Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 8

  • 43 665
  • 777
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 045
Бих могла да живея в дома на майка ми... и да раэчитам на нея да помага, не само с детето, но и финансово... на 31 години съм, не е най-добрият вариант, но пък какво эначение има гордостта ми, когато говорим эа невинен човешки живот...

# 751
  • София
  • Мнения: 9 548
Аз също съм в дома на родителите ми. С тях заедно си помагаме. Отдавна се отказах от гордостта си, за да може детето ми да има нормален живот. А сигурна ли си, че майка ти ще ти помага? Каза ли й за бременността? Какво е мнението й? Ако ще разчиташ на нея, по-добре първо го обсъдете двете спокойно и подробно този въпрос. Чак тогава вземай решение.

# 752
  • Мнения: 5 513
Ха-ха моето дете прилича на баща си (не визуално ) ,но го обичам точно такова каквото е.Верно ,ядосва ме много ,ама защото сме различни.
Ми ,няма да ти е лесно.Но пък нещата се променят.Била съм на дъното при условие ,че живеехме тримата с баща му.Изплувах бавно и нагоре след раздялата ни.Желание ,упорит труд ,помощ от приятели (благодаря им и ги обичам ),помощ и от моите родители (когато са можели ) и така ден след ден.
Не се знае и при теб ,какво ще се случи.Ако все пак си имаш планове ,които следваш и които ще определят бъдещето ти може би трябва да премериш хубаво за и против.

# 753
  • sf
  • Мнения: 10 145
Аз бих направила аборт.

# 754
  • Мнения: 5 513
Той не ти ли го дава ? Т.е да се разберете двамата.Едва ли ще те спре ,ако отидеш да го разкачаш.
Иначе аз нищо не взех от общото жилище.А почити всичко купих аз.Не ми стоеше на дневен ред.
Не ми го дава. Нищо не ми дава от това, което съм взимала аз. Взела съм единствено моите дрехи и тези на детето. Сега си чакам решението за издръжката да излезе та да почне поне нея да плаща.
На тебе ти трябва климатика или искаш по някакъв начин да се заяждаш с него ?
Ако е второто си губиш времето.Ако гледаш назад ,няма как да вървиш напред.Разбираш ме.Ще тъпчеш на едно място и ще пропуснеш много хубави мигове ,защото си се вторачила в бившия.
Пари се изкарват.Харчи си ги и да не ти пука за него.Защото и той може да ти върти номера и така да ти усложни живота.Щом си се отървала изчезвай и това е.И аз излязах с едни дрехи.И изплувах.

# 755
  • Мнения: 4 045
Още не съм и каэала, отлагам неприятния раэговр, но вярвам, че няма да ме остави сама, ще помага... проблемът е баща ми, който е доста по-консервативен, както и всичките ми поэнати от квартала, които ме поэнават от дете и ще ме одумват Sad

# 756
  • София
  • Мнения: 9 548
Аз съм ветеран в разделите, имам цели две. Satisfied Първият път беше с едно гадже, с което решихме да се опознаем по-добре, живеейки заедно. Аз занесох много посуда  чаршафи и т.н. Той - почти нищо. Когато тръгнах да се изнасям след раздялата, му оставих част от посудата, за да има в какво да се храни и готви. Оставих му и чаршафи. Но не всичко, защото  не смятам, че съм длъжна да му подарявам куп покъщина, която не ми е излишна. Беше опищял ушите на всички общи познати как съм го оставила гол като просяк, всичко съм му била взела. Така и не разбрах какво негово съм взела. Всичко си беше мое и част от това мое му оставих.
Вторият път беше с БНД. И там аз занесох покъщината в общата ни квартира. При раздялата му оставих малко да си има за ползване, но си взех другото, защото плановете бяха да се изнеса сама на квартира с детето след време ( но така и не ми се получава до момента това с изнасянето, все още съм си при родителите ми). БНД обаче се оказа една идея по-читав от предшественика си. И той беше пищял по общи познати, но за някакви други неща, не за покъщината. Даже нищо не искаше да му оставям.

Още не съм и каэала, отлагам неприятния раэговр, но вярвам, че няма да ме остави сама, ще помага... проблемът е баща ми, който е доста по-консервативен, както и всичките ми поэнати от квартала, които ме поэнават от дете и ще ме одумват Sad

Не го отлагай. Нямаш много време.
При мен майка ми ме одумва, но и тя предложи да ни приютят с детето. Иначе все ми мели сол на главата. Вече 5 години. Не се трае на моменти, но пък и много помагат и двамата с баща ми. Аз също гледам да им помагам с всичко, което мога, така че поне сме си взаимно полезни.
А от познатите да не ти пука. Те не живеят твоя живот. Който не те разбира и те трови с лоши думи, значи не заслужава да  е в обкръжението ти. Поне аз се отървах от подобни екземпляри.

# 757
  • Мнения: 777
Той не ти ли го дава ? Т.е да се разберете двамата.Едва ли ще те спре ,ако отидеш да го разкачаш.
Иначе аз нищо не взех от общото жилище.А почити всичко купих аз.Не ми стоеше на дневен ред.
Не ми го дава. Нищо не ми дава от това, което съм взимала аз. Взела съм единствено моите дрехи и тези на детето. Сега си чакам решението за издръжката да излезе та да почне поне нея да плаща.
На тебе ти трябва климатика или искаш по някакъв начин да се заяждаш с него ?
Ако е второто си губиш времето.Ако гледаш назад ,няма как да вървиш напред.Разбираш ме.Ще тъпчеш на едно място и ще пропуснеш много хубави мигове ,защото си се вторачила в бившия.
Пари се изкарват.Харчи си ги и да не ти пука за него.Защото и той може да ти върти номера и така да ти усложни живота.Щом си се отървала изчезвай и това е.И аз излязах с едни дрехи.И изплувах.

Не се заяждам с него. Напротив той използва това и се заяжда с мен. Лично ми звъня да ми каже да си платя и този месец климатика. За мен това си е чиста наглост при условие, че сама се грижа за детето. Той не е работил и обзавеждането с пот съм го взимала за там и не претендирам нищо да си взема въпреки мъките ми. Да аз си тръгнах от него. По добре далеч от такъв човек, който не работи и не се грижи за семейството. Родих, учих с бебе на ръце. След това работа и отново учене, за да мога да взимам нормална заплата, а той си седеше по цял ден вкъщи. И сега отново му плащам нещата, които са при него. То не е само климатика и телефона му плащам, но това прежалих. То бива бива, но си е наглост. Разбира се, че мога да плащам климатика и телефона му и да го търпя да ме тормози, защото никоя институция не може да ме защити. То за това по новините често слушаме за убийства, защото никой не го интерсува нищо, докато не го застигне същото.

# 758
  • Мнения: 11 567
Този е егати нагляра. Моя бивш си тръгна само с лаптопа си и дрехите. Е, то повечето уреди нашите ни ги бяха подарили, като за ново семейство. Иначе той боядисва в апартамента, в който се нанесохме после с малкия, с баща ми нарежда ламината, намери ми майстори, помага за всичко, да ми е жив и здрав.

Почерпете се днес за детето ми- има имен ден.
Ако има и други празнуващи- да са живи и здрави!

# 759
  • Мнения: 5 513
Спокойно.Това са бели кахъри.Пари се изкарват.Да си здрава да работиш.
В крайна сметка ще свършат плащанията и тогава ще си о.к.Няма да ти звъни.
Не му вдигай ,като ти звъни сега.Игнор и толкова.
За съжаление това ,което си преживяла с него не е трябвало да търпиш.Хората могат да ти направят толкова ,колкото ти им позволиш.Т.е. трябвало е да си тръгнеш отдавна.
Така,че се постарай да забравиш за него и си живей живота.
Ако искаш отиди с майстор да вземеш климатика.Ако не го дава викаш полиция.Вадиш документите ,че климатика е твой и се надяваш да стене.

# 760
  • Мнения: 5 513
Дари ,честит ти именик.
Да е здрав и щастлив.

# 761
  • София
  • Мнения: 9 548
Дари, да ти е честит именика! Да си носи името със здраве!

Ян Бибиян, направо онемях. Този е не само нагъл, а и явно няма грам достойнство, за да чака всичко на чужд гръб.

# 762
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Дари,да ти е честит именника.Да е жив и здрав и много да те радва.
Ян Бибиян,такъв и минута не бих го търпяла.Ще му плащам аз друг път сметките.
Панди,как е малечка?При нас спря разтройството,но пък от снощи е с Т.Водих го днеска на спешен,заради тая Т все около 38-38,2-гърло леко зачервено,гърди чисти,хрема няма.Заключение ОВИ.Изписаха му Изорекс,близалки за гърло,витамин С и за Т и ако и утре вдига в Понеделник при педи.

# 763
  • Мнения: 11 567
Мерси за поздравите!
Не е ли време за нова тема?
Линдееее! Hug

# 764
  • София
  • Мнения: 4 122
Мога да направя и да пусна Simple Smile ако кажете.

Little heart, според мен няма да можеш да започнеш работата....просто където и да разберат, че си бременна веднага ще те освободят. А да започнеш и да си вземеш болничен също не е оферта, защото ако не ти го продължат работодателя веднага може да те освободи.
Първо и най важно според мен говори с родителите си след като би разчитала на тях. След това седни и сама прецени/претегли нещата как ще е най добре за теб.
Скрит текст:
Аз ако съм на твое място не бих задържала детето, но аз гледам от своя гледна точка.

ЯН БИБИЯН, ужас.....как си търпяла и търпиш толкова време, честно не знам.

Скрит текст:
Аз си чакам дата за делото. Вече и бившия подхвана темата какво съм направила с документите.Но се опитва да кара детето някои неща, които са при мен да ги вземела и да ги занесе при него, защото той ги бил купил......ако продължи така ще ме ядоса яко и ще отида и ще си поискам АЗ всички неща, които съм купила и съм оставила да ги ползва той или детето.......
А снощи как яко ме вбеси.....RageRageRage Супер тъпо се държа пред брат си и негова колежка, защото беше дошъл да вземе детето.
Аз седя и говоря като нормален човек и го питам някакви неща, той си седи в колата и ми отговаря като на малоумник. Отвратително!
Направо нямам търпение да се разведа......а баща ми го защитаваше.....направо не мога да повярвам!

Общи условия

Активация на акаунт