Недвижим имот - БГ Черноморие

  • 7 645
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 262
· Ambitious · прави сметката родителите ви докога ще са в състояние да карат кола и да пазаруват или водят деца до плажа.
Според мен вземете в организирано място близо до чист плаж, това изкл. Варна.

Бургас е супер според мен за тази цел.

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Понеже живея в къща постоянно, не бих си взела къща до морето.Сезонът там е 3 месеца, а къщата си иска поддръжка. Освен ако за вас е по-важно да сте близо до природа, а морето да ви е само бонус.
В същото време ваканционен апартамент, който ще се ползва 3 месеца непрекъснато, вече няма да е точно ваканционен, защото трябва да има всички удобства за постоянно ползване. Имам и такъв апартамент,който посещавам макс. 15 дни през сезона, и е обзаведен само с най-необходимото.В малък град е, така че с удобствата, свързани с пазаруване и услуги, нямам проблем.  Кражби няма, защото няма и какво толкова да се краде, освен някакъв смешен телевизор. По-опасно е докато сме там и имаме багаж.
 Ако апартаментът е такъв, че да докарва и доходи, е идеален вариант.

# 17
  • Мнения: 2 397
Не,напротив ! IQ- то ми е доста над средното, и мога да го докажа със сертификат от Менса.Съмнявам се обаче за вашето.
Да, затова в другата тема беше писал, че имотите в София ще паднат с 200%, а сега че на морето били по-евтини с 300% от София.
Което математически е невъзможно, но в Менсата сигурно теста е по картинки, не с числа.

Иначе наистина са по-евтини, да. Мои познати имат, кражби няма зимата, то и какво ще откраднат - леглата и гардеробите ли? Крадците търсят злато, пари в брой, лаптопи... такива неща вярвам зимата няма да държите там? Е, по малките села циганите и крановете от чешмите свалят, но по морските курорти няма цигани зимата.

Ако ходиш по цял сезон си струва. Иначе ако ще ходите по 20 дни в годината като колегата, по-добре си плащайте на хотел. Сметката с отдаване под наем не излиза, имам и други познати, които така дават. Кога е празно, кога е пълно ти не знаеш - мениджъра на комплекса прави сметката, казва ти накрая имаше 20 дни заетост, ходи се оправяй какво е било наистина. А консумативите си вървят, ток, вода, климатика и бойлера не се спират като има хора, чаршафи и хавлии трябва да се перат, такса поддръжка за комплекса ти е обикновено 500 евро...

Освен ако не си го купил много евтино от някой на зор, няма сметка за отдаване под наем.
То ако имаше, инвеститорите щяха да си ги въртят като хотели, а не да гледат да ги разпродадат като апартаменти.

Къща в някое село няма такса поддръжка, но пък по къщата все си има туй-онуй за оправяне, покривът протекъл, мазето се наводнило, двора тревясал... Трябва да се познавате с някой местен съсед, който да наглежда понякога зимата, докато ви няма.

# 18
  • Мнения: 5 262
Трябва да се познавате с някой местен съсед, който да наглежда понякога зимата, докато ви няма.

и той иска пари

# 19
  • Мнения: 18 497
Разбран съсед е най-добрия вариант за поддръжка. Лошото е, че рядко се намират такива.
Не знам какъв съвет да дам на авторката. Само да помисли два пъти, ако се спре на къща и да вземе предвид колко по-трудна е за поддръжка спрямо апартамент. При това става дума за имот, който ще се ползва макс. месец-два в годината.

# 20
  • Мнения: 2 865
Ако се спрете на даден имот, проучете дали не попада в свлачищна зона. Особено, ако не сте на място тук , а действате дистанционно.

# 21
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Благодаря ви.

Искаме да сме там цял сезон, не само 20дни. Живея 14 години в чужбина и съм наясно за таун Хаус, режийни, суми за подръжка и т.н. И честно да ви кажа, от това бягам като попарена.

Живеем в къща от 10 год и знам какво да е поддържаш и колко работа има около това. Въпреки всичко ми се иска да е самостоятелна  с къща, а неща в комплекс.


# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Имам впечатления само от  местност Червенка (Черноморец). Къщите са с дворове, следих известно време обявите - продават се и на сносни цени, но за ремонт. Кражби няма, и там целия сезон има хора, някои и целогодишно. Не е отдалечено от морето като Кошарица.
Все пак зависи с каква сума разполагате.
Тази обява ми е много позната като квадратура и двор, но е странно, че и цената е същата, а пратихме познат да я види преди две години. http:// https://www.alo.bg/4919157#highlight=червенка%5B
Горния етаж мансарден, имаше нужда от подмяна на улуците, дограмата беше стара, иначе добро запределение. Дворът беше много обрасъл, за да преценя доколко е добър. (като осветяване най-вече)

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 18:20 от Ljuboznatelna

# 23
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Това не е Червенка, пък и пише Евксиновград...
Аз мога да препоръчам село Каменар, на 6 км от Поморие (няма кражби и няма нито 1 циганин) или таунхаус в Черноморец, без такса поддръжка..

# 24
  • Мнения: 134
Ние търсихме парцел в близост до плаж без лайна, с вода, с път, без ток.  Искахме да правим къмпинг, т.е  да построим една баня с тоалетна и да поизравним терена, че да става за косене. Но прекалено много са неизвестните, които ги знаят само местните, а ние срещахме само някакви безумни брокири, по-скоро шофьори по огледи, които нищо не можеха да ни кажат.

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това не е Червенка, пък и пише Евксиновград...
Аз мога да препоръчам село Каменар, на 6 км от Поморие (няма кражби и няма нито 1 циганин) или таунхаус в Черноморец, без такса поддръжка..
На мен ми отваря линка с това, които искам да покажа в Червенка. Може би грешка при отварянето?

# 26
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Това не е Червенка, пък и пише Евксиновград...
Аз мога да препоръчам село Каменар, на 6 км от Поморие (няма кражби и няма нито 1 циганин) или таунхаус в Черноморец, без такса поддръжка..
На мен ми отваря линка с това, които искам да покажа в Червенка. Може би грешка при отварянето?
Да, грешката е моя, но няма снимки и е доста странно...

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Преди имаше снимки, но съм почти сигурна, че е същата. Беше на хубаво място. Но като гледам откога е обявата, може и да е продадена.

# 28
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Преди имаше снимки, но съм почти сигурна, че е същата. Беше на хубаво място. Но като гледам откога е обявата, може и да е продадена.
Ако тази обява не е преписана от някъде и е пусната просто така....

# 29
  • Мнения: 9 866
65000 евро за селска къща , на груб строеж??? Не мислите ли, че едната нула е в повече

Общи условия

Активация на акаунт