Отговори
# 645
  • Мнения: 6 286
И моят пие от такава чаша на Нук,доволна съм.Също се мръщи в началото,на мен не ми беше зор и проблем предлагах отвреме на време,сега понякога пие,понякога не,негова си работа.Предложа,откаже и така 2-3 пъти на ден,1-2 се излъже и пие 50-60-100 и така я караме с водата.
Моят се научи първо да лази,после пропълзя и се надигаше по дивана и разни неща за които се сеща да се хваща и чак тогава да седи.От поза за лазене,първо на краче настрани сяда,после издърпва другото напред и така седи.Вече като го оставям на земята го слагам директно на дупе не по корем като преди.Сега вече си е стабилен и от всяко положение успява да седне,но най му е лесно и бързо от корем да се надигне.Килва се като е уморен,но се пльоска по тумбак и продължава да си играе с играчката или каквото е набарал.Имаше доста удари и паданици,но последните 4 седмици се случи всичко това.Много бързо расте,не знам кога минаха тези 6 месеца.

# 646
  • Мнения: 299
Оле, момичета, колко са напред вашите бебчета! Пълзят, седят. Браво! Моят явно е мързеланко. Едва преди седмица започна активно да се обръща по корем и то засега само надясно. А след седмица става на 6м. И с нашето захранване май ще се забавят нещата именно защото не седи все още. В мен - да. В количката и шезлонга го повдигам по малко. Но това е.  Явно няма да прилича на мен. Аз съм проходила на 9м. Има ли и други "мързеланковци"?

# 647
  • Мнения: 140
И моят бебок още не седи,като е в столчето за колата и като е полуседнал доста се напъва да става,но не може да седне все още:)Иначе започна да се обръща от гръб по корем едва преди около 10 дена и сега постоянно се обръща.Утре става на 6 месеца.

# 648
  • София
  • Мнения: 2 666
Моето бебе ако не го подсетя не се обръща. Но пък само се набира, за да седне. Според мен е готова, но ще изчакам да направи 6 месеца. Има почти месец до тогава. От вчера има пробило зъбче и второто на път Simple Smile Утре ще й дам оризова каша, дано я хареса.

# 649
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Спокойно, и моят г-н е Мързеланков... Стои седнал като го подпра( т.е. не стои) обръща се само на едната страна и не пълзи, а се върти в кръг.

Да ви се похваля- след снощното ми отсъствие и бебето и бащата оцеляха Simple Smile))

# 650
  • Мнения: 4 033
Бебо пие вода от такава чаша /шише с мек накрайник просто колкото да свиква да хваща с ръчички но той много се дави с тая вода и тези дръжки общо взето само ми пречат...  иначе пие понякога и до 200мл на ден когато е много топло. Харесва му водата.  Аз му давам още от както стана на 1м.
Момичета как си возите децата в количките. Моя само се върти, извива се като червей, мрънка, реве и на всеки 5мин спирам да го успокоявам.  По всякакви начин правя количката тип комбинирана е само и само да намеря позиция да му е удобно но нестава. Днес беше някакъв ад като бяхме навън аз самота се изнервих ,ужас 😣 . Топло му е все го преобличам, взехме уж дишаштана подложка..   почти никаква файда.
Мамитата с комбинирани колички как ги правите и мируват ли бибчовците???

# 651
  • Мнения: 299
Момичета как си возите децата в количките. Моя само се върти, извива се като червей, мрънка, реве и на всеки 5мин спирам да го успокоявам.  По всякакви начин правя количката тип комбинирана е само и само да намеря позиция да му е удобно но нестава. Днес беше някакъв ад като бяхме навън аз самота се изнервих ,ужас 😣 . Топло му е все го преобличам, взехме уж дишаштана подложка..   почти никаква файда.
Мамитата с комбинирани колички как ги правите и мируват ли бибчовците???
Възможно ли е да не е от позшцшята на количката, а просто наистина да му е много горещо. Аз гледам към 11:00да се прибираме. А следобед понякога излизаме и след 18:00.

# 652
  • Мнения: 4 033
То всичко е възможно. Щеше ми се да може да сяда вече та да не се запарва толкова... но незнам и в количката ми изглежда че не му е удобно
Но и като гледам другите деца возят си се най спокойно. Само на моето да му е топло . 🤔

# 653
  • Мнения: X
И аз мисля, че най-вероятно е от горещината. Но все пак провери коланите да не би да го стягат или да трябва да се вдигнат на следващото ниво. Аз имах и една подложка която как беше направена не знам, но нещо се кривеше с нея на една страна, не му беше удобна. Смених я и сега е ок. Та ако искаш може с още една различна да пробваш.
На кое положение на количката го возиш - може да не му харесва да е твърде изправен/легнал?

# 654
  • Мнения: 4 033
Коланите в повечето случай не ги и слагам че настава вой 😆 в най чести случай го возя на 45 градуса повдигнат и на крачетата вдигам. Като спи го свалям на легнало. Днес правих всичко и в лигнал варянт с леко повдигане на главата и пак не стой . Казах му че се отказвам и няма да излизаме повече 😄(в кръга на шегата разбира се, той не че ме и разбра)

# 655
  • София
  • Мнения: 10 642
Моя младеж все още нито се обръща, нито седи сам, нито лази..
Това не му пречи да има 2 заместени хранения

# 656
  • Мнения: 587
Спокойно, и моят г-н е Мързеланков... Стои седнал като го подпра( т.е. не стои) обръща се само на едната страна и не пълзи, а се върти в кръг.

Да ви се похваля- след снощното ми отсъствие и бебето и бащата оцеляха Simple Smile))
Това е хубаво,разбрали са се по мъжки Simple Smile Вече ще можеш да му го оставяш по-често

# 657
  • Мнения: 173
И моят бебок още не седи,като е в столчето за колата и като е полуседнал доста се напъва да става,но не може да седне все още:)Иначе започна да се обръща от гръб по корем едва преди около 10 дена и сега постоянно се обръща.Утре става на 6 месеца.
И ние проявяваме подобни капризи и определено не е от жегата. Като я взема на ръце да гледа от високо и забравяме и жега и всичко. Смених всички възможни кошове и позиции по тях....Добре , че не е всеки път Simple Smile

# 658
  • Мнения: 185
И нашият след седмица става на половин година Simple Smile До вчера пълзеше по малко,но по чело и с вирнато дупе.Днес пък не му се пълзеше и се търкаляше само.По принцип се върти от гръб по корем само на ляво,но беше забравил да се обръща от корем по гръб.Днес явно се присети и цял ден това прави.
Страшно кисел е от два дни и само мърмори.Още няма зъби,но педито каза,че са тръгнали.Само го разнасям и му сменям позицийте цял ден,а той недоволен си седи.Жегата много ми пречи и само се потя.По принцип не съм така,но този дисбаланс на хормоните ще ми разкаже играта.За капак спуках гумата на количката и чакам новата в събота.Вулканизатори отказват да я лепят и два пъти за 1 ден на домашно я правим.
Вода си давам от нормалното шише.

# 659
  • Мнения: 4 033
Имам въпрос. Киснете ли(или нещо друго?) зеленчуците (предвид нитрати, пестициди)преди да ги готвите за пюрета? И като ги пасирате от водата на варенето ли слагате или мляко?

Общи условия

Активация на акаунт