ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 998
  • 733
  •   1
Отговори
# 390
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
И аз така знаех.. ама  Blush Слушам си лекарката и тъй. Иначе хич не съм фен на излишни изследвания още повече свързани с давани на кръв.
А едно време хич не знам какво и как са им гледали .. майка обяснява как с някаква фуния са слушали тонове  Laughing Мерили са им коремите и като цяло .. квото-такова  Grinning

# 391
  • Мнения: 5 112
Естествено че ще слушаш лекаря, това е най-важното Simple Smile
Едно време и видеозон е имало, но са стигали до него само ако не са се чували добре тонове и т.н.

# 392
  • Мнения: 2 224
Май по-добре са си били хората едно време, не са им търсили под вола теле 😊 Сега само ни шашкат. Е, понякога има защо, казвам го малко в кръга на шегата.

Purpletka, и тук е същото с ясли и градини. Моята не ходи, но го знам от други родители. Постоянно са им болни децата. Бронхитът е класика. И моята беше лепнала (първото й сериозно боледуване) от един рожден ден.

Вълшебство, за изследването взимат съвсем малко кръв. Боцват те и до там, колкото да отчетат резултата. Не е като при месечните изследвания, не се притеснявай.

# 393
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Май по-добре са си били хората едно време, не са им търсили под вола теле 😊 Сега само ни шашкат. Е, понякога има защо, казвам го малко в кръга на шегата.

+10
Като почнеш да четеш и ..  Crazy

# 394
  • Мнения: 5 112
Аз затова гледам да не чета много-много. Питам си докторите, чак като ми кажат диагноза, какво е, има ли риск и т.н. отварям да прочета, но по-скоро за да видя има ли някакви препоръки по-бързо да минава.
Сега педиатърът ми каза че този вирус бил опасен за мен и бебето, обадих се веднага на АГ, за да я разпитам. То лятото ентеровирусите са константа, особено тук при нас. Докторът ми каза да си мия ръцете по-често и да почвам пробиотик, дано не лепна и аз...
Анастасия, и тук бронхитите и пневмониите при деца в ясленска възраст са ужасно често явление. Познавам много малко дечица, които не са стигали минимум до бронхит и не са били в болница. Направо се потрисам всеки път. Ей сега целия град е пламнал с този вирус, детското отделение е пълно с обезводнени дечица и 40 градуса температура, която не спада. Да чукна на дърво, до сега дребният чак до такива усложнения не е стигал, УНГ спомена че сливиците му били много добре развити и спирали инфекциите. Аз затова го броя за здраво детенце, иначе като погледна че от октомври (тогава тръгна на ясла) до края на април е пил 4 пъти антибиотик, лошо ми става...

# 395
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз заради тава решех да си спестя засега яслата, не си представям аз бременна, той болен нон стоп. Трудничко е ама си се гледаме, майка ми ми помага доста сега. После ще е големият купон като се роди малката, тогава ще се справяме сами с таткото, че мама започва учебната година.

За дрешките много зависи колко голямо е бебчето. Синът ми се роди 2700, 48 см, и 56 рр му бяха огромни, та пращах мъжа ми да купува още 50 рр.

# 396
  • Sofia
  • Мнения: 263
Мислите ли вече за раждането, смисъл следящото ви АГ ли ще ви изражда или ще де уговаряте с друг доктор? Питам, защото аз изобщо нямам доверие на моето АГ, началото на месеца бях на консултация при Велев от Шейново и някак си доста добро впечатление остави в мен, но за раждане естествено още не сме говорили.

# 397
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Аз вероятно ще съм в Надежда, та няма да ме изражда следящото АГ. Още не съм решила на 100%, нито сме говорили ама тя изражда в Шейново, пък аз нещо хич не ме влече натам  Blush

# 398
  • Мнения: 813
 Аз се следя в моя малък град, при АГ-то ми от първата бременност. Доволна съм много от нея, но тя не изражда, пък и тук АГ отделението ни не е за предпочитане. Ще раждам в Свети Георги в Пловдив. Ако ще има и други там, обаждайте се Hug

# 399
  • София
  • Мнения: 6 726
Нз аз предпочитам ако ще ме следи някои да си ме и изражда. Все пак е бил с мен през цялата бременност и ще знае важните неща за бебето и изследванията. Е естествено не е задължително де, но до колкото са ми обеснявали  недаи си боже да стане нещо с бебето или майката има само 2 болници където ще Ви вкарат.. Майчин дом и Токуда Simple Smile До колкото е вярно незнам

# 400
  • Мнения: 317
Аз ще раждам в Бургас при моя си доктор. Следи ме от самото начало и му имам доверие. При последната ни среща говорехме и той каза, че най-вероятно ще съм секцио. Доста ме учуди това, защото той е привърженик на нормалното раждане. Каза :" С теб не ми се рискува", и това е... Има време все пак ще видим... Моето бебе върви малко, 700 гр., а вече съм в 26 седмица, дано навакса до края.

# 401
  • Мнения: 5 112
Моята АГ не изражда, води само консултации и прави ФМ. С първата бременност пак се следих при нея, тогава израждаше, но и тя беше бременна и се наложи да излезе в болнични по-рано. Тогава си смених следящия АГ (то беше почти на финала та не беше драма) и си родих при новата следяща. Сега живот и здраве пак мисля при нея да раждам, те двете са работили заедно, познават се, вярвам че ще си предадат нещата точно.
Иначе сега АГ при което се следя, въпреки че не води раждания в момента, има ужасно много бременни, хората я харесват и търсят много.

# 402
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
В Надежда, при моят лекар, оперативно отново. Питала съм за раждане преди 34 седмица, ако недай Боже тръгне, каза пак там, явно са вдигнали нивото на неонатологията.

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 263
Също от една страна ме притеснява, че ако избера Велев ще трябва да раждам в Шейново, а меко казано от държавните болници ме побиват тръпки и то не от лигавщина, че е мизерно и старо, а от отношението на персонала, не искам този така съкровен момент да ми носи спомени и за груби, мустакти лелки с бели престилки. И така съвсем се обърках, Надежда ми е страшно далече, за новата Вита чух доста лоши мнения от пресни родилки, за Щерев идея си нямам, а от Токуда имам много черни спомени, които се възбуждат само с минаването покрай сградата. Та май ще трябва да преживявам лелките...

# 404
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Също от една страна ме притеснява, че ако избера Велев ще трябва да раждам в Шейново, а меко казано от държавните болници ме побиват тръпки и то не от лигавщина, че е мизерно и старо, а от отношението на персонала, не искам този така съкровен момент да ми носи спомени и за груби, мустакти лелки с бели престилки. И така съвсем се обърках, Надежда ми е страшно далече, за новата Вита чух доста лоши мнения от пресни родилки, за Щерев идея си нямам, а от Токуда имам много черни спомени, които се възбуждат само с минаването покрай сградата. Та май ще трябва да преживявам лелките...

И на мен ми е това мотивът - не мога да приема ни прословутия болничен хумор в стил - "да си викала като си го правила", ни неглижирането на въпроси и драми (независимо колко са безпредметни и безсмислени в техните очи). Ясно, че за тях е 97696797 раждане, ама за нас е първо-второ. Вероятно и в държавните болници има прекрасен персонал, просто съм се наслушала на н-брой истории.
Би ли споделила за Токуда ? Стана ми интересно.. ако нямаш нищо против естествено.

Общи условия

Активация на акаунт