ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 981
  • 733
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 548
Момичета, започнахте ли да купувате това онова, аз май ще се престрашавам вече...

Обсъждахме го някъде по напред или във фейса, всеки различно и зависи на каква вълна е.

Аз лично съм почти готова, останаха ми козметика, ваничка и количка.

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 263
Засрамих се, аз имам само един кашон с дрешки от чужбина, нищо друго, явно е време.

# 212
  • Мнения: 348
Относно любовните ласки-опитахме веднъж някъде около 13-14та седмица, получих едно при дърпване от ляво и не посмях повече. Сега все се каня да се престраша ама... Както казва пумпалче, а днес, а утре и то времето си лети.
  Относно хълцане то-долу горе започнах да усещам като хълца успоредно с първите движения, някъде около 20-21 седмица. Доста по ритмично и ясно го различавам от шутчетата.
  По темата за пазаруване то-за момента сме взели само легълце. Нещо и двамата го отлагаме този момент и усещам как с тумбак след месец ще щурмувам магазините. Grinning
 Иии да пусна един от моите дебилни въпроси - в неделя съм канена на погача. По груби сметки, ще има между 5 и 10 дечица.знам че във възрастта в която ходят на градина боледуват често и се чудя дали да ходя или да си го спестя? Simple Smile

# 213
  • Мнения: 2 224
Lola, на нас пък утре ще ни идват на гости 4 двойки с общо 6 деца и повече отколкото за себе си, ме е страх за малката, че точно и двата пъти, когато се разболя по—сериозно беше след среща с тях. Скоро бях на два детски рожденни дни с купища деца. Според мен няма как да се затворим в аквариум до раждането. На твое място бих отишла. Какво да кажат пък бременните майки, чиито деца ходят на ДГ и боледуват? Не се притеснявай толкова.

# 214
  • Мнения: 348
Анастасия, обмислям го именно защото живот и здраве ще ми е първо бебче. Вече като дойде време за второто ще ми се наложи да съм поставена в много повече рискови ситуации, но тогава няма да имам свободата да преценя дали да направя нещо или не Simple Smile исках просто да съм сигурна, че са ми правилни наблюденията относно честити настинки.
  Иначе знам, че няма как да се изолираме, но пък... Си ми е шубе

# 215
  • Мнения: 548
Сетих се да ви питам друго.
Скоро се виждах с една бремелинка (тя е малко по-напред от мен) и ме пита бебето вече обърнало ли се е?
Аз малко се поучудих от въпроса, защото мислех, че те си се въртят постоянно. Обаче после ми изплува коментара на доктора ми, че “бебето е почти в нужната позиция“. Та вече знам, че се е и обърнала в изходна позиция, ама не е ли рано?!

# 216
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Бебето може и в последния момент да се обърне, може и да си стои в една позиция оттук до термин. Синът ми все си беше с главично предлежание по прегледите, пък може и да се е въртял между тях, знам ли.

# 217
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз хълцане още не съм усещала. Сина ми още с първите движения хълцаше и се разграничаваше от нормалните му ритничета. Почти всеки ден ми подскачаше корема и хълцаше много.
Сега и аз се зачудих защо още не съм я хващала да хълца. Може би отново, заради предната плацента.
Често си мисля, че спи, а като се загледам в корема си той мърда, тоест тя се движи, но аз не усещам някои движения. Явно зависи на къде е насочена.

Днес съм на вълна хранене,  установих, че изобщо не се храня с достатъчно белтъчини... явно за това ми изписаха протеин на прах. Дневния ни прием трябва да е около 70 грама на ден, а това, като загледаш в състава на храните ми се струва невъзможно да достигна.  Трябва да се яде яко месо (филе), сирене, кашкавал, риба, извара.
Аз с моите манджи, в които има 2 парченца месо, 2 картофа и т.н. нищо не си набавям...
Заела съм се да преосмисля менюто и да видя как ще се отрази на покачването на теглото на бебето.
От протеина на Биогейм, който ми изписаха трябва да пия 6 лъжици, но аз повече от 2 не мога...
Една лъжица се разтваря в чаша мляко, а с 6 чаши мляко вероятно само ще докарам някоя алергия към белтъка на кравето мляко на бебето. С вода пробвах, не мога дори да го преглътна, ужасно е.

# 218
  • Мнения: 28
Ето какво пише в приложението ми за тази седмица, точно по този въпрос е.
Сетих се да ви питам друго.
Скоро се виждах с една бремелинка (тя е малко по-напред от мен) и ме пита бебето вече обърнало ли се е?
Аз малко се поучудих от въпроса, защото мислех, че те си се въртят постоянно. Обаче после ми изплува коментара на доктора ми, че “бебето е почти в нужната позиция“. Та вече знам, че се е и обърнала в изходна позиция, ама не е ли рано?!

# 219
  • Мнения: 2 224
Има още време да се обърнат, но колкото повече напредва бременността, толкова по-малко място има и толкова по-трудно е обръщането. Мисля, че някъде до към 7-ми 8-ми месец най-често се обръщат, но знам че има случаи когато се случва и в последния момент. За моята бъдеща бебка, доктора употреба една дума, нещо като “антиконформистка” 😄 Това, защото хем плацентата е предна, хем тя е в седалищна позиция. Сестра й беше същата.

# 220
  • Мнения: 32
Здравейте,
На преглед съм чак на 5 и тогава ще си питам лекарката, но до тогава да се консултирам с вас:) Появи се секрет от едната гърда дали е възможно да е коластра? Не си спомням при миналата бременност как беше. При някоя от вас има ли:thinking:

# 221
  • Мнения: 301
 Sweetvit,  и аз съм пила от този протеин. Разтварях го във вода,  но някои вкусове просто не ми понасяха.
За обръщането, знам че има време още.

# 222
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Моят протеин е Прегнако, аз трябва по два пъти на ден да го пия, а дори и толкова не смогвам, веднъж пряко сили, за 6 направо не знам! Понеже и аз с мляко го пия, и гледам да има интервал между желязо и млечни, а желязо пия по два пъти, абе сложна работа. И на мен ми е гаден във вода.

# 223
  • Мнения: 813
Здравейте,
На преглед съм чак на 5 и тогава ще си питам лекарката, но до тогава да се консултирам с вас:) Появи се секрет от едната гърда дали е възможно да е коластра? Не си спомням при миналата бременност как беше. При някоя от вас има ли:thinking:
Аз имах с предишната бременност от 5 месец някъде. Док ми беше казала,че е нормално.

# 224
  • Мнения: 548
Здравейте,
На преглед съм чак на 5 и тогава ще си питам лекарката, но до тогава да се консултирам с вас:) Появи се секрет от едната гърда дали е възможно да е коластра? Не си спомням при миналата бременност как беше. При някоя от вас има ли:thinking:
Напълно вероятно е,  в моите седмични отчети някъде от 5 месец ми пишеше, че е възможно да тръгне.

Общи условия

Активация на акаунт