Пубертетът при момчетата - Тема 2

  • 62 154
  • 779
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 10 295
И моето чадо много пот лее, краката също много го боляха. И предполагам от това се пръкнаха едни дълги крачуни, чак не съразмерни Simple Smile Дълго време спортуваше плуване, и сега е със стойка на типичен плувец. Но това да му е кусура. От плуването помня даже като казваше "мамо от водата излизам потен сякаш". В нас зиме се ходи по гащи само. Аз що шапка и шал не си сложа в нас. На него все му е горещо. Но той така от малък.

# 256
  • Мнения: 7 488
Следя ви с голям интерес, защото давате много полезна информация, която складирам за после Joy
Моите момчета са още малки, скоро навършиха 5 години, единия е висок 122 см. От бебе расте много бързо. При бърз разстеж трябва да се следи за сколиоза, от това се страхувам най-много.

# 257
  • Мнения: 97
Боже,момичета,не знам къде да пиша и какво да направя.Моят разбойник(на 9 и половина) в още малък за пубертет.Но от седмица положението е нетърпимо-отговаря,професорства,ужасен е.Изобщо за нищо не слуша.У нас е някакъв психодиспансер.Не знам как да говоря с това дете,даже рева от безсилие.Шляпвам го понякога,уж говорим,уж обещава и накрая-нищо.За наказания,няма от какво да го лиша.Таблетът е на ремонт,компютър не ползва,няма телефон,почти не гледа телевизия,не излиза...Наистина съм в безизходица ...

# 258
  • Мнения: 2 266
Карай го да чете книжки .

# 259
  • София
  • Мнения: 9 517
Боже,момичета,не знам къде да пиша и какво да направя.Моят разбойник(на 9 и половина) в още малък за пубертет.Но от седмица положението е нетърпимо-отговаря,професорства,ужасен е.Изобщо за нищо не слуша.У нас е някакъв психодиспансер.Не знам как да говоря с това дете,даже рева от безсилие.Шляпвам го понякога,уж говорим,уж обещава и накрая-нищо.За наказания,няма от какво да го лиша.Таблетът е на ремонт,компютър не ползва,няма телефон,почти не гледа телевизия,не излиза...Наистина съм в безизходица ...
А какво прави по цял ден? Да не е от скука?

# 260
  • Мнения: 15 753
Боже,момичета,не знам къде да пиша и какво да направя.Моят разбойник(на 9 и половина) в още малък за пубертет.Но от седмица положението е нетърпимо-отговаря,професорства,ужасен е.Изобщо за нищо не слуша.У нас е някакъв психодиспансер.Не знам как да говоря с това дете,даже рева от безсилие.Шляпвам го понякога,уж говорим,уж обещава и накрая-нищо.За наказания,няма от какво да го лиша.Таблетът е на ремонт,компютър не ползва,няма телефон,почти не гледа телевизия,не излиза...Наистина съм в безизходица ...

Според мен е период. Ще премине. Стискай зъби, говори, обяснявай и чакай да премине. Друго не знам какво да те посъветвам. Моят синковец го мина, но го държа до началото на 5-ти клас. И аз откачах, и тъкмо му хванах цаката и то взе че премина. Да знаеш, че постоянно влизат от един период в друг - трябва да се приспособяваш иначе ще откачиш.

# 261
  • Мнения: 97
Цитат на: Дзвер
[/quote
А какво прави по цял ден? Да не е от скука?
Сигурно е от скука,съгласна съм.Но и той нищо не обича да прави.Не се заиграва,не обича да пише,аз ограничавам телевизията и игрите на таблета,деца в квартала няма.А и характера му е доста особен-срамежлив,необщителен,мрънкач,бързо губи интерес...
Лейди,докато отмине този период,аз ще съм за лудница.Да заминава по-бързо,че...

# 262
  • Мнения: 3 048
Ако не му намерите някакво сериозно занимание, което да му изразходва голяма част от енергията нещата дори могат да се влошат още. Нашето, ако не ходи всеки ден на тренировки не се трае. Ако се занимава все с несъществени дребни неща няма как да се развива и усъвършенства за да стане много добър в нещо, което харесва, да придобие самочувствие и покрай постиженията дълго да не губи интерес.

# 263
  • Мнения: 11 975
Цитат на: Дзвер
[/quote
А какво прави по цял ден? Да не е от скука?
Сигурно е от скука,съгласна съм.Но и той нищо не обича да прави.Не се заиграва,не обича да пише,аз ограничавам телевизията и игрите на таблета,деца в квартала няма.А и характера му е доста особен-срамежлив,необщителен,мрънкач,бързо губи интерес...
Лейди,докато отмине този период,аз ще съм за лудница.Да заминава по-бързо,че...

А ти предложила ли си му нещо интересно?Децата имат вродено любопитство и ако от малки им се предложи занимание, все си намират своето нещо.Летни занимални, дневни летни лагери със спортни занимания, тренировки - плуване, футбол.Лятото е много благодатно откъм занимания за удоволствие и изграждане на полезни умения

Моят син няма нещо с което да не се е занимавал- хокей, плуване, конна езда, скално катерене и ред др.Две години ходи на спотрни лагери с прибиране у дома и като го взема от лагера- три пъти седмично на плуване.Тази година се поразболя и нямаше квк с плуването да продължим, но сега е пак на спортен лагер.Отделно, свири на инструмент, има и през лятото занимания.Голям бяс е и все е подивял, ако го оставя да безделничи.

Има деца, които не са спортни натури, не им е по вкуса, макар да е рядкост дете да не обича движението.За такива деца има арт занимания, много летни занимални ги предлагат- изработване на неща от естествени материали, апликации и др.При нас, в историческия музей има занимания по история,съчетано с работа с глина и изработване на старинни съдове

Въобще, ако човек се разтърси, все ще намери нещо приятно и полезно за детето си

# 264
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Здравейте, признавам си, че не съм прочела цялата тема, но гледам, че повечето сте майки на по-малки деца. Търся съдействие от майки на 13-14-15 годишни пубери - моят е на 13 години, но пуберските изменения започнаха преди 3 години. За последните 2 години е качил повече от 20 см. Притеснява ме, обаче, че има болки - в ставите /най-вече тазобедрените и колената/, гърба, по някога на други места. Не са постоянни, но са силни. Опитах да го заведа при педиатърката, да каже на какъв доктор да го заведа, но тя излезнала в отпуск. Та имало ли е детето на някой подобни болки?
Моя хубавец също го боляха,но преди 2 год.при консултация със лекар ни препоръчаха да пие Калции.Взехме HERBALIFE и вече 3 лято го пие по една капсула на ден .Той сам си го пие,защото казва,че му минавало.В една опаковка са по 90 бройки и е напълно достатъчно за ваканцията.

# 265
  • Мнения: 15 753
Ако не му намерите някакво сериозно занимание, което да му изразходва голяма част от енергията нещата дори могат да се влошат още. Нашето, ако не ходи всеки ден на тренировки не се трае. Ако се занимава все с несъществени дребни неща няма как да се развива и усъвършенства за да стане много добър в нещо, което харесва, да придобие самочувствие и покрай постиженията дълго да не губи интерес.

Напълно подкрепям

Геричка - намирай му някакви занимания, че иначе наистина ще луднеш. А по повод периода - аз миналата година пропуших отново след 5 годишна пауза. Една приятелка, майка на седмокласник ме успокои, че до края на седми клас ще се и пропия Joy

# 266
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
Сигурно е от скука,съгласна съм.Но и той нищо не обича да прави.Не се заиграва,не обича да пише,аз ограничавам телевизията и игрите на таблета,деца в квартала няма.А и характера му е доста особен-срамежлив,необщителен,мрънкач,бързо губи интерес...

Все едно описваш моя син.Ама аз съм му намерила цаката-сега е на гости на баба и дядо ,там има деца,има и какво да прави.А когато е в къщи решаваме задачи и пишем приказки-на него му харесва,не го насилвам.Често гледаме някое филмче и после той сяда и го преразказва,даже и картинки рисува-получава се нещо като комикс.Понякога се заседява така и по 2-3 часа, ако е много въодушевен.Водим го на плуване,ходи да кара колело в парка,докато баща му тича,в много редки случаи успявам да го събера с някое приятелче да си играят,но пък моя има една особеност-играе си само с точно определено дете ,и ако дойдат и други деца и приятелчето му се заиграе с тях, почва да се сърди...

# 267
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Една приятелка, майка на седмокласник ме успокои, че до края на седми клас ще се и пропия Joy

Много ще сме  Joy

# 268
  • Мнения: 15 753
Една приятелка, майка на седмокласник ме успокои, че до края на седми клас ще се и пропия Joy

Много ще сме  Joy

Ще си сформираме група "Майки - алкохолички на момчета в пубертета". И всяка петък вечер през учебната година ще се събираме да поливаме изминалата седмица  Joy  Joy  Joy

# 269
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Една приятелка, майка на седмокласник ме успокои, че до края на седми клас ще се и пропия Joy

Много ще сме  Joy

Ще си сформираме група "Майки - алкохолички на момчета в пубертета". И всяка петък вечер през учебната година ще се събираме да поливаме изминалата седмица  Joy  Joy  Joy
Ако пък имаме и добри резултати,да не стигнем да алкохолно натравяне Sweat Smile Sweat Smile Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт