Кола на газ

  • 8 148
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 732
Какви са плюсовете и минусите на такава кола?
Има ли ли сте такава? Бихте ли имали?
Ако има някой по - вещ може ли подробно да обясни за видовете газови уредби?
Къде газта е хубава?
Вярно ли е, че на задната седалка не трябва да се пуши?

И още въпроси ще имам ...

# 1
  • Мнения: X
Има само 2 плюса - караш евтино и не замърсяваш въздуха. Останалото е пълен минус - губиш поне 1/3 от багажника, прецакаваш  бензиновата система (помпа и дюзи), газовата уредба е много капризна и дори най-малкото засмукване на паразитен въздух причинява адски ядове (гаснене по светофари, високи обороти на празен ход, трудно палене, загуба на мощност), солидна първоначална инвестиция .... Та толкова накратко за газта. Ако си бакшиш или правиш над 20 000 км годишно - да кажем, че е ОК. Иначе не.

Може да се пуши навсякъде в колата, даже и в багажника (друг е въпросът що за мърляв човек би пушил в автомобила си, но като гледам не е като да ги няма).

# 2
  • Мнения: 1 404
И двата ни автомобила са на газ.  И колите ни преди това също. Това за багажника не е съвсем така- и на двете коли бутилката за газта е на мястото на резервната гума- багажника си ни е цял целеничък.

За дюзите и тн от време на време слагаме някакви добавки и караме известно време на бензин, никога не сме гаснали на светофари, паленето пък при газовия инжекцион никакъв проблем не е- колата си пали на бензин и след известно време преминава на газ сама. Че има известна загуба на мощност има, ама ние не сме на рали, нито пътищата ни го позволяват бързото и екстремно шофиране. Спокойно си изпреварваме- дори и аз като шофьор с малък стаж се справям.

Определено когато купуваме друга кола отново ще е на газ- ние караме постоянно и мъжа ми всеки ден прави едни минимум 120км, аз около 40. Излиза ни по- изгодно така.

За пушенето ние не пушим, не ни е било на дневен ред това- ама предполагам ако бутилката е изправна не би било проблем.

# 3
  • Мнения: 3 732
Не губя от багажника. Тя е скрита в него.

Смених въздушния филтър. Не би трябвало да има паразитен въздух, нали?

Друго ме притеснява.
На светофар понякога се тресе докато е на газ. Гаснеше преди защото задволанното устройство беше много начинаещо.
Понякога на газ, на свободна/нулева скорост оборотомера играе.
Защо става така?

И моята сама минава от бензин на газ. Ако искам да карам само на бензин как?

Препоръчайте добър газаджия в София. Колко струва прегледа?

# 4
  • Мнения: X
Много зависи от автомобила и как е сложена уредбата. Има коли, които са по-капризни и трудно стават на газ. При други е доста лесно. Бентли Континентал например не е оферта да правиш на газ. Не заради някакви комплексарски истории, а просто защото не може да се настрои са работи безпроблемно. Интересно е обаче, че два от АМГ моторите на мерцедес от преди 10на години - 55 компресор и 63 атмосферния са иеални за газ - синхронна работа, работят с прост алгоритъм, не гасят цилиндри за икономия като по-слабия 500, който е 388 коня. Газовата с монтажа струва около 2500, но при 25-30 разход се избива доволно Simple Smile Иначд някакви проблеми от газта винаги има, генерацията например, но всичко е много относително.

# 5
  • Мнения: X
Не губя от багажника. Тя е скрита в него.
Интересно къде са тия тайни скрити места, където ще влезе 30-40 литра бутилка Grinning
Смених въздушния филтър. Не би трябвало да има паразитен въздух, нали?
Паразитния въздух не влиза през въздушния филтър, а през системата от въздуховоди и вакуумни маркучи. Т.е. преди газовото сменяш всичко гумено по двигателя.
Друго ме притеснява.
На светофар понякога се тресе докато е на газ. Гаснеше преди защото задволанното устройство беше много начинаещо.
Понякога на газ, на свободна/нулева скорост оборотомера играе.
Защо става така?
Прочети горната точка. Плюс регулиране на уредбата - времена на впръскване, налягане и т.н.
И моята сама минава от бензин на газ. Ако искам да карам само на бензин как?
  На панелчето, което показва колко газ остава, трябва да има копче, с което да превключваш.
Препоръчайте добър газаджия в София.
В София - Студентски град на ул. Атанас Иширков има едни момчета, добри отзиви има за тях.

# 6
  • Мнения: 1 404
streetz, аз вече споменах къде са скрити нашите бутилки, ама пак да кажа- на мястото на резервната гума. И двете ни бутилки са по 30л. кръгли.

# 7
  • Мнения: X
А резервната гума къде е?

# 8
  • Мнения: 1 404
Резервна гума в населено място не ми трябва, ако се случи да спукам гума няма да се гъзя да я сменям, аз даже незнам дали ще отвия болтовете. Отивам при най- близкия майстор.

Извън града гумата си седи в багажника, като трябва да се сложи нещо голямо я изкарваме. Хубавото е, че гумата може да се мести, да се свали при нужда или да се сложи отзад на пода, а газовата бутилка ако се сложи в багажника си е статична и тогава си заема място.

# 9
  • Мнения: X
Много от новите модели коли се правят без резервна гума. Вярно, повечето са с рънфлет, но далеч не всички.

# 10
  • Мнения: 668
Отивам при най- близкия майстор.

На гръб ли ще я носиш или ще караш на джанта до там?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 569
И аз карам на газ. Газовата ми уредба е Ланди Ренз/цо Grinning Така я купих, казват, че били добра марка. Никакви проблеми нямам, само ламбда сондата май се оказа, че е смяна, но ми обясниха, че съхне при колите на газ, защото не се кара на бензин, а само пали на бензин и почти веднага прехвърля, но не пречи на движението на автомобила, просто на бензин дава  висок разход, което грам не ме еня. Винаги имам бензин за всеки случай, разбира се. Багажника също ми е цял,  газовата ми уредба е 44литрова и е на мястото на резервната гума и е кръгла. Да, голяма е. Евтинко и на всичкото отгоре колата ми върви някой път имам чувството по-добре на газ отколкото бензин. Напълно съм ЗА

# 12
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Всичките ми коли до сега са били бензин/газ! Задължително. Нямал съм никакви проблеми. Да не повтарям написаното преди мен, но какъвто и проблем да възникне вследствие карането на газ, няма да е основателна причина, предвид финансовата страна,  да спра да карам с гориво два пъти по-евтино от бензина. Точка.

# 13
  • Мнения: 817
Аз съм на газ и съм много доволна.Ланди ми е газовата уредба.Дава ми много добър разход  особенно на дълъг път.Нито гасне,нито мирише.Поставена е на мястото на резервната гума.

# 14
  • Мнения: 13
Отивам при най- близкия майстор.

На гръб ли ще я носиш или ще караш на джанта до там?

Купуваш си сребърна карта на СБА за 35 лв. и имаш пътна помощ за цяла година, която не само при спукана гума ами при всякакъв проблем с колата ще дойдат и ще ти я откарат до сервиз.

Недостатъка на газта е по-ограничения пробег, защото трябва да зареждате по-често. Както казаха бутилките се слагат на мястото на резервната гума и не заемат място в багажника. Ако всичко е изправно в купето не трябва да има никаква миризма на газ.
Но имайте предвид, че каквито проблеми е имала колата на бензин ще си ги има и на газ. Ако смуче въздух отнякъде ще има проблем с оборотите и на бензин. Свещите и запалителната система трябва да са изрядни, защото проблемите с тях са още по-изразени на газ. На повечето коли се налага и да се приближат електродите на свещите на 0.8-0.7 мм за да няма прекъсвания при работа на газ. Много важна е добрата настройка и подбора на отделните компоненти на газовата уредба,

Общи условия

Активация на акаунт