Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 27

  • 95 899
  • 781
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 763
Аз също се интересувам. Ако някой знае, нека сподели.

# 766
  • Мнения: 36
Здравейте, синът ми е почти на 3г. Когато беше на 4 месеца го диагностицираха с ВУР - двустранен 1 към 2ра степен от дясно и 2 към 3та степен от ляво. Вече повече от 2 години сме на Нитрофурантоин. Забелязвам, че детето има страшно чувствителен стомах, при почти всеки вирус има еднократно повръщане. Отказва доста храни, особено зеленчуци и плодове. Има ли някои наблюдения върху изменения на чревната флора при толкова продължителен прием на медикамента? Предстои ни контролна микционна цистография, но той е почти на 3г и много се притеснявам как ще го понесе. При първата не сме слагали упойка, но сега какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително.
П.С. Доц. Гайдарова е в Поликлиника България. Днес се чух с тях, прегледа при нея е около 150лв, ако е с направление се дължи някаква административна такса от 48лв. Все още няма график за м. Март, трябва да се проверява по тел.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 13:17 от Chuhalesi

# 767
  • Мнения: 75
Здравейте,
Тепърва"прохождаща" съм по темата и много въпроси ми се въртят в главата. Всяко едно мнение ще ми е от ползва, въпреки че изчетох всичко къде що видях по темата..
Имам дъщеря на година и месец вече.
От декември насам тя живее на антибиотици
Направи една уроинфекция, възпален десен бъбрек, откри се ешерихия коли в урината, лекувахме 15 дни с един АБ. После излезе друга бактерия, сменихме АБ и след него започнахме профилактика 1 месец с Бисепт0л. Пуснахме контролни изследвания и всичко беше отлично . Точно 5 дни по - късно ЦРП беше 182, а тя с температура 40 градуса. Оказа се, десния бъбрек отново е възпален и влязохме в болница да лекуваме там.
От Варна сме и до сега ни лекува Доктор Ганева. В болницата попаднахме на Д-р Халилова. Съветва ни да направим сцинтиграфия, там, в терапията,но трябвало да мине поне месец от възпалението.
Детето все още е на АБ, а на мен всичко ми се обръща при мисълта,че в един момент ще трябва да го спрем. Може би ще спря пред лабораториите,не знам.
Сега на къде?
Тази сцинтиграфия под упойка ли се прави на толкова малко дете?
Някой наскоро в Терапията във Варна правил ли е?
И още куууп въпроси,които изникват,но първо трябва да имаме резултата от изследването..

# 768
  • Мнения: 5 531
Здравейте,
Тепърва"прохождаща" съм по темата и много въпроси ми се въртят в главата. Всяко едно мнение ще ми е от ползва, въпреки че изчетох всичко къде що видях по темата..
Имам дъщеря на година и месец вече.
От декември насам тя живее на антибиотици
Направи една уроинфекция, възпален десен бъбрек, откри се ешерихия коли в урината, лекувахме 15 дни с един АБ. После излезе друга бактерия, сменихме АБ и след него започнахме профилактика 1 месец с Бисепт0л. Пуснахме контролни изследвания и всичко беше отлично . Точно 5 дни по - късно ЦРП беше 182, а тя с температура 40 градуса. Оказа се, десния бъбрек отново е възпален и влязохме в болница да лекуваме там.
От Варна сме и до сега ни лекува Доктор Ганева. В болницата попаднахме на Д-р Халилова. Съветва ни да направим сцинтиграфия, там, в терапията,но трябвало да мине поне месец от възпалението.
Детето все още е на АБ, а на мен всичко ми се обръща при мисълта,че в един момент ще трябва да го спрем. Може би ще спря пред лабораториите,не знам.
Сега на къде?
Тази сцинтиграфия под упойка ли се прави на толкова малко дете?
Някой наскоро в Терапията във Варна правил ли е?
И още куууп въпроси,които изникват,но първо трябва да имаме резултата от изследването..
успокой се,
трябва да се намери причината за постоянните възпаления иначе рискувате за се увреди бъбрека.
Сцинтиграфията ще покаже как работи бъбрека, има ли увреждания и какво е % съотношение между работата на двата бъбрека. При малки деца се прави под упойка, защото детето трябва да стои неподвижно, което за малко дете е невъзможно.

# 769
  • София
  • Мнения: 1 178
Питайте за цветна снимка (рентген на бъбреците)

Иначе - да, може да направите сцинтиграфия на тази възраст.

# 770
  • Мнения: 36
Хора, аз съм тотално объркана. Ходихме на второ мнение за ВУР-а на детето (3г.) Приема Нитрофурантоин от 2години, втория доктор каза моментално да го спираме, каза че няма смисъл от втора микционна снимка, а да си го чакаме да видим ще направи ли инфекция. Ако не направи, значи го е израстнал. Но на мен това ми е много странно, ще живеем в постоянен страх и за всяка температура трябва да пускаме кръв и урина. Микционната снимка на 3годишно с упойка ли е по-добре да се направи, или не? Според докторите се прави без упойка, но как ще го удържим, за да не компрометираме резултата?!


Здравейте,
Тепърва"прохождаща" съм по темата и много въпроси ми се въртят в главата. Всяко едно мнение ще ми е от ползва, въпреки че изчетох всичко къде що видях по темата..
Имам дъщеря на година и месец вече.
От декември насам тя живее на антибиотици
Направи една уроинфекция, възпален десен бъбрек, откри се ешерихия коли в урината, лекувахме 15 дни с един АБ. После излезе друга бактерия, сменихме АБ и след него започнахме профилактика 1 месец с Бисепт0л. Пуснахме контролни изследвания и всичко беше отлично . Точно 5 дни по - късно ЦРП беше 182, а тя с температура 40 градуса. Оказа се, десния бъбрек отново е възпален и влязохме в болница да лекуваме там.
От Варна сме и до сега ни лекува Доктор Ганева. В болницата попаднахме на Д-р Халилова. Съветва ни да направим сцинтиграфия, там, в терапията,но трябвало да мине поне месец от възпалението.
Детето все още е на АБ, а на мен всичко ми се обръща при мисълта,че в един момент ще трябва да го спрем. Може би ще спря пред лабораториите,не знам.
Сега на къде?
Тази сцинтиграфия под упойка ли се прави на толкова малко дете?
Някой наскоро в Терапията във Варна правил ли е?
И още куууп въпроси,които изникват,но първо трябва да имаме резултата от изследването..
успокой се,
трябва да се намери причината за постоянните възпаления иначе рискувате за се увреди бъбрека.
Сцинтиграфията ще покаже как работи бъбрека, има ли увреждания и какво е % съотношение между работата на двата бъбрека. При малки деца се прави под упойка, защото детето трябва да стои неподвижно, което за малко дете е невъзможно.

# 771
  • Мнения: 75
Къде ходихте на второ мнение?
Мовт съвет е да се довериш и да наблюдаваш нещата.
Ние вчера ходихме на преглед по епикризата след като лежахме в Терапията. Лекуващата лекарка каза да спрем АБ. От днес вече няма да давам. И аз ще наблюдавам и живея в страх до 12.03 когато ще отидем до Пловдив за второ мнение.
Хора, аз съм тотално объркана. Ходихме на второ мнение за ВУР-а на детето (3г.) Приема Нитрофурантоин от 2години, втория доктор каза моментално да го спираме, каза че няма смисъл от втора микционна снимка, а да си го чакаме да видим ще направи ли инфекция. Ако не направи, значи го е израстнал. Но на мен това ми е много странно, ще живеем в постоянен страх и за всяка температура трябва да пускаме кръв и урина. Микционната снимка на 3годишно с упойка ли е по-добре да се направи, или не? Според докторите се прави без упойка, но как ще го удържим, за да не компрометираме резултата?!


Здравейте,
Тепърва"прохождаща" съм по темата и много въпроси ми се въртят в главата. Всяко едно мнение ще ми е от ползва, въпреки че изчетох всичко къде що видях по темата..
Имам дъщеря на година и месец вече.
От декември насам тя живее на антибиотици
Направи една уроинфекция, възпален десен бъбрек, откри се ешерихия коли в урината, лекувахме 15 дни с един АБ. После излезе друга бактерия, сменихме АБ и след него започнахме профилактика 1 месец с Бисепт0л. Пуснахме контролни изследвания и всичко беше отлично . Точно 5 дни по - късно ЦРП беше 182, а тя с температура 40 градуса. Оказа се, десния бъбрек отново е възпален и влязохме в болница да лекуваме там.
От Варна сме и до сега ни лекува Доктор Ганева. В болницата попаднахме на Д-р Халилова. Съветва ни да направим сцинтиграфия, там, в терапията,но трябвало да мине поне месец от възпалението.
Детето все още е на АБ, а на мен всичко ми се обръща при мисълта,че в един момент ще трябва да го спрем. Може би ще спря пред лабораториите,не знам.
Сега на къде?
Тази сцинтиграфия под упойка ли се прави на толкова малко дете?
Някой наскоро в Терапията във Варна правил ли е?
И още куууп въпроси,които изникват,но първо трябва да имаме резултата от изследването..
успокой се,
трябва да се намери причината за постоянните възпаления иначе рискувате за се увреди бъбрека.
Сцинтиграфията ще покаже как работи бъбрека, има ли увреждания и какво е % съотношение между работата на двата бъбрека. При малки деца се прави под упойка, защото детето трябва да стои неподвижно, което за малко дете е невъзможно.
[/quote]

# 772
  • Мнения: 5 531
Микционната снимка принципно се прави без упойка. Не е необходимо за това изследване да се обременява детето с упойка. Няма да компрометира изследването. Повечето деца се тръшкат и реват, но се получава.

# 773
  • Мнения: 3
Здравейте, може ли да ми препоръчате детски нефролог в София за профилактичен преглед на дете с бъбречна агенезия?

# 774
  • Мнения: 36
Здравейте, д-р Михаил Желязков в Педиатрията София.

Здравейте, може ли да ми препоръчате детски нефролог в София за профилактичен преглед на дете с бъбречна агенезия?

# 775
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Търся Пилосептил 100мг

# 776
# 777
  • Мнения: 36
Здравейте от кой град сте, пишете ми на лично.
Търся Пилосептил 100мг

# 778
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Здравейте от кой град сте, пишете ми на лично.
Търся Пилосептил 100мг
Благодаря! Намерих Simple Smile

# 779
  • Мнения: 170
Здравейте!

Ще съм Ви много благодарна да получа повече информация от Вас относно остатъчна урина в пикочния мехур - какви може да са причините и последствията?
Нормално ли е да има някакво количество остатъчна урина в мехура и ако да какво? Много съм притеснена, т.к. при детето ми, което е почти на 4 г., урологът установи 10 мл остатъчна урина. Каза ми да не се притеснявам, т.к. количеството е малко и не индикира сериозен проблем, още повече, че детето може и да не се е изпишкало до край в непознатата среда в болницата. Ще го проследим, но аз не мога да спря да го мисля, и да се страхувам.
Благодаря предварително за отговорите Ви!
Бъдете здрави Вие и дечицата Ви!

Общи условия

Активация на акаунт