как приспивате малките си бебчета?

  • 2 348
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Слагах го в леглото и излизах, като му пусках музикалната играчка над леглото дая му свири, но през 2 дена сменях мелодията, че бързо му писваше  Mr. Green

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И на нас ни се налагаше всяка вечер да се чудим как да го приспим. Но предимно приспивахме на ръце с песнички.
Докато беше на няколко седмици заспиваше сам, но после започваше рев без да спре докато не го приспи някой, дори е присипвал от рев. Нищо не помогна да го отучим от приспиването и още се приспиваме. Гушваме се в леглото двамата (че вече тежи) и се люшкаме, понякога му пея песнички, иначе започва да бърбори и няма заспиване, а като му запея и млъква и след малко вече е заспал. Друга тактика е да му държим ръчичките докато заспива, че иначе пипа и се разсейва и разбужда още повече. Без да го насилваме разбира се. И сега сам ни търси ръцете за да ги хване и така си заспива.

# 17
  • Мнения: 2 071
Люшкам и пея само, когато е болна. Спи сама в стая, заспива безотказно след баня без допълнителна помощ.

# 18
  • Мнения: 2 381
Паолина заспива на гърда, а след къпане понякога и сама.Оставям я в леглото и си заспива.

# 19
Слагам в леглото и излизам. Имаше период в който и пусках музикалната играчка над леглото и като се завърти 5-6 пъти тя заспиваше, явно и се завиваше свят да я гледа  Mr. Green
Peace

# 20
  • Мнения: 1 448
Ляга, давам му бибата и го тупам по дупето, ми това е  Hug

# 21
  • Мнения: 3 929
Ние също се приспивахме с кърмене или с носене на ръце Peace
И пеене - задължително!

# 22
  • Мнения: 184
Ама какво приспиване... Не съм правила такива неща.
Бебето след нахранване си лежи в леглото, гледа си играчките и заспива, когато му се спи.
Ако плаче, го гушкам и търся причините за плача, и като се успокои - пак в леглото.
Нито съм риспивала на ръце, нито с пеене, нито с нищо.
Я си представете, че не ви се спи и някой ви пее нещо, дето не ви се слуша, ще заспите ли?

Според мен този вид приспиване по-късно се превръща в наказание - когато 10-12 килограмовото бебе не може да заспи без мама да го носи на ръце и да пее...

Малкият сам си пееше "ъъъъъъъ" по едно време, когато му се спеше, и си заспиваше.
Като стана на около годинка, започна да "гнезди"- играе си със завивката и обиколника, смотае ги в нещо като гнездо и заспива там, или напреки на леглото.
http://community.webshots.com/album/156028832YDnSnW - тук съм снимала "гнезденето" Simple Smile

Сега, на 3 годинки вече, любомото му е да се завива, ляга, завива се и е доволен.
снимките са много интересни и забавни
Истината е че всичко е до навик, ако иска майката бебенцето да заспи самичко то трябва да се научи, а това изисква и доста усилия и нерви и на двамата.Синът ми заспиваше първо със шише, след 10тия месец с приказки, и едва от месец самичък в стаята си(сега е на почти 3год) Разбира се, това е постижение за нас, и е ми е коствало доста усилия докато го науча така, но мисля че можех и по рано така да го науча, просто трябваше да съм по настоятелна.

# 23
  • Мнения: 48
с каката нямахме проблеми с приспиването - самичка си заспиваше, но с малката съм минала през най-различни варианти - с приспиване на ръце, с люшкане на възглавницата с шише с мляко или вода, с песни, с музикални играчки и такива подобни, но постепенно отмина всичко. Сега всеки си ляга в леглото и заспива. Разказвам им приказки, но не винаги успявам когато и аз едва гледам. Мисля, че всичко си идва на място като поотраснат децата. Единствено съм избягвала да ги вземам в нашето легло - трудно се отвиква.
И успех и спокойствие! Joy

# 24
  • Мнения: 2 271
точно на възрастта на твоето бебче започнах да уча Вероника да си спи в леглото.Стано много бързо.Може би за 2-3дни.Когато са по-малки лесно се научават.С нарастването на възрастта разбират повече и става много трудно,да не кажа и невъзможно.Спи на тъмно и въобще не плаче.През деня също си заспива сама.Слагам я в леглото и знае за какво става въпрос.Лапа палеца(единствения ни порок,с който ще си боря здраво) веднага и се обръща настрани.
Имам познати квартални мами,чиито деца заспиват само на гърда.Видяли са се в чудо,когато децата вече са на годинка,годинка и нещо.

# 25
  • Мнения: 3 089
снимките са страхотни. за съжаление, ние сме мнооого далече от такова постижение.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 826
Слагам го в леглото и му пускам музикална играчка докато заспи.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В повечето случаи заспива сама в кошарката,но е имало и период с люлеена в кошчето или с хранене.

# 28
  • Мнения: 1 272
Ако не е заспала докато я кърмя, пускам й музикална играчка, гася лампите и я оставям сама.

# 29
  • Мнения: 2 040
Отначало с муз. играчка, слагам в леглото и излизах.. Имахме и период на ръце та се люшкахме и пеех ... Сега слагам на спалнята и излизам ... (не иска да спи в креватчето си)

Общи условия

Активация на акаунт