Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 27

  • 95 831
  • 781
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 191
Здравейте!
За съжаление ми се налага да пиша за втори път в тази тема, вече при втора бременност. През март 2014 беше установена пренетално мултикистоза на левия бъбрек на сина юи. Слава Богу, в последствие кистите постепенно се стопиха и "бъбрека" изчезна напълно. В момента е на 6 и има един бъбрек.
 Аз съм бременна в началото на 8 месец, с момиченце. Термин 15.06.2020.
В 23 седмица на ФМ се установи двустранна хидронефроза на бъбречните легенчета. Последният ми преглед беше в понеделник и за съжаление нарастването продължава, а не е стопирано. В момента съм в 31+5 седмица. Диаметрите на двата бъбрека са 18 мм и 22 мм съответно. Доколкото разбирам това е много над нормалното за тази ГС. Въпросът ми е има ли таблица с нормите на бъбречните легенчета през различните гестационни седмици. Също така - това увеличение в каква степен е?
На 28.02.2020 сме на повторен преглед в МАРКОВС при др Атанасова, но в момента съм много притеснена и искам да се подготвя психически какво може да ни очаква.

# 301
  • Мнения: 201
Ivelle, много съжалявам за това през което преминаваш. Не знам дали има размери на диаметрите на бъбрека според гестационната седмица, за това най-сигурно и точно ще ти отговори д-р Марков, когато отидеш на прегледа. Моят син беше с високостепенна хидронефроза, установена пренатално. Спомням си, че по-скоро мереха паренхима, бъбречната тъкан, а бъбрека беше увеличен. Близките ме успокояваха, че като се роди и се изпишка, положението ще е друго. Да обаче, не стана така и много бързо правихме пиелопластика, заради усукан уретер. Изчакай да се роди, според мен е излишно да се правят прегледи на бъбреците, нищо повече няма да се установи. Това казвам от моя изстрадан опит, прегледи, прегледи и само тормоз за мен. На последния преглед не можех да стана от кушетката, а емоционално само плачех. Всичко ще бъде наред! Така трябва да мислиш и да си силна.

# 302
  • Мнения: 1 908
И аз от моят опит със сина ми с вродена хидронефроза, да кажа че най-добре е да се консултирате с доктор Момчилов от детска урология Пирогов. Поне при нас той беше спасителя от преди 13 години, но изчакай първо да родиш. Пожелавам успех!

# 303
  • Мнения: 69
Аз от проф. Марков слабо казано не съм доволна. На фетална морфология изкара детето с аберантна артерия на сърцето, което е признак за Даун - изобщо не се потвърди от Велковски и на пренаталната ехокардиография  и след като се роди в 3 месец. Не видя обаче че има хидронефроза на едното бъбрече, което разбрахме едва 6 месеца след като се роди. Изводът е да не се предоверявате на лекарите, че това води само до паника и стрес.

# 304
  • Мнения: 88
Здравейте! Искам да попитам, някой дали се е сблъсквал с подобен проблем и ако може да ми дадете съвет. Ще съм много благодарна! Имам дъщеря на 15 години преди два месеца се оплака от болка около левия бъбрек и оскъдно уриниране. На другия ден въобще не можа да уринира, заведохме я в Пирогов в спешното погледнах я и казаха цистит, без да е изследвана урина и каквото и да е друго. Биха и инжекция да предизвикат пишкане, но нямаше ефект и поискаха да сложат катетър, но не се съгласих за да не вкараме инфекцията с катетъра. Започна да пие Уринал акут и започна да пишка,но по оскъдно. След 2 седмици отново се появи болка в мехура и диурезата за 24 часа беше 160мл.с много усилия. Приеха ни в детската нефрология,сложиха и катетър и източиха 1л.урина.Правих всякакви изследвания, даже и ЯМР на малък таз и ломбална област. Всичко беше наред. Урината е перфектна, без данни за възпаление, бъбреците са добре. Невролог я гледа проф. Литвиенко и каза че е добре. Казаха, че не знаят, каква е причината да има ретенция на урината и ни пратиха в десетката урология Пирогов. Там ни пое др. Пеев направи и цистоскопия, на която не се откри никъкъв проблем. Направи видео уро динамика с контраст. От нея се видя, че пикочния мехур не реагира, тоест няма никъкъв тонус. Гледа я и детски психиатър и не е, на психическа основа. Гледана е и от гинеколог отново нищо. Направиха и ЯМР на шийни, торакални и глава и там няма проблем. Заключението е че най- вероятно се касае за рядък синдром Fowler. Прати ни на консултация при др Халачев, който има малък опит с този синдром, но според него едва ли е това. Искаше да постъпи в болница и отново да и повтори цистоскопията и уро динамиката, но аз отказах, защото е лудост след 5 дена отново упойка и отново контраст. Даде ни лечение с Ubretid. Веднъж седмично ходим в Пирогов да и свалят катетъра, пие много вода и чакаме да видим дали, ще има позиви и ще пишка, но успява да даде само до 40мл урина и пак се препълва мехура. Пак и поставят катетъра и до сега всяка седмица едно и също без никъкъв ефект. Извинете за дългия пост, но вече съм много отчаяна и не знам как да помогна на детето си. Ако можете да ми помогнете със нещо, ще съм ви много признателна.

# 305
  • Мнения: 4 344
Д-р Халачев е изключително мислещ и знаещ д-р.Препоръчвам го да му се доверите.
Пишете и-мейл с всички изследвания на д-р Джинович.

# 306
  • Мнения: 88
Благодаря за отговора. А на др. Джинович на какъв език трябва да му опиша проблема?

# 307
  • Мнения: 5 531
Д-р Халачев е изключително мислещ и знаещ д-р.Препоръчвам го да му се доверите.
Пишете и-мейл с всички изследвания на д-р Джинович.
Аз също бих те посъветвала да пишеш на д-р Джинович на имейла. Можеш да му пишеш на български, английски или руски. Ние бяхме март месец за консултация с дъщеря ни на 17 г - ходихме на място в Сърбия (той оперира малкото ни дете, и консултира големите). Цялата документация която имахме за дъщеря ни беше на български език. Доктора я изчете без проблем. Ние също ще правим динамична уродинамика, но в Сърбия, когато международната и епидемиолигична обстановка го позволява.

# 308
  • Мнения: 5
Здравейте,може ли мнения за немските клиники.Предстои ни операция,детето ми е с 4-5 степен хидронефроза .Благодаря!

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 15:18 от tedoli

# 309
  • Мнения: 88
Благодаря на всички които се отзоваха! Детето, вече започна да пишка, благодарение на Ubretid, продължаваме лечението с хапчетата и ще направим, контролна уро динамика. Дано всичко бъде наред и да забравим  този кошмар!

# 310
  • Мнения: 1 908
Здравейте, сина ми е опериран от вродена хидронефроза преди 12 години. От тогава всичко е ок. Преди 2 месеца го оперираме от апендикс  и казаха, чу от апендикса имало гной и по пикочния мехур, но докторите всичко оправили с операцията. Всичко това ме накара да го заведа при Момчилов на контролен и се оказа, че всичко е ок- стерилна урина чиста, оперирания бъбрек много добре, а здравия бъбрек ехографистката Каза, че го вижда като двоен. Аз се притесних веднага от 13 години е гледан хиляди пъти и никой нищо не е казал. Питах доктора и той Каза, че няма  здравословен проблем  да не се притеснявам. Преди години ни казаха, че здравия бъбрек поема повече проценти от работата, та се чудя да не би затова да се е развил повече и да е по-голям. Имал ли е някой подобен проблем и въобще как да разбирам този двоен бъбрек? Моля споделете!

# 311
  • Мнения: 417
Здравейте,

Записвам се в темата, тъй като на сина ми (на почти 8 месеца) при гастро преглед с ехограф, гастроентероложката ми казс, че има леко увеличение на легенчето на единия бъбрек. Притесних се доста, въпреки нейните усилия да ме убеди, че всичко е наред.
Попита ме дали са ми го казали на феталниъе прегледи, а на всички тях, ми казваха, че бебето де развива перфектно.
Вероятно, като всички тук, и аз съм в шок у в задънена улица, незнаеща накъде да тръгна.
Ще се опитам да запазя час при д-р Буева, за която мненията са доста положителни.

Има ли нещо, което аз бих могла да направя за детето си междувременно и ежедневно, което евентуално да му помогне да израстне това състояние? Хомеопатия, билки, храни, напитки и тн..?

# 312
  • София
  • Мнения: 1 178
Скрит текст:
Здравейте, сина ми е опериран от вродена хидронефроза преди 12 години. От тогава всичко е ок. Преди 2 месеца го оперираме от апендикс  и казаха, чу от апендикса имало гной и по пикочния мехур, но докторите всичко оправили с операцията. Всичко това ме накара да го заведа при Момчилов на контролен и се оказа, че всичко е ок- стерилна урина чиста, оперирания бъбрек много добре, а здравия бъбрек ехографистката Каза, че го вижда като двоен. Аз се притесних веднага от 13 години е гледан хиляди пъти и никой нищо не е казал. Питах доктора и той Каза, че няма  здравословен проблем  да не се притеснявам. Преди години ни казаха, че здравия бъбрек поема повече проценти от работата, та се чудя да не би затова да се е развил повече и да е по-голям. Имал ли е някой подобен проблем и въобще как да разбирам този двоен бъбрек? Моля споделете!
Заведи го на някой нефролог, нека прегледа детето по обстойно.
Моят син също е опериран преди 12 години, както и преди 4. От 2 години го водя на 6 месеца в детска нефрология за пълен преглед. Така съм по спокойна. Според лекарката оперирани деца не трябва да се проследяват само ехографски.
Скрит текст:
Здравейте,

Записвам се в темата, тъй като на сина ми (на почти 8 месеца) при гастро преглед с ехограф, гастроентероложката ми казс, че има леко увеличение на легенчето на единия бъбрек. Притесних се доста, въпреки нейните усилия да ме убеди, че всичко е наред.
Попита ме дали са ми го казали на феталниъе прегледи, а на всички тях, ми казваха, че бебето де развива перфектно.
Вероятно, като всички тук, и аз съм в шок у в задънена улица, незнаеща накъде да тръгна.
Ще се опитам да запазя час при д-р Буева, за която мненията са доста положителни.

Има ли нещо, което аз бих могла да направя за детето си междувременно и ежедневно, което евентуално да му помогне да израстне това състояние? Хомеопатия, билки, храни, напитки и тн..?
Кърми го, внимавай със захранването, давай водя и му пази хигиена.
Лично аз бих го завела при друг нефролог.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 15:55 от AnMary

# 313
  • Мнения: 1 908
Здравейте благодаря за мнението ви. Може ли да препоръчате нефролог в София( без Буева, не съм с добро мнение за нея от опит) Какво ви е мнението за доктор  Русинов?

# 314
  • Мнения: 417
В момента сме в процес на захранване.Има ли нещо конкретно, за което трябва да внимавам и което може да повлияе негативно на това състояние с бъбрека?
И има ли вероятност да го израсте?
Скрит текст:
Здравейте, сина ми е опериран от вродена хидронефроза преди 12 години. От тогава всичко е ок. Преди 2 месеца го оперираме от апендикс  и казаха, чу от апендикса имало гной и по пикочния мехур, но докторите всичко оправили с операцията. Всичко това ме накара да го заведа при Момчилов на контролен и се оказа, че всичко е ок- стерилна урина чиста, оперирания бъбрек много добре, а здравия бъбрек ехографистката Каза, че го вижда като двоен. Аз се притесних веднага от 13 години е гледан хиляди пъти и никой нищо не е казал. Питах доктора и той Каза, че няма  здравословен проблем  да не се притеснявам. Преди години ни казаха, че здравия бъбрек поема повече проценти от работата, та се чудя да не би затова да се е развил повече и да е по-голям. Имал ли е някой подобен проблем и въобще как да разбирам този двоен бъбрек? Моля споделете!
Заведи го на някой нефролог, нека прегледа детето по обстойно.
Моят син също е опериран преди 12 години, както и преди 4. От 2 години го водя на 6 месеца в детска нефрология за пълен преглед. Така съм по спокойна. Според лекарката оперирани деца не трябва да се проследяват само ехографски.
Скрит текст:
Здравейте,

Записвам се в темата, тъй като на сина ми (на почти 8 месеца) при гастро преглед с ехограф, гастроентероложката ми казс, че има леко увеличение на легенчето на единия бъбрек. Притесних се доста, въпреки нейните усилия да ме убеди, че всичко е наред.
Попита ме дали са ми го казали на феталниъе прегледи, а на всички тях, ми казваха, че бебето де развива перфектно.
Вероятно, като всички тук, и аз съм в шок у в задънена улица, незнаеща накъде да тръгна.
Ще се опитам да запазя час при д-р Буева, за която мненията са доста положителни.

Има ли нещо, което аз бих могла да направя за детето си междувременно и ежедневно, което евентуално да му помогне да израстне това състояние? Хомеопатия, билки, храни, напитки и тн..?
Кърми го, внимавай със захранването, давай водя и му пази хигиена.
Лично аз бих го завела при друг нефролог.

Общи условия

Активация на акаунт