Имот в Гърция? Какво ни трябва?

  • 96 337
  • 845
  •   1
Отговори
# 75
  • Атина
  • Мнения: 285
Ако няма ново строителство - няма как да има раздвижване. Ако имотите стоят вече година по сайтовете - можете да предлагате и по-ниски цени. Предложете например 120.000 за това, което ви е харесало. Може и да се съгласят...

# 76
  • Мнения: 9 193
Не искам да се заяждам НО пълни глупости..най добрата ми  приятелка, която от години живее в Атина и цените в хубавите квартали са от 500 000евро нагоре! Мъжът и е атинянин и самата тя казва че постоянно се вдигат в Атина цените и те живеят в скъп квартал само че на наем, и ..търсят да изпадне нещо във въпросните 2 хубави квартала! Сигурно за 80-100хЕ , както каза жената, дето живее там е пълна лъжа за престижни квартали хеле пък за квадратурата пак от 80+кв. може би има коптор в покрайнините на Атина за тези пари..така че моля да не се подвеждат четящите във форума . Тасос къща с дворче нова - 150000Е абсолютно резонна цена

Apartment
Residential

192,000
55 m2j
1bedroom
7th

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 20:54 от pinko

# 77
  • Мнения: 10
Т.е цената не е завишена спрямо имотите в Гърция, не мога да разбереа това с кризата за имотите дали изобщо има някаква тежест върху цените им, имотите в Гърция са на цени подобни на тези в България само че там е по-хубаво до този извод стигам ..

# 78
  • Мнения: 5 018
Аз на Пелион гледах една великолепна вила, за тотален ремонт, но огромна и видимо добре строена, с типичната за района каменна облицовка, за 197 000 евро. Състоеше се от 5 декара двор, вкл. маслинови и плодни дръвчета, голяма двуетажна къща с около 250 м2 площ на етаж, отделно допълнителна постройка като по-малка къща, барбекю, бесетка. И зашеметяваща гледка към залива. Сърцето ми остана там, къщата изглеждаше с история, като да е била на важни местни люде, защото беше точно до селския площад, срещу селската църква и на 50 м. от плажа. Обаче още доста има да поработим, докато изкараме пари за такъв вид имот. Joy Иначе с радост бих реновирала такава къща, новото строителство не ме блазни много.

В този ред на мисли, аз бих огледала за нещо мъничко по на юг, да не е в много посещаваните от българи курорти. Разбира се нищо против сънародниците нямам, но аз лично предпочитам като пътувам някъде в чужбина, да се усетя в различна държава, да поприказвам с местните хора, а не менютата в ресторантите да са на български и отвсякъде да чувам българска реч.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 22:54 от Макарон

# 79
  • Мнения: 10
Само че по на юг е по далеч от България до Тасос стигаме за 4 часа все едно отиваме в Царево..

# 80
  • Атина
  • Мнения: 285
Не искам да се заяждам НО пълни глупости..най добрата ми  приятелка, която от години живее в Атина и цените в хубавите квартали са от 500 000евро нагоре! Мъжът и е атинянин и самата тя казва че постоянно се вдигат в Атина цените и те живеят в скъп квартал само че на наем, и ..търсят да изпадне нещо във въпросните 2 хубави квартала! Сигурно за 80-100хЕ , както каза жената, дето живее там е пълна лъжа за престижни квартали хеле пък за квадратурата пак от 80+кв. може би има коптор в покрайнините на Атина за тези пари..така че моля да не се подвеждат четящите във форума . Тасос къща с дворче нова - 150000Е абсолютно резонна цена

Apartment
Residential

192,000
55 m2j
1bedroom
7th


pinko, благодаря, че не се заяждаш, а само казваш, че говоря “пълни глупости” и “пълни лъжи”... би ли ми казала с какво предизвиках тази твоя реакция?
Аз съм архитект, мъжът ми е инвеститор. В никакъв случай не подвеждам никого. Това е работата ми от 1992г. тук в Атина. Част от работата ми (освен проектирането) е да издавам удостоверения за законност на имотите при покупко-продажби. Това означава, че постоянно мои клиенти продават или купуват и съм наясно с цените - но в Атина и на някои острови. За информация - престижните квартали в Атина не са само два, има няколко в северната част на града, няколко в центъра (примерно под Акропола) и няколко до морето. Разбира се, че има всякакви цени. Зависи кой какво търси - чисто нов апартамент на първа линия до морето или 50м. навътре  и може да е примерно от 80-те години. Мога да дам мнооого примери, но pinko никога в практиката си не съм искала да подвеждам никого, предпочитам да кажа, че нещо не знам. Както за Северна Гърция - нямам представа какви са цените, но в сравнение с тук ми изглеждат високи. Мисля, че в този форум всички имаме право да изкажем личното си мнение. Виждате и от примера на Макарон, че наистина има разлика. За мен също Пилион е по-хубаво от о-в Тасос и там 250кв.м. с 5 дка двор са 195.000€. Съвсем различно е 780€/кв.м. с гледка към залива от 1875€/кв.м. без да се смята разликата в парцелите. Но това е въпрос на избор, на нужди, на желания или както каза trans1 - иска да е по-близо до България.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 22:43 от Aqua Marina

# 81
  • Мнения: 5 018
Пелион, освен че е (за мен) по-красив и нетуристически от Тасос, се стига и горе-долу за същото време, както до Тасос, когато вземеш предвид пътуването с ферибота. Има значение и изходната точка, разбира се, говоря за тръгване от София.

Не ми е на дневен ред покупката на имот в Гърция, хич даже, просто си мечтая. Но аз лично бих избягвала районите на Керамоти, Неа Врасна, Ставрос, Катерини, Тузла - все места, в които се чувстваш все едно си си в България, има твърде много хора и ми се губи духът на Гърция. Впечатляват ме места, в които мога да се почувствам като в Гърцията на Джералд Даръл или Мандолината на капитан Корели, в които времето е спряло и мога да се отпусна. На Тасос също има такива селца, макар и не точно в най-големите селища на източния бряг. Това съм аз, де, вие може да харесвате оживени селища с повече нощен живот и хора.

Успех в търсенето!

# 82
  • Мнения: 10
Нашата изходна точка е Ст.Загора и само тези райони са както се казва на близко, иначе и ние се борим за места в  които се чувсваш "сякаш времето е спряло"..

# 83
  • Мнения: 1 825
И аз съм от търсещите жилище, но пък и живея постоянно в Гърция.
Има различни имоти на различни цени. В Атина в момента, има каквото си искаш. Големи, малки апартаменти, къщи от 15 000 до 500 000 евро.
Миналата седмица, познат си купи апартамент 120 квадрата в Джиджифиес ( квартал до морето) за 110 000 евро, 2012 година строителство.
В Ламия, провинциален град, гледахме къща, строена 80-те години, 100 квадрата, за 25 000 евро. Направен ремонт, събуваш се и живееш, с електроуредите я продават ( хладилник, печка, съдомиялна, микровълнова - нови). Но пък града за нищо не става.
Така че, критериите за покупка на жилище са много.

# 84
  • Мнения: 5 018
Aqua Marina, щом сте в бранша със съпруга ти, исках да те попитам дали знаеш какъв е гръцкият еквивалент на камарата на съдебните изпълнители и дали оттам би могло да се намери имот на по-ниска цена, както в България може? Ако да, може ли сайт (може и на гръцки)?

# 85
  • Атина
  • Мнения: 285
Макарон, виж пост 61 и 62. За съжаление, изгодните имоти на хубави места не ги обявяват...
тука банките си имат дъщерни фирми, на които прехвърлят имотите. След това дъщерните им фирми ги продават на търговски цени.

Последна редакция: нд, 19 авг 2018, 12:03 от Aqua Marina

# 86
  • Мнения: 5 018
Тях ги видях, но те са за имоти, продавани от самата банка на неизрядни кредитополучатели, а не от ЧСИ. В България също жилищата, продавани от банките, са по-скъпи от тези от ЧСИ, ДСИ и синдици. Освен това, далеч не всички длъжници са с ипотечен кредит към банка, има делби на наследства, задължения към фиска и т.н.

# 87
  • София
  • Мнения: 14 710
Ах, Макарон, заради теб изгледах отново "Моето семейство"😊 голям кеф - къща в горичката и между маслиновите клонки проблясва морето. Ех, мечти 😁

# 88
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Един от братята ми купи апартамент в началото на Халкидики, на 30 км. от Солун преди няколко години. Сега иска да го продаде, защото е ежемесечен разход и ангажимент. Той и без това не ходи за повече от една седмица в годината, но сметките си вървят. Ромонти също се налагат- заради близостта на морето влагата е голяма. Скоро наводнение е направил някой, банята и стените- съсипани... А той обича да ходи на нови места, пътува много.
Ако искаш да купуваш- да ви свързвам. Но имот там си е беля на главата.

# 89
  • Мнения: 4 717
Записвам се да следя, ММ обмисля инвестиция в имот в Крит, един вид за спокойни старини.
Аз съм по-склонна да купим нещо из изоставените БГ села, липсата на море мога да прежаля.

Общи условия

Активация на акаунт