Майчинството счетоводно-77

  • 54 198
  • 755
  •   1
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря ви за отговрите! Още един въпрос ако може - 45 дневния болничен влиза ли в тези 180 последователни дни?

НЕ

И при мен този месец имаше забавяне. Чак днес получих последните пари за август съвсем навреме,няма закъснение , а сега гледам, че след 2 дни трябва да очаквам и първата сума за септември.


Аз все още нямам и днес явно ще звъня в НОИ да видя какво става... някак си не е коректно ние да си плащаме редовно осигуровките, а болничните да закъсняват с по на 10 дни.

И при теб все още няма закъснение.Днес може да имаш превод.Провери.Или следващата седмица.Има си срокове,а не когато на вас ви се струва редно.Замесен е и работодателя,ако той закъснее,закъснява всичко.

Хубавото е,че за започнали да слагат глоби за закъснение при представяне на болничен в НОИ.На колега му треснаха едни 150 кинта

# 601
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355

Здравейте, на 30.08 ми започна 45 дневният болничен, но на 05.09 родих преждевременно и на 14.09 ме изписаха от болницата. Днес си занесох в службата вторият болничен, издаден от родилното и ЧР днес ще го подадат в НОИ, знаете ли кога ще получа заплащане?

През октомври.

# 602
  • Мнения: 1 976
Благодаря ви за отговрите! Още един въпрос ако може - 45 дневния болничен влиза ли в тези 180 последователни дни?

НЕ

И при мен този месец имаше забавяне. Чак днес получих последните пари за август съвсем навреме,няма закъснение , а сега гледам, че след 2 дни трябва да очаквам и първата сума за септември.


Аз все още нямам и днес явно ще звъня в НОИ да видя какво става... някак си не е коректно ние да си плащаме редовно осигуровките, а болничните да закъсняват с по на 10 дни.

И при теб все още няма закъснение.Днес може да имаш превод.Провери.Или следващата седмица.Има си срокове,а не когато на вас ви се струва редно.Замесен е и работодателя,ако той закъснее,закъснява всичко.

Хубавото е,че за започнали да слагат глоби за закъснение при представяне на болничен в НОИ.На колега му треснаха едни 150 кинта

Работодателят хо е входитал веднага, още август месец. За частта от август (до 31ви август) има закъснение, защото сроковете бяха 9-11 септември. Преди да попитамсе съм проверила сроковете, обявени от самите нои за превод, естествено, че не очаквсм когато ми р кеф... Simple Smile  Днес очаквам включване от счетоводителката, защото нямам нерви да се разправям с Нои

# 603
  • Мнения: 8
Здравейте искам да попитам дали мога да получава майчинство от Англия като съм живяла две години и работила и какви дойументи са нужни да бъдат представени, но дойдох в България да раждам и да живея и тук също се осигурявам благодаря

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да попитам дали мога да получава майчинство от Англия като съм живяла две години и работила и какви дойументи са нужни да бъдат представени, но дойдох в България да раждам и да живея и тук също се осигурявам благодаря

За майчинство от Англия питаш там.
За майчинство в България трябва да имаш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот и в момента на издаване на 45 дневния болничен преди термин да се водиш на работа с фонд ОЗМ.Граждански договор не ти върши работа

# 605
  • Мнения: 8
Аз има повече от 12 месеца стаж в бг и дори сега съм на работа на трудов договор но съм болничен

# 606
  • Мнения: 151
Здравейте,бъдещи и настоящи мами!Попаднах на теми относно болничните по време на бременност,но не открих отговори на въпросите,които ме интересуват.Наясно съм,че болничният за бременност се изчислява  90% от средния доход за 6 месеца назад,но колко и какви точно са удръжките за бременни.Апелирам към мамите,които вече са минали по този път и също към тези като мен,които в момента го извървяват.Благодаря предварително!

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Болничните по време на бременността са на 80 процента.От 45 дневния преди термин нататък са на 90 процента от брутото,но не повече от нетото за последните 24 месеца назад.
От кои удръжки се интересуваш?!?Няма удръжки принципно

# 608
  • Мнения: 151
Удръжките,които ни приспадат ежемесечно - ДДФЛ,ДЗПО,ЗО вноска,вноска ДОО и прочее.Знам,че на бременните са им по-малко?

# 609
  • Мнения: 19 014
Удръжките,които ни приспадат ежемесечно - ДДФЛ,ДЗПО,ЗО вноска,вноска ДОО и прочее.Знам,че на бременните са им по-малко?

Искаш да се осигуряваш фиктивно ли, а сумата ти се струва голяма, някой те е посъветвал да излезеш в болничен, за да плащаш по-малко, а ти не си разбрала съвета.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
По време на болничен и двете години майчинство се плаща само от работодателя здравната вноска 20и няколко лева.За бременната няма удръжки

Искаш да се осигуряваш фиктивно ли, а сумата ти се струва голяма, някой те е посъветвал да излезеш в болничен, за да плащаш по-малко, а ти не си разбрала съвета.

Оооо,даааа  Peace На това мирише

# 611
  • Мнения: 294
Момичета моля ви помагайте. Много съм скарана с условията за майчинство, защото никога не съм се и замисляла. Но правя планове за забременяване и ми е важно да знам. Работила съм 4 години. От 3 години не работя. Скоро пак ще си търся работа, но и искам да започнем с опитите. Моля ви обяснете ми колко време трябва да работя сега за да получавам майчинство? Или се зачигаг онези 4 години? Моля някой, който разбира да ми разясни. Благодаря Flowers Hibiscus

# 612
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета моля ви помагайте. Много съм скарана с условията за майчинство, защото никога не съм се и замисляла. Но правя планове за забременяване и ми е важно да знам. Работила съм 4 години. От 3 години не работя. Скоро пак ще си търся работа, но и искам да започнем с опитите. Моля ви обяснете ми колко време трябва да работя сега за да получавам майчинство? Или се зачигаг онези 4 години? Моля някой, който разбира да ми разясни. Благодаря Flowers Hibiscus

Забременяваш сега,намираш си кой да те назначи преди 45 дневния болничен преди термин и взимаш две години майчинство.Първата година 510 лв,втората 380 лв.
Базата за майчинството са 24 те месеца преди 45 дневния.Ако през това време имаш някакви по-свестни осигуровки,може обезщетението първата година да е по-голямо от 510 лв

# 613
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
 А аз да попитам ако последните 2 год съм била в майчинство и забременея отново след като е приключило първото, как би трябвало да се изчисли второто?
Болничните по време на бременността са на 80 процента.От 45 дневния преди термин нататък са на 90 процента от брутото,но не повече от нетото за последните 24 месеца назад.
От кои удръжки се интересуваш?!?Няма удръжки принципно

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А аз да попитам ако последните 2 год съм била в майчинство и забременея отново след като е приключило първото, как би трябвало да се изчисли второто?

Базата ти е две години назад от 45 дневния.За месеците от втората година ти взимат МРЗ,която е била в онзи момент

Общи условия

Активация на акаунт