ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 42 176
  • 733
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 304
И аз вече почнах да пуфтя и да се изморявам от кратки разходки. Не знам как ще я карам следващите три месеца, добре, че не ходя на работа.
За бебето нищо не приготвям, освен това, че купих гардеробче за бебешките неща и че правя малко по малко основно почистване. Минавам през всеки малък предмет във всяко шкафче в апартамента и каквото реша хвърлям, останалото измивам, подреждам. Викнах фирма със специален уред да ми почистят холовата гарнитура и матрака. Вече съм към финала на чистенето. Накрая към края на септември ще викна отделно и фирма за почистване, да финишират както трябва. По принцип никога не съм била от чистниците, ама сега за бебето трябва всичко да е изрядно. Август месец ще почна вече да приготвям каквото трябва за бебето и да пера и гладя. Много неща чакам от роднини и няма да купувам Simple Smile

# 361
  • Spain
  • Мнения: 3 752
Мамчета, нещо бавно върви темата. ...
Мислихте ли вече кога да започнете с прането и гладенето на бебешките дрешки?
Защото повечето май само във ФБ пишат, аз поне се записах в две групички и чета там и тук.. но съм си вярна и на форума 😉.  АЗ за сега само съм сортирала дрешки  до 2 години. Знам че подарих страшно много и пак в килера  само за бебе открих няколко кашона. Успях да отсея (голям напредък ,защото май съм Плюшкин и добре че беше дъщерята да ми казва.. това пък за какво ти е ..това фо изхвърляме) 1 кашон само и сега очаквам кога ще се изнесе мъжа ми от "бърлогата си "  , че трябва да се пребоядиса. Мебелите съм ги набелязала и дори шкафа ще го поръчваме тези дни, просто трябва да отидем да изберем цвят..при нас е сложно с 14 годишна мома..каквото избере. С мъжа ми решиха че тя се мести в неговия офис и отново купуваме мебели за нея, а нейната стая остава за бебе Мая..та чакам шкаф който да пълня . Пак най малките са прецакани...какво да се прави. Надявам се края на август да сме пооправили и тогава вече мисля да пера и пълня шкафа.
p0lina дано да не е нищо сериозно , стискам палци.

# 362
  • Мнения: 2 224
Да, доста бавно върви темата. То и в миналата отчетна (дек 2016) беше същото — повечето се изнесоха във ФБ. На мен ми е досаден и не ползвам.
Поли, това пък какво е? Дано не е нещо кой знае какво. На мен също вече ми натежава бременността и е нормално. Влизаме в третия триместър вече. Само се чудя към края вече как ще е. Още повече с едно палаво дете, за което се грижа. На ходене още издържам, но на крак на едно място не мога да стоя, а вкъщи все гледам да присядам и полегвам. С чистенето съм на 10% от това, което правех преди. От около месец викаме чистачка веднъж седмично за 4 часа. За доста неща ме отменя, но пак си остава и за мен. Перални, гладене, баните аз си ги мия, чистене на кухнята всяка вечер... Общо взето успява да почисти пода навсякъде, и да пребърше прах почти навсякъде плюс още около полови час за нещо друго. Иначе добре, че мъжа ми ме накара да викаме тази жена за помощ, че нямаше да се справя сама. Хем бременността ми тежи вече, хем си имам и ходещо бебе за което да се грижа, хем са адски жеги тук. Имаме климатик в спалните и хола, обаче по коридорите и банята е ужас. Става ми лошо, когато се налага да отида. През деня стига до 35—6 градуса навън. А дори и вечер, когато се е скрило слънцето е страшно тежък въздуха. Около 30 градуса и много влажно. Кожата ти става лепкава. По цял ден се оплаквам от горещините. Откакто живея тук намразих лятото, а това е около 4 месеца годишно. Човек никъде не може да иде.

Дрешките мисля да ги пера чак към септември, защото има доста време и пак може да прашлясат в гардероба. Ада деспейнада, завиждам ти за момата. Ще има кой да ти помага 😉 Иначе и аз се майтапя, че малката сестричка ще е все с дрешки втора употреба, но пък са толкова запазени, че сигурно и след нея ще стават за ползване.

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 21:31 от Anastasiya_S

# 363
  • Мнения: 319
И на мен ми се купува вече и се чудя от къде да започна. Някой ако има готов списък може да сподели. Като за начало мисля комплект за изписване, плена, шишета и стерилизатор. Моята кака е на 8 и почти нищо не пазя. А и този път ще е момче. Количката мисля по-късно да я купя.

# 364
  • Мнения: 548
Ние с пазаруването сме готови, остана само козметиката, но понеже ще е домашна ще я поръчвам септември.

За реденето по шкафове - края на август го мисля.

Аз имах рожден ден предната седмица и точно се хвалех, на една приятелка, която ми беше на гости, как нищо не ми тежи и нищо не усещам и точно за една седмица, корема ми порасна и елементарни движения ми станаха трудни.
Пуфтя, нощем като се обръщам се чувствам като кит и изобщо енергия за нищо нямам. Аз се радвам, че е лято, защото и без това ми тежи, ако трябваше да обличам дебели дрехи и да закопчавам до горе не виждам как щях да дишам.

Моя позната, която беше с термин 15 август роди този уикенд. Чак се филмирах как човечетата си правят каквото решат и реално само трябва да седим и да си чакаме. Да уточня, че бебето си е съвсем добре, майката също и така, било си е готово просто. Yellow Heart

# 365
  • Мнения: 2 224
Пумпалче, така е. Влезем ли в деветия месец, бебето може да се роди. Не че не е възможно и преди това, но от 36г.с. нататък е по-вероятно. И моя АГ ми каза, че мога да ходя където си искам до 18.09 (май беше датата), а след това да съм си тук, че мога да си родя като нищо.

Аз също мисля, че бременност през зимните месеци е по-кофти именно заради дрехите. Трябва да се обличат повече дрехи, нова връхна дреха, ако ти се подуят краката и обувките не стават. А септември-октомври е перфектно. Хем няма да напъваш (раждането имам предвид 😊) в жегата, хем е по-лесно да се облечеш, хем има време за влизане във форма до следващото лято.
А, и ЧРД на патерица 💐

# 366
  • Мнения: 5 124
Ооо, аз раждах бъдещия батко в началото на февруари, ама не мога да ви опиша колко по-добре ми беше. Не съм си купувала нова връхна дреха, накрая започнах да не мога да се закопчавам (а якето ми е вталено), слагах една дебела прегърни-ме желетка отдолу и ми беше екстра. Сега ми е ужасно горещо и некомфортно...

# 367
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 894
Пумпалче и аз тъй, на морето точно като нещо средно между кит и тюлен се чувствах, жегата ме измаряше мега много. Днес на работа на климатик по-добре се чувствам, ама пак ми е тюленесто едно такова Grinning
Взех си поръчкката от George, ама нещо и first size за изписване ми се струва големичак или аз си представям бебоците миниатюрни. Метнах и едни бодита с къс ръкав на от кауфланд, био памук, много мекички.. ама и те големи ми се виждат 50-56 размер.

# 368
  • Мнения: 2 224
Да, минусът на напреднала бременност през лятото е, че още повече се усеща жегата и е по-уморително. Въпреки това предпочитам този период пред бременност през зимните месеци. Предишния път си купувах зимни дрехи за бременни, жилетка “прегърни ме”, която иначе не нося, чорапогащници за бременни, зимни обувки с един размер по-големи и сега са ми големи съответно. Сега съм с рокли с висока талия или еластични и нищо друго не ми трябва.

Ние заминаваме за море след няколко дни. Приготвила съм два цели бански и ще умирам от жега, но само под чадъра. Мъжа ми ще тича след малката по плажа като много му се ходи море...После пък ще пътувам към Бг. Не съм си ходила от над 2 години пък на мъжа ми ще му е за първи път.

Вълшебство, добре си направила да вземеш и от най-малкия размер. Вярно е, че умалява бързо, но в началото бебето ще се губи в размер 56. Освен ако не ти се падне някой много едър бебок разбира се.

# 369
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 894
Въпросът е, че и най-малкият ми се вижда голям Grinning
Аз бях с половинки в крайна сметка но плаж, че целият направо ме задушаваше. Ама с 50ти фактор на сянка Bowtie Като цяло, да си призная, предпочитах разходките пред плажа.

# 370
  • Мнения: 2 224
И аз незнам как ще издържа с цял бански на плажа в жегата, но ще видим. Ох, тук не става за разходки, както казах. И вечер е много задушно и влажно с редки изключения пък и ще сме още по- на юг - чак около Неапол.  Затова намразих лятото - цял ден затворен вкъщи на климатик освен вечер, когато пак не е приятно.

# 371
  • Мнения: 313
На мен също ми е зор в жегата. Попринцип имам алергия от слънцето. Като стане над 35-36 градуса и започвам да отичам по лицето ужасно е. А сега още по-трудно с корема,но живот и здраве повечето мина. Дрехи съм поръчала и аз чакам все още да дойдат. Не съм започната с пране и подредби, мисля чак към края на август или началото на септември. Мислех да купим кошара, но мм ме разубеди и сега ще говорим с един майстор да ни направи бебешка кошара по поръчка (дървена). Аз още не мога да се реша каква количка да избера. Май ще е в магазина на момента. 😊😊😊

# 372
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
И още един Кит да се присъедини. Аз правя една дълга разходка сутрин с малчо до градината,после по най-заобиколния път обратно в къщи. А вечер ми е голям зор,немога да го прибера зверчето. Поне с ремонта сме готови, до петък ми пускат и газ. Аз купих едно комлектче за изписване тайничко. Ама сестра ми и мъжа разбраха и само ме бъзикат за цвета. Аз нали споделях,че първия път отново чаках момиче,ама то момче си имам. А в рода на мъжа само и единснвено момчета 😆 та сега моето е прецедент. Като цяло не мисля да купувам други дрехи,освен един комплект чаршави още. Имам от моето дете и от кака ми, така че за началото е безмислено. 

# 373
  • София
  • Мнения: 97
Аз съм доволна, че това лято е малко по-хладно от обикновено и ги няма тия жеги като други години, че тогава положението щеше да е още по-лошо. Вчера за първи път ми отекоха краката, след като два часа бях в едни сандали, а иначе честичко се събуждам от крампи в краката. Това са ми засега оплакванията. Иначе аз не пропускам случай като мина покрай детски магазин да вляза и да разглеждам. Сравнявам си цените и ако има нещо на промоция, купувам. И така лека полека се снабдих с повечето неща. Само количката ми остана, но съм се спряла на една 3 в 1 на Kikka boo - madrid. Цената е прилична и се надявам да ни върши работа. Харесала съм си и една ергономична раница (кенгуру), но нея от amazon ще поръчам, че тук хубавите са от 200 лв. нагоре, което за мен е лудост.

# 374
  • Мнения: 59
Да ви се оплача момичета, вчера едвам не родих. Такива болки имах ниско доли и на кръста, точно като родилни болки бяха. А не бях се натоварила с нищо. Просто се прибирах от работа, но много малко път бях изминала още. Изпих си 2 магнерота и си лежах цяла вечер. Гласях се да звъня на АГ-то, но ми отминаха болките и се отказах. Утре съм на консултация и ще споделя.

Покупки за бебка не съм почнала. Имам доста неща от каката. Само шишета, залъгалка и няколко дрешки ще купя. Вече имам комплект за изписването-подарък от майка, само трябва да му добавя едно бяло боди.

А бебка как силно ме рита и ми издува корема бутайки, чак ме заболява и имам чувството, че ще ми разкъса кожата и ще изскочи. Вие имате ли такова усещане? Мен чак ме хваща страх. Каката не беше така. Тогава не ме болеше и ми беше спокойно. Това чудо уж момиче, а такава сила има...

Общи условия

Активация на акаунт