Шумна кооперация и проблем със съня

  • 11 129
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
"Мелатонинът е естествен хормон на организма. Произвежда се от пинеалната жлеза, позната още като епифиза. През деня последната е неактивна, но когато се намали светлината на околната среда, супрахиазматичното ядро изпраща сигнал за нейното активиране. В резултат настъпва отделяне на мелатонин, чието ниво рязко се увеличава, обикновено около 21 ч. вечерта, и остава високо през цялата нощ. На сутринта, обикновено около 9ч, неговото ниво отново рязко спада, осигурявайки необходимото ниво на бодрост на организма."
http://www.puls.bg/health/sleep/news_26407.html


# 61
  • Мнения: 250
Съчувствия към авторката на темата. Някои от по-новите кооперации са строени потресаващо - чувам КОТКАТА на тая отгоре как се разхожда из апартамента... Добре, че сме на квартира и ще се махаме (не заради шума от котката, просто наистина всичко се чува. Няма да навлизам в подробности, но нормален и мил човек може да се превърне в мизантроп покрай истериите на знайни и незнайни съседи).
Ако съм собственик на такъв апартамент, ще го шумоизолирам задължително.
Иначе е достатъчен един противен съсед и всички страдат.

С тапи за уши се свиква и е добро решение ☺

А най-доброто е изнасяне в лична, изолирана къща, ама на малко им се усмихва щастието.

# 62
  • Мнения: 6 962

Иначе е достатъчен един противен съсед и всички страдат.

Абсолютно съм съгласна. При нас има точно 1 от 27 апартамента. Намира се на 7 етаж и когато си пътува събота/неделя сина му вдига някакви бесни чалга купони между 1 и 5 през нощта. Ужасно гадно се чува, а сме на 9 (последен) етаж. Добре, че се случва рядко. Ако беше малко по-често сигурно щях да съм го убила и в момента да спя на тихо в затвора. Иначе решението е шумоизолация, надявам се, ще разберем.

# 63
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
За купони от 1 до 5, спокойно можете да извикате и полиция. Разбираемо е през почивните дни, ако има РД или някакъв празник, след предупреждение на целият вход, но ако повода всеки път е, че тати е отишъл на село... няма нужда да се съобразявате.

# 64
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ние направихме шумоизолация на всички стени, подове и тавани, но струва скъпо и ударни шумове от бормашина или хилти примерно, няма как да не се чуват. Сега е тихо. Това с тапите за уши ми е несериозно, мен също ме боли глава от тях. В панелка сме. При родителите ми е стара тухла и също много се чува. В новите жилища явно е същото. Освен да си направите шумоизолация, друг начин няма. Практиката показва, че приказки със съседите не помагат.

# 65
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
...Трамваят върви до 1ч сутринта и тръгва в 4. Мотори, линейки... Букет.

Въпреки всичко, ако съм спокойна, мога да заспя в 22ч и да стана в 8ч. Не съм с кой знае колко дълбок сън(вече), но всички тези шумове мога и да не ги забележа.
Точно това имах предвид. Разбира се, че има ужасни съседи - среднощни купони и т.н. Но авторката не описва подобен съседски тормоз и в нейния случай проблемът е по-скоро в нея. Всички знаем как децата, които се предполага, че не са обременени психически, заспиват къде ли не при какви ли не условия Simple Smile

ПП. Ако ми се спи, мога да заспя на всякакъв шум, дори и в дискотека.

# 66
  • Мнения: 2 173
Да, физическата активност също много помага. Цял ден тичам след малкия, кучето влача с мен, ходя на пазар, за няколко часа и на работа, а вечер докато се оправим, да приготвя и нещо за ядене... Труп съм, заспивам и не чувам животното как хърка до мен, а това ми е адски досаден шум. Преди месеци ми се наложи да полежа 4-5 дни и нищо да не правя, ей Богу, не мога да заспя, леглото хапе, всичко ме дразни.

Успех на авторката, опитай се да се успокоиш и увеличи физическата активност още.

# 67
  • Мнения: 22 899
При такъв тип нервна система няма връзка с физическата работа.Аз работех по 10часа на крак, вечер парцал, но не ми пречеше да чувам всичко и всеки.Чувам шумове, които повечето хора едва долавят.Така съм от малка, голямо страдание е:(
Смяната на жилище при мен бе единственото решение.

# 68
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Това със свръх слухът и аз го имам от дете още. С годините вместо да намалява, то още повече се изостря и става страшно направо, чувам всичко като куче Simple Smile Не е лесно хич.

# 69
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Това със свръх слухът и аз го имам от дете още. С годините вместо да намалява, то още повече се изостря и става страшно направо, чувам всичко като куче Simple Smile Преди време ми правиха аудиограма и се оказа, че чувам някои ултразвукови честоти, от което пък ме боли главата. Не е лесно хич.

# 70
  • Мнения: 4 572
И аз чувам честоти, дето уж не се чували от повечето хора Simple Smile Ама заспивам като съм изморена. И на шумна пералня съм си заспивала.

# 71
  • Мнения: 701
Моля, пишете и каква изолация сте правили и може ли някой да ми препоръча конкретна фирма

# 72
  • София
  • Мнения: 26
...
Та не мога и не мога да спя по никое време, най-много 4-5 часа. Вече съм толкова изнервена и преуморена и лошото е, че съм 6ти курс медицина и ми остават 2-3 месеца до завършването и реално няма смисъл да се местя за толкова кратко време. Не знам как да постъпя.

толкова нервна лекарка ?  интересно как ще се справяш , след като ще работиш изключително с проблемите на хората. 
а истината е, че ако не можеш да търпиш шума на хората отиваш в гората.

ако си мислиш, че на хотел ще ти е по-тихо иди там .

Според мен неспособността ти да си починеш е свързана с нервите покрай изпити, но ... не е моя работа да го разправям това не една почти завършена лекарка.,

# 73
  • София
  • Мнения: 26
Това лошо възпитание и тоталното неуважение и несъобразяване с другите е причина за уморителния, на моменти трудно издържащ се живот. Вдигай такъв шум, пречейки на другите да живеят и почиват нормално в друга страна, пък да видим колко време ще изплащаш огромната глоба. От пещерите да излизаме, няма да имаме такъв егоистичен, нискокултурен манталитет.

# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Това лошо възпитание и тоталното неуважение и несъобразяване с другите е причина за уморителния, на моменти трудно издържащ се живот. Вдигай такъв шум, пречейки на другите да живеят и почиват нормално в друга страна, пък да видим колко време ще изплащаш огромната глоба. От пещерите да излизаме, няма да имаме такъв егоистичен, нискокултурен манталитет.
Много точно казано  Peace
Шумоизолацията си я правихме двамата с ММ, не сме търсили фирма. Не е евтино, лепят се на цялата стена кори от яйца, върху тях минерална вата, листове фибран, пак вата и гипсокартон. Идеята е да стане "сандвич" от различни материал, като ватата е шумоизолиращият материал. На тавана окачен таван с вата под гипсокартона. На подовете - вата , отгоре плоскости от талашит, подложката на ламината и ламинат отгоре. Направихме от стаите термос. Това е. Но пък е и перфектна топлоизолация също.
Селото до нас го научих да не вдига шум като всеки път, когато си изявяваха простотията под формата на децибели, виках полиция. На трето идване пишат акт за административно нарушение за 500лв. И явно имат начин да си събират парите защото тормозът спря.

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 12:19 от Unknown_lady

Общи условия

Активация на акаунт