Отговори
# 90
  • Мнения: 288
Моето бебе за втора вечер се буди на два часа, два и половина, видимо изнервено, готов да ревне... не съм свикнала и едва издържам. Може ли вечер преди лягане да му намажа венеца с нещо, поне да разбера дали е от него /ако евентуално се успокои/? С какво например?

# 91
  • Мнения: 2 364
И бебо тази вечер се буди от 1ч,през два часа..

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 05:34 от Étoile*

# 92
  • Мнения: 6 294
Горди какви капки даваш за зъбите?Аз имам само гелчета,прахчета и мазила,за първи път чувам за капки.
И моят беше страшен вчера,цял ден спа 40 минути в количката навън,от 6 сутринта до 8 вечерта.Кисел,рев,истерии,ръцете в устата,чесах,мазах с бочко,камилия дадох,и след банята не заспа,направо не ми се присеща.Не ми издържаха нервите и се изпокарахме с баща му,сериозно се замислям за успокоителни,тези зъби как ще ги издържа ако е все така не знам.Още се скъпя към силните облекчаващи,но още 1 2 такива дни и почвам и аз тежката артирелия.От десет дена се буди на час и нещо,проплаква,вирне дупе и пак заспи.Мислех,че е от лазенето,но явно са зъби.

# 93
  • София, България
  • Мнения: 456
Същото е и при нас нощем. Имаше здрав съм от 22:30 до 6 допреди седмица-две. Напоследък се "буди" през интервали (дали през два часа, дали повече), само че реално е заспал,но се почва едно обръщане по корем, търкане на муцуната в матрака,мрънкане... И всичко това, докато е със затворени очи. Мисля,че са зъби, въпреки,че нищо не напипвам, а и педиатърката казва, че е много рано (да бе...). Днес ще питам с какво да го мажа (+ това за зачервяването на бузите дали е признак и ще споделя).

# 94
  • Мнения: 4 038
Да питам вършат ли работа тези чесалки които се слагат на пръста силиконова е май?

# 95
  • Мнения: 6 294
Аз го чеша с едни рингове мек и твърд на нук и едно мече на лорели.Май не му помагат,ама поне го занимават 2 3 минути докато ги дъвче охладени и му е интересно.Такива напръсници нямам.

# 96
  • Мнения: 1 418
Ние нали сме по-напред, че сме края на Януари, та да ви кажа момичета, вече 2 месеца сме така. Сега ще стане на 5. Проблема със съня не е от зъбите според мен, а от това , че почват да спят, като възрастни. Променят се циклите на сън това е т.нар. "регресия" на съня. От 2 месеца през деня спи по 30-40 мин . на заспиване. Вечер при приспиване плаче и през нощта се буди много често, тази нощ яде поне 4 пъти....За справка до 3ти месец спеше по 12ч. с едно будене....За зъби сме сложили кехлибар и това е Simple Smile
Да ви питам вашите бебета, докато ги кърмите, какво правят само си лежат, или ?
Също тези от вас, които са "тренирали" бебетата си да заспиват сами, т.е. не на ръце бихте ли споделили как става работата Rolling Eyes Sweat Smile ? И за колко време, трудно ли беше?

# 97
  • София, България
  • Мнения: 456
Същото е и при нас нощем. Имаше здрав съм от 22:30 до 6 допреди седмица-две. Напоследък се "буди" през интервали (дали през два часа, дали повече), само че реално е заспал,но се почва едно обръщане по корем, търкане на муцуната в матрака,мрънкане... И всичко това, докато е със затворени очи. Мисля,че са зъби, въпреки,че нищо не напипвам, а и педиатърката казва, че е много рано (да бе...). Днес ще питам с какво да го мажа (+ това за зачервяването на бузите дали е признак и ще споделя).

Оф, нищо конкретно не ми каза лекарката. Можело да е от всичко руменината на бузата, от храната (пюрето то морков) до обрив. Каза да изчакаме няколко дни да видим накъде ще тръгне и ако се влоши, ще ни прати на дерматолог. Поне обясни,че реакции към храна обикновено са съпроводени с червенина/руменина в различни участъци на тялото,не само изолирани на едно място. Категорично каза,че не е заради зъбите.  Иначе, препоръча Дентокинд таблетки и Дентинокс гел, като затръгнат зъбите.

# 98
  • София, България
  • Мнения: 456
За чесалките, много сме доволни от това. За разлика от другите гризалки,тази е от естествена гума,мека е и лесна за манипулиране от детето. Гризе я и се успокоява бързо.

# 99
  • Мнения: 248
Ние нали сме по-напред, че сме края на Януари, та да ви кажа момичета, вече 2 месеца сме така. Сега ще стане на 5. Проблема със съня не е от зъбите според мен, а от това , че почват да спят, като възрастни. Променят се циклите на сън това е т.нар. "регресия" на съня. От 2 месеца през деня спи по 30-40 мин . на заспиване. Вечер при приспиване плаче и през нощта се буди много често, тази нощ яде поне 4 пъти....За справка до 3ти месец спеше по 12ч. с едно будене....За зъби сме сложили кехлибар и това е Simple Smile
Да ви питам вашите бебета, докато ги кърмите, какво правят само си лежат, или ?
Също тези от вас, които са "тренирали" бебетата си да заспиват сами, т.е. не на ръце бихте ли споделили как става работата Rolling Eyes Sweat Smile ? И за колко време, трудно ли беше?

Към края на 3тия месец го отучих все още не заспива сам, но поне не е на ръце . Отнеме около седмица четях му приказки, държах му ръката като почваше да плаче му давах биберон, ако не помогнеше тогава го взимах за 2/3 минути и пак отначало, но трябва да имаш търпение, защото при нас на ръце заспиваше за 10/15 минути а с четене отнемаше около час час и половина . Вече не му чета, но иска да съм до него и за около 20/30 мин заспива Simple Smile

# 100
  • Мнения: 288
Моето бебе също е края на януари, но от вчера има този проблем със съня. Надявам се да отмине скоро.
Иначе за приспиването - от както си смуче палеца, заспива сам. Не ми допада този навик, но се успокоявам че е само за приспиване. Joy

# 101
  • Мнения: 754
За чесалките, много сме доволни от това. За разлика от
другите гризалки,тази е от естествена гума,мека е и лесна за манипулиране от детето. Гризе я и
се успокоява бързо.
Софи жирафа Blush тук е много популярна.Ние купихме голямата,много му харесва,но бързо му омръзва.

# 102
  • Мнения: 185
Цитат на: nestava link=topic=1044980.msg3694о2802#msg36942802 date=1529914160
Моето бебе също е края на януари, но от вчера има този проблем със съня. Надявам се да отмине скоро.
Иначе за приспиването - от както си смуче палеца, заспива сам. Не ми допада този навик, но се успокоявам че е само за приспиване. Joy
И моят почна да го ползва този палец и почнах да предлагам залъгалка.Наплаши ме моята колежка,която е на 33 и още заспива с палеца в устата.

# 103
  • Мнения: 6 294
Ели ти ме затреля,честно 🤐 Чувала съм за деца в училище,но зряла жена ми идва в повече.
Моят си има ритуал и никога не е люшкан,така го нучихме от болницата.При най силните колики спеше върху баща си,или заспиваше през деня в  ръцете ми и после го местех,но нощем винаги е спял сам в кошарата си.И той след 2 дена става на 5 месеца,проблемите му със съня са отдавна,но пък е самостоятелен в своята стая и за мен е по-важно да се научи и да свикне така и да се измъчим няколко месеца (от 3 месеца е сам в стаята си),но не и да спи до училище в леглото ни.Имаше един период от около 3 седмици след коликите който беше рай,спи,смее се,радва се на всичко и всички,не можех да го позная,но докато да се зарадваме и влезе в 4 месец и до там,не спи,киселее от това,реве без причина,мрънка и пищи като е недоволен,тръшка се като не си получи навреме манджата или свърши,а нямам изцедена в резерв,абе момче с характер 😁 А уж водолеите били добри и кротки деца 😁 (аз съм кошмара на всеки родител козирог с асцендент скорпион 😂)

# 104
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
leshtitchka аз нали не съм в БГ тук имат едни много популярни капки при зъбоникнене и проблеми със съня. На базата на няколко масла и магнезии са. Давам ги през няколко часа. Днес беше много дълъг ден, само мрън мрън. С нищо не мога да го забаламосам за повече от 5мин. Така и аз се зарадвах, че свършиха коликите, стана дете за чудо и приказ, но не за дълго 😕 онази вечер се принудих и дадох Нурофен и веднага го успокой. Честно, не знаех че толкова от рано ги хващат тези зъби. То не че ще избият сега де, но ги боли и дразни. От Няколко дни е така и вече съм без сили, днес съм само на едно кафе, а вече е 20ч при нас

Общи условия

Активация на акаунт