - 10 и 30 сутринта, международна линия Франция- Милано, Thello trains.
Питам понеже навсъде има статии на Английски за национална жп стачка 21-22.07.

 Питах Thello, казаха, че не знаят нищо за тази стачка.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 740
Може ли някой да ми каже, ако хванем орлибуса до Антони и от там ер В и рер С на станция НотрДам или на инвалидите трябва да хванем, дали ще тлябва да излизаме и купуваме нови билети или от същото място се взимат?

# 84
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Може ли някой да ми каже, ако хванем орлибуса до Антони и от там ер В и рер С на станция НотрДам или на инвалидите трябва да хванем, дали ще тлябва да излизаме и купуваме нови билети или от същото място се взимат?

Май обърка темата. Laughing

Орлибус ходи до Данфер-Рошро (има RER B).

Вероятно имаш предвид Орливал?

А докъде искаш да стигнеш е загадка. Laughing


regina di cuori - Благодаря за отговора. Това което съм видяла и съм писала явно е з друг район.  А тази стачка, дали ни хваща?

21/07/2018   22/07/2018   CAT   Ferroviario   PERSONALE SOCC. GRUPPO FSI, NTV E TRENORD   24 ORE: DALLE 21.00 DEL 21/7 ALLE 20.59 DEL 22/7     Nazionale

Нашия влак е от Савона до Милано на 22.07 - 10 и 30 сутринта, международна линия Франция- Милано, Thello trains.
Питам понеже навсъде има статии на Английски за национална жп стачка 21-22.07.

 Питах Thello, казаха, че не знаят нищо за тази стачка.


Първо, извинявай за горният ми пост. Peace
Понякога ми идва вповече и се изказвам.

Погледнах, има стачка, да, но тя се отнася за италианските железници, Итало и Тренорд.

Тhello са френска компания и нямат общо с италианските стачки.

Има и стачка на въздушните диспечери на 21.07.
Тук вероятно да има доста проблеми с полетите.

Последна редакция: пн, 09 юли 2018, 16:26 от regina di cuori

# 85
  • Варна
  • Мнения: 129
regina di cuori - отново голямо Благодаря.

Значи съм голяма късметлийка, че не букнах местния влак, а международния. Аз после даже съжелявах, понеже слизаме от круиз и ще е голямото тичане и притеснение да хванем международния от 10 и 30, а местния беше по-късно и по евтин. Полетите ми са на раън аир до Милано на 14.07 и 23.07 и пак е огромен късмет, че всички стачки точно тях не ги хващат (засега).

# 86
  • Мнения: 1 069
Реджи, благодаря много. Отказахме се от варианта рент а кар. Ще си наемем апартамент чрез airbnb, съвсем до гарата, и ще ни е удобно с транспорта.

Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 09:29 от Алия

# 87
  • София
  • Мнения: 6 596
Въпрос към Реджи може би: Малката е на 8 г и 130 см. Как стои въпросът със седалките за кола ? Тук я возим в стол или седалка, но букнах една фиеста на далавера от Бъджет и се чудя дали  ще се съберат и трите отзад, като има и седалка. Преходите ни ще са по 50 км.
Никой нищо на каза за Леоландия.

Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 11:38 от bibi

# 88
  • Мнения: 741
Да разкажа и аз за нашето пътуване. Бяхме началото на юли за 4 нощувки в района на Милано. Кацнахме в Бергамо в девет часа сутринта, 3 -ма възрастни и 2 деца. Взехме рент-а-кар, през сайта на уизеър, струваше ни 270 лв. за четири дни с пълна застраховка от Интеррент /без горивото/. Опитаха се да ни искат 32 евро на ден за застраховка без съучастие в щети, след като казах, че ни е много и не съм съгласна, ни намалиха на 24 евро без включена пътна помощ. Колата беше на паркинг Р3, който се оказа на около 800 м. пеша и взехме  безплатен шатъл до там, който пътува на всеки 20 минути.
От Бергамо отпътувахме към остров Изео, към Ловере, по препоръки от темата. Събота сутрин имаше задръствания на много места по пътя и бавно ставаше придвижването. Към 12 часа пристигнахме в Ловере. Много красиво градче, тесни улички, прекрасна крайбрежна алея, сгради, голяма красива църква. Много ми хареса. Обядвахме в  Арт ресторант и пица: http://www.artlovere.it/eng/default.aspx и много ни хареса- дневното тристепенно меню струваше 13 евро, 4-степенно- 15 евро на човек. Децата ядоха пица и останаха очаровани.
Разходихме се и след това се отправихме към градчето Изео, живописен път, доста тунели. В Изео отидохме директно на плажа La Spiaggetta, пихме кафе, коктейли, децата се изкъпаха в езерото, нищо особено не е този плаж, но за горещи дни за почивка е чудесен.
С колата се разходихме из градчето Изео, не ме впечатли, и потеглихме към езерото Гарда. Там бях резервирала нощувки в къща за гости Agriturismo Radamez, чудесни условия, ниска цена. Имаше голям двор, люлки за децата, игрище за футбол, малък басейн, голям двор с шезлонги и барбекю. Има две понита, две козички и няколко котета за радост на децата. Закуската също беше добра, а собственикът беше направо невероятен, беше подготвил информация и карти за района, подари ни бутилка вино и вода, изключително отзивчив и мил.
Вечерта се разходихме в Пескиера дел Гарда, много красиво градче, цветя, зеленина, много ни хареса.
Вечеряхме в Marco e Daniela Time:  https://marcoedanielatime.it/?utm_source=tripadvisor&utm_medium=referral . Препоръчвам го, много вкусна храна, цените нормални, страхотно обслужване /и на английски Simple Smile /.
На втория ден сутринта се отправихме на аквапарк: http://www.canevapark.it/ Канева аквапарк. От нашето селце беше на 10тина минути с кола. Останахме цял ден там- чисто, зелено, много дървета и сянка, разнообразни пързалки и забавления. Много съм доволна. В 17.30 часа /аквапаркът работи до 18/ уморени и доволни се отправихме към зоопарка -  http://www.parconaturaviva.it/ . С колата около 10 минути от аквапарка. Летните месеци има вечерен билет- 12 евро на възрастен /дете над 5 г. и работи до 21 часа. Това обаче е входа само за разходката в пешеходната зона /в Сафари зоната с кола пускат последно в 17 часа/.
Привечер вече не беше така горещо, нито претъпкано с хора. Много приятен и голям зоопарк, доволни сме.
След зоологическата градина отидохме в Сирмионе, около 20 минути с кола, разходихме се след вечеря около замъка. Вечеряхме в Il piatto pronto:  https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187842-d8084509-R … cia_Lombardy.html
Много хубава пицария, на едно чудесно площадче, срещу нея има магазин Карфур, работещ до 24 часа /та си напазарувахме, защото през деня си носехме хлебчета, плодове, сокове, сандвичи в раница, и хапвахме из парковете/. В пицарията ядохме морски дарове, пици, лазаня, тирамису, всичко много ни хареса.
На следващата сутрин след закуска се отправихме към Гардаленд. Имахме талон за 50 % отстъпка от цената на билетите от зърнена закуска Келогс /купена в София от Фантастико/. Около 10 часа бяхме там, паркът работи от 10 до 23 часа. Нямаше опашки за билетите, веднага влязохме. Прекрасен парк, прекарахме целия понеделник там до затварянето на парка, не се чакаше повече от 15 минути дори на най-търсените забавления. А на голяма част веднага се качвахме. Аз не харесвам екстремни преживявания и се качих само на тези увеселителни съоръжения, които са без адреналин, но на другите от групата всичко много им хареса. За малките деца -под 140 см. е добре да се носят бански, защото има малък воден кът- с водни пързалки и забавления. Там си починахме около обяд, децата се позабавляваха, има пикник зона, хапнахме това, което си бяхме приготвили предварително в хотела.
Късния следобяд излязохме от парка, слагат печати, на тези които искат да се върнат пак същия ден, и отидохме в Аквариума Sealife, на около 300 метра от входа на Гардаленд. Аквариумът струва 5 евро на човек с билет от Гардаленд. Не е голям, но е климатизиран и е добре направен. Хареса ни, има тюлени, акули и неголям тунел с риби.
След това пак се върнахме в Гардаленд до затварянето му. Прекрасно изживяване, заслужава си и за по-малки деца, и за тинейджъри, и за възрастни.
Прибрахме се много уморени и щастливи, като в 23.30 часа намерихме работеща пицария в Пескиера дел Гарда и докато малките спеха в колата на паркинга на центъра, ние се насладихме на Аперол и вкусни пици в нощна Пескиера.
На следващата сутрин събрахме багажа и се отправихме към Милано. Аз имах планове да разгледаме градчетата по Гарда, но младежът с нас настоя да бъдем в Милано. Много бавно със задръстване по магистралата се придвижихме за 2 часа до там. Като цяло впечатленията са ми за много трафик в тази част на Италия и трудно и бавно придвижване. Тъй като беше много горещ деня, отидохме направо в Музея на науката и технологиите /на хлад Blush/. Много ни допадна, макар че тази част, която е с изобретенията на Леонардо да Винчи не беше отворена поради ремонт до 19.07. По този повод ни направиха отстъпка в цената- 7.50 евро вместо 10 евро на възрастен и ни подариха два билета до края на годината.
В музея без размотаване ни отне около 2 часа и половина да разгледаме. Имаше истинска подводница, много голям кораб, въртолети и мн.други. Заслужава си да се види.
След музея отидохме на центъра, влязохме в Дуомо, разгледахме площада, Галерията на Виторио Еманюеле, хапнахме лингуини, сладолед, направихме си снимки и се отправихме към Бергамо.
За съжаление по пътя към Бергамо ни валя проливен дъжд, пътуваше се много бавно по магистралата и пристигнахме късно отново в дъжд и нищо не видяхме в Бергамо. Настанихме се за нощувка в малък апартамент и излязохме на вечеря с колата. Отидохме в Trattoria Camozzi da Claudio  http://www.trattoriacamozzi.it/?utm_source=tripadvisor&utm_medium=referral . Много хубав ресторант, страхотна храна- миди, скариди, риби, цените са умерени, в сравнение с предишните вечери тук беше по- скъпо.
Но предвид дъжда и невъзможността да обикаляме наоколо, се насладихме на обстановката и храната.
Полетът на другия ден беше в 9.20 часа. Летището в Бергамо е на около 4 км. от новата част на града. Отидохме бързо до летището, там не открихме бензиностанция, за да заредим и върнем колата и се върнахме в града, заредихме и отново обратно. Трябва да се предвиди време за оставяне на колата и чакане на шатъла до летището. Защото самото летище беше пълно с хора и много полети. Около 8 часа сутринта гишето на Интеррент на паркинга беше затворено, имаше малка бележка, че ключовете на колата могат да се върнат на летището, взехме шатъла и отидохме на летището. Хора, които не бяха купили пълна застраховка, останаха да чакат на паркинга, за да им проверят колата и тогава могат да върнат ключовете.
На летището- около 8.15 ч. отново не беше отворено гишето, но беше леко вдигната щората. Пъхнах се под нея, имаше служител и помолих само да оставя ключа. Нямаше проблем. За обиколките, които направихме, платихме 62 евро за бензин.
Остават ни прекрасни спомени от любимата Италия!

   
 

# 89
  • Мнения: 1 069
Момичета, къде мога да намеря информация за работното време на метрото, червената линия по-конкретно ме интересува.

Общи условия

Активация на акаунт