ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 42 005
  • 733
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 6 726
Момичета колко малко сте качили! Аз бях страшно слабичка и си мислих, че само на корем ще раста и беше така до 5-тия месец, а сега да знаете колко съм качила не е за казване Fearful Sweat Smile
Аз да се оплача пак ми е много горещо, може би защото още ходя на работа и все бързам за някъде. В рейсовете и метрото е някакъв ужас! Всеки те гледа странно и никой не отстъпва място! На вас случва ли ви се? Thinking

# 646
  • Мнения: 304
По градския транспорт хората са много вежливи с мен, отстъпват ми място без да съм ги питала, във влака с Бдж се преместват, за да не стоя там където много пече слънцето. До петия месец много не ми личеше и никой не отстъпваше, но сега си личи и всички са много мили Simple Smile

# 647
  • Мнения: 301
Аз пък така се радвам, че има такива спокойни мами във форума и ми действате успокояващо и позитивно. Hug Пожелавам ви да сте така до края. Наистина няма смисъл от излишни тревоги, но за съжаление аз знам моите на какво се дължат и колкото и да се опитвам да не ги мисля тези хиляди неща, пак напират. Е, поне от към 5-6-тия месец съм доста по-спокойна, отколкото в началото.

За теглото и аз вече качвам по-бързо, да видим как ще съм на края. Но изобщо не си го слагам присърце и не ме безпокои този въпрос. Каквото такова, после ще му мисля. Grinning

Близките 1-2 седмици обмислям да си понакупя нещата за родилното - от тези гащи Stuck Out Tongue Winking Eye, следродилни превръзки и разните му там други необходими неща от списъка на болницата.

# 648
  • Мнения: 9
Здравейте, като поръчвате от Амазон какви са цените за доставка до България?

# 649
  • Варна
  • Мнения: 457
Май всички нямаме търпение вече. И аз се изкушавам да приготвям багажа, ама е твъъъърде рано, поне септември да дойде. И за пране на дрешки е рано. Все пак бебетата са по 1-1,5кг още.

# 650
  • Мнения: 548
На мен качените ми килограми варират + 10/11кг., но както съм казвала и преди аз съм доста висока и не са ми проблем. Дори по тукашния стандарт май ме водеха под минимума за моя ръст. Даже ми се струва, че и коремчето не ми е толкова голямо, но те са всичките там. Към момента не съм мръднала другаде, нито на бедра, нито на ръце.

Сега съм в нова чуденка, този уикенд искахме да отидем на разходка някъде по морето (то си е океан де) обаче аз много се изморявам и много се задъхвам. Като прибавим и подготвителните контракции на всеки 5 метра като вървя и се чудя дали да ходя или само ще измъча мъжа ми и приятелите дето мислят да идват с нас.
И тия дни като се разхождам с кучето изрично наблюдавам колко мога да вървя, на какъв интервал ходя до тоалетна и тн. и се чудяяяя... Хем ми се ходи, защото времето е прекрасно и не ми се затваря вкъщи още от сега, хем на всеки 3 минути спирам да си взема въздух.

П.с. Благодаря за коментарите!

# 651
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 858
Здравейте, като поръчвате от Амазон какви са цените за доставка до България?

Поръчвам на английски адрес с превозвач - Амазон не доставят до БГ.  Peace И с George и разни други така процедирам. Превозвачът ми е 2лв на кг доставката.

# 652
  • София
  • Мнения: 6 726
Моренцето винаги влияе добре! Ще ходиш по бавничко плюс това и плуването е добре за бременността. Иди разходи се наслаждавай се на гледката и така.

# 653
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Рано, ама като помня кога почнаха ражданията в първата отчетна, мисля в 8-ми месец да съм готова с багажа. Иначе дрешките на девойката ще пера и гладя в последния момент, поне с тях и да тръгне раждане по-рано недай си Боже, ще може мъжът ми да се справи. Но ако трябва да ми събира на мен багажа, не  мисля, че ще успее сам.

Май всички нямаме търпение вече. И аз се изкушавам да приготвям багажа, ама е твъъъърде рано, поне септември да дойде. И за пране на дрешки е рано. Все пак бебетата са по 1-1,5кг още.

# 654
  • Германия
  • Мнения: 41
Пумпалче, твоята философия е по-правилната. Позитивна нагласа и колкото по-малко знаем, толкова по-спокойни сме!Аз съжалявам чак, че пусках контрола на тези хормони. Иначе тук също за много по-малко неща изследват, в сравнение с Бг. В тези ужасни жеги тук, аз даже съм свалила. Не мога и да ям много, че бързо ми става тежко. Пия много вода и затова много добре разбирам притеснението ти за тоалетната😂Мечтая си да си имам една подвижна с мен😆Но все пак една разходка до океана си заслужава малките неудобства. После зимата и с малки бебета, така или иначе ще сме затворени повече вкъщи.

# 655
  • Мнения: 2 140
И аз се притесних за багажа, когато прочетох във FB-групичката, че има и майка от Англия, която е родила спешно.У дома нищо не е приготвено.Трябва поне бебешкото легло да освободя от играчки и от дрешките на каката, че ако на 25.08. на 3-тата ФМ ми изтърсят,че трябва спешно раждане съвсем ще се паникьосам.

# 656
  • Мнения: 2 224
Аз засега се притеснявам само да не се роди докато сме за 5 дни в България през август, че незнам как ще се връщаме 😄

За килограмите скоро писах - БЯХА 6 до преди да заминем за море. Сега сме 10 дни на all inclusive и съм истински притеснена. Храната е страхотна и въпреки, че слагам по малко - малко от това, малко от онова...Пастата я правят всеки ден по различен начин и не мога да устоя. На щанда със сладкишите въобще не минавам, но пак си хапвам въглехидрати от тестени, плодове. Май ще наваксам пропуснатото.  Ще ме е страх до отида на преглед следващия месец. То си е за мен де. Още от минлата бременост имам доста да свалям.

Пумпалче, аз бих отишла ако е разходка, а не някой преход.

На мен вече ми тежи доста корема и всичко въпреки че като го гледам в огледалото е голям, но не огромен. От около 2-3 седмици имам болки в срамните кости/таза. Незнам костите ли са точно или какво, но мисля че е нормално, защото и миналия път имах към края на бременността.

Последна редакция: чт, 26 юли 2018, 13:27 от Anastasiya_S

# 657
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 858
Рано, ама като помня кога почнаха ражданията в първата отчетна, мисля в 8-ми месец да съм готова с багажа. Иначе дрешките на девойката ще пера и гладя в последния момент, поне с тях и да тръгне раждане по-рано недай си Боже, ще може мъжът ми да се справи. Но ако трябва да ми събира на мен багажа, не  мисля, че ще успее сам.

Май всички нямаме търпение вече. И аз се изкушавам да приготвям багажа, ама е твъъъърде рано, поне септември да дойде. И за пране на дрешки е рано. Все пак бебетата са по 1-1,5кг още.

По мой спомен - в Надежда ще раждаш ? Останах с впечатление на отворените врати, че от багажа всичко освен личната карта  и телефона, могат да ти го дадат на момента на място. Blush

На мен още ми е някакво мъгляво далечно, движа се по списъка де, козметиката мисля да оставя за последно, с нея и ММ ще се справи. Имам си нощница за кърмачки и съм много горда със себе си  Grinning
Леглото ще го поръчваме като изляза майчинство, ама така или иначе ще вземем и тестилна кошара, та ще имаме нещо за спешни случаи. Матраче вече взехме.
Е и ремонтът на детската трябва да почне.. Абе като цяло лежерно го даваме, пък да стискаме палци, че до термин ще изчака господина.

Пумпалче не пропускам аз разходки. Хем движение, хем разнообразие.  Само след плаж ми тежеше мегаааа много, иначе за нормална разходка съм си ок, ако не се тича.

Мен уртикариите много ме мъчат вечер. Лекарката ми разреши алергозан и фенистил да мажа, освен ментовия спирт. Направо е нетърпимо на моменти, колкото да гледам да игнорирам сърбежа.

# 658
  • Мнения: 130
Здравейте,аз не пия почти никакви лекарства всичко ми спряха само тези задлжителните л-тирокс 100 заради хашимото и беталок и ритмонорм заради сърдечните преслачания.Изследванията са добри само имам повишение на левкоцити,но док каза че при всяка бременна било така.Единствено ме притеснява че ми се пукат ъгълчетата на устните и пиех витамин В изпих 4 опаковки досега ту се оправят ту пак се пукат и напоследък като се събудя са ми изтръпнали ръцете по скоро китките и подути пръсти.А коремче си имам бая 27г.с и много съм смешна като ставам от леглото...

По въпроса с ъгълчетата на устните и аз имах голям проблем, даже не отминаваха ... взех си крем "Здраве" и за 2 дена всичко отмина 😋

# 659
  • Мнения: 59
Аз понеже още ходя на работа, не мога да пиша често. До края на другата седмица съм на работа, после имам три седмици отпуск и идва ред за болничния. С нетърпение очаквам да си остана вкъщи вече, понеже като вървя понякога тъй ме срязва корема, че не мога да се придвижа и до работата. А разстоянието от вкъщи е 15 мин.

Миналата седмица бях на преглед, 28г.с.+1 ден. Бебка беше 1350 гр. и всичко е наред с нея. Само аз дето понякога имам болезнени контракции и док каза ако не минават да си вземам багажа и у болницата.

Вече нямам търпение да подготвя дрехите на бебка, но е доста рано и ще чакам. Имам си доста неща от каката и няма да купувам почти нищо. Имам си и комплект за изписването, подарено от майка ми, само едно боди ще добавя към комплекта и толкова. Може и 2-3 други дрешки, но като изкарам дрешките от каката да ги видя и тогава. Моя багаж за болницата смятам да го подготвя, когато изляза в отпуск, че с тези контракции ме е страх да не се роди рано.

Общи условия

Активация на акаунт