Баничарка или миниван като лична кола?

  • 9 324
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 201
Иначе идеята на темата ми беше да споделяте личен опит от използването на пътническа версия на баничарка като семеен автомобил. Визирам Renault Kangoo, Peugeot Partner, Peugeot Bipper, Citroen Berlingo, Citroen Bipper и други подобни. Вановете като Пикасо и други ми е ясно, че са замислени като семейни, повече се интересувам за пътническа версия на товарен ван. Дали е удачно? Според мен вътре имат повече пространство над главата от колкото вановете тип C3 Picasso и от много кросовъри и сувове и по-големи стъкла и съответно видимост.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Ако ще я купуваш втора ръка, а не нова, набелязваш няколко варианта и избираш това с най-малко минуси и най-много да отговаря на нуждите и изисквания ти. Пък много важно дали ван, баничарка или комби.
Последния месец що коли огледахме. Минус на тия баничарки са малките двигатели....100 коня на по 10+ години са за никъде за подобно купе (поне опел комбо все такива бяха). От подобен тип (високо и четвъртито купе) са VW Touran, ама и техните двигатели 109 коня....като го натовариш и не можеш да качиш баира. Общо взето това ни отказа от тоя тип коли.
Френски не сме гледали, щот мъжа ми каза, че такава кола няма да вземе, италианските марки също са зачеркнати в нашата фамилия. Иначе от тях има някои, които много харесвам.
Накрая мъжа ми хареса като другото ни комби, само че по-ново и с повече коне.

ПП: За малко да вземем Опел Мерива, то е такова височко и късо, но достатъчно обемно. Това, което харесахме беше с двигател 1,4 (90 кс и заради това отпадна), масово са с 1,6 (105 кс), тук-там се появява и варианта 1,8(135 кс). Аз нямах претенции, щото повече градско ще я ползвам, ама половинката се дразни на невървящи коли.

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 16:04 от vesi1

# 17
  • София
  • Мнения: 6 308
Всички изброени еднакво не стават като марка. Освен ако нямаш възможност за нещо по-новичко, да речем до 5-6 години. Реното има грижи основно с ходовата част, отчасти съединител и двигател. Пежото, предимно с двигател, а ако е замесена и електроника ти идва да се гръмнеш. Ситроена.....то е същото. Поне между берлинго и партнер, както и между немо и бипър, разликата освен в емблемата е много малка.
От подобен клас, ако позволява бюджета, взимай фолксваген кади със затворени очи. Simple Smile
Ванове на рено/пежо/ситроен, ако са внесени от читаво място и са поддържани добре, също може да има попадения.

# 18
  • софия
  • Мнения: 284
Вземи мини ван.

# 19
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Нашата семейна кола не е от изброените марки, но мога да дам отзиви за нея като много добър вариант за семеен автомобил - Тойота Корола Версо. Дизел е, d4d двигател, 90 коня, 2000 куб. И товароносимост, и удобство за пътниците - нямам забележки. Адски практичен автомобил. Някой ден се надявам да мога да се кача на малко повече коне и да имаме модификацията със 7 места.  Никога не съм любувала на марки, модели и производител, но откакто сме с този автомобил, не поглеждам други като алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт