Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 30

  • 90 864
  • 876
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 74
Ние сме само на чипс, солети, шоколад, пържени картофи, печено бутче и сандвичи. Никакви манджи, плодове (само банани и то мн рядко) и зеленчуци.
Това е и се случва някой път да правя 2-3 вида сандвичи че не иска едното, после друго и накрая на третия вид решава да яде.

# 736
  • London
  • Мнения: 6 732
На фреш няма ли да пие плодовете? Моя също само банан и грозде иначе яде, но фрешове много пие и това ни спасява проблема. Зеленчук ...успявам морков да добавям във фреш, както цвекло и спанак. Картофи само на заведение яде.....от ония бланшираните боклуци.🤣

# 737
  • Мнения: 74
На фреш няма ли да пие плодовете? Моя също само банан и грозде иначе яде, но фрешове много пие и това ни спасява проблема. Зеленчук ...успявам морков да добавям във фреш, както цвекло и спанак. Картофи само на заведение яде.....от ония бланшираните боклуци.🤣
До преди една година само сокове от сокоизтисквачка пиеше(ябълки, моркови, портокали, мандарини .... ,  всеки ден задължително), но вече явно му втръснха и сега пием само сок банан натурален друго не иска.

# 738
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Зеленчуци сурови синът ми много обича, нарязани на пръчици ,хрупкави-краставица, морков ,чушка така за похапване .Броколито и карфиола го яде на пара със  млечен сос .Но предпочита да са по -хрупкави ако са много меки не ги иска .
За плодове може да пробвате на кремче -райска ябълка, манго ,банан с авокадо и какао поръсено със смлени ядки  .Става хубаво

# 739
  • Мнения: 353
Моят син след като хапне нещо сладко и пощурява...държи се много неадекватно,а според бабата нямало никакъв проблем и само съм се чудила как да ограничавам детето...

Преди 2 години в градината като се сетя че ядеше само хляб и кисело мляко ,а сега вече не  е така. Хапва супи,манджи,понякога подбира месото,краставици и домати без тях не може.

Иначе  аз си мисля че работата с ресурсно в градината му идва в повече,вече не искал с ресурсния учител да ходи в стаичката,а преди с такова желание ходеше,нямаше ниакъв проблем... Учителката казва че бягал от ресурсната... Взех да се съмнявам какво става,но малкия не иска да сподели
Бълнува срички и казва първата и последната буква на думите,сега нали ги учат на това в пг групите.
Знам че  3 пъти в седмицата идва ресурсната,1 път психолог,1 път логопед....таткото е на мнение че трябва да се намалят часовете,но не знам към кой да се обърна по този въпрос

# 740
  • London
  • Мнения: 6 732
Бяга, защото го кара да учи, а на него му се играе.

# 741
  • Мнения: 33
Тина, а от другите терапевти дърпа ли се? При моето дете не е проблем да работи, но трябва да харесва човека. Търси хора, които го гушкат и го хвалят Joy
Не знам вече какви сензорни игри да му измислям. Останах без бобови и макарони. То не бяха брашна, подправки, парчета плат, плей до, желета... Изчерпаха ми се идеите и желанието да чистя.

# 742
  • Мнения: 353
Не се дърпа от другите терапевти, но за ресурсната се учудих защото в началото много я харесваше... Сега изведнъж какво му щракна не знам. Тя ми казва да го наказвам повече,не ставало да се държи като бебе защото бил голям вече...а нашия толкова много обича да имитира и подражава на децата...
Дори днес ресурсната  ми каза ако мисли така да продъжава,не знаем какво ще го правим....До вчера проблема беше че не говори,а сега проблема е че се разправя ....
Наистина ще се побъркам вече,уж по лесно да ми е като проговори,а то по трудно ми е....

# 743
  • London
  • Мнения: 6 732
Ох и аз днес брах ядове.....отдавна не бях ама на. Интригуваше се от на детенце скутера тези дни, дори се обръщаше към него да му го даде и тн, помислих, че има интерес и изкарах днес неговия, има същия....., но не пак на детенцето иска и днес ескалира в драматизъм. Та сега след училище ще се крия по паланки да не засичаме детето въпреки че е на приятелка, но се налага за да позабрави този скутер и цялата история, че ще е все така иначе с драми, а как да обясниш, че на него няма как да обясниш, защото той си знае неговото.

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 723
Да споделя частичка радост 🙂
Преди няколко дни ми се счу,че дреб брои до 3 на английски...но реших,че се самонавивам и игнорирах...
Днес,на заниятието с Психоложката, останах 10мин и тя ми каза,че той брои до 3 на английски и сортира по цветове 👀 при инициатива от моя страна категорично отказва да се занимава Thinking
Ресурсната също го потвърдила 🙂
Миниатюрна стъпчица напред(да припомня-той не говори абсолютно нищо).

# 745
  • Мнения: 73
Nedialka_81, и ние сме така..Когато пожелае сортира по цветове и с логопеда изпълнява, бърбори си самичък по някоя думичка примерно мама,мама и това става за малко и аз ако го накарам да повтори или изразя радост и го похваля той млъква..незнам защо е така..но колкото и да се опитвам не иска да се занимава с нищо,когато го карам да учим

# 746
  • Мнения: 74
Nedialka_81, и ние сме така. Преди около седмица моето мъниче ми показа че може да брои до десет на бг и на английски (тупаше топка и аз броя казвам 1
той повтаря 1
аз 2
той повтаря 2
и така до десет, така около 5-10 Мин, но ми омръзна и спрях. Той се ядоса че мълча и почна- 1 аз след него,  той  2 аз след него 2, и така до 10. След това почна на английски до десет. Така брои на бг и английски няколко пъти. И аз бях изумена, не можах да повярвам. Но ако го накарам да брои няма да го направи. 🙂🙂🙂

# 747
  • London
  • Мнения: 6 732
До възраст е момичета....до развитие, ще се случват нещата от самосебеси, мозъка узрява и тн…., въпроса е да има все пак прогрес плавен и да следите как се случват нещата в спектъра на общ принцип.

Моя днес имаше коледно тържество, тия дни украсявахме елха. Много ме слуша, ама не е виждал и детето със скутера да ме опровергае хаха....беше с мен и на скан да видим бебето и като видя монитора вика - Ей там... ( сочи ) ко е туй....? … пауза... Бебеее ххаха.


Като цяло откакто взима добавката за която ви писах има коренна промяна в поведението за добро, едно 40% ми свали товар от плещите това нещо, дори омегата ми се струва бошлав работа пред този елексир. Ясно е, че все ще има в живота по нещо да ме опровергае като онзи път със скутера, но 1 тръшкане за 25 дни не е нищо.


За цифрите гледайте като децата да ги научили бързо да минавате напред иначе, защото често децата в спектъра включая мойто се беше закотвило на тях и буквите бая време, в градината миналата година само това му хвърляха докато не им забраних. У дома бях скрила всякакви цифри и букви и мина на друга фаза. Аз съм на принципа нещата водещи до фиксация да се изкореняват и крият. В нашия случай помага....по-далече от очите, по-бистра главата Simple Smile.

# 748
  • Мнения: 73
Момичета,къде можем да направим тест за хранителна непоносимост..но да е наистина достоверен,в смисъл незнам дали се правят в обикновени лаборатории или само в по-големите градове примерно София,Пловдив? Някой минал по този път,ако може да сподели повече къде,какво представлява? Дано не се повтарям с този въпрос ,но не съм смогнала да прочета всички теми..

# 749
  • Мнения: 74
Момичета ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!!!
Много радостти, изненади и подаръци за нашите слънца, и да не забравяме, че по КОЛЕДА стават чудеса. HeartHeartHeart

Общи условия

Активация на акаунт