Венеция /Тема 6/

  • 64 460
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 14 516
Не пречи да скокнат за един ден до Милано, да видят катедралата и пасажа Виктор Емануел и да се върнат. И без това за пълни 2 дни ще обиколят Венеция, Мурано и Бурано по няколко пъти.

# 676
  • София
  • Мнения: 15 287
На мен 4 дни във Венеция (+ Мурано и Бурано) ми бяха почти достатъчни и то с уговорката, че ще се върна пак. Не мога да си представя, че 2 дни ще стигнат, още повече - ако не си отседнал в самия град.
А Милано също може да предложи много. Аз бих му отделила повече време.

# 677
  • Мнения: 506
Абсолютно подкрепям мнението! Не знам кога ще успеем да се върнем във Венеция, но със сигурност отново ще е поне за 4-5 дни. Има толкова много да се види и опита ❤️

На мен 4 дни във Венеция (+ Мурано и Бурано) ми бяха почти достатъчни и то с уговорката, че ще се върна пак. Не мога да си представя, че 2 дни ще стигнат, още повече - ако не си отседнал в самия град.
А Милано също може да предложи много. Аз бих му отделила повече време.

# 678
  • София
  • Мнения: 3 155
4 нощувки в Местре, реално три дни за Венеция е добре, като за първо посещение.
Изобщо не са много и няма смисъл да се търси още нещо за посещение, още по-малко да се включва Милано.
Разбира се, всеки си има право на избор, а ние тук си казваме нашите гледни точки.
За мен лично и нощувката в самата Венеция е направо задължителна - удоволствие е да се разхожда човек, след като са се изнесли дневните туристи.

# 679
  • MJF
  • Мнения: 335
Благодаря Ви за съветите!
Милано категорично отпада. Ако преценим, че имаме излишно време, ще се отправим към друг град.

Остава ми само един въпрос неизяснен. Ще се радвам, ако някой помогне и за него.
Какви карти да купя за транспорт за Местре и Венеция? Засега обмислям карта за 2 дни, която е 30 евро на човек. Какво точно можем да използваме с нея освен вапорето из Венеция и до Бурано, за лодки на кои компании важи и трябва ли да вземем физически карти на място, ако закупя предварително онлайн? https://actv.avmspa.it/en/content/vaporetto ?

# 680
  • Мнения: 9
Здравейте,
търся ресторант във Венеция, при който се плаща първоначална такса ( около 20 евро ) и след това се яде "на корем" в него. Има ли такива там, защото не мога да открия.

Бил съм в такъв в Милано и в Барселона, но не мога да се сетя как се казват.
Благодаря предварително !

# 681
  • MJF
  • Мнения: 335
Teo_90,

За такъв ресторант срещнах отизиви в един пътепис, но не знам колко е актуално:
"Ресторант-бюфет Mishi Mishi в мол Porte di Mestre, където срещу първоначална такса от 16 EUR можете да ядете колкото побира стомахът ви (напитките се заплащат отделно)"

# 682
  • Мнения: 26
Благодаря Ви за съветите!
Милано категорично отпада. Ако преценим, че имаме излишно време, ще се отправим към друг град.

Остава ми само един въпрос неизяснен. Ще се радвам, ако някой помогне и за него.
Какви карти да купя за транспорт за Местре и Венеция? Засега обмислям карта за 2 дни, която е 30 евро на човек. Какво точно можем да използваме с нея освен вапорето из Венеция и до Бурано, за лодки на кои компании важи и трябва ли да вземем физически карти на място, ако закупя предварително онлайн? https://actv.avmspa.it/en/content/vaporetto ?

По спомен ние взехме VENEZIA DAILY PASS (24 часа 21 евро, 2-дневна 30 евро, 3 дневна 40 евро), която е за вапорето, автобус, трамвай и влак в рамките на Венеция – Местре. Бяхме в Местре и ползвахме трамвай или автобус до Венеция няколко пъти на ден. Взехме ги на място, продават се на доста места в Местре.
Вапоретото се обслужва само от една компания, всичко е много добре организирано.

# 683
  • MJF
  • Мнения: 335
Много благодаря на всички за отговорите!

# 684
  • София
  • Мнения: 15 287
Според Гугъл, Миши Миши в Porte di Mestre е затворено за постоянно: https://www.google.com/maps/place/Mishi+Mishi/@45.5093684,12.2226734,15.25z/data=!3m1!5s0x477eb45520b32035:0xb825fcec80529c5c!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0xf3ec30eb8b2e185!2sMishi+Mishi!8m2!3d45.5101416!4d12.2268406!3m4!1s0x0:0xf3ec30eb8b2e185!8m2!3d45.5101416!4d12.2268406

# 685
  • Мнения: 506
+ 1 за нощувките във Венеция. Ние го бяхме решили така и разделяхме условно деня на 2 части. Излизахме рано сутрин до към ранен следобед. Прибирахме се за обяд + кратка почивка/подремване за час-два и следобед или привечер излизахме и не сме се прибирали преди полунощ. Прекрасно е - по-малко туристи вечер, почти всичко работи до късно, по-прохладно е и може хубави нощни снимки да си направите, ако сте любители. Ние бяхме в началото на септември и през деня беше приятно топло до горещо, вечер си беше перфектно.
 
4 нощувки в Местре, реално три дни за Венеция е добре, като за първо посещение.
Изобщо не са много и няма смисъл да се търси още нещо за посещение, още по-малко да се включва Милано.
Разбира се, всеки си има право на избор, а ние тук си казваме нашите гледни точки.
За мен лично и нощувката в самата Венеция е направо задължителна - удоволствие е да се разхожда човек, след като са се изнесли дневните туристи.

# 686
  • Мнения: 20
Здравейте, предстои ни една почивка в началото на април. Интересуват ме следните две три неща. Кацаме на Тревизо, хотела ни се води Венеция остров ( на по късен етап ще ни кажат кой е). Питането е следното кой е най удобния транспорт от летището до града, билета на място ли се купува или е по добре онлайн?  Другия въпрос, е как седи въпроса с уличната храна? Бихте ли препоръчали нещо вкусно (може и ресторант)?  Благодаря ви предварително.

# 687
  • Мнения: 9
Здравейте,
нощес се върнахме от Венеция. Беше невероятно - малко туристи и спокойствие на всякъде. Имахме 3 нощувки във Венеция , и не бих ги заменил за нощувки в Местре или някъде другаде, просто защото е много хубаво да се луташ по малките улички, вместо да пътуваш всеки ден до там.
Веднага щом излезеш от летище Тревизо има автобуси за Местре и за Piazza Roma ( Венеция ) . До Местре е 10 евро, до Венеция е 12 евро.
За спане препоръчвам : Appartamento San Tomà от Booking - https://www.booking.com/hotel/it/appartamento-san-toma.bg.html?a … =total&type=total&

За хапване не мога да кажа с точност, защото на всякъде е различно както цена , така и вкус.
Гондоли - 80 евро за 30 минути до 5/6 човека
Препоръчвам и ходене до Мурано и Борано - пътува се с Вапорето - 25 евро карта за 24 часа, която може да се изпозлва и за другите транспорти - трамвай, автобус, влак.
Препоръчвам също и обиколка на Гранд Канале с Вапорето - сядаш отпред и е много приятно.


И най-важното - зареден телефон с батерия и GPS

Приятно прекарване на всички, които ще посетят това невероятно място !

# 688
  • Мнения: 607
Много благодаря на всички за отговорите!

FugeeLa,
А защо ви е карта за транспорт ?
От Местре има автобуси до Венеция нон стоп -просто попитайте от мястото за настаняване къде е най близката спирка до вас.Реално ще имате два пъти ползване -сутрин  на отиване до Венеция и вечер .Автобусите се движат до късно —около 15 Мин е пътя макс.на цената на един градски билет.Във Венеция слизате на последната спирка на автобуса и оттам по стъкления мост тръгвате към града.Панорамата оттам ще ви впечатли .

За Венеция ,ако ще бъдете  само ,по мое мнение е ненужно да взимате дневна карта .Освен ако  не решите да съчетаете с островите.Трябва да вървите пеша да видите всички красоти на града,да се изгубите по уличките ,да откриете невероятни места и площади.Иначе все едно не сте ходили там.С вапоретото нищо не виждате-отивате директно на Сан Марко.Но Венеция не е само Сан Марко.
Ако държите на вапоретото използвайте го вечерта навръщане.Все пак гледката от вапарето към Гранд Канале си струва.Билети еднократно се купуват/само имайте предвид -да питате кой номер отива на гарата-това е мястото където трябва да слезете.А също и проверете дали билетите са за вапоретото ,че има  различни др лодки по-скъпи и с др маршрут./
Ние също взехме еднодн.карта ,но повече обикаляхме пеша,/всеки сам преценява/.

Ако обичате да пътувате по море-отидете задължително до Бурано и Мурано/корабчетата пътуват в лагуната често до там и си е прекрасно да отделите един цял ден до там.Много е красиво!Има хора,които ги е страх и не обичат да пътуват много по вода,.Според мен трябва да се видят !
За мен 3-4 дни са много за Венеция.Аз лично бих отишла един ден до Милано,нищо ,че е по-далеч.
Но пък ние сме авантюристи.
За по-близо Падуа е хубава .
Верона също е прекрасна -един ден може да и отделите на 1час и 30 Мин е с влак от Местре-можете да закупите билети от гарата-в 9 ч.като  тръгнете ще имате предостатъчно време да обиколите Верона и вечерта да се върнете.
И пак казвам -мое лично мнение- е пеша да обиколите Венеция-нямате представа какви красоти ще видите .😊

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 15:50 от macapisa

# 689
  • Варна
  • Мнения: 3 970
А защо ви е карта за транспорт ?

Защото големия гъдел е обикалянето с вапорето по каналите вкл. Мурано , Бурано и Лидо - картата струва колкото 3-4 билета са корабчетата ,  а ние за 1 ден се качихме 21 пъти , даже и за 1-2 спирки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт