Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 52 748
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, от около седмица усещам стягания на корема и доктора казва, че това са подготвителните контракции Бракстън Хикс. Изписа ми магнезий и вече имам доста по-малко на ден. Но има ли какво да направя по време на самата контракция, че да отмине по-бързо? Вчера една ме схвана на улицата, сега преди малко на дивана докато почивам, но се сковавам и не мога да мръдна.
Утре влизам в 21 г.с.

# 526
  • Мнения: 9 196
Момичета, от около седмица усещам стягания на корема и доктора казва, че това са подготвителните контракции Бракстън Хикс. Изписа ми магнезий и вече имам доста по-малко на ден. Но има ли какво да направя по време на самата контракция, че да отмине по-бързо? Вчера една ме схвана на улицата, сега преди малко на дивана докато почивам, но се сковавам и не мога да мръдна.
Утре влизам в 21 г.с.

"Сковаващи" и болезнени контракции изобщо не са Бракстън Хикс. Мисля, че трябва да ти погледнат шийката. При мен за контракциите проработи магнезий+утрогестан ... и серклаж, и антибиотик, и не помня още какво ...

# 527
  • София
  • Мнения: 6 010
Гледаха я, 40 мм, от началото си е толкова. Отделно ми казаха, че съм със чувствителна матка и затова толкова силно усещам.
Ще се консултирам отново на ЖК. Последното го коментирах със Сигридов.

# 528
  • Мнения: 9 196
Това пък с чувствителната матка, за мен са празни приказки. По-добре да предприемеш нещо, да не се връзваш на това, твърде е рано за болезнени контракции и те не са безобидни. Може и само начина ти на живот да е, да трябва да забавиш темпото, но чувствителна матка е несериозно.

# 529
  • Мнения: X
Лаленце, по това време на бременността, болките в матката най- често са от проблем с мб.
Другото е опъване на връзките, които държат матката за таза, но там болката е остра, пронизваща и е извън матката.

# 530
  • София
  • Мнения: 6 010
Не са болезнени, просто силно ми се стяга корема. Иначе да, намалила съм темпото, но пак не се спирам. Ще се чуя утре с доктора и ако трябва ще отида по-рано.

# 531
  • Мнения: X
Може би магнезия не ти е достатъчно.Ако имаш и схващания.
Повечетоекари практикуват за изследват магнезия и тогава да давят допълнително или за сменят разновидността му.

# 532
  • Мнения: 78
Моите контракции напълно спряха, когато почнах да пия много вода. В чуждестранните сайтове го дават по една чаша всеки час.  Опитай..

# 533
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ако не са болезнени, не са чести, и не са регулярни, и не влияят на шийката, би трябвало да е нормално. Аз със сина ми имах доста често, но си родих на датата. И сега имам някакви след по-дълга разходка или търчане по малкия.

# 534
  • Мнения: 1 238
Искам да попитам ОК ли е на ден да пия по едно айс кафе на Якобс или 3 в 1 сутрин? Иначе съм като парцал

# 535
  • Мнения: 4 405
Ок е. Моят док ми е разрешил по 1 кафе на ден. Допитай се и до твоя все пак.

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 101
И на мен са ми разрешили по едно кафе на ден ама по-добре си направи кафе с мляко отколкото това 3в1 пълни боклуци и само Е-та вътре.

# 537
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Съвет от мен: вече 4 месеца си слагам клексана в ръцете, нямам синки и буци и съм супер. Слага се в задната част на ръцете където са сланинките ни:) под ъгъл около 30° и наистина всичко е ок.

# 538
  • Мнения: 120
Момичета , имам едно питане отностно токсоплазмозата и цитомеголовирус. Не ме разбраха и ми пуснаха само igg  като изследване, но зная че е за стара инфекция и имунитет. Сега трябва ли да пускам и igm при положение че igg е отрицателен?

# 539
  • Мнения: 505
Щом е отрицателен, трябва да пуснеш да не би да има текуща инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт