Изследване на ХОРМОНИ – 17 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 71 511
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 490
M1m0zkaaaa, fT3 и fT4 не показват Хиперфункция, но ако можеш направи консултация и с друг ендокринолог. Добре е да се види жлезата и на ехограф. Самият факт, че имаш такива оплаквания и все повече спадаща стойност на ТСХ предполага да следиш показателите периодично (опитай в друга лаборатория, може би, нямам опит с тази и не знам колко са сигурни резултатите). Ако фт3 и фт4 започнат да отиват към горна граница, а ТСХ към долната, вече се говори за Хиперфункция. Дано установиш причината за състоянието си.. Confused
Благодаря,дано!Имам и ехография каза,че е добре жлезата на ехограф!Но това тсх така да си пада незнам до колко е добре.

# 376
  • Мнения: 1 472
За ИР има ли значение на кой ден се изследва ?

# 377
  • София
  • Мнения: 35 952
За ИР има ли значение на кой ден се изследва ?
Не.

# 378
  • Мнения: 277
Денис ще ти бъда благодарна, да коментираш изследването ми обременяване с глюкоза.,на 3-ти ден от МЦ.

# 379
  • София
  • Мнения: 35 952
Денис ще ти бъда благодарна, да коментираш изследването ми обременяване с глюкоза.,на 3-ти ден от МЦ.

Все още нямаш ИР, но приеми, че имаш и внимавай с храненето.

# 380
  • Мнения: 308
Здравейте!

Обмислям да си направя пакет хормонални изследвания, профилактично. Иска ми се направо да отида до лаборатория, а не да минавам през лекар. Препоръчаха ми Cibalab. Там видях този пакет:

Цибалаб Лейди Плюс
    TSH/Тиреотропен хормон/
    LH /Лутеинизиращ хормон/
    FSH/Фоликулостимулиращ хормон/
    Prolactin/Пролактин/
    Estradiol/Естрадиол/
    Testosteron/Тестостерон/

Според вас това достатъчна информация ли е като за профилактичен преглед? На първа страница видях още много описани хормони, които не са включени тук. За първи път ще си изследвам хормоните и нямам абсолютно никаква представа какво да включват тестовете?

# 381
  • София
  • Мнения: 783
И аз обмислям този пакет на Цибалаб, въпреки че на първа страница пише, че TSH се изследва на чист ден, а Пролактин от О до 7 дни след това. От друга страна само LH, FSH, E2 и Тестостерон ценово излизат по-скъпо отколкото, ако се вземе целия пакет. Та въпросът ми е, ако се изследват TSH и Пролактин на 3ти ден, дали ще бъдат меродавни резултатите или те трябва да се пуснат още веднъж, както е описано на първа страница?

Допълвам с още един въпрос. В Ценоразписа на Цибалаб има AMH (анти Мюлеров хормон) II generation и AMH plus (анти Мюлеров хормон+). Кой от двата трябва да пусна за яйчников резерв заедно с Инхибин В?

Предварително благодаря Hug

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 12:10 от Moharet

# 382
  • Мнения: 2
Моля за помощ момичета. От много време надничам тайничко, но най-после се престраших да пиша. Ще съм благодарна,ако някой ми помогне с разчитане на резултатите.
Правени на 7-ми ден

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 08:12 от Любомира Анастасова 606423

# 383
  • Мнения: 1 259
Включвам се с ъпдейт на резултатите, само  инхибинът не е излязъл. Имате представа къде преглежда д-р Начев и евентуални координати и дълго ли се чака за записване на час? Координати на други ендокринолози, които се занимавам с проблемно забременяване ще са от голяма полза ( за гр. София)
Правени на 3 ти ден от МЦ.


Мерси предварително!



Мила Denis,

Скрит текст:
Ще помоля за коментар по моите изследвания- 3 ден от МЦ. Започнахме опити за забременяване, но  съм с ПКЯ, нередовен цикъл цял живот ( на 3,4,5,6,7 месеца дори) и уцелването на овулацията остава много трудна задача .Disappointed RelievedDisappointed Relieved

Нямам кисти, само задържани фоликули, с нормално телосложение съм и с прием на инофолик  през последните 5 месеца успях да докарам цикълът да е  на 2-3 месеца. Останалите хормони щя излязат до 10-20 дни  и на чист ден ще пусна и за щитовидната (не съм с Хашимото и досега винаги са били ок всички хормони на щитовидната). Пролактинът е съмнително висок, ще повторя на чист ден с повече почивка преди изследването)


Профилактично със съпругът ми си пуснахме и изследвания за хладимии , не сме имали никога оплаквания и винаги микробиологията ми е  била супер, предполагам това се тълкува като отрицателен резултат:


И последен въпрос -имате ли представа дали д-р Начев преглежда без записан час, днес звънях в ендокринологията и ми казаха че не записват часове, да дойда и да чакам. Дали  той преглежда само там?

Благодаря предварително!
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Пролактинът в висок, може и той да е причина за ПКЯ.
Нямаш ИР. Другите са добре.
ПКК е добре - имаш леки отклонения - ако си била скоро болна, може да са от това.
Пий повече вода.
Приемай Омега 3 и МВИ /влияят добре и на тромбоцитите/ - освен ползите за МЦ и О.

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Здравейте, може ли коментар по изследванията ми. Правени са на 3ти ден от МЦ. На 24г. тепърва започваме опитите, но сме с мъжки фактор и реших да си пусна изследвания, за да сме подготвени ако има проблем и при мен.
 
Хормони     Резултат               Референтна област
LH                    9.29     U/l                  2.40 - 12.60 
FSH                  10.7     U/l                    3.5 - 12.5 
Пролактин    627.10     µIU/ml        102 - 496 
Естрадиол     43.75     pg/ml            12.5 - 166   


Благодаря ви предварително, момичета! Пожелавам ви усмихнат ден Blush

# 385
  • София
  • Мнения: 165
Cibalab ЛЕЙДИ Плюс Профил * *       Резултат              Референтни стойности

TSH ( Тиреотропен Хормон )         1.830 mIU/l               0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )             449.00 mIU/l               125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )         16.60 IU/l                 фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )        4.61 IU/l                  фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)             1568.00 pmol/l               фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )           1.32 nmol/l               0.22 - 2.90

Резултати от 3 ден сутринта, като при мен цикълът е 2,5-3 дни и не е обилен. Месец май имах сп. аборт.
Първият ден имах тъмнокафяво течение /същото беше и миналия път/ и имам болки вдясно.
Днес не успях да мина на записания преглед и не знам кога ще мога да запиша следващ час.
Моето предположение е киста ... някой друг имал ли е подобни изследвания и оплаквания?

# 386
  • София
  • Мнения: 35 952
Моля за помощ момичета. От много време надничам тайничко, но най-после се престраших да пиша. Ще съм благодарна,ако някой ми помогне с разчитане на резултатите.
http://cdn.bg-mamma.com/uZr6/SH5AN.jpg
Правени на 7-ми ден
Защо на 7-ми ден?!
ЛХ,ФСХ и Е2 се изследват на 3 ден от МЦ.
Нямаш ЛХ?!
Другите са добре


Включвам се с ъпдейт на резултатите, само  инхибинът не е излязъл. Имате представа къде преглежда д-р Начев и евентуални координати и дълго ли се чака за записване на час? Координати на други ендокринолози, които се занимавам с проблемно забременяване ще са от голяма полза ( за гр. София)
Правени на 3 ти ден от МЦ.


Мерси предварително!
Скрит текст:


Мила Denis,

Скрит текст:
Ще помоля за коментар по моите изследвания- 3 ден от МЦ. Започнахме опити за забременяване, но  съм с ПКЯ, нередовен цикъл цял живот ( на 3,4,5,6,7 месеца дори) и уцелването на овулацията остава много трудна задача .Disappointed RelievedDisappointed Relieved

Нямам кисти, само задържани фоликули, с нормално телосложение съм и с прием на инофолик  през последните 5 месеца успях да докарам цикълът да е  на 2-3 месеца. Останалите хормони щя излязат до 10-20 дни  и на чист ден ще пусна и за щитовидната (не съм с Хашимото и досега винаги са били ок всички хормони на щитовидната). Пролактинът е съмнително висок, ще повторя на чист ден с повече почивка преди изследването)


Профилактично със съпругът ми си пуснахме и изследвания за хладимии , не сме имали никога оплаквания и винаги микробиологията ми е  била супер, предполагам това се тълкува като отрицателен резултат:


И последен въпрос -имате ли представа дали д-р Начев преглежда без записан час, днес звънях в ендокринологията и ми казаха че не записват часове, да дойда и да чакам. Дали  той преглежда само там?

Благодаря предварително!
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Пролактинът в висок, може и той да е причина за ПКЯ.
Нямаш ИР. Другите са добре.
ПКК е добре - имаш леки отклонения - ако си била скоро болна, може да са от това.
Пий повече вода.
Приемай Омега 3 и МВИ /влияят добре и на тромбоцитите/ - освен ползите за МЦ и О.
ЛХ и ФСХ са високи показват ПКЯ
Пролактинът е висок - трябва терапия
Провери Инсулин + Глюкоза на гладно.
Имаш виски нива на андрогените - консултация с Ендокринолог, трябва терапия.
АМХ е висок и показва ПКЯ - когато я овладееш, той ще се нормализира.
Инхибин В е добре
Д-р Емил Начев:
http://zdravencatalog.com/d-r-emil-nachev-endokrinolog-sofia/
д-р Катя Тодорова Peace
http://zdravencatalog.com/doc-d-r-katia-todorova-reproduktivna-endokrinologia/

Здравейте,
Скрит текст:
може ли коментар по изследванията ми. Правени са на 3ти ден от МЦ. На 24г. тепърва започваме опитите, но сме с мъжки фактор и реших да си пусна изследвания, за да сме подготвени ако има проблем и при мен.
 
Хормони     Резултат               Референтна област
LH                    9.29     U/l                  2.40 - 12.60 
FSH                  10.7     U/l                    3.5 - 12.5 
Пролактин    627.10     µIU/ml        102 - 496 
Естрадиол     43.75     pg/ml            12.5 - 166   
Благодаря ви предварително, момичета! Пожелавам ви усмихнат ден Blush
Здравей!
Имаш ПКЯ.
Пролактинът е висок, изследвай ТСХ, Т4, Инсулин + Глюкоза, Тестостерон, Андростендион  и посети Ендокринолог и АГ. Не е страшно, коригира се. Peace


elim
И според мен е киста - трябва да те видят на УЗ

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 15:51 от denis.

# 387
  • София
  • Мнения: 165

elim
И според мен е киста - трябва да те видят на УЗ
[/quote]

А възможно ли е заради киста да излезе такава висока стойност на естрадиола? Това най-много ме стресна.

# 388
  • Мнения: 1 782
Денис, може ли коментар (3ти ден, на 33 години съм). Благодаря!
TSH 1,8 mIU/l   (0,550 - 4,780)
FSH  7,8 IU/L   (2,5 - 10,2)
LH    5,6 IU/L   (1,9 - 12,5)
Prolaktin 203,0 mIU/l  (38,0 - 430,0)

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Денис помогни ми, миналия месец ми откриха задържан фоликул от дясно, обаче не знам защо имаше пик на лх много късно, този изобщо не засяках пик на лх, отидох на доктор на 21 ден и каза яйчниците са чисти, имах зацапване, ходих на прогестерон и бета чхг и резултата за прогестерона е плачевен, според теб на какво може да се дължи..  

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 17:10 от bebolinka93

Общи условия

Активация на акаунт