Имот в Гърция? Какво ни трябва?

  • 96 009
  • 845
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 36
Привет, в процес сме на търсене на имот в Гърция, в близките дестинации/Неа Перамос, Аспровалта, Ставрос.../. Може ли да ме насочите към фирма/проверена/, с която сте работили и, от които сте останали доволни. Засега ходим с Maria real estate, но не сме прекалено очаровани и ни води по едни местенца....

# 181
  • София
  • Мнения: 38 476
И ние все още опитваме с всякакви фирми. Похвалиха ми Ремакс, обаче аз едно гледам на сайта, брокерката друго ми пусна на мейл. Едни малки студия, под моята цена, които не стават. Питам за две-три предложения от сайта - не ставали поради разни причини. Уф.
Виж и Grekodom.

# 182
  • Мнения: 36
Simple Smile Явно начина на работа е подобен, харесваме едни неща, водят ни по други. Мерси Free Agent, ще гледаме и тук.

# 183
  • София
  • Мнения: 38 476
По 3 пъти им повтарям, че имаме деца и съответно има нужда от поне една стая за тях, да е близо до центъра и плажа...
Даже го пиша.
Сякаш не ме чуват.

# 184
  • Мнения: 9 171
Хубавите имоти са обикновено по скъпи и се разграбват бързо. Ако си сериозен купувач, с готови пари и знаеш какво искаш, може да намериш.

# 185
  • София
  • Мнения: 5 943
Ааа и друго си мисля аз ...пък може да е тъпо.  Там,  около Халкидики стават порои и наводнения почти всяка година. Та се чудя,  добре е да се избягват приемни етажи и сгради в близост до реки или някакви зони под планина,  където се стичат води.... Или знам ли... Вилната зона на Аспровалта как е в това отношение?  Имаше ли наводнения там предните години,  и не е ли в ниското?  Вече не помня... И плажа й как е?  Камък или пясък..

# 186
  • София
  • Мнения: 38 476
Аспровалта цялата е на огромен плаж с пясък и малко камъчета накрая.
Миналата година е имало наводнение, но са пострадали само коли.

# 187
  • Мнения: 3 360
Миналата година в Аспровалта беше страшно, водата беше отнесла половината бетонен мост при пазара имаше паднали коли в морето. За къщите по-голям проблем е във Врасна и Ставрос в ниската част. Там приземно е абсурд освен дъждовете имат и високи подпочвени води. На няколко места цяло лято има вода в парцелите.

# 188
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние движим проекта, да се похваля.

Да кажа нещо много важно - трябват парите в кеш!!!

# 189
  • Мнения: 9 171
 #Crazy newsm78
агентката ти майтапиш ли се?

каква е причината?

# 190
  • София
  • Мнения: 38 476
Не, съвсем сериозна съм.
Преводът към гръцка банка е адски тегав и адски скъп.
Затова не се прави.
Ние не сме първите, които ще го правят. Оказва се приета практика. Затова предупреждавам.
Друг е въпросът, че и тук банките дерат кожи за големи суми в евро в брой. Но пак е по-малка таксата, отколкото за превод.
А и рисковете...

# 191
  • София
  • Мнения: 16 193
Не, съвсем сериозна съм.
Преводът към гръцка банка е адски тегав и адски скъп.
Затова не се прави.
Ние не сме първите, които ще го правят. Оказва се приета практика. Затова предупреждавам.
Друг е въпросът, че и тук банките дерат кожи за големи суми в евро в брой. Но пак е по-малка таксата, отколкото за превод.
А и рисковете...
1. От декември тази година междубанковите преводи в евро ще станат 0.80 за превод, колкото  сега са левовите.
2. Надявам се да си давате сметка каква лесна плячка ставате - в кола от Бг с много пари кеш.

3. Превод ОТ гръцка банка е тегав, КЪМ - не е, става по SWIFT и дори може да си го наредите от българското онлайн банкиране, само трябва да прикачите договора за покупка.

# 192
  • София
  • Мнения: 38 476
Ами за момента положението е такова.
Ще говорим пак за подробности.

# 193
  • София
  • Мнения: 16 193
По т.2 - длъжни сте да декларирате суми над 10 000 евро при преминаване на границата, иначе ставате наказателно отговорни.

# 194
  • София
  • Мнения: 38 476
Знам, може би ще отидем с приятели.

Общи условия

Активация на акаунт