Великобритания - Тема 75 Лятно - Морска Ваканционна

  • 55 475
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 478
Благодаря за съветите! За кредитна история задължително ли ми трябва кредитна карта? Да уточня - става въпрос за история, която в бъдеще ще помогне при евентуално теглене на кредит. Това, което си мислех, е че банкова сметка от която да плащам сметки ще свърши работа.

Иначе за защитата относно пазаруване с кредитна карта, предполагам, че се има предвид "section 75" за покупки над £100.


Ало е за ипотеки и тоя сорт,не е задължителна, но показва, че си добър платец и плащаш навреме. Директ дебитоте също помагат. Ние нямаме кредитни карти, почти всичко възможно е на директ дебит и имаме теглени заеми и ипотеки.

# 661
  • Мнения: 175
Позачетох се тук за възстановяване на суми с различните карти: https://www.money.co.uk/guides/chargeback-claims-how-to-get-your-money-back.htm
Изглежда, че за кредитните карти Section 75 е установено по закон от '74г. и сумата трябва да е £100 - £30,000, иначе не се разглежда. Докато Chargeback (ако Salsisha говори за същото) допълва S75 като покрива повече неща, но не по закон, а по доброволно съгласие (не ме вълнува, ако в краяна сметка има същия резултат).

Не съм предявявала искове по нито едно. За дебитните карти не знаех, благодаря, че го споменахте! Знаех само за Section 75, понеже съм видяла от близки, че работи - ставаше въпрос за доставка на продукт (на стойност над £100), който не отговаряше на описанието, а търговеца не искаше да направи замяна. Занимавка си е, мисля, че трябва да се покаже кореспонденцията и възникналия спор, но банката пое нещата и възстанови парите. Струва си да се направи опит ми е мисълта.

# 662
  • Мнения: 709
Здравейте, има ли някой, който си е извадил банков акаунт в Англия от България? Съпругът ми се опитва, но от английската банка му искат документ за самоличност и документ, удостоверяващ адрес, сеетифицирани от български нотариус  на латиница. Но печата на нашите нотариуси е само на български. Моля, ако някой се е сблъсквал с това, да сподели.

# 663
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Здравейте, има ли някой, който си е извадил банков акаунт в Англия от България? Съпругът ми се опитва, но от английската банка му искат документ за самоличност и документ, удостоверяващ адрес, сеетифицирани от български нотариус  на латиница. Но печата на нашите нотариуси е само на български. Моля, ако някой се е сблъсквал с това, да сподели.

Аз имам приятелка, навремето си направи сметка , но тя работи за английска компания и беше на място в УК.
По скоро да попита дали ще приемат документ заверен от БГ посолство , те се явяват нотариус в УК.

# 664
  • Мнения: 709
Ave, благодаря за отговора, но съпругът ми в момента е в България и се чудим как да завери нотариално документите в България на латиница.

# 665
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ave, благодаря за отговора, но съпругът ми в момента е в България и се чудим как да завери нотариално документите в България на латиница.

Значи прави се като всеки друг документ. Заверявал документа на български. Даваш го за превод и преводача ще отрази печата на нотариуса. Това ми беше идеята и за БГ посолство , ако става по пощата.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Здравейте, има ли някой, който си е извадил банков акаунт в Англия от България? Съпругът ми се опитва, но от английската банка му искат документ за самоличност и документ, удостоверяващ адрес, сеетифицирани от български нотариус  на латиница. Но печата на нашите нотариуси е само на български. Моля, ако някой се е сблъсквал с това, да сподели.

Може да ползвате https://monese.com/eu/bg/features/instant-account / , това не е банка , но е финансова институция, която работи и на територията на Великобритания. Могат да ви издадат карта и да ви направят сметка в паунди, без доказателство за адрес.Става за превод на заплата и за разплащане. След известно време , можете да пробвате в обичайна банка, след като имате доказателство за адрес и плащания по битови сметки.

# 667
  • Мнения: 9 196
Аз лично не бих се доверила на такива компани да ми имат личните данни и да разполагат с парите ми.

# 668
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Аз лично не бих се доверила на такива компани да ми имат личните данни и да разполагат с парите ми.

Абсолютно....погледнах им сайта на тези.......никога не бих си дала данните.....регистриран агент на английска компания., която ( английската компания) оперира на prepaid market....

# 669
  • UK
  • Мнения: 4 308
И аз така мисля - превод на документа (вкл на печата) от агенция и заверка във външно министерство, агенциите за превод и легализации си ги правят.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Никой не е казал,че трябва да се държат големи суми там, като постъпи нещо по сметката може да се изтегли / изхарчи, но е първоначален вариант за сметка за веднага. По българските  групи има препоръки , че често ги ползват. Писала съм ,че като се установи човек на място , е препоръчително да се насочи към обикновена банка. Прочетох ,че се опитват да отворят сметка още от България, без доказателство за адрес, /+доходи, сметки/  и това е вариант да го направят.

Ще добавя - някои от вас , сигурно ползват Transferwise и те искат  преснимане на лична карта за идентифициране и не са банка , но много хора ги ползват.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 11:46 от Сребърна паричка

# 671
  • Мнения: 1 478
Напоследък не ми остава време за новини. Какво се случва с Брекзита? Сега последно няма сделка, така ли?

# 672
  • Мнения: 9 196
Май никога няма да има. Когато им скимне ще си налага всеки правила и така.

# 673
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Играят си игрички политиците с Брекзита. Последно се подготвят за излизане без сделка, но май още на никой не му е ясно какво и как ще се случва.

# 674
  • Мнения: 3 222
Аз доколкото следя с ендото око, останах с впечатление, че по някои въпроси нямат сделка, а не като цяло. Но докато не дойде финалната дата, само можем да гадаем какво ще стане.

Аз днес се втрещих. Пенсионната компания ни отказа да добавим към схемата лица от ЕС(в това число и мене). Чиста доза дискриминация си е това.

Общи условия

Активация на акаунт