Бременност - три теста с две чертички - притеснение

  • 6 321
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 547
И аз бях така с гърдите,доста време ме боляха даже и без да има допир...обичам да спя по корем,но така боляха ,че беше невъзможно.Отшумя някъде след 3тия месец Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 117
Милички,

Бърз въпрос: имах болки ниско долу като за месечен цикъл. Отидох в товлетната и имах кафяво захапване и малко кръв .

Какво се случва ?

# 62
  • Мнения: X
Посети АГ или спешен кабинет. Стискам палци всичко да е наред!

# 63
  • Мнения: 4 518
Милички,

Бърз въпрос: имах болки ниско долу като за месечен цикъл. Отидох в товлетната и имах кафяво захапване и малко кръв .

Какво се случва ?
+1 за лекар. Отивай веднага, ще прежалиш парите за лекар в Гърция, но зацапването може да е опасно.

# 64
  • София
  • Мнения: 117
А възможно ли е да е цветна бременност?

И има ли шанс резултата за ЧХГ да е дал стойност за бременност преди цикъл?
Има ли такъв случай или ЧХГ-то не зависи от друго?

# 65
  • Мнения: 4 518
А възможно ли е да е цветна бременност?

И има ли шанс резултата за ЧХГ да е дал стойност за бременност преди цикъл?
Има ли такъв случай или ЧХГ-то не зависи от друго?
Цветна бременност = проблемна бременност. Чхк казва какво е количеството Чхк в кръвта когато си дала кръв. Отиди на лекар, не го оставяй за след няколко дни или за утре. Ще те погледнат и вероятно ще ти предпишат някакъв прогестерон, не е страшно.
Може и да не съм права, не съм лекар, все пак, но отиди и провери.

# 66
  • Мнения: 5 468
Няма такова понятие, като цветна бременност. Кървене по време на бременност може да се дължи на един куп причини- нисък прогестерон, отлепване на плодния сак, извънматочна бременност, неустановена и безобидна причина и още много, а ако премине в менструация, значи се касае за биохимична бременност(много ранна загуба на бременността). В твоя случай вариантите са или да посетиш лекар, или поне да пуснеш ЧХГ за да видиш дали стойността се е увеличила.

# 67
  • София
  • Мнения: 385
Стискам палци. А за лекаря в Гърция - ако имаш Европейска Здравноосигурителна Карта си я носи. Когато се върнеш в БГ може да ти върнат парите, ако го приемат за спешна ситуация.

# 68
  • Мнения: 84
Здравей, виждам , че имаш много въпроси- нормално е. И аз бях на море в Гърция без да знам обаче , че съм бременна. Имах и бледи черти на тестовете, много ниско ЧХГ( не като при теб. После зацапване в продължение на месец ... И какви ли не още проблеми, два часа мога да пиша.
Казвам ти това, за да разбереш - притеснение винаги ще има. Случва ти се нещо ново и уникално. Обаче не позволявай страха и притеснението да те завладеят. Аз започнах от нерви кръвно да вдигам дори. Което през бременност е опасно.
Отиди на лекар възможно най- скоро. Аз пих до 13 седмица Но шпа и Дуфастон. Питай лекаря всичко, което те интересува. Записвай си , ако трябва. За София мога да ти кажа на частно аз къде ходих, но вярвам има и мноого други добри лекари, които работят със Здравната каса.
И за да ти вдъхна още малко кураж -  докато ти пиша тези редове моята малка шушка се разплака, че си е загубила бибата Simple Smile Всичко при мен завърши добре, вярвам ,че и при теб ще е така!
Пиши ни, питай, ако трябва и на лични.
П.П. Както някой по- горе беше писал - спри да четеш лоши сценарии в нета! Вредиш си

# 69
  • Мнения: 202
А възможно ли е да е цветна бременност?

И има ли шанс резултата за ЧХГ да е дал стойност за бременност преди цикъл?
Има ли такъв случай или ЧХГ-то не зависи от друго?

Същото едно към едно беше и при мен когато забременях. Болките са свързани изцяло с промяната на матката. Претоплянето винаги кара матката да се съкращава и затова казват, че не е добре да се претопляш в началото, защото може матката да изхвърли плода заради това съкращаване. Имах и аз леко зацапване, отидох на първия си преглед и ми предписаха да пия прогестерон на хапчета заради който толкова лошо не ми беше ставало никога през живота и реших да не го пия. Отидох при друг гинеколог, който ми каза, че е нямало за какво да се притеснявам и зацапването е щяло и без това да изчезне. Съвет от мен- бъди напълно спокойна! Това е най-доброто лекарство през цялата бременност.

# 70
  • София
  • Мнения: 117
За съжаление, мила... направих си белята сама с това претопляне, когато реших да ходя боса, незнаеки, че тогава съм имала бебче.. но беше и доста очевидно по признаците, които имах, мислех си, че това си е просто пред-цикълна фаза, за която няма да се притеснявам.

В момента продължавам да се обвинявам, но явно така е трябвало да стане. Мъчно ми е все още, всеки ден си мисля, въпреки, че съм била в ранна бременност и това се  е случило, вече ми се иска толкова много, за съжаление не съм сигурна кога ще бъда готова.

Благодаря още веднъж на всички за подкрепата.
Страхотни сте!

Прегръщам ви.

# 71
  • Мнения: 5 468
Имала си биохимична бременност, за която причината не е претопляне на краката. Нали не смяташ, че толкова лесно може да се прекъсне бременността, с едно претопляне на краката? Биохимичната бременност(ранна загуба на бременността) се дължи най-често на някакъв проблем с ембриона. Огранизмът прави естествен подбор и го отхвърля. Случва се на много жени и не е толкова лошо нещо. Твоето ниско ЧХГ на 10-13 дни закъснение(не помня колко беше), говореше че вероятно е започнало да пада. При биохимичната бременност първо ЧХГ пада, след което идва менструацията. Идеята ми е, че най-вероятно огранизмът е започнал да отхвърля бременността още преди случката. Успех!

# 72
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Съжалявам за това развитие на нещата. Прегръдки!

Може би по някакъв начин да се самообвиняваш, че ходенето боса е причинило случилото се, ти помага по някакъв неясен начин, но това самобичуване е повече от излишно.
Добре би било да потърсиш помощ от специалист за да се справиш адекватно със загубата и да поработиш по тази несигурност, страх и неувереност, които демонстрираш от написаното в тази тема.

Успех!

# 73
  • Мнения: 12
Здравейте на всички! Преди три дни си направих тест за бременност и се оказа положителен Simple Smile цели 3 години и половина чаканани две чертички Simple Smile Питането ми е понеже работата ми е тежка постоянно съм наведена и много се притеснявам имам болки в кръста и ниско долу в корема дали трябва да се притеснявам понеже за доки съм чак след две седмици и ме е страх да не стане нещо имам единствено нощ-па и незнам дали мога да го пия .....Благодаря ви предварително и съжалявам ако питането ми не е за тази групичка .Хубав ден!

# 74
  • Мнения: 1 269
Започвайте Но- шпа 3х1 на ден. Наведената поза не е добра, помолете за стол или приклекнете, ако можете.

Общи условия

Активация на акаунт