ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 42 064
  • 733
  •   1
Отговори
# 375
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Аз се връщам от преглед - младежът върви леко напред със седмица и нещо и е 1450гр. Та ще се обременяваме профилактично с глюкоза, аз нещо не горя от желание .. Туй ще е идеалния момент да се гътна  Laughing Три пъти вземане на кръв и лято - пълна идилия.
Някой мил човек ще ме светне ли в цялата процедура, гледам повечето лаборатории имат само един ден, определен. Колко време отнема и какво представлява ..  Blush

И нашият младеж много силно понякога опъва корема и му обяснявам, че през пъпа трудно ще се излезе  Mr. Green Mr. Green

# 376
  • София
  • Мнения: 6 727
Отнема около 2 часа. Процедурата се прави на гладно, веднъж Ви взимат кръв преди да сте изпили глюкозата. После пиете глюкозата изчаква се и се взима кръв на 60-тата минута и после пак на 120-тата минута.
Като най добре правете теста рано сутринта и се гладува 12(часа) преди това, което не е лесно за бременна... Дават да се пие по малко водичка след като приемете глюкозата. В Токуда се се прави теста като струва 13лв., за другите нз какви пари е. Освен ако не се поема по здравна каса...

# 377
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Много благодаря  Hug
Значи половин ден отпуска би трябвало да ми стигне за това удоволствие, ако не се гътна по време на него  Laughing Laughing

# 378
  • София
  • Мнения: 6 727
Ами зависи дали бебчето харесва сладичко. Обясниха ми, че някои жени повръщат и тогава се налага повторение на изследването... Моето доста му допада сладичко и при първата глътка се разрита даже Smile

# 379
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
О и двамата нямаме проблеми със сладкото, ама пак не си го представям особено приятно.  Blush

# 380
  • София
  • Мнения: 6 727
Ако харесвате сладичко няма да имате проблем Simple Smile Единственото неприятно нещо е взимането на кръв толкова пъти и чакането на резултати. А глюкозата е все едно пиете пудра захар с вода ( нищо кой знае какво).

# 381
  • Мнения: 548
Само количката ми остана, но съм се спряла на една 3 в 1 на Kikka boo - madrid. Цената е прилична и се надявам да ни върши работа. Харесала съм си и една ергономична раница (кенгуру), но нея от amazon ще поръчам, че тук хубавите са от 200 лв. нагоре, което за мен е лудост.

Ликьорче, във фейса обсъждаха тези колички и нещо не бяха добри отзивите. Само казвам, какво съм видяла. Нито съм я пробвала, нито съм я виждала дори.

А относно раницата - кенгуру или ергономична раница, че разликата е огромна? И цена от 200лв е нармална.
Аз взех моята за 190лв. по сегашен курс.  Като първо се бях насочила към друга, която беше по-скъпа.
Имай в предвид, че някои от марките имат реплики и често разликата в цената се дължи на това.

# 382
  • Мнения: 813
А бебка как силно ме рита и ми издува корема бутайки, чак ме заболява и имам чувството, че ще ми разкъса кожата и ще изскочи. Вие имате ли такова усещане?

 Същата работа е тука Grinning голямо ритане и въртене. Вчера чак подскочих, така ме стресна.
 И аз имам една болка, когато съм права и от вчера само лежа. Сякаш бебето тежи и ми опъва нещо ниско долу.
 Какво става, не знам, отвсякъде само болки, до скоро всичко беше идеално Close в четвъртък ще видим издследванията как са.

# 383
  • Мнения: 2 224
За съжаление хубавите ергономични раници, които стават и за новородено са скъпи.
Относно «любимото» ми изследване с глюкоза на мен най—неприятната част е самата течност, която дават. И то на гладно, седиш 2 часа и те наливат. Взимането на кръв не ми е проблем, макар че е досадно няколко пъти един след друг. Вълшебство, вземи си книжка или си зареди телефона, че поне тук при нас не ти дават да ставаш до края на изследването. Не се притеснявай, може да не си кекава като мен. Доста хора го издържат без проблем. На мен на гладно все ми е лошо и толкова сладко хич не понасям. При доста хора предизвиква световъртеж и прилошаване и не зависи от това дали ти харесва сладко или не. Стискам палци да мине леко. А, и другото на което ме е много яд, че се поемат към 900 калории от чиста захар. Много по—зле за тялото, отколкото ако изядеш два шоколада например. Тук вода не дават да се пие, абе гадна история.

Neri, пиши как си и как е минал прегледа. Мен също в последно време доста ме посритва и ме наболява на моменти.

# 384
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
А ще взема и ММ освен книжката, че на припадане ми отива таз работа с лято и тройно вземане на кръв.
Пф туй с калориите е жестоко, това са толкоз шоколади и сладолед  Tired Не е справедливо значиии..
Мисля, че и тук не дават да се пие вода и да се става. Поне установих,че може в който ден искаш, а не само в този за кръвно-захарен профил  Blush Абе ще оцелея ..

# 385
  • Мнения: 5 115
Леле, като ви чета се стряскам. В предната отчетна нямам спомен да се е налагало на толкова много момичета да се прави това изследване.
А това че върви седмица напред толкова ли е притеснително. Според средностатистическите данни аз родих направо едномесечно напълно здраво бебе без да съм имала гестационен диабет.
Аз да измрънкам, дребният е с летен вирус, сега се надявам да ме прескочи както предния път, че не е шега бременна с ентеровирус, хич няма да е забавно.
Допълвам се: Относно размерите на дрешките, хич не е толкова страшно ако е малко по-голяма дрешката. По мои наблюдения размер 62 (от 0 до 3 месеца) изобщо не стои толкова стресиращо на новородено. От друга страна ако вземеш размер 50 (съвсем за новородено) има риск да не му стане на бебето. На нашият дребосък комплекта за изписването по спомени беше 50 см, той се роди 53 и бях на тръни дали ще му стане гащеризончето. Добре че идваше по-голямо и му заспа. Та на него при 53 см ръст си му обличах размер 62 от начало и си беше добре, на дължина не мога да кажа че му висяха, бяха му леко по-широчки. Като стана на 3-4 месеца ги изпълни във всички посоки и сменихме гардероба Grinning Помня че ми беше малко тъжно като му стана малко гащеризончето от изписването, беше много сладко и много време го бях търсила, а не знам дали и месец успях да му го слагам. На всичкото отгоре беше 100% памук плюшено гащеризонче (трудно се намират), което ми идваше идеално за февруарско бебе и за отрицателно време останах с една по-дебела дрешка по-малко.

Последна редакция: вт, 17 юли 2018, 13:47 от purpletka

# 386
  • София
  • Мнения: 6 727
О в България се прави предполагам, за да точат касата. Лично на мен ми беше наложено да ида защото бебето било много голямо, което е пълна глупост.

# 387
  • Мнения: 2 224
Калории ама и от чиста захар. Няма протеин, нищо полезно, нито вкусно. Ама няма как...И аз ще се пробвам в четвъртък или петък.
Purpletka, мисля че не е гаранция за диабет, просто може да е един от признаците. Явно го изписват така за по-сигурно. Едно време никакви изследвания не са правили, сега какво ли не. Какво да правим, уж е за добро. Тук на почти всички бременни го изписват. Зависи много и от гинеклолога. Някои наистина го изписват на всички, за да са спокойни. Дано бързо се оправя малкия. Доста често боледува горкият.

# 388
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Аз имам и фамилна обремененост от доста страни, освен това че бебокът върви напред. Нямам против като цяло да се провери, така или иначе като не е опасно за него или за мен ..по-добре да се види.
Не ми е по ЗК, тъй че не е за точене на касата със сигурност  Wink

# 389
  • Мнения: 5 115
Аз имам и фамилна обремененост от доста страни, освен това че бебокът върви напред. Нямам против като цяло да се провери, така или иначе като не е опасно за него или за мен ..по-добре да се види.
Не ми е по ЗК, тъй че не е за точене на касата със сигурност  Wink
Докато си дописвам предния коментар вие сте написали три Grinning
Да, това с фамилната обремененост вече е друго, ясно. Аз съм чувала (не съм се интересувала и не ми се е налагало за щастие) че се прави когато бременната качва много, има много околоплодни води, бебето върви много голямо за седмиците и разни такива комбинации от индикации. Но може и да се е променил каналния ред или да не съм разбрала аз правилно.
Свекърва ми на времето като я слушам как е била +22 кг на ръст няма и 160 см съм си мислила много пъти дали не е била с гестационен диабет, ама знае ли човек...
Сега си погледнах, синът ни в 32 г.с. като са ми правили третата ФМ е вървял точно две сецмици напред и никой дори не ми е споменавал за такива изследвания... това преди 2 години...
Анастасия, благодаря Hug по принцип е много здраво и жилаво детенце, пу-пу, но яслите не прощават на никого... не знам как е при вас, но тук са много деца, а госпожите колкото и да са добри не могат да филтрират всяко дете с вирус или бактерия още от вратата. Да не говорим, че много родители водят недоизлекувани деца с бележка от лекар и става мазало или казват "градински сопол" замазват някак положението и водят децата на ясла/градина. Така по цяла зима въртят едни сополи, температури, някои правят бронхити, нашия го удря в ушите... Колко пъти сме пускали секрет и колко капки по антибиограма сме изкапали, не е истина. Пресичаме го, връщаме го в яслата и след няколко дни пак, защото има други деца които не са долекувани...

Общи условия

Активация на акаунт