Боледуване на децата ни - тема 63

  • 57 345
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 3 581
А какво се случва, ако се изолира бактерия на клинично здраво дете?
Ще се нарочи за болно или заразоносител, а майката за безхаберна, че не го лекува?!

# 691
  • Мнения: 19 355
Вече съм писала какво се случва.

Добре щом е предписание, но си има условие..а не просто няколко активисти си решават и юркат всички..
Естествено, че никой никого не може да задължи. Въпросът обаче беше какво мислим.

# 692
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Миралюба,няма такова нещо.Но и то трябва да се спре от градина мисля докато не излезе чист секрет.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 3 581
Аз имам 3 различни резултата от 3 лаборатории, за една седмица период.

# 694
  • Мнения: 2 655
Благодаря за мненията.
Ще се допитам и до педиатърката.

# 695
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Моето май пак вдига Т.Цял ден нямаше и беше жизнен,но сега заспа по никое време и сякаш ми се струва топъл.Не смея да меря да не го събудя,да дремне малко.

# 696
  • София
  • Мнения: 11 536
Бързо оздравяване на всички болни.
При нас след еднократните болки в коленете, АСТ 510 (референтни до 130) и гърлен секрет, се изолира стрептокок. Детето е клинично здраво, но вече е на АБ, Аугментин. Не знам как преценяват дали при здраво носителство се приема АБ.

# 697
  • София
  • Мнения: 7 277
Miamim, във вашия случай - сигурно заради високото АСТ.

По другия спор - доколкото помня, РЗИ контролира вземането на гърлен секрет и анализирането му в свои лаборатории при минимум два доказани случая на скарлатина в групата на ДГ. Това е единственият задължителен начин. Отделно, няма изискване здравите носители да бъдат отстранявани до пълно изчистване. Държавните градини трябва да се съобразяват с тези изисквания. Ако в някоя частна решат да се правят на по католици от папата, това си е тяхно право Simple Smile

За най-сигурно - обадете се в РЗИ и те ще ви обяснят.

# 698
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Аз да не бързам да се хваля,но моя не е вдигал Т днеска.Като стана я измерих и нямаше.Явно АБ взе да действа след 4 прием.Сега остава да спрем гадната кашлица,за да се оправи напълно.

# 699
  • Мнения: 4 709
Miamim, във вашия случай - сигурно заради високото АСТ.

По другия спор - доколкото помня, РЗИ контролира вземането на гърлен секрет и анализирането му в свои лаборатории при минимум два доказани случая на скарлатина в групата на ДГ. Това е единственият задължителен начин. Отделно, няма изискване здравите носители да бъдат отстранявани до пълно изчистване. Държавните градини трябва да се съобразяват с тези изисквания. Ако в някоя частна решат да се правят на по католици от папата, това си е тяхно право Simple Smile

За най-сигурно - обадете се в РЗИ и те ще ви обяснят.
Сигурно е над 2, защото скоро в групата на дъщеря ми имаше точно 2 деца със скарлатина, но никой не ни е карал да се изследваме. Добре че карантината мина и си останаха с двата случая.

# 700
  • shumen
  • Мнения: 18 218
При нас също имаше скарлатина пролетта, но никой не ни е карал да се изследваме.
Аз да питам на 6 години полагат ли се някакви изследвания на децата?Педи го мери и тегли вчера като отидохме на преглед,но за направления нищо не спомена.

# 701
  • София
  • Мнения: 7 277
Scarlet, при два случая градината трябва да уведоми РЗИ и те да предприемат съответните действия - идват, взимат секрет, изследват в техни лаборатории. От родителите не се иска да правят нищо (май не се иска и съгласие за изследването, защото изследването е задължително според наредбите). Възможно е или да не си разбрала, че са изследвали детето, или градината да не е уведомила РЗИ за двата случая и съответно да не е задействана процедурата, или не е невероятно - в последната година да са сменили нормативите, които аз проверявах преди около година и половина, когато ни вдигнаха на УРА от градината през 2 седмици самосиндикално да се изследваме Simple Smile.

# 702
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Вчера цял ден нямаше Т и днеска и сега пак вдигна 39,2,но и много кашля след обяд,Направих му инхалацията и дадох Нурофен,но още не спада тая пуста Т.Нормално ли е да вдига след като нямаше вчера и днеска цял ден или АБ не му действа.

# 703
  • София
  • Мнения: 2 257
На мен пулмолог ми каза ако вдигне висока темп след период без, веднага да се пуснат ПКК с утайка и црп.  
Много неприятно, дано се оправя по-скоро детето.

# 704
  • shumen
  • Мнения: 18 218
Силвер,а дали ще е показателна тази ПКК като пие АБ?

Общи условия

Активация на акаунт