Американски колеж - дванадесета тема

  • 58 683
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 299
Успех на детето! Щом се чувства добре , значи е на мястото си!

# 691
  • Мнения: 5 425
Елексир,
Диплома от АК не може срещу никакви пари при вашия случай. Може IB диплома. Което е нещо много различно. АК е упълномощен да издава такава (при достатъчно набрани кредити), но това не е диплома от АК.
Още нещо: помислихте ли, че отказа ви в последния момент може да е коствал на някое друго дете възможността​ да учи в АК?

# 692
  • София
  • Мнения: 1 062
Ежко, хайде първо да четем, после да пишем Wink
Успех на всички дечица!
П.п. Хайде, за да не четеш пак - диплома от АК ще има, за щастие не от БГ. А за лишените деца - след нас поканиха май още 3 или 4 пъти деца. Така че, спи спокойно.

# 693
  • Мнения: 5 425
Ежко, хайде първо да четем, после да пишем Wink
Успех на всички дечица!
П.п. Хайде, за да не четеш пак - диплома от АК ще има, за щастие не от БГ. А за лишените деца - след нас поканиха май още 3 или 4 пъти деца. Така че, спи спокойно.

AK не е верига хотели. Този в София е самостоятелна единица, различна от този, който ще посещава детето Ви.
A по-точно е първото учебно заведение от този вид, открито извън САЩ (или може би второто след Робърт колидж, ако не броим училището в Пловдив за негов предшественик).
Освен това Вие писахте конкретно за този в София, че можело да получите диплома само с една година посещение, но ако платите повече. Тази информация не е вярна.
Също като информацията, че след вас са канили 3 или 4 пъти деца. Физически не могат, както е видно по-долу...

Детето иска Колежа. Значи - там. Хубаво е, когато можеш да избираш Simple Smile

http://www.acs.bg/NewsDetails.aspx?cat_id=3&news_id=935

ПС И офтопик: интересно ми е, като как СМГ би издало диплома, без поне формално приравняване на тоновете СИПове и ЗИПове (въобще да не говорим за информатики или специфично изучавани езици, споменати от Призма)?

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 17:22 от Ezhko

# 694
  • София
  • Мнения: 1 062
За мен темата е приключена. Успех и не се тормози толкова Simple Smile

# 695
  • Мнения: 2 993

П.п. Хайде, за да не четеш пак - диплома от АК ще има, за щастие не от БГ.

Eleksir,
Успех и с дипломата от Американски колеж, и от СМГ!

Успех и на МОН, който издава български дипломи от елитни гимназии срещу обучение един ден в седмицата!

Скрит текст:
Сигурно нивата и програмите в тези училища са различни, но аз съм в шок!!! Дете , посещавало неделно българско училище ( не знам колко време), но беше на 15 години, когато ме помоли да му Нарисувам буквата "Ж"! Правеше опит да изпише на български "Честит Рожден Ден!"

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 22:09 от rosss

# 696
  • София
  • Мнения: 1 062
Диплома от СМГ и въобще българска такава няма да има. Спокойно! Моето дете (дори цели две деца) няма да заемат нито едно място в елитно, суперско, мега, гига, дъ бест българско или пребиваващо в България американско училище. Няма да могат да пишат, а ще рисуват едвам-едвам някакви букви на кирилица, поради което вероятно ще пропаднат като личности и не само това, но и няма да успеят да учат в подобие дори на елитен, суперски американски или британски университет.
Надявам се това да удовлетвори всички дребни душици, а и всички 4-5 човека в тази тема, които се чувстват като Свети Петър на портите на Американския колеж!
Моля ви, не ми отговаряйте. Наистина ви моля!

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 00:19 от eleksir

# 697
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Тонът в тази тема стана негативен, какъвто категорично не беше досега. Всички пишещи в темата указаха на Eleksir подкрепа при кандидатстването на детенцети й в АК. Бяхте много мили към нея. Колкото и интересна да е темата дали МОН дава или не дипломи на деца, учещи в неделни или други български училища в чужбина, предлагам да я “изнесем” от тук. Нека не даваме повод на никого да смята, че пишещите в темата са грандомани, дребни душици и други подобни квалификации. Видно е, че дамата търси точно този ефект от известно време. Желая на всички родители и дечица много успехи!

# 698
  • Мнения: X
Здравейте,
търсих в интернет, но не успях да намеря точна информация. Знаете ли какви са цените на пролетното и лятното училище в АК? 

# 699
  • Мнения: 2 121
Лятното училище тази година беше 625 лева за 1 седмица с 10% отстъпка за второ дете. По спомен и пролетното беше толкова. Моите деца бяха на пролетното, останаха много доволни. Дъщеря ми ще е седмокласничка тази година и мислехме да се пробва за колежа, но в крайна сметка решихме, че няма да я пуснем сама в София (от Варна сме), не иска да живее в кампуса, ходихме няколко пъти да разглеждаме...за сметка на това третокласника е твърдо убеден, че това е неговото училище, колкото и рано да е за това Simple Smile Simple Smile Simple Smile. Успех през новата учебна година на всички колежани, прекрасно място с атмосфера е колежа!

# 700
  • София
  • Мнения: 16 218
Преди почти 40 години (37 по-точно) бях на общежитие/пансион в 8 (prep) клас  на Пловдивската Английска, тогава пансионът първaта година в гимназията беше задължителен, дори за деца от Пловдив. Е, това беше най-веселото време в гимназията. А кампусът на АК е мечта, в града няма такова обширно защитено зелено място. Да живееш насред парк.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 10:44 от Sharky*

# 701
  • Мнения: 232
Хей, Sharky, ти си древна Simple Smile За съжаление много от наблюденията от онези години не са практични сега. 

# 702
  • София
  • Мнения: 16 218
Ти не даде твоето дете на общежитие...как правиш изводи как е в него?

# 703
  • Мнения: 232
а ти, при положение че си получила лично имейла на президента за намерено на територията на колежа "значително количество незаконно вещество", който имейл стана обществено достояние благодарение на родител на дете от колежа, как можеш да напишеш, че колежът бил прекрасно защитено място ...

# 704
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Дилърите май никога не са били от дорма. Доколкото аз знам, правилата в дорма са зверски, до степен, която мен би ме изнервила, и да, според мен е защитено място. Освен това децата от провинцията обикновено са по-мотивирани, така че и от тази гледна точка е по-здравословно пребиваването там.

Общи условия

Активация на акаунт