Венеция /Тема 6/

  • 64 275
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 15 254
“Трябва да вървите пеша да видите всички красоти на града,да се изгубите по уличките ,да откриете невероятни места и площади.” - с това съм напълно съгласна. И ако се ходи до Мурано и Бурано - ето ги едни пълни 3 дни.
Даже няма да стигнат. Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1 145
И аз съм съгласна, че прелестта на Венеция е да се разхождаш без цел и да се загубиш в уличките й, после да поемеш нанякъде и да откриеш нещо, което не си търсил.
Но представата за града няма да е пълна, ако не го видиш и откъм лагуната, ако не се повозиш на вапорето и не усетиш вълните. А ако имаш време, да отидеш и до Бурано и Мурано. Така че, колкото и да е скъпа, картата /за 1 ден или повече в зависимост от престоя/ е задължителна. Тя покрива и транспорта до Местре.

# 692
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 481
Ние бяхме 3дни пълни дни във Венеция, бяхме решили единия да отделим на Верона, но на място се отказахме. Първия и третия ден обиколяхме пеш из Венеция, купихме си само билети за автобуса от Местре. Втория ден беше за островите и тогава си купихме дневна карта, която включва и вапоретите. Сутринта разгледахме Бурано, хапнахме  там и после отидохме до Мурано, късния следобед си направихме разходка с вапоретите по каналите, като сменихме няколко линии.
Приятно прекарване във Венеция Simple Smile

# 693
  • Мнения: 606
Приятно и от мен!Венеция е супер!
На място ще си прецените .

# 694
  • Мнения: 698
и за мен 3 дни във Венеция не стигат, само един ден на нас ни отне да обиколим музеи, галерии и малко църкви, един ден само по улички, площади, кафета, коктейли ..., един Мурано и Бурано, но аз лично бих се разхождала поне 2 дни само по улички има доста за гледане, снимане ...и за нас вапоретото си беше супер ние имахме карти и за трите дни

# 695
  • Мнения: 18 571
Гранд Канале по залез си струва с гондола♥️ не го пропускайте.
Сега като ви чета се размечтах.
И за ходенето пеша, дори и когато повечето улички ми се виждат всички еднакви 😂е очарователно.
Ние не се загубихме нито веднъж. Е един път се позамислихме, но се оправихме.
На мен и на Вапоретото много ми хареса. Без него ням как да се мине.
Ние много пъти се качвахме.
3 дни екстра си ни стигнаха.
Всичко каквото исках видях.
Никъде не сме чакали.
Най-много ми хареса гледката към Сан Марко от камбанарията по залез.
Магична Венеция!
Да, попрепуска се малко, но пък ми беше толкова хубаво. А и добре и вкусно си хапнах 😆
Аз бих пропуснала о-вите следващия път и ще си стоя само във Венеция.
Нито Лидо, нито шарените къщи са нещо кой знае какво, но пък е хубаво да се видят.
На мен ми хареса много Музеят на дантелата в Бурано. Та изобщо не съжалявам, че и там се помотах.
Интересно е и любопитно.
Приятно изкарване на всички, които ще пътуват.

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 22:19 от Caroline_Bingley

# 696
  • EU
  • Мнения: 400
Здравейте! Имаме полет 9 до 11 февруари до Болоня, защото бяха евтини-30 евро,  но целта ни е карнавала във Венеция. От Болоня ще хванем влак или фликс бус до Венеция. Това ми е второ посещение там. Предишният път спахме в Местре и останах доволна.
Как протича карнавала? През деня има различни активности или и вечер правят нещо? Извинявам се предварително за въпроса, но не съм била до сега, а и не намерих конкретна информация по темата. За да знам дали да резервирам хотел във Венеция/ Местре или да сме през деня там и вечерта да се приберем във Болоня.
Благодаря предварително!

# 697
  • София
  • Мнения: 3 092
Здравейте! Имаме полет 9 до 11 февруари до Болоня, защото бяха евтини-30 евро,  но целта ни е карнавала във Венеция. От Болоня ще хванем влак или фликс бус до Венеция. Това ми е второ посещение там. Предишният път спахме в Местре и останах доволна.
Как протича карнавала? През деня има различни активности или и вечер правят нещо? Извинявам се предварително за въпроса, но не съм била до сега, а и не намерих конкретна информация по темата. За да знам дали да резервирам хотел във Венеция/ Местре или да сме през деня там и вечерта да се приберем във Болоня.
Благодаря предварително!
Сигурно ще се разочаровате, но карнавалът тази година е от 11.02. до 21.02.
Предишната седмица е предкарнавална седмица и активности има само през уикенда.
А за останалото време има програма, от която можете да се оиентирате какво ще се случва.
Ако пътуването ви включва 11-ти, ще видите  Feast of the “Maries” - парад на най-красивите момичета. Мисля, че най-красивата я издигаха нависоко на пл. Сан Марко.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 452
Планирам да заведа родителите ми на тридневна обиколка из Венеция.
Бяхме с мъжа ми преди 11 години и много ни хареса, но тоооолкова музеи обиколихме, че помня само голямата зала на двореца на доджите и моста на въздишките отвътре. Нищо друго.

Затова, сега с нашите искам по-лежерно да го караме. Мисля да ги повозя на гондола, да ги кача на кулата... и какво друго ще препоръчате. Трябват ни и хубави кафенета с типични гледки, защото те не могат като нас да трамбоват  цял ден. От обикаляне миналия път, не седнахме нито веднъж просто да позяпаме и да пием по нещо. Помня само една вечеря в типично турист-капан ресторантче, но съвсем взаимозаменяемо с всяко друго.

Единия ден го планирам за Мурано и Бурано. На Лидо не мисля да ходим.

Помня от миналия път една книжарница с много антикварен вид и гондола насред книгите. Някой да има идея къде е? 😂

# 699
  • Мнения: 2 460



Помня от миналия път една книжарница с много антикварен вид и гондола насред книгите. Някой да има идея къде е? 😂

Ето адрес, книжарничката .Името и е Libreria Acqua Alta
   C.Longa Santa Maria Formosa, 5176b, 30122 Venezia VE, Италия

# 700
  • София
  • Мнения: 2 452
Еха, супер. Благодаря!
Мислех, че е мисия невъзможна да я открия. Също като невероятния магазин за ръчен шоколад, на който се натъкнахме случайно. Взехме си малко за проба и толкова ни хареса, че на следващия ден искахме да си купим още и за вкъщи, и вместо сувенири, но уви! Просто изчезна като магазинче за вълшебства от детски филм, което се появява, за да ти се случи нещо хубаво, а после се мести да помага на други 😀 😍

# 701
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Илит, ще ти кажа как издирих един магазин във Венеция, от който си купих страхотна ръчно изработена купа, по път. Grinning
Тръгнах с гугъл мапс по уличките, откъдето бяхме минали и така го открих. Запазих си го в любими и следващия път го намерих лесно.

# 702
  • Мнения: 2 955
И аз имам история с Гугъл мапс във Венеция, 2,5 часа закъснение за ателие по рисуване на маски, защото само се въртяхме в кръг. 😂 Не смея да си помисля за следващо пътуване.

# 703
  • до морето
  • Мнения: 2 308
Ако някой е ходил скоро, може ли да ми каже какви са тези "магазини", в които се рисуват зениците на хората. Много бяха пълни.

# 704
  • Мнения: 4 478
Здравейте! Следя отдавна темата, но е възможно и да съм пропуснала вече казана информация, затова моля за извинение. Нужно ми е да организирам предвижване от Венеция до летището в Тревизо. Доколкото разбрах, това става с влак от Санта Лучия до гарата в Тревизо и след това градски транспорт. Често ли се движи този градски транспорт и ориентировъчно, колко е продължителността от Венеция до летището?
Препоръчвате ли този вариант?
Относно вапоретите, може ли на тях да се качват пътници и с куфари?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт