Венеция /Тема 6/

  • 63 738
  • 753
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 947
Не говоря за Леонардо, а за този срещу АиО1, нещо Сити беше Simple Smile
Ние сме спали и в други градове в АиО и винаги сме били доволни, само последния път в Амстердам бяха поразвалили нещата, но там хотелът е много стар.

Да, имаи някакъв друг,сега се сещам.
Но не висях какво е името.
Staycity е апартхотелът.

# 541
  • Мнения: 606
Здравейте!Да ви питам от Тревизо до Верона има ли директен автобус и всеки ден ли е?
Понеже не съм ви следила отдавна да ви питам как се влиза във Венеция сега?Влезе ли таксата за туристи ?И някъде изисква ли се сертификат?

# 542
  • Мнения: 1 678
Не за сертификати и не за туристическа такса.

# 543
  • Мнения: 606
Благодаря!Обмислям го за края  на септември.Някакви идеи за придвижване от Тревизо/Местре или Венеция/до Сирмионе?И разбира се оттам и Верона.

# 544
  • Мнения: 1 140
Благодаря!Обмислям го за края  на септември.Някакви идеи за придвижване от Тревизо/Местре или Венеция/до Сирмионе?И разбира се оттам и Верона.
С влак до “Peschiera del Garda” и след това автобус.

# 545
  • Мнения: 1 141
Или с влак до Desenzano del Garda и след това с автобус или ферибот до Сирмионе.

# 546
  • Мнения: 2 645


Венеция от днес!
Аз да си отговоря на въпросите, които бях задала. Ако само ще се шляете са достатъчни 5 часа. За това време обиколихме целия остров Венеция пеша и ядохме пица. Не съм ползвала воден транспорт изобщо.
Разходи:
1. Около 10 евро за паркинга на колата извън острова
2. 15 Евро за заведението с пицата и виното, които стигат за 2ма човека
3. 10 Евро покупки в един супермаркет, вода, сок, нещо за ядене
4. Хотела, в който ще пренощуваме

Възможно най-икономичния вариант. Joy

# 547
  • Мнения: 1 141
Ако искате да разгледате островите или просто да се поразходите с вапорето и да видите Венеция откъм водата, добавете 21 евро за дневна карта.

# 548
  • В две мъжки сърца
  • Мнения: 169
Здравейте, знаете ли колко време е пътят с корабче от Пунта Сабиони до Венеция? Ще пътуваме с агенция, но аз изпитвам страх от кораби, фериботи, а само този вариант предлагат. Знам, че това е основният транспорт там и не ме е страх от водата и каналите, щом съм близо до брега, нооо на кораб..., направо настръхвам. До 15 мин. някак ще се справя, но повече...

# 549
  • Мнения: 206
Здравейте, знаете ли колко време е пътят с корабче от Пунта Сабиони до Венеция? Ще пътуваме с агенция, но аз изпитвам страх от кораби, фериботи, а само този вариант предлагат. Знам, че това е основният транспорт там и не ме е страх от водата и каналите, щом съм близо до брега, нооо на кораб..., направо настръхвам. До 15 мин. някак ще се справя, но повече...

45 минути.Но това не е кораб , а по скора по-голяма лодка

# 550
  • Варна
  • Мнения: 3 943
нооо на кораб..., направо настръхвам. До 15 мин. някак ще се справя, но повече...

Децата много се кефят , колко да е страШНО , а и няма друго .Венеция не е някъде на бряг , това са десетки малки и големи острови навързани с мостчета,  а Лидо което си е квартал на Венеция си е чист остров и няма сухопътен достъп.Стотици лодки и корабчета щъкат по каналите , хиляди хора , чак да припадат няма , споко.

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 13:19 от peterky2002

# 551
  • Мнения: 5 267
Ще пътуваме с агенция, но аз изпитвам страх от кораби, фериботи, а само този вариант предлагат.
Ако си в затворената част, по-спокойно ли ти е? Ние пътуваме 2.5 часа от Бибионе с малко корабче и понякога хора, които не чувстват комфортно горе, се обръщат към персонала за места отпред или вътре. Съдействат им, ако вече са заети.

Ползвали сме три пъти Armonia Viaggi, съответно в двете посоки - и сме много доволни.

# 552
  • Мнения: 18 555
Ние ходихме до Лидо.
Но на мас много ни харесва на корабче.
Иначе от Венеция до Бурано е 45 минути е в едната посока.
Ние се возихме постоянно на вапоретото. И много ни харесва.
Но все пак имаме сериозен тренинг по Босфора сме се возили  по 2 часа само в една посока.
Много ни е добре. Даже аз си поспах на вапоретото навръщане.

# 553
  • Мнения: 606
Благодаря и аз за отговорите!Знам,че не е много в темата ,но така или иначе Венеция ще ни е отправна точка и бихте ли ми препоръчали  хубави населени места за разглеждане на Гарда ?Не планувам почивка,просто красиво и живописно селище?

# 554
  • In transit
  • Мнения: 11 815
Виж в темата за Милано, там има доста писано за градчетата около езерото Гарда. Което и да избереш, няма да съжаляваш. Зависи само с какъв транспорт ще сте, за да стигнете до конкретното градче.

Общи условия

Активация на акаунт